Vajíčko nejde oddeliť od Isofixu. Ako keby bolo zaseknuté

lila2510
14. máj 2020

Ahojte, máte prosím niektorá skúsenosti so zaseknutim vajíčka vo FiXe?

bossik
14. máj 2020

@lila2510 ktorý spoj máš na mysli,
- spoj medzi isofix základňou a konštrukciou auta? (môže byť zaseknutý aj kúsok látky/čalunenia v tom spoji a vtedy môže byť problém toto)
- Alebo samotné vajíčko od isofixovej základne,ktorá je pripojená na konštrukciu auta (tam treba len poriadne pozrieť či ste dobre stlačili tie body-plasty-tlačidlá na vajíčku v kombinácii so správnym potiahnutím vajíčka, ktoré umožnia uvoľnenie vajička zo zakladne ale môže to byť aj niečo iné v tomto prípade, napr zlomený plast/zaseknutý železný spoj, bez toho aby som to ja či ktokoľvek iný videl, je ťažké to posúdiť..)
-alebo tretia možnosť vajíčko ktoré nemá základňu ale priamo sa napája na isofix konštrukciu auta? (tam treba pozrieť to čo bolo spomenuté ako prvé, či tam nieje zaseknutá látka/čalunenie z auta priamo v spoji kde sa pripája na isofix).

lila2510
autor
14. máj 2020

@bossik dakujem pekne za odpoved. Slo o samotné vajíčko od isofixovej základne...Tak brat to dnes bol dať pozrieť v obchode, kde mali zrovna servisaka a odpojil to, ale vraj novú základňu bude treba, nakoľko tam sa tuším niečo zlomilo alebo čo to. Nepamätám si čo mi to presne v rýchlosti povedal, ale teda niečo pokazené.