Viete mi poradit vhodnú autosedačku?

pipatko
10. dec 2010

Ahojte, mohli by ste mi poradiť nejakú vhodnú autosedačku pre skoro 11 mesačné dieťa, s váhou skoro 10 kg? Vajíčko nám začína byť trošku tesné, keďže je len do 11 kg. Najlepšie takú, ktorá má 6 polohovaní....Budem Vám vďačná aj za akýkoľvek názor, keďže ja s takouto autosedačkou nemám žiadne skúsenosti. Ďakujem

anjelicek26
10. dec 2010

6 polohovani? O takej neviem... ale tieto sa daju napolohovat tak, aby dieta bolo v polo-lahu ako vo vajicku.Rozhodovala by som sa medzi römer safetyfix alebo maxi cosi priori XP (tu sme mali my pri dcerke a budeme mat aj pri syncekovi). A urcite nepreskakovat kategoriu 9-18 kg 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
njonja
10. dec 2010

Ahoj, my sme boli dnes kupit - tiez pre nasho 10 mesacneho. ale nekupili sme tu od 9 - do 36 kil, ktoru sme povodne chceli, lebo ta sa neda dat na spiacu polohu a mala stolcek, co mu uz teraz bol velmi tesny a ktory sa musi pouzivat do 3 rokov, inac su pre diet pasy nebezpecne, lebo sa z nich mozu vyvliect...Takze sme kupili Maxi Cosi do 18 kil. Maly sa uskrnal, velmi sa mu pacilo v nej sediet🙂

cantharis
10. dec 2010

akurat to riesim aj ja 🙂 len neviem kolko este cakat. mala bude mat medzi sviatkami rok, ale ma len 8kg. problem vsak je, ze je uz dost dlha a z vajicka jej uz dost trcia nohy. navyse teraz ked je v zimnej bunde tak je tam strasne natesno. skusali sme v obchodi maxi cosi tobi a myslim, ze sa jej tam sedelo dobre, nebola tam stratena... kamoska mi zase odporucala romerku, ze s nou maju dobre skusenosti. pojdem vsak asi do tej maxi cosi, ta sa mi proste paci 🙂 a ma tusim 3 polohovania. videla som niekde aj 6 ale tam je tak maly rozdiel, ze v skutocnosti podla mna stacia 2 polohy, na sedenie a trochu zosikmena na spanie. myslim, ze rozdiel medzi krajnymi polohami je asi tak 20-25 stupnov (to je ale len moj odhad).

brisilda
10. dec 2010

odporucam autosedacku maxi cosi, romer alebo moju oblubenu znacku bebeconfort 😉 v bebeconforde sa nielenze sa polohovat do lahu ale aj sirka sa da upravovat co je velka vyhoda sami si nastavite ci chcete aby babo bolo napevno alebo aby malo miesto aj na rozhadzovanie rucickami 🙂 a v aute sedi uzasne po namontovani v aute bez. pasom sa na sedadle a ni nepohne 😉 a cena je primerana http://www.bambini.sk/sk/store/product/1011/41/... to polohovanie a rozsirovanie je znazornene aj na obrazku

mirukacka
10. dec 2010

Ja osobne by som sla do vahovej kategorie 9-18..tie s vacsim rozptylom mi pridu menej bezpecne aj menej pohodlne,kedze maju vydrzat dlho a su podla mna skor pre "netabulkove" deti,ktore su bud velmi male alebo naopak velmi velke k svojmu veku
My mame Maxi-cosi Tobi...nema izofix,ale v crashtestoch vysla ako dobra a mala je v nej spokojna...da sa polohovat a ma signalizaciu spravneho/zleho priputania 😉
A este som uvazovala o Espiro Optima Pro 2010 0-25 kg...da sa vozit v smere aj v protismere ako vajicko...ale nakoniec sme vybrali tobiho🙂))

cmulinko
10. dec 2010

Maxi Cosi Priory XP s Isofixom.

garonka
11. dec 2010

Autosedačka Römer KING PLUS TrendLine 2010 9-18kg my ju mame a je perfektna 😉

jarunka111
11. dec 2010

Recaro Younght Sport - max spokojnosť 😉

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cka
12. dec 2010

Ahojte,
tak tuto galibu so sedackou mame uz za sebou. Tak mozno poradim, ako sme to riesili my.
Predovsetkym sme dali na testy ADACu, najdete to na webe. Nie je to urcite zbytocne zohladit, pretoze testuju crash s autosedackou. Podla toho sme si vybrali Kiddy, minuly rok bola 3 najbezpecnejsia v Europe. Co sa ale tyka kategorie, aj my sme chceli ist na 9-18, ale pri tych Kiddy je to trosku problem, lebo nasa je dost vysoka, a ked sme ju ako 9kg posadili do Kiddy 9-18, uz sme museli dat vsetko na najvyssiu polohu. Takze sme vybrali Kiddy 9-25 ci ako, tu vyssiu kategoriu, a to sme uz aj tak hned na zaciatku zvysovali.
Takze odporucania:

1. urcite dbat na testy adacu, nie je nic lepsie, ako investovat do bezpecnosti
2. skusat kazdu sedacku v predajni s dietatom a potom kupit, nie kazda kategoria a kazdy strih sedacky je naozaj vhodny pre vsetky deticky

Ahojte.

ivett1
13. dec 2010

Ahoj...my máme baby point Zenith kat.1+2 (od 9 do 25kg)...lenže ja som to kupovala pred 2 rokmi 😀 ...a išla som na to presne ako cka...a dobre sme urobili, lebo aj keď moje deti ešte spĺňajú hmotnostnú kategóriu (sú to takí chrústici 😀 )...akosi výškovo sú už "nadoraz" 😉..takže radím vybrať z netu značku, odskúšať s dieťatkom v predajni a prípadne kúpiť priamo v obchode, alebo objednať z netu... 😀

linduska27
13. dec 2010

ahoj..my mame maxy cosy cabrio fix so zariadenim do auta family fix zatial tu babatkovsku kedze mimi je na ceste, ale potom planujeme kupit tu vacsiu od maxy cosy myslim ze pearl sa vola lebo tiez je naklikavacia do toho zariadenia do auta a uz nemusim cez to davat auto pas

duca
13. dec 2010

ahoj urcite na 1 mieste maxi cosy ale boli sme spokojni aj s chicco... 🙂

pia22
14. dec 2010

Je tu mnozstvo tem o vybere autosedaciek, tak nechapem, preco sa dookola zakladaju tie iste temy a nedaju si ludia trochu snahy sa tu najskor poobzerat.

kasiopeja01
27. apr 2011

My tiez ideme kupovat autosedacku pre dcerku. Chceli by sme od 0 do 18kg. Mame moznost kupit autosedacku Berber. Nemate s nou nahodou niekto skusenosti?
dakujem

katarina.banska
4. máj 2011

ja odporucam autosedacku romer king plus 2011 od 9 do 18 kg, sme s nou maximalne spokojni a oproti 2010, ma hlavnicu trosku sirsiu, takze je podla mna pohodlnejsia ako 2010.
🙂

sampo
4. máj 2011

my mame be safe http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-... ale minulorocny model, ma 4 polohy, je trosku vyvysena oproti ostatnym, najprv som mala pocit, ze nam ani nevojde do auta, ale je to v pohode. Je od 9 kil, ale my sme ju kupili malej v 11-mesiacoch, lebo vajicko jej uz bolo male (9 kil mala asi az v 15. mesiacoh, ale dovtedy by vo vajicku urcite nevydrzala 😉 )