Výrobky značky Cam. Sú pre deti bezpečné?

franti
5. mar 2007

ahoj babenky. mam kocik znacky cam a aj autosedacku. donedavna som si myslela, ze som kupila dobru znacku, lebo co sa tyka prakticnosti a vzhladu, tak som s nou spokojna. lenze nedavno tu v cechach bola afera, ze prebalovaci pult od znacky Cam je pre dietatka zdraviu nebeznecny kvoli velkemu mnozstvu ftalatov, a ze nemoze byt s dietatkom ani v jednej miestnosti. kamaratka zo slovenska mi zas povedala, ze zistili, ze aj ohradka tejto znacky sa kvoli ftalatom nedoporucuje. dost ma to stve najradcsej by som kocik aj autosedacku vyhodila. ak ste poculi tiez nieco zle alebo dobre na vyrobky tejto znacky dajte prosim vediet. a ak viete, ci je mozne dat niekde svoj kocik ci iny vyrobok otestovat napiste prosim. Dik!

franti
autor
5. mar 2007

a sorry za ten preklep v nazve ... 😅 🙂

hanka274
5. mar 2007

ahoj, franti, mozno sa myslim, ale podla toho ci je Cam vyrobene v taliansku alebo polsku. Z talianska by mal byt oka, ten polsky... 😖 😅
myslim, ze Cam origos su taliani, malo by to tak byt, porovnatelne s PP.
Ale mozno si mylim znacku....zda sa mi to tak na 90 perc.
packo, pevne nervy!

mimi109
5. mar 2007

no tak o tej ohradke som aj ja pocula je aj na stranke www.soi.sk medzi nebezpecnymi vyrobkami sietova ohradka cam standard a zrovna tu mame aj my 😠 😠

franti
autor
5. mar 2007

hanka274 ano je to talianska znacka, a v obchode kde som kocik kupovala, tak mi vraveli, ze je z talianska. to som nevedela, ze sa cam vyraba aj v polsku. co sa tyka tej autosedacky, tak som ju objednavala cez internet, tak to len mozem dufat, ze je to vyrobok z talianska, ale mrknem na to, dufam, ze to tam bude napisane, ze made in italy. tak dik!

hanka274
5. mar 2007

franti, je to fakt na tych 90 percent, mna to napadlo, pretoze som raz bola v Carrefoure nakupovat a sla som medzi detskym oddelenim, no a len tak som sa pozrela na daku sedacku tusim na papanie bola alebo co zn. Cam, a bolo na nej vyryte, vlastne nie, bolo to na nalepke, ze Vyrobene v Polsku....preto som to napisala, mozno to bolo z talianska....mozno sa mylim... 😖

franti
autor
21. mar 2007

babenky chcem len dodat, ze minuly tyzden som bola na veletrhu pro dite v brne, a tam som sa v stanku Cam pytala na tie "nebezpecne" vyrobky....no odpovedali mi, ze to bola len jedna varka, co sa tyka tych prebalovacich pultov o nebezpecnej ohradke nevedeli nic....ale samozrejme, co ine mi mali odpovedat...tak len mozem dufat, ze taketo chybne varky sa im uz viac nestanu, ze...

granulka
22. mar 2007

Ahojte 🙂
viem, ze ma nepoznate ale musim reaogovat, lebo sa jedna o vyrobky ktore sa nachadzaju v nasej firme, tak aby ste boli v obraze, ci to boli famy alebo nie...
V januari 2007 bola zmenena norma na percento ftalatov a tym vyrobky vyrobene pred uvedenym terminom nevyhoveli tejto norme, vyrobca CAM okamzite reagoval a zmenil podla poziadaviek normy plastove casti na vsetkych vyrobkoch podla pozadovanych predpisov, cize od januara su podlozene vsetky plastove casti novym certifikatom a zmenou farebnej kombinacie vsetkych plastov neobsahujucich ftalaty...
Takze ked sa zistili tieto fakty, vyrobky boli okamzite stiahnute a zmenene🙂 len tolko, aby ste sa nebali🙂 Pekny dnicek vam prajem a aj vasim ratolestiam🙂

susik77
22. mar 2007

ahojte, baby, mne sa celkom pacil kocik CAM. Da sa kombinovat s autosedackou? A nie je tazky?Ako ste spokojne?

franti
autor
22. mar 2007

susik77...ja som velmi spokojna s kocikom Cam, mam kocik z kolekcie januar 2006. je to trojkombinacia, cize aj s autosedackou, ktora sa da nasadit na konstrukciu. je velmi lahky, kupovala som ho kvoli vytahu, velmi lahko sa da dat vanicka dole z konstrukcie a nasadit naspat, mame tociace kolecka, takze sa s nim velmi dobre manipuluje a vojdem s nim v podstate vsade, do akychkolvek dveri, takze nakupovanie je pohoda. jedine, co by som na nom vymenila su golfove palice, radcsej by som si kupila normalnu rucku, ale to je moj osobny nazor. a velmi dobre sa sklada do auta. minuly tyzden som bola na veletrhu pro dite v brne a bola tam aj znacka Cam, momentalne maju nove kociky trojkolky, a bez golfovych palic, velmi dobre sa mi ten kocik tlacil. takze prajem ti stastnu ruku pri vybere kocika... 😉 🙂