Autobusom s dieťaťom v nosiči.

nikola1998
18. okt 2019

Ahojte žienky, môžem cestovať autobusom, keď mám dieťa len v nosiči? Ďakujem

veronikaszabova
18. okt 2019

@nikola1998 a preco nie 😳🤣

nikola1998
autor
18. okt 2019

@veronikaszabova No, minule ma šofér nepustil...

fokuska
18. okt 2019

@nikola1998 A preco ta nepustil?

veronikaszabova
18. okt 2019

@nikola1998 tak si sa mala stazovat jeho nadriadenym

babyfrog
18. okt 2019

@nikola1998 treba si pozrieť prepravný poriadok danej spoločnosti.... Napr. V Ba v MhD je zakázané jesť a piť a kopu ľudí to nerešpektuje

yanni
18. okt 2019

@nikola1998 A ako to odovodnil?

jenny257
18. okt 2019

Tak ja som nikdy problém nemala . Už ma bude vidieť ako pôjdem s kočíkom autobusom 🤷‍♀️

nikola1998
autor
18. okt 2019

@fokuska Vraj to nieje bezpečné... Že nie len tak je vyhradené miesto pre kočík

ukulela
18. okt 2019

@nikola1998 myslím že už sa to niekde aj riešilo že nepustili a boli kvôli tomu sťažnosti. Normálne sa sťazuj na dopravnom podniku.

ukulela
18. okt 2019

@nikola1998 ak máš na to čas a gule tak ja by som to dala aj do médií

ukulela
18. okt 2019

@nikola1998 Ty Brdo no ja som sa normálne dostala do vývrtky z toho. dopravcovia majú aj oficiálne facebookové stránky alebo ak to spadá pod mesto tak napíš na facebookovú stránku mesta. Nech verejne reagujú. Alebo na primátorov profil napíš otázku nech to rieši. Aké to bolo mesto?

fokuska
18. okt 2019

@nikola1998 To bola MHD ci medzimestsky spoj? Je jedno ci dieta drzis len tak na rukach, ci ho mas v nosici, ci v satke.
Pokial viem, tak nikde vo vyhlaske nie je obmedzenie, ze by zena nemohla cestovat s nosicom.

ajka0207
18. okt 2019

@nikola1998 tak v nasich autobusoch ziadne miesto pre kocik nie je, jedine v kufri. Takze neviem ako inak ako s nosičom by sme sa prepravovali.

rebelka2014
18. okt 2019

Akoby to v kociku bolo strasne bezpecne.. proste v autobuse to nikdy nemoze byt bezpecne pokial tam ludia nemaju dopravne pasy a deti autosedacky..

777januska777
18. okt 2019

No ešte takto baby, fakt je to nebezpečné. Zoberte si, že máte dieťa v nosiči, ale šofér prudko zabrzdí kvôli niečomu a vy pripučíte to vaše dieťa. Nevravím, že čokoľvek nie je nebezpečné, ale takéto veci sa stávajú a nie raz sa mi stalo, že keď šofér autobusu zabrdil, tak som vletela do sedačky predomnou. Ja sama by som takúto vec neriskovala a nosič by som si do autobusu nedala.

777januska777
18. okt 2019

@rebelka2014 Lenže v kočíku je to bezpečnejšie, lebo si to dieťa nepripučíte. Je pravda, že pri nehode je to asi jedno, ale tu ide aspoň o to prudké zabrzdenie.

yanni
18. okt 2019

Haha, ze vraj nie je bezpecne. Ani ten kocik nie je bezpecny. Mne toto posledne (teraz 9 mesiacov) prvych 5 mesiacov len vrieskalo cele dni - na rukach, v kociku, v aute. Len v nosici ako tak aj pospala, aj sa upokojila. Bez nosica by som sa nikam nedostala. By som mu ja svoje vyhubovala a este aj strcila vrieskajuce decko do narucia, nech si to skusi.

ajka0207
18. okt 2019

@777januska777 cize by si necestovala vobec, ako som uz pisala vyssie, medzimestske autobusy nemaju miesto na kočík, primestske niekedy ano, niekedy nie. Auto nemam. Takze mam sediet doma kym dieta nebude schopne sediet samo na sedacke? Starsia to zvladla v dva a pol roku

yanni
18. okt 2019

@777januska777 pri tom prudkom zabrzdeni ti dieta fajne moze vyletiet z kocika. Hlavne ak je to este mimino, co lezi vo vanicke, kde nie je priputane ako Napr. v sportaku. Apropo sportak/buggina/golfac - ked vidim ako su, alebo skor nie su, niektore deti v tych kocikoch priputane, tak to uz mozu rovno sediet len tak na sedadlach autobusa.

rebelka2014
18. okt 2019

To by potom ani tehotne nemali chodit verejnou dopravou..

svettii
18. okt 2019

To je riadna hlúposť a keby ho máš len na rukách tak mu to príde bezpečné? Asi to záleží aj od vodiča ale keby sa ti to stalo znova tak sa normálne sťažuj

777januska777
18. okt 2019

@ajka0207 Medzimestske majú miesto na kočík, lenže záleží od druhu autobusu. Autobusy, ktoré idú na ďaleké cesty nemajú toto miesto.

777januska777
18. okt 2019

@yanni Nie nemôže ti vyletieť ak ho správne otociš.

yanni
18. okt 2019

@777januska777 Pokial dieta nie je riadne priputane moze ti vyletiet z hocijakej strany.

jenny257
18. okt 2019

@777januska777 no a ako by si potom sla? Medzimesto kolkokrat nema miesto na kocik a kolkokrat nie je nik ochotny ti pomoct aj ked poziadas . Auto sice mame ale ja nemam vodicak takze mi je to na nic.

777januska777
18. okt 2019

@yanni No ak vychádzame z toho, že myslíme len na prudké brzdenie, tak nemôže vyletieť pri správnom otoceni kočíka. Lebo tá vanička má striešku a strieška je bariéra a hlavne pri prudkom zabrzdeni sa to dieťatko jedine tak posunie, ale nezdvihne sa a nebude letieť.

777januska777
18. okt 2019

@jenny257 No ja chodievam medzimesto často a mám miesto na kočík, len je pravda, že záleží od druhu autobusu. Ja väčšinou chodím na medzimestske autobusy, ktoré majú uvedené aj na nete, že sú vhodné aj pre kočíky. No to sa mne zas ešte nestalo, žeby mne nepomohli keď som požiadala a keď už fakt nik nepomôže, tak šofér tu je od toho aby ti pomohol.

jenny257
18. okt 2019

@777januska777 inak ked uz sme pri tom - raz som sla zo segrou , autobus siel do zakruty , kocik sa prevratil na bok a to nemas sancu nijak udrzat. Takze aby som to uzavrela nic nie je bezpecne . A soferi - to sa radsej nevyjadrujem.

hefo
18. okt 2019

Ach jaj, tieto nekonečné diskusie o nebezpečenstve. Najbezpečnejšie je nikam nechodiť, lebo aj vonku na chodníku na vás môže spadnúť škridla.

Ja sa držím hesla: "Koho majú obesiť, ten sa neutopí."

yanni
18. okt 2019

@hefo ani doma nie je bezpecne. Statisticky najviac smrtelnych nehod sa stava prave v domacnosti🙄