Ako dlho sa dá skladovať oblečenie?

susi206
2. sep 2012

...dostala som vela vecičiek pre dieta, ale potrva kym do nich dorastie aj 3-4 roky. myslite že oblečenie vydrzí tak dlho a nestane sa preležaným?

titkovamiriam
2. sep 2012

samozrejme že vydrži,terba ho dat do krabic na suche miesto a raz do roka preprat,je dobre dat do krabic kusky cigariet alebo podušticky proti moliam.Dobre su aj vaky na uskladnenie...

sisaha
2. sep 2012

urcite vydrzi, no biele oblecenie je trochu "haklivejsie" - zvyknu sa tam robit škvrny, ale ako ti uz poradila miriam, dat na suche miesto a obcas "prevetrat" 😉

anjelicek26
2. sep 2012

@susi206 - pravdu o 3-4 roky vela z tych veci uz neoblecies, lebo budu nemoderne. To by som teraz radsej predala. Su veci univerzalne - teplaciky, pyzamka, uni tricka, ale te zvysok, co ja viem, 4 roky su dlha doba 😖 Inak tiez odporucam skladovat vo vakoch, kde odsajes vzduch.

monika2606
2. sep 2012

@susi206 sú aj také nejaké vrecká z ktorých sa dá odsať vzduch a tam by mali tiež dlho vydržať ale neviem ako sa to volá ale tiež mám v pláne si to zaobstarať, aj veci vydržia a aj to šetrí miesto keď je z toho ten vzduch vysatý

maja22
2. sep 2012

Dobre skladované veci vydržia a čo sa týka modernosti, to vôbec neriešim, tento týždeň som v obchode videla blúzky s nariasenými rukávmi, ako sme nosili pred 20-timi rokmi 😝 Móda sa vracia a okrem toho, čo je nemoderné, dá sa vynosiť aj doma ako domáce oblečenie. Je na nás, koľko sme ochotní a aj schopní investovať do oblečenia.

mummy01
2. sep 2012

Urcite ti oblecko vydrzi.A ci bude moderne?Ja osobne dostavam oblecko od sestry po detoch a som za to vdacna.Pokial su veci neznicene tak sa da nosit aj o 4 roky.

vivusika
2. sep 2012

určite vydrží aj dlhšie. Ja som napríklad obliekala deťom košieľky a dupačky ešte po mne 😀 a fakt im nič nie je. Sestra skladovala veci po deťoch poukladané v sáčkoch a popresýpané klinčekmi aby sa do nich nepustili mole - pyžamá, tričká, nohavice, tepláky, mikiny, vetrovky, /na pančuškách sa rozpadla guma, musela som navliekať novú/.

lucka1987
2. sep 2012

vecicky skladujem vo vakuovych vakoch. ostavaju vonave / teraz som po roku jeden otvorila, vecicky su nedokrcene a vonave

silvia.t
2. sep 2012

@anjelicek26 babatkovske veci o 3-4 roky urcite nebudu nemoderne 😅 moj maly sa narodil pred 3,5rokom a vsetky veci po nom su viac nez modernejsie

maminkaalm
2. sep 2012

MOje dcéry nosili ešte veci po mne čiže mali cca 20 rokov a nič im nebolo 🙂

stellamaris
2. sep 2012

mozes veci vyprane a dobre zabalene(vrecka alebo plastove skatule)aj dlhe roky skladovat,obcas ich vyberies a prevetras....my to robime v rodine takto a niektore veci,napr,obliecky na detske perinky z bavlny mame uz 41(!)rokov,su este z dobrej kvalitnej bavlny a bez jedineho fliacika 😉

stanislavao
2. sep 2012

my sme mali tiez kusky, co boli este nase, cize mali aj 25 rokov a nic im nebolo. co by sa im akoze malo stat?

kvetinka211
2. sep 2012

@susi206 obliekam aj moje vecicky, cize takmer 30 rocne 🙂 A nejake 15-20 rocne tiez ... a vacsine nic nie je ... casom sa ale mozu zvyraznit zazrate skrvny, preto je dobre vsetko poriadne oprat. Gumicky mozno za ten cas sprachniveju a bude treba vymenit. Treba dat tiez pozor na mole - najlepsie zabalit do vakuovych vriec alebo aspon dobre omotat potravinarskou foliou.

anjel20
3. sep 2012

Prosím Vás chcem sa opýtať 🙂 Dnes som bola vonku s malým má vyše 1 mesiac ,do perinky ho moc nebalím len niekedy dnes bolo poobede vonku horúco a bola som s ním von dala som mu len dupačky a čiapočku na ušká myslíte, že to stačilo? Aj, keď mne bolo horúco mala som na sebe šaty, a šľapky... Dúfam, že nedostane horúčku... Ďakujem za odpovede 🙂

masinka
3. sep 2012

moje baby mali tiez par kuskov este po mne... dupacky, perinky, latkove plienky aj nejake satocky.... a stale boli v pohode, aj ked ich medzitym nosilo dalsich 5 deti z rodiny... volakedy sa vyrabala ina kvalita. Teraz frote dupky po mesiaci maju na prstekoch len osnovu, to chlpate je prec .....(a nemyslim tym veci od Cinanov, ale Loanu)....
3-4 roky vecicky hadam vydrzia, ale to, co sa teraz predava asi nasim detom odkladat nebudeme ....

zuzulienka1973
4. sep 2012

Niekedy som skladovala.Ale ked uz toho bolo moc tak som to bud niekomu darovala ,nieco vyhodila alebo posielala do charity.Ked som nahodou objavila tento bazarik tak aj predavam, teraz uz nic neskladujem aspon sa v dome lepsie citim ked nemam skrine zapratene kopou satstva

kika87
18. dec 2012

ahojte, potrebujem sa čím skôr zbaviť vecičiek, budeme sa sťahovať, kludne si môžte vybrať čokolvek a určit si ceny 🙂)) kuk do môjho bazárika 🙂