Ako nakupovať s dieťaťom, keď si nechce skúšať oblečenie?

kukona1
20. feb 2008

možte mi nektorá poradit ako kúpit dietatu topánky a oblečenie,ked si to nechce vyskúšat? akonáhle jej chcem vyzut topánku a vyskúšat jej nejakú novú začne vreščat a kričat na celý obchod a tak sa zatne a napne od zlosti,že keby som ju vyzula,atak jej asi zlomím nohu a s oblečením je to rovnaké-nedá za vobec vyzleict aby som jej niečo vyskúšala.Som zúfalá,lebo topánky sú šité rozne-širšie ,užšie.....ako ju ,,donútit" alebo presvedčit,ked tak kričí že si ani vlastné slovo nepočujem a ked odchádzame s obchodu povie ,,hotovo" a ešte aj predavačke dá papa ☹
a ja spotená,nervozna a rozčúlená 😒 aj od hamby aj preto,že potrebuje nové topánky....

cicushka
20. feb 2008

Mozno by som sa skusila dohodnut s predavackami, ze to kupis, a doma jej to vyskusat, ked bude ina nalada. A ked nebude sediet, ze im to prinesies spat a normalne vratis. 😉

elise
20. feb 2008

kukona ja malému kupujem topánočky tak že vytihnem z nich vložku a prirovnám na nožičku, každé topánočky sa dajú vymeniť alebo vrátiť tak asi ich potom v klude doma obujeme zatial som sa stretla s vyberateľnými vložkami v topánočkach a doma ked sme ich vyskúšali tak sadli celkomdobre v predu musí byť na jeden článok prsta voľné miesto. oblečenie neskúšame podľa velkosti ktorú nosíme napríklad teraz je to 80 tak kupujem v obchode veci ale začnem kupovať 84 lebo mu už začali byť krátke rukávy.
čo sa týka kričania tak sa nemusíš vôbec cítiť trápne, môj malý neznáša obliekanie ked napríklad nakupujeme a idem ho obliecť von ked sa mi vzpiera tak ho položím na zem opatrne aj s hlavičkoua poviem mu nech sa jeduje o také 2-3 minúty ho amok prejde, ja kašlem vtedy na okolie ktoré ma nešetrí kritikou ale mne to neprekáža

alenik
20. feb 2008

ahoj,ja nastastie takyto problem nemam.Podla mna by stacilo,keby si doma malej odmerala nozicku a potom v obchode len vyberies tu vnutornu vlozku z topanky a tiez ju odmerias,alebo ak sa ti podari malu vyzut,tak jej priloz na nozku.Aj keby si topanku malej obula,aj tak nevies,ci je na nu dobra,lebo mala ti nepovie,ci ju tlaci,alebo nie.Detske topanocky su vacsinou site tak,aby vyhovovali kriteriam detskej nozky a maju aj pevnu spicku,takze ked ju pritlacis,aj tak necitis,kde ma prstiky.A co sa tyka oblecenia,ja som malej nikdy v obchode nic neskusala.Urcite mas "v oku",aku velkost potrebuje.A ked sa ti mala zecne paradit,uvidis s akou radostou bude vecicky skusat a skusat....neboj,vyrastie z toho.To je obdobie vzdoru...

alenik
20. feb 2008

prepac,elise,ze som akoby odpisala od teba,ake ja som to uz odoslala skor.Niekde sa to zaseklo... ☹

kukona1
autor
20. feb 2008

práve že sme už kupovali čižmičky bez nej tak že som jej pomerala nožičku,ale nedali sa celkom zapnút ked mala pančušky.A kúpila som overal o číslo vačší aj velkostne ,,okom" sedelo ale ked som jej ho doma obliekla tak ho mala natesno ked som jej ho zapla.Tak som ho vrátila.Niekedy sa to nedá....budem skúšat teeda,díky zatial za rady.....snád to časom prejde a možno že je to iba teraz v zime...vela vecí na sebe,nechce sa jej vyzliekat... 😒

elise
20. feb 2008

alenik v pohode robíme to tak viaceré 😉

kukona1
autor
20. feb 2008

....a to má malá iba 1O kg,...že nezapla ten overal....predavačka povedala že to je tak na 3 roky a bude jej to ešte velké...

jaduska
20. feb 2008

Neboj, to fakt prejede, ja našu parádnicu z obchodu nemôžem dostať, len by všetko skúšala 😀
Keď bola menšia, tak sme topánky kupovali presne tak, ako baby vyššie písali - vybrala som vnútornú vložku a tú priložila k nôžke, alebo som z domu zobrala vložku zo starej topánky a kúpila som podľa nej väčšie botky. Oblečenie som tiež brávala domov skúšať, ale to bývame v malom meste, tak nás predavačky poznali .Niekde sa to nedá 😉

geegee
20. feb 2008

u nas bol krik v obchode raz, potom som uz zacala hikat nad topankami hned vo dverach obchodu a nas krpec nadseny tiez, a sam si pytal obud tie nove topanky 😀