Ako obliecť 16 - mesačné bábo v tomto počasí?

hanculka
29. dec 2008

Ďakujem 🙂

marcela.m
29. dec 2008

Ahoj Hanculka.Ja mam sice 21 mesacnu dcerku,ale asi to je jedno.Ja jej davam bodicko-tielko,alebo kratky rukav,potom nieco tensie z dlhym rukavom-tricko so stojacikom,alebo tensi rolacik a este pulover.Na to vetrovku,ciapku,salik,rukavicky.A na nozky teple pancusky-frote a nohavice-mencestrove alebo zateplene sustakove.Viac vrstiev lepsie drzi teplo ako jedna hruba vec.A do kocika davam deku a ked sedi,tak jej nozky prikryvam dekou,ale nic extra hrube.Ona aj tak vacsinou nechce a dava ju dole.Ale ked ma teple pancusky a nohavice,tak hadam nezmrzne.A samozrejme cizmy.Ak mas len tensie pancusky,tak daj aj teple ponozky.Od noh je najskor zima.Tak to robievam ja.

kili
29. dec 2008

my tak trošku otužujeme, podľa toho, čo tu čítam 😀
nejdeme von ale na dlho a chodia, takže majú body s DR a na to tričko s KR (alebo opačne), rolákošál, zimnú bundu, rukavičky a čiapku. dole pančušky, zateplené nohavice a zateplené topánky.

hanculka
autor
29. dec 2008

Ďakujem ste zlatunke 🙂

marcela.m
30. dec 2008

Kili,to preco ze oproti mne otuzujete?Ved ked dobre chapem,aj ty davas tri vrstvy.Teda neviem,co je ten rolakosal 🙂 Body tielko bez rukavov,tricko so stojacikom a pulovrik nie je podla az tak vela.Ci som to tak blbo napisala,ze to vyzera tak vela? 🙂

kili
30. dec 2008

marcelka, no ten rolákošál nie je žiadna vrstva navyše, to je len uštrikovaná rúrka na krk na miesto šálu. Takže majú len body, tričko a na to bundu. No ale už to neplatí, dnes som im dala aj sveter zo 100% vlny, takže už sú asi teplejšie oblečný ako tvoja 😀

marcela.m
30. dec 2008

Pravdu povediac,ani som s nou teraz v tej kose velakrat vonku nebola.Boli sme chore,a ani ja zimu nemusim.V nedelu sme boli trochu aj s mojimi rodicmii,ale so zahrievacou prestavkou v cukrarni 🙂

silvia123
30. dec 2008

ja do kočíka obliekam rovnako, ale teraz som ho poslala s tatikom vybehať sa po vonku peši a radšej som mu pod tie zateplené nohavice nechala aj tepláčky - a na pančuchy som obliekla ešte tenké ponožky, no neviem asi som mala nechať len tie zateplené nohavice, veď keď bude v pohybe zrejme mu nebude zima, čo myslíte??? Ale zase na druhej strane keď som dala pod tie zateplené nohavice aj tepláčky, má to to isté ako oteplovačky no nie? Oteplovačky som radšej nekupovala, lebo v nich vyzeral ako nemotorný macko.

martina46
31. dec 2008

My máme síce 13 mesiacov, ale trápi ma to tiež. Malá ešte nechodí ani náhodou, takže ak je v kočíku, som bezradná. Chodíme ale von v nosiči a mám ju pod bundou, tak ju obliekam ako seba, a na nôžky ešte trochu viac.
Vlastne som sa chcela opýtať, či stačí, keď sedí v kočíku nie vo fusaku, ale iba prikrytá a má nánožník. Nemáme taký fusak s otvormi, tak či stojí za to, zaobstarať si ho, alebo netreba.

kili
31. dec 2008

marti, a nemáš nejaký starý po vás, že do toho spraviť diery? mne tak moja mama prevŕtala dva. Ale ani ich nepoužívame, keďže von ideme skôr chodiť.

dobromila
31. dec 2008

Moj syncek ma 1.5 roka. V tomto pocasi chodime na prechadzky vacsinou v kociku. Obliekam mu body s kratkym rukavom, na to tricko s dlhym rukavom, hrubsi sveter a vetrovku. Na nohy pancusky a zateplene nohavice a v tom vsetkom sup do tepluckeho fusaku.

dobromila
31. dec 2008

no a este na pancusky aj ponozky, ak su minusove teploty, lebo sice ma obute teple topanocky, ale ma tam este rezervu dobry centimeter.
A ja si myslim, ze velky fusak do sportiaka s otvorimi na pas je super vec, ktoru stopercentne vyuzivame. Najlepsie su podla mna - ten nas - Freeline, ktory je obdoba este premakanejsich Eisbärchen ci Kaiser.

mata25
31. dec 2008

my sa tiez este prechadzame v kociku, zvacsa ma na sebe bodynko s dlhym rukavo, potom este tricko s dlhym rukavom, teraz ked boli minusove teploty tak bodynko a flisovu mikinu, dolu ma teplaciky, ponozky a na tom este jedny ponozky s takou podrazkou, co ma namiesto papuciek. takto ho supnem do fusaku, mame ten Eisbärchen, mi to pripada ako nejaky arkticky spacak. 🙂 a tak ide do sportoveho kocika. oproti susede co na malu naladuje aj 5 vrstiev si pripadam divna, ale nasmu malemu tak nie je zima tak naco ho zbytocne vela obliekat. no a samozrejme este ciapku a ked su minusy tak aj rukavicky.

dididi30
31. dec 2008

hehe v anglicku poznaju len jednu vrstvu alebo dve, mikinka, alebo tricko a svetrik alebo tenka bundicka, ci zima nezima a hole nozky , to je normalka,,,,,,keby videli slovenske mamicky, kto vie co by si pomysleli 😉 asi to co mi o nich 😀 😀 😉

kili
31. dec 2008

to áno, u nás mamičky strašne preobliekajú deti a potom, keď niekto tak nerobí, tak ho zprdnú 🙄 , mňa teda sprdli doktorky
ale zas z anglickom, to je asi niečo iné, tak tuším nie je taká zima, aj keď je to severnejšie, nie? 😕

martina46
31. dec 2008

kili, to ma nenapadlo, skusim sa na to pozriet 😉
myslim ale, ze u nas sA NAOZAJ ZBYTOCNE VELA NAVLIEKA NA DETI. NIEKDE SOM TO UZ PISALA, V JAPONSKU deti obliekaju extremne malo, videla som nie raz nechodiace dieta v naruci rodicov bez topanok, iba v ponozkachaa to bolo dost zima. ich argument je, ze deti maju vela energie, teda sa asi zahreju....? 😕

kili
31. dec 2008

martinka, no to s tou energiou môže mať niečo do seba. lebo A. je vždy, už od príchodu z nemocnice sme si to všimli, o dosť teplejší ako S. A napríklad chlapi bývajú tenší, majú menej tuku, ale za to väčšie spalovanie a tiež im nie je tak zima ako ženám. Takže fakt na tom môže byť kus pravdy.

dobromila
31. dec 2008

no ak by bol prilis naobliekany, tak sa spoti - a to sa nedeje. Navyse sa orientujem podla seba a keby som mala sediet hodinu v mraze v kociari, tak oblecena nalahko tam zamrznem 😝

dididi30
31. dec 2008

kili no hovor mi o tom boli sme v lete na slovensku a a totalne horucavi , on v bodinkach bez ciapky a ze preco ho lepsie neobleciem a toto furt dookola 😠 no ja veru nebudem, teda tu je vselijake pocasie a chodili sme bez capice, maximalne kapucna a doma co horuco mu mam dat ciapku??
inak tu je teraz nenormalna zima, minus 2, 3..takze vobec teplejsie 😉 sme viac zapadnejsie 😉 teraz nosime capicu, overalik a maximalne teplu, tensiu deku na vrch..nechcem ho preteplovat, lebo aj tak sa viac tulame po obchodoch 😉
mati suhlasim, zahreju, telo viac pracuje 😉

dididi30
31. dec 2008

dobromila, ano je to tak, dieta je v kociary nehybe sa,cize mu je chladnejsie ako nam 😉

trixi
1. jan 2009

Vsetko dobre v novom roku zienky.
dididi, u nas je stale -6 az -8 st., fuka silny severny vietor, cize pocitovo je to asi ako keby bolo -10 az -12. Je to predsa chladnejsie ako -2. Okrem toho je stale pochmurne. Brr 😝 . Mam rada zimu ale len na horach 😉 . Tu v mestach by vobec nemusela byt 😉. Cim som starsia tym mam radsej teplucku 😀 .
Ja maleho obliekam podobne ako vy, len nedavam pod tricko body, ale len tricko DR alebo body DR a tenka fliska a bundicka (windstoperova a nepremokava), ciapka, na nozicky pancusky a zateplene gatuse. A este velmi teplucke topanocky-cizmicky Ecco, ponozky mu na viac nedavam, pretoze ma vzdy spotene nozicky. Ale za svet nechce rukavicky a ked nahodou je v kociku tak ani ruky do fusaku. V kociku mam fusak Emitex a v druhom Eisbarchen. A uz ziadna deka ani nanoznik. Vcera sme boli 2 x vonku ale ja som vydrzala max 45 min. bola mi neskutocna kosa a maly mal uz skoro zmrnute rucicky a na ulici nebola ani noha asi sa vsetci pripravovali na silvestrovsku noc 😀.

denisocka
21. jan 2009

baby,ja ani nepíšem čo obliekam,bo v UK by ma vysmiali 😀 len sa chcem opýtať,ked dávam bundu+oteplovaky (coccodrilo-či jak sa to píše) ,pod oteplovaky dať len pančušky,či na ne aj štucle-navleky 😀 😝 ?