• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako obliecť bábätko v prechodnom období?

27. apríla 2009 
Ahojte mamičky. Chcela by som poradiť, ako obliekate svoje bábätká ked sú už takéto pekné počasia. Mám 4 mesačnú dcérku a stále mám problém obliecť ju. Koľko vrstiev je vhodné dať jej, aby jej nebolo zima ani teplo v kočíku na poobednej prechádzke. Mne sa zdá že ju moc teplo obliekam. Dávam jej dlhorukávové bodyčko, tričko, a flísovú mikinu, pančušky a tepláky teplé, a tenkú čiapočku. A v kočiari je prikritá ešte teplou dekou. Poraďte prosím....
2. apr 2009 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tamka, musis jej skusit vzadu pod krkom, ci neni spotena a ak je , tak jej vyzlec jednu vrstvu oblecenia, ale nie vrchne oblecenie a zakritu ju nechaj.
2. apr 2009 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dakujem, idem skúsiť lebo vonku je určite blízko 20 stupňou. Ja vydržím už aj krátke rukávy. Ale ona je predsa len bábo. A nakoniec som tu našla túto túmu tak asi moju zamknú.
2. apr 2009 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tamka ja som bola v piatok u doktorky a zdrbala ma, ze som maleho naobliekala. takze mam mu dat v 20st.C dlhe bodycko, tenku vetrovku, nohavice, ponozky a iba spodok nôh -maximalne po pas- prikrit lahkou dekou. topanocky mi neodporucala, noha musi dychat a vzdy davat tenku capicku. na fusak uz mam zabudnut.
s tym skusanim pod krkom - ja som to skusala a podla mna nebol spoteny ani teply ale doktorka sa zhrozila, ze je moc :confused:
4. apr 2009 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
novinka a nepovedala dokedy treba dávať tú tenkú čiapočku? Ved už sú také teplá ako v lete a ked bábo leží v kočiari a je úplné bezvetrie tak vlastne načo tá čiapočka? Ale ešte pre istotu dávam, len neviem dokedy treba.
4. apr 2009 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
novinka a pod nohavice už vôbec pančušky alebo nejakú vrstvu ešte? síce ty máš už 3mesač. bábo, môj malý 7 týždňov
5. apr 2009 o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som včera dala malemu body, naspodok polodupky a ponožky a prikryla ho dekou a tenku čiapku a myslím, že mu tak bolo dobre, lebo spal 3 hodiny vonku :slight_smile: ked mal hore ešte mikinu, tak už sa potil, čo sa mu ani nečudujem.
5. apr 2009 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ciapocku treba davat do leta ..bud tensiu alebo hrubsiu ..podla posacia a v lete ciapocku zamenit za klobucik alebo satku na hlavicku ale nikdy nenechavajte dietatko bez pokrivky hlavicky
5. apr 2009 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a u nas vcera na liptove bolo velmi horuco takze maly mal oblecene len body z dlhym rukavom a rifle na traky..ponozky a topanocky ziadna deka ziadne puncochace ..a na hlaviceke ciapocku vid poslednu fotku v albumu..presne tak sme boli oblecene..fotil tato ked sme sa vratili z prechadzky..vobec nebol spoteny a spinkal celu cestu
5. apr 2009 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa stale drzim toho, ze dat o jednu vrstvu viac ako mam ja sama. A ked ide spat von, tak len deku naviac. Tenku ciapocku stale na prechadzku ak fuka. Ak ide spat von, je v kociku a sa blizi k 20, tak ani ciapocku.
5. apr 2009 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak mi sme dnes mali body s krátkym rukávom, nato tenšiu mikinku, rifle na traky, ponožky, tenisky a šiltovku. Určite už nie pančušky. A v kočíku bez fusaka.
5. apr 2009 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne, dlhe body, gate na traky, ciapka a ponozky.. ziadna deka, mikina ani fusak
6. apr 2009 o 07:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak my sme boli vcera v zoo a deticky sa tam uplne hole cvachtali vo vode, kym my sme mali dve vrstvy tak ja uz tiez neviem co mu mam obliect :confounded:
6. apr 2009 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hehe, my sme mali este prdvcerom tiez dobre zimne oblecenie, ale vcera uz sme boli v bodicku s kratkym rukavom a ine nic, ale na vecer uz mal gate ponozky bodicko s kratkym rukavom a na tom taku mikinku ale rozopnutu, takze leto
6. apr 2009 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a čo obliekate dnes? Unas je tak pod mrakom nejakych 16 stupnov.
6. apr 2009 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
6. apr 2009 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja malú obliekam tak ako som ja...príp. jednu tenučkú vrstvu navyše. Čítala som vo viacerých knihách a článkoch, že deti tak isto pociťujú chlad a teplo ako my dospelí, majú sa teda obliekať tak, ako my...Deti sa ľahko prehrejú, keď sú moc naobliekané a potom z toho môže byť nepekná horúčka.
claudinka, koniarova presne tak bola oblečená aj moja malá. A bolo jej akurát...

Inak v Paríži si veľkú hlavu s obliekaním bábätiek nerobia, keď sme tam boli na začiatku decembra (10 stupňov), tak ani jedno bábo v kočári nemalo čiapku !!! Skoro sme odpadli, keď sme to videli. Tam si vykračujú s deťmi s holými hlavami jak keby mali leto :confused:
6. apr 2009 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
S tým obliekaním je to ozaj hrozné. Ja som mu dnes dala dole mikinku a nechala len tričko s krátkym rukávom, nohavice, ponožky a klobúčik. Bolo mu dobre, vôbec mu nebolo zima, len ja sa celý čas mala taký blbý pocit, že ešte nie je ani polka apríla a on už v krátkom tričku. Ale keď mal mikinku, potil sa. Na nohách sme mali tenisky, ale mal spotenú nožičku. Normálne mu v takýchto teplách okolo 20C dám asi len topánočky s otvorenou špičkou a pätou. Nie je ešte na ne skoro?
6. apr 2009 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviete poradit ci treba obliekat este 2 ciapocky pre 3 tyzdn. babatko v tomto pocasi?
7. apr 2009 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Podľa mňa 2 čiapočky určite nie. Len nejakú tenučkú, veď je stále v kočíku a tam je pod strechou dosť teplo.A keď bolo okolo 25C a nefúkalo, ja som v kočíku nedávala vôbec.
7. apr 2009 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez si myslim ze dve ciapocky je vela. jedna uplne staci aj tam pozeraj ci nema spotenu hlavicku
7. apr 2009 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, myslite ze bude stacit ked nasej malinkej obleciem dnes pancusky, dlhe tricko a na to take saticky bavlnene - co su akoby bodycko so sukienkou - s kratkym rukavikom? a este by som jej vzala bundicku - ale jedna sa mi o tie pancusky - ci to staci? ma byt 19-24 stupnov. malicka ma 7 tyzdnov.
vcera sme mali riflicky na traky, pancusky, tricko a taku tenucku bundicku a bola hrooozne spotena.
co myslite?
8. apr 2009 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sloto 19-24? tak to ju oblec tak ako ju mas doma vnutri..urcite nie puncosky
8. apr 2009 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu na liptove je tak cca 16-18 a puncosky nedavam..aj ked vidim ze tvoja je ovela mensia ale radsej daj pod kocik deku a ked sa ochladi prikryjes ju noou
8. apr 2009 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sloto aj ked dnes das pancusky tak by to malo bohate stacit..a tie saticky kludne len nedavaj puncosky a na to rifle..lebo sa ti spoti ako vcera
8. apr 2009 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je rozdiel ked je babo v sportovom kociku a vo vanicke..vanicka a strieska sama o sebe dava vela tepla..zato sportak nieje taky chraneny
8. apr 2009 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...a dokedy treba dávať čiapočku? Moja malá sa včera pod ňou dosť spotila.
8. apr 2009 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tinka ak sa poti pod ciapkou daj jej klobucik alebo satku ale na hlavke by mala nieco mat pokial nieje uplne bezvetie a musi byt pod slnecnikom alebo v kociku pod strieskou
8. apr 2009 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja čiapočku už nedávam, keď je tak ako včera a dnes. Len šatku, alebo šiltovku.
8. apr 2009 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som davala bodynko s kratkym rukavom, na to tenke tricko s dlhym rukavom, mikinu taku teplackovu len podveccer, no a tenke teplaky, ponozky a topky, ale tie topky uz musim kupit nejake lahsie...a tenku ciapocku bavlnenu...
v kociku mi lezala na deke, ale neprikryvala som ju, lezi este v taske, tak ked fukalo, tak som trochu prehodila kryt...
8. apr 2009 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
JA MAM 4 MESAčNU MALU A VčERA SOM JEJ DALA DUPAčKY A NA TO GATE A SVETER A VESTU A čIAPOčKU
8. apr 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok