Ako obliecť bábätko v prechodnom období?

tamka84
2. apr 2009

Ahojte mamičky. Chcela by som poradiť, ako obliekate svoje bábätká ked sú už takéto pekné počasia. Mám 4 mesačnú dcérku a stále mám problém obliecť ju. Koľko vrstiev je vhodné dať jej, aby jej nebolo zima ani teplo v kočíku na poobednej prechádzke. Mne sa zdá že ju moc teplo obliekam. Dávam jej dlhorukávové bodyčko, tričko, a flísovú mikinu, pančušky a tepláky teplé, a tenkú čiapočku. A v kočiari je prikritá ešte teplou dekou. Poraďte prosím....

fifinna
2. apr 2009

tamka, musis jej skusit vzadu pod krkom, ci neni spotena a ak je , tak jej vyzlec jednu vrstvu oblecenia, ale nie vrchne oblecenie a zakritu ju nechaj.

tamka84
autor
2. apr 2009

Dakujem, idem skúsiť lebo vonku je určite blízko 20 stupňou. Ja vydržím už aj krátke rukávy. Ale ona je predsa len bábo. A nakoniec som tu našla túto túmu tak asi moju zamknú.

novinka
4. apr 2009

tamka ja som bola v piatok u doktorky a zdrbala ma, ze som maleho naobliekala. takze mam mu dat v 20st.C dlhe bodycko, tenku vetrovku, nohavice, ponozky a iba spodok nôh -maximalne po pas- prikrit lahkou dekou. topanocky mi neodporucala, noha musi dychat a vzdy davat tenku capicku. na fusak uz mam zabudnut.
s tym skusanim pod krkom - ja som to skusala a podla mna nebol spoteny ani teply ale doktorka sa zhrozila, ze je moc 😕

tamka84
autor
4. apr 2009

novinka a nepovedala dokedy treba dávať tú tenkú čiapočku? Ved už sú také teplá ako v lete a ked bábo leží v kočiari a je úplné bezvetrie tak vlastne načo tá čiapočka? Ale ešte pre istotu dávam, len neviem dokedy treba.

monika77
5. apr 2009

novinka a pod nohavice už vôbec pančušky alebo nejakú vrstvu ešte? síce ty máš už 3mesač. bábo, môj malý 7 týždňov

dominka11
5. apr 2009

ja som včera dala malemu body, naspodok polodupky a ponožky a prikryla ho dekou a tenku čiapku a myslím, že mu tak bolo dobre, lebo spal 3 hodiny vonku 🙂 ked mal hore ešte mikinu, tak už sa potil, čo sa mu ani nečudujem.

vejinka
5. apr 2009

ciapocku treba davat do leta ..bud tensiu alebo hrubsiu ..podla posacia a v lete ciapocku zamenit za klobucik alebo satku na hlavicku ale nikdy nenechavajte dietatko bez pokrivky hlavicky

vejinka
5. apr 2009

a u nas vcera na liptove bolo velmi horuco takze maly mal oblecene len body z dlhym rukavom a rifle na traky..ponozky a topanocky ziadna deka ziadne puncochace ..a na hlaviceke ciapocku vid poslednu fotku v albumu..presne tak sme boli oblecene..fotil tato ked sme sa vratili z prechadzky..vobec nebol spoteny a spinkal celu cestu

helena001
5. apr 2009

ja sa stale drzim toho, ze dat o jednu vrstvu viac ako mam ja sama. A ked ide spat von, tak len deku naviac. Tenku ciapocku stale na prechadzku ak fuka. Ak ide spat von, je v kociku a sa blizi k 20, tak ani ciapocku.

koniarova
5. apr 2009

Tak mi sme dnes mali body s krátkym rukávom, nato tenšiu mikinku, rifle na traky, ponožky, tenisky a šiltovku. Určite už nie pančušky. A v kočíku bez fusaka.

claudinka
6. apr 2009

presne, dlhe body, gate na traky, ciapka a ponozky.. ziadna deka, mikina ani fusak

paola.o1
6. apr 2009

tak my sme boli vcera v zoo a deticky sa tam uplne hole cvachtali vo vode, kym my sme mali dve vrstvy tak ja uz tiez neviem co mu mam obliect 😖

nimi22
6. apr 2009

hehe, my sme mali este prdvcerom tiez dobre zimne oblecenie, ale vcera uz sme boli v bodicku s kratkym rukavom a ine nic, ale na vecer uz mal gate ponozky bodicko s kratkym rukavom a na tom taku mikinku ale rozopnutu, takze leto

bubinko83
6. apr 2009

baby a čo obliekate dnes? Unas je tak pod mrakom nejakych 16 stupnov.

bubinko83
6. apr 2009

😖

akejka
6. apr 2009

ja malú obliekam tak ako som ja...príp. jednu tenučkú vrstvu navyše. Čítala som vo viacerých knihách a článkoch, že deti tak isto pociťujú chlad a teplo ako my dospelí, majú sa teda obliekať tak, ako my...Deti sa ľahko prehrejú, keď sú moc naobliekané a potom z toho môže byť nepekná horúčka.
claudinka, koniarova presne tak bola oblečená aj moja malá. A bolo jej akurát...

Inak v Paríži si veľkú hlavu s obliekaním bábätiek nerobia, keď sme tam boli na začiatku decembra (10 stupňov), tak ani jedno bábo v kočári nemalo čiapku !!! Skoro sme odpadli, keď sme to videli. Tam si vykračujú s deťmi s holými hlavami jak keby mali leto 😕

koniarova
6. apr 2009

S tým obliekaním je to ozaj hrozné. Ja som mu dnes dala dole mikinku a nechala len tričko s krátkym rukávom, nohavice, ponožky a klobúčik. Bolo mu dobre, vôbec mu nebolo zima, len ja sa celý čas mala taký blbý pocit, že ešte nie je ani polka apríla a on už v krátkom tričku. Ale keď mal mikinku, potil sa. Na nohách sme mali tenisky, ale mal spotenú nožičku. Normálne mu v takýchto teplách okolo 20C dám asi len topánočky s otvorenou špičkou a pätou. Nie je ešte na ne skoro?

janajanajana
7. apr 2009

neviete poradit ci treba obliekat este 2 ciapocky pre 3 tyzdn. babatko v tomto pocasi?

koniarova
7. apr 2009

Podľa mňa 2 čiapočky určite nie. Len nejakú tenučkú, veď je stále v kočíku a tam je pod strechou dosť teplo.A keď bolo okolo 25C a nefúkalo, ja som v kočíku nedávala vôbec.

paola.o1
7. apr 2009

tiez si myslim ze dve ciapocky je vela. jedna uplne staci aj tam pozeraj ci nema spotenu hlavicku

sloto
8. apr 2009

ahojte, myslite ze bude stacit ked nasej malinkej obleciem dnes pancusky, dlhe tricko a na to take saticky bavlnene - co su akoby bodycko so sukienkou - s kratkym rukavikom? a este by som jej vzala bundicku - ale jedna sa mi o tie pancusky - ci to staci? ma byt 19-24 stupnov. malicka ma 7 tyzdnov.
vcera sme mali riflicky na traky, pancusky, tricko a taku tenucku bundicku a bola hrooozne spotena.
co myslite?

vejinka
8. apr 2009

sloto 19-24? tak to ju oblec tak ako ju mas doma vnutri..urcite nie puncosky

vejinka
8. apr 2009

tu na liptove je tak cca 16-18 a puncosky nedavam..aj ked vidim ze tvoja je ovela mensia ale radsej daj pod kocik deku a ked sa ochladi prikryjes ju noou

vejinka
8. apr 2009

sloto aj ked dnes das pancusky tak by to malo bohate stacit..a tie saticky kludne len nedavaj puncosky a na to rifle..lebo sa ti spoti ako vcera

vejinka
8. apr 2009

je rozdiel ked je babo v sportovom kociku a vo vanicke..vanicka a strieska sama o sebe dava vela tepla..zato sportak nieje taky chraneny

tinka19
8. apr 2009

ahojte...a dokedy treba dávať čiapočku? Moja malá sa včera pod ňou dosť spotila.

vejinka
8. apr 2009

tinka ak sa poti pod ciapkou daj jej klobucik alebo satku ale na hlavke by mala nieco mat pokial nieje uplne bezvetie a musi byt pod slnecnikom alebo v kociku pod strieskou

koniarova
8. apr 2009

Ja čiapočku už nedávam, keď je tak ako včera a dnes. Len šatku, alebo šiltovku.

tina_
8. apr 2009

ja som davala bodynko s kratkym rukavom, na to tenke tricko s dlhym rukavom, mikinu taku teplackovu len podveccer, no a tenke teplaky, ponozky a topky, ale tie topky uz musim kupit nejake lahsie...a tenku ciapocku bavlnenu...
v kociku mi lezala na deke, ale neprikryvala som ju, lezi este v taske, tak ked fukalo, tak som trochu prehodila kryt...

majulka11
8. apr 2009

JA MAM 4 MESAčNU MALU A VčERA SOM JEJ DALA DUPAčKY A NA TO GATE A SVETER A VESTU A čIAPOčKU