Ako obliecť bábätko v prechodnom období?

tamka84
2. apr 2009

Ahojte mamičky. Chcela by som poradiť, ako obliekate svoje bábätká ked sú už takéto pekné počasia. Mám 4 mesačnú dcérku a stále mám problém obliecť ju. Koľko vrstiev je vhodné dať jej, aby jej nebolo zima ani teplo v kočíku na poobednej prechádzke. Mne sa zdá že ju moc teplo obliekam. Dávam jej dlhorukávové bodyčko, tričko, a flísovú mikinu, pančušky a tepláky teplé, a tenkú čiapočku. A v kočiari je prikritá ešte teplou dekou. Poraďte prosím....

tajava
8. apr 2009

my mame 4,5 mesiaca a dnes mal maly body s dlhym rukavom, na to bundicku, dolu mal oblecene pancusky, ponozky, teplaky, a ciapocku

tinka19
9. apr 2009

Keď som jej dala čiapočku,tak sa mi dosť spotila.No a je ešte v hlbokom kočiariku,takže klobúčik neviem či by ju netlačil.

koniarova
9. apr 2009

Tinka, v hlbokom kočíku som dávala v takomto teple bez čiapočky a slnečník.

akejka
9. apr 2009

inak včera bolo v BA horúco jak v lete (24 stupňov). Určite by som malej nedala pod nohavice pančušky (alebo dupačky) a sveter + teplú čiapku...veď mne samej bolo teplo v tričku a v 3/4 nohaviciach...
zas to nepreháňajte, prehriatie môže byť nebezpečné, hlavne keď mimi spí...

zdenus
9. apr 2009

aj u nas je v posledne dni velmi teplo, Laure obliekam tenke tricko a nohavice s vrchom, ziadne pancuchy, len ponozky a tenku cipaku....nohy prikryvam tenkou dekou, ale ked sa mi zda, ze uz velmi prazi, tak ju odokryjem...tvari sa spokojne, takze teplo ani zima jej asi nie je 😉 😉 😉

nimi22
10. apr 2009

ja maleho cez obed uplne odzbrojim ma bodicko s kratkym rukavom 3/4 gate a ponozky, topanky mu dam dole niekedy aj ponozky cez obed a satku na hlave 😉 a jemu teplo lebo rucky ma spotene, uz nech je leto a mozme ist plavat 😀

veronika81
14. apr 2009

baby, čo obliecť mesačnému bábätku, keď je vonku cca. 20-25 stupňov? Mne sa zdá byť poriadne teplo, ale asi je to zradné, lebo občas tak pekne zafúkne 😒 Ale nechcem ho ani prehriať..

zoeno.1
14. apr 2009

veronika,myslim ze by jej stacilo body s dlhym rukavom,dupky,ponozky a bud tenky svetrik alebo mikinka alebo tricko s dlhym rukavom ,tenku ciapku ak fuka.....a deku (ak treba) 😉

zoeno.1
14. apr 2009

teda mu...mas chlapceka 😅

ditka1
14. apr 2009

ja mam 2mes.syna a tiez som sa bala najskor,ze ako ho obliekat,ale ked je tak teplo ako bolo dnes 25stupnov,tak len body s dlhym rukavom a tenke nohavice,ponozky a tenku ciapku-tu dam len ak fuka vietor a tenka deka,ale aj tu len ked fuka,inac je odkryty-v porodnici vraveli,ze tak ako je mne je aj malemu a co skodi mne alebo neskodi,tak to aj jemu.Presne si myslim,ze prehriatie je horsie,vzdy nosim vodu alebo cajik so sebou. 😉 a ked cestujeme autom tak aj nahradne oblecenie ak by sa spotil chytro prezleciem... 🙂

veronika81
14. apr 2009

a čo zavinovačka? Dnes som ho mala v takej športovej, čo sa prelepuje suchým zipsom, nebol v nej zabalený, iba to mal tak cez seba prehodené. Bolo to vlastne ako keby namiesto deky..

a ešte..vozíme sa v hlbokej vaničke, ten vrch od vaničky (to čo sa zipsuje), to už dávať nemusím na kočík?

zoeno.1
14. apr 2009

ja som zavinovacku ani raz nepouzila,tak to neviem-nemam skusenost a ten nanoznik uz nemusis davat.

veronika81
14. apr 2009

Ďakujem vám 😉 hneď som si istejšia. A zajtra pôjdeme bez nánožníka..

monika77
16. apr 2009

babuľky možno od témy ... ako často prezliekate? máte zvlásť počas dňa oblečenie na spanie, na doma či na vychádzku?

veronika81
16. apr 2009

ja mám na vychádzku vždy zvlášť oblečenie, doma prezliekam podľa potreby, počas dňa aj viackrát ak sa malému podarí počas prebaľovania ocikať sa 😀 alebo niečo vygrcká. Ak má košieľku na sebe počas celého dňa, tak na noc dám čistú a po kúpaní (každý druhý deň) ide stále do čistého 😉

akejka
17. apr 2009

monika, my sme prvé mesiace prezliekali podľa potreby - ako píše veronika...podľa ogrckania, pocikania...ale inak moja malá išla von v tom, v čom bola aj doma oblečená, len na noc som jej prezliekala pyžamko...
čiže zvlášť oblečenie sme mali len na noc...
teraz, keď bude mať malá rok je to iné - doma behá v dupačkách, tepláčkoch, lebo pri jedení sa vždy ušpiní a na von má šatičky, rifle, menžestráky,...a na noc samozrejme pyžamko.

agnes28
27. apr 2009

Ahojte, mám znovu otázočku, zaujímalo by ma či chodíte s dieťatkom von aj keď fúka pomerne silný vietor. u nás už druhý deň fúka, včera sme neboli vonku ale dnes už mám pocit že to doma nevydržíme... myslíte že ten vietor môže uškodiť, keď malú dobre oblečiem?

tinka19
27. apr 2009

ahoj...tak my sme boli vonku aj keď fúka. Nie je to studený vietor,takže podľa mňa úplne v pohode.

agnes28
27. apr 2009

Tinka: tiež si myslím, že keď neni vietor studený tak by sme mohli. ale je riadne silný...