Ako obliekate v lete malé bábätká?

cilka167
9. jún 2009

Ahojte, nevim, či tu už náhodou takáto téma nie je ale mám otázku pre mamičky, ktoré majú detičky narodené v lete. My čakáme júl/august a chcem vedieť ako ste ich obliekali, keď bola vonku horúčava.
Ďakujem za vaše tipy

zade
9. jún 2009

Ahoj, ja mam letne dieta. (julove), ked sa narodila boli horucavy 39st., no malej sa neustale stikutalo, tak bola notmalne v perinke.

babulka123
9. jún 2009

a hlavne ako sa da prezit v nemocke s tymi horucavami?? heheheh
ja sa toho velmi desim .. neznasam leto.. a robi mi to sakra problemy.. dost sa toho celeho bojim..

cessy
9. jún 2009

ahojte, mne sa maly narodil v auguste, ja som sa na maleho tak velmi tesila, ze neaku horucavu som ani neriesila.
tiez som maleho mavala v tensej zavinovacke a vzdy mal dlhy rukavik. maval skor studene rucky a nostek. kratky rukav mal az tento rok. pre takeho malickeho som ani nemala kupeny kratky 😅

pietra
9. jún 2009

moja mala sa narodila v case najvacsich horucav, v tom case aj nemocnice a vsetky institucie bezali na obmedzeny rezim. V porodnici mi ani teplo nepripadalo, deticky boli v dlhorukovych body a dupackach, potom uz len v body. Na cestu z porodnice som mala nachystane dlhorukavove body, dupacky a ciapocku a sestricka, co malu pri odchode obliekala mi "vynadala", ci chcem malu prehriat - nakoniec odchadzala v body a na nozickach mala len ponozky. Takze od prvych dni mala fungovala na kratkych rukavoch aj nohavoch 😉 v kociku prikryta este plienkovou prikryvkou

babulka123
9. jún 2009

nooo snad tento rok nebudu take horucavy ako pred 2 rokmi..
pietra kde si rodila??

babulka123
9. jún 2009
pietra
9. jún 2009

babulka, rodila som v ruzinove a s druhym sa tam chystam znovu 😉
isla som na nadstandart a tam jej k dispozicii aj klimatizacia. ja som sice presvedcena, ze malym babatkam nerobi dobre, ale so spolubyvajucou sme to robili tak, ze v case navstev sme ju zapli, nastavili nizku teplotu a potom vypli a bolo prijemne cely zvysok poobedia a vecera
Samozrejme, ze som citila, ze je teplo, ale ked som po tych niekolkych dnoch vysla von z budovy, tak som mala pocit, ze sa zadusim, taku horucavu som necakala, vo vnutri to naozaj nebolo az tak citit

sirinka
9. jún 2009

body s kratkym rukavom a ponozky...prip. prikryta obyc. plienkou...a aj tak sa zvykla potit.

rovni
10. jún 2009

nemala som pocit ze by bolo v nemocnici (Antolska) extra horuco,a to som bola na tej slnecnej strane,mali sme stale poodchylene balkonove dvere a vsetko bolo v pohode
dost dlho bolo teplo,az do neskorej jesene,malej som stale na von davala oblecko s dlhymi rukavmi a tenku ciapocku

janocka77
10. jún 2009

ahojte, hlavne si treba davat pozor na kontakt so slnkom. Babatka do 6mes by vobec nemali byt na slnku a deti do 3r sa nemaju vystavovat slnku teda opalovat. Takze aj moju malu povazujem za letne dieta aj ked sa narodila v aprili ale tu kde byvame (Grecko) uz teraz mame horucavy a od aprila sa da kupat v mori. Nam tu vyslovene odporucaju chodit s babatkami von len podvecer okolo17-18h ked je uz slniecko slabsie. Ak nahodou musime ist niekam aj cez den tak dlhy rukav na prekrytie tela z lahkej bavlny, klobucik so siltom aby ani na tvaricku nezasiahli luce. Ked ju beriem na ruky z domu do auta tak jej prekryjem aj tvaricku plienkou. Snazim sa vsak ak nemusim nechodit s nou von ked je teplo az podvecer.
Co sa tyka klimatizacie tak je pravda, ze babatkam sa neodporuca. My ju obcas zapneme ked je na nevydrzanie ale v inej miestnosti aby nebol priamy kontakt. Cez den sa zatial da doma vydrzat, mam ju len v boditku s kratkym rukavom no zachvilku ju asi budem mat asi len v plienke. Robim chladok a ked pootvaram okna je prijemne - davam pozor na prievan, iba taky slabsi vanok.

sirinka
10. jún 2009

janocka77 uf...aj ja chcem ist do grecka 😵

zitaje
10. jún 2009

Ja mam starsiu sice majovu, ale bolo tak teplo v tom roku, ze uz od aprila som chodila v sandaloch a na sestonedeli (babatka sme mali na izbe pri sebe) sme mali skoro nonstop otvorene okno.
V porodnici mala plienku, tricko s dlhym rukavom (alebo kosielku) a perinku, doma som ju mala v bavlnenych dupkach, ale vzdy dlhe rukavy, lebo inak jej obcas vychladli rucky. Ale napr. uz vo veku tak 1-2 mesiaca bezne spavala v postielke len v plienke a tricku s kratkym rukavom, bolo horuco. Pozor na prilisne naobliekanie, jednak sa dieta moze prehriat jednak moze mat potnicky, co nie je zrovna prijemne. A este pozor na prievan. Inak je to super, ked male babo nemusi byt naobliekane. 🙂

cilka167
autor
10. jún 2009

Dakujem vam za tipy baby, aj som si myslela, ze takto dlhe rukavy a kym bude v perinke tak uplne stacia ponozky. Toho roku ma byt v lete riadny nával u nás v nemocnici, tak som zvedava, kde nas vsetky zlozia

moni83
10. jún 2009

ahojte ja mam obe deti letné staršia sa narodila koncom augusta ale vtedy bolo strašne teplo aj v septembri vždy mala dlhé rukávy a v kočíku tenký fusak do štvrtého mesiaca som jej na bruško dávala plienku. A druhá je júlová tiež mala vždy dlhé rukávy a v kočíku tak isto ako prvá. samozrejme som s nimi nikdy nechodila von v tých najväčších teplách ale len vtedy keď už slniečko nepieklo 🙂 .

jana87
10. jún 2009

moj maly sa narodil v juli a neznasal od prveho dna velke teploty. V tych hroznych 38 stupnovych teplach mal len body s kratkym rukavom. Ked bol v kociku, tak som ho prikryla tenkou prikryvkou. Co sa tyka toho prievanu, davala som velky pozor, doma sme mali peklo, vobec sme poriadne nevetrali, ale oplatilo sa. No a vonku som zas davala pozor, aby na neho nepalilo slniecko. Naozaj to netreba prehanat s tym naobliekanim, pokial nema studene rucicky a licka, tak sa nemas coho bat.

janocka77
12. jún 2009

jana87,co myslis tym, ze sa oplatilo, ze ste skoro vobec nevetrali? No ja mam pootvarane dokoran aby sa dostal do izby aspon nejaky vanok lebo je hrozne dusno. Nie prievan ale taky slabsi vanok. Aj to vadi?

sirinka
12. jún 2009

prvy mesiac sme ani my velmi nevetrali, vzdy sme vetrali ked sme boli s malou vonku, v noci mame vetracku vo vedlajsej izbe.

bobooo
12. jún 2009

no my sme z pôrodnice šli v dlhých rukávoch na bodách dupačky a v zavinovačke bolo to 8. júna minulý rok, doma boli asi 3 dni v bodách s dlhým rukávom a potom už len krátke rukávy v zavinovačke...a od príchodu domov boli vkuse vonku pod prístreškom na gauči od rána až do večera...čerstvý vzduch- neviem si predstaviť nič lepšie a tiež čiapočky mali raz ked sme šli z pôrodnice a potom až koncom septembra keď bolo chladnejšie 😀 nemali sme žiadne problémy a aj tak boli spotení ako myšky 😵

stvura
12. jún 2009

Ja mam ako cessi augustaka...sli sme zababuseny, lebo nebolo nejako velmi teplo. Kazdopadne dlhe body, pancusky, papucky, rukavicky, capica, svetricek, perinka a budes ho mat vo vajicku alebo prenosnej taske od kocika prikryteho detou. Kratke body ani nekupuj = zbytocne do troch mesiacov.

bobooo
12. jún 2009

no ja by som to až tak nepreháňala, v lete pri veľkých teplotách určite nie sú pančušky a svetrík nutné, ale každá mamička zisti ako to je 😉

dzein25
13. jún 2009

naša je júlová a minulý rok boli v tom období dosť veľké horúčavy, my sme väčšinou mali oblečené krátke body, nemá rada teplo.....

z pôrodnice sme išli bodyčko s dlhým rukávom a dupačky a samozrejme perinka....

s tým oblečením by som veľmi nepreháňala tak s mierou lebo aby sa bábo neprehrialo

espri25
13. jún 2009

ahoj moje babo sa narodilo v auguste a bolo fakt teplo v sobotu sme isli domov z porodnice a v pondelok rano ku pedi...... moja svokrusa maleho naobliekala no a moja doktorka sa pozerala ci som normalna ze mu mam vsetko vyzliect nechat body s dlhym rukavom tenke nohavky ja som pouzivala tie polobody to bolo super a to je vse aj ciapocku som mu dala dole a hlavku iba plienko prikrit troska salo to dobre pot

briketa
13. jún 2009

Cilka, ja mam maleho narodeneho v nateplejsom obdobi a to byvame v subtropickom pasme. Mavala som ho v tricku a plienke, len ako ochrana pred nahodnym slnkom, uplne sa tomu vyhnut neda. Inak samozrejme stale v tieni. Doma spaval aj uplne nahy, len v plienke. U nas je v noci vzdy chladnejsie od oceanu, tak to som ho uz oblliekala do normalnych dupaciek.
Este skus pozrie, mala som aj dupacky bez rukavov a boli z Europy, tie sa velmi zisli. Ked ho budes chranit pred priamym slnkom a kojit na poziadanie aj kazdu hodinky, urcite bude fajn a dobre hydratovane. 🙂

briketa
13. jún 2009

Sorry za preklepy ..
Este ma napadlo, ze v horucavach som ho nedavala do perinky, ale zavinovala do plienky! Presne takto nas to ucili a pouzila som v teple len ten prvy "zavin"

https://www.youtube.com/watch?v=vMBn-hdA3e8
pinco
14. jún 2009

ahojte, mne sa Tami narodila v auguste a bolo este riadne teplo. Samozrejme som ju ako ustrachana mamicka riadne babusila, lebo v porodke jej davali do postielky este aj termofor (lebo mala 2,5 kg). Takze overal, zavinka, deka... 😕 No des, ked na to teraz myslim. Ale zasa noci boli chladne, lebo v bytovke sa nekurilo.. Ale ked mala chytila potnicky vzadu na krku a popod pazuchy, tak som zavinku rovno zrusila. Takze dnu len kosielku a dupy a vonku podla pocasia, vzdy o tu jednu vrstvu viac ako mne a popripade este decku. V silnych horucavach by som dala len body s dlhym rukavom a ponozticky a lahucku decku cez nozicky, alebo dupy. A tenucku ciapocku.

dadis
14. jún 2009

ja tiez za par tyzdnov cakam babatko, tak ma tato zaujima, ale ono dost asi zalezi na tom, ci je dietatko riadne donosene a ma tu termoregulaciu vyvinutejsiu,ake to leto je, ci ozaj velke horucavy a aka je teplota v byte/dome. Matko sa mi narodil koncom augusta, v nemocnici bolo teplo, celu noc sme mali otvoreny balkon. Maleho som mala v nemocnicnej perinke. Ked prisla rano pediatricka na vizitu, kazala sestricke malemu zmerat teplotu, mal tusim 37,2 a povedala mi, ze nech maleho nezavinujem, ze je to dieta, ktore vyslovene nemusi teplo, tak som ho nechavavala cez den rozvinuteho a mal iba prekryte nozicky plienockou, lebo tie mal hole. Ked som ho kojila, tak som si ho do tej plienocenky zavinula. Tu perinku som vyslovene neznasala, lebo po kojeni som bola cela spotena ja a aj maly, s tou plienkou to bolo super. Na piaty den, ked si nas manzel a hrdy tatko odnasal z porodnice, tak mal este kratasy, ja suknu a tricko - a to bol posledny pekny letny den ☹ strasne sa potom ochladilo, bolo asi 12st. vonku, dazd, ,mna prepadli mierne depky, lebo som si predstavovala, ako budem maleho kocikovat. Potom sa to nastastie este koncom septembra zlepsilo pocasie, ale leto to uz nebolo...teraz sa tesim, ze mam termin "o mesiac" skor, teda koncom jula a ze si to leto uzijem. dufam 🙂

jana87
15. jún 2009

janocka77, my sme vetrali, ale takym sposom, aby nebol prievan, ale v tych horucavach to bez prievanu vyvetrat ani nejde. Takze sme minuly rok riadne trpeli, ale bola som rada, ze maly nemal problemy s uskami. Preto som napisla, ze sa oplatilo. Moja mama ma stale na to upozornovala, lebo moj bracho ked bol malicky, mal velke problemy s uskami a ked mi hovorila, co si uzili, tak som sa snazila o to viac. Inak moj maly hrozne neznasa teplo, hned je spoteny, takze sa snazim ho nebabusit. Urcite je horsie, ked je dieta naobliekane a hned sa spoti. Ale to urcite zisti kazda mamicka, ci je jej dieta teplomilne alebo nie. Dadis, snad si leto s babätkom uzijes, ale na rovinu ti poviem, ze ja som si ho velmi neuzila. A pritom leto milujem, ja som z tych ludi, ktorym neprekazaju 30-stupnove tepla. Moj manzel vtedy trpi a ja som spokojna 🙂. A moj maly je asi po manzelovi, strasne som sa tesila, ked som isla prvy krat kocikovat, no ale domov sme chodili s velkym placom, malemu bolo hrozne teplo a ja som bola na nervy a strasne sklamana z toho, ze moje predstavy nevysli. Zato teraz je to uplne super, len som zvedava, ked este pridu horucavy, ako bude nas Davidko reagovat.

something
26. jún 2012

Ahojte, po dlhej dobe otvorim temu, snad si to niekto vsimne. Nas maly sa ma narodit koncom jula. U nas vPP nejak extra teplo nebyva a v byte mame celkom chladno. Ako obliect takeho drobca? Su lepsie body s dlhym rukavom a polodupacky alebo ho mozem obliekat aj do overaliku s dlhym rukavom? je to asi praktickejsie odopinat overala ako stahovat polodupky? Ci? Poradte mi... Dakujem

ikke
26. jún 2012

@something u nas body a makke nohavice/teplaky + ponozky, pripadne tie polodupky. stahovanie nohavic je urcite rychlejsie nez rozopinat a zapinat milion patentiek na overale, ak ich vobec overal ma na nohach a nielen vpredu. overal pouzivam na spanie.

misuliatko816
26. jún 2012

@sirinka presne tak ja obliekam moju malu