Bunda či overal pre ročné dieťa v zime?

denisocka
9. sep 2008

baby poradte .. syn bude mať v decembri ROK a ja stale neviem či kupiť OVERAL či BUNDU /alebo vetrovka+ oteplovaky)

neviem čo je lešie do kočíka a celkovo , redpokladám že už aspon za ruku chodiť bude . Do kočíka mám ešte EMITEX fusak 3v1

tak prosím,rady a typy s ohladom na slovenske "zimy"

susik77
9. sep 2008

ja tiez teraz rozmyslam. asi pojdem skor do bundy a oteplovaciek. vo fusaku uz nebude chciet byt a ked bude chciet chodit si myslim, ze v tom overale sa jej bude zle pohybovat...

denisocka
autor
9. sep 2008

myslíš?ja si prave myslím že oteplovaky + bunda je fest robusna 😅

denisocka
autor
9. sep 2008

no nič,objednala som overal - nech mi je zem lahka 😀 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3846905

prasiatko30
9. sep 2008

ja povazujem za praktickejsie tu bundu a k tomu oteplovacky lebo ak nahodou bude vonku tak nijako - ani prilis zima ani prilis teplo tak predsa len mozes nechat oteplovacky doma a dat len bundu a nejake hrubsie nohavice a pod to pancuchacky. inak najlepsie riesenie je mat aj to aj ono 😉

titkovamiriam
9. sep 2008

tak ja som mala radsej overali,deti boli dobre oblecene a nefukalo im pod oblecko,samozrejme ze ked boli uz bez plienok je to trosku neprakticke,ale ja som za cele overali.vetrovku a oteplovaky som davala tak od skolky-tam sa to aj lepsie susilo 😀

denisocka
autor
9. sep 2008

😀 prasiatko, s možnoastou vetrovky ratam,ale ešte o tom manžel nevie -lebo by ma prizabil - tu vydražím red zimou ked pojdu ceny dole 😝

konoupek
9. sep 2008

Tak holky já nad tím taky pořád přemýšlím,ale asi koupím tu kombinézu.Zdá se mi ,že v té bundě a gatatech by bylo dítko moc napěchované aspon já mám pořád takový pocit 😅 ,no ale hl.pod tu kombinézu neprofoukne 😉

prasiatko30
9. sep 2008

😀 denisocka - no ja som uz neodolala a kupila som malej taky bohovsky kabatik - aby mala ku satinam a este mi chyba nejaka bunda - sice vdaka mojej predvidavosti 😀 na zaciatok zimy bude mat este tu z minulej sezony - az teraz si uvedomujem aku velku som jej tu bundu kupila 😅

denisocka
autor
9. sep 2008

no ma sekne! ten overal je zadany -takže smola !

som dopadla !!!! kupila som mu min,týžden H&M bomberku,došla ale cela flakata tak vraciam ale samozrejme som šikovne zimušnu bundu ktoru sme mali doredu kupenu dala na aukcie,takže sme bez ničoho 😔

janulle22
9. sep 2008

no my koupime oboje...kombinezu bude mit na venek a kdyz pujdem do mesta tak bude mit bundicku stejne bude sedet v kocare...

nensy
9. sep 2008

no já nevím ale asi koupíme obojí 😀

luucia
9. sep 2008

My máme taky obojí. 😀 Kombinézu spíš na hory a péřovku na normální nošení 😉

lienka55
9. sep 2008

My sme dostali overal este minuly rok na vianoce ked mal maly 4mes. samozrejme vacsi na tuto zimu ale ja uz pokukujem aj po zimnej bundicke takze budeme mat oboje.Dufam ze to vyuzijeme. 😉

nikusa9
9. sep 2008

Ahojte 🙂 NO my na zimu mame bundy-neviem ci ich aj stihneme vynosit..ale urcite este kupim overal, zda sa mi to prakticke...len rozopnem, šup Sašku dnu, zazipsujem a ideme...Ale hlavne musi byt nepremokavy lebo je mi jasne ze to bude lakadlo byt stale v snehu, valat sa...no a kazdu chvilu chodit domov sa prezliekat sa mi asi nebude chciet 😵 😵 😵

gucz
9. sep 2008

baby ja si myslím že na bežné nosenie je lepší overal (nefúka na kríže). Už mám pre malú aj kúpený cez net jeden. Ale kúpim aj bundičku, keby bolo teplejšie, tak využije aj tú.

katja78
9. sep 2008

Naša dcérka bola ročná v januári a prežili sme v bunde a oteplovačkách. Deti sú predsa oblečené ako cibuliačikovia, vrstvovito, a ak by aj fúkal taký vietor, že by podfúkal bundu, tak by sme šli von, keď dofúka, veď nežijeme na sibíri. Väčšinu času, čo sme boli vonku, bola aj tak v kočíku, vo fusaku (tak aj spávala aspoň 1x denne cca 1,5 hod.), lebo chodiť ešte nevedela sama a za rúčku ju to veľmi nebavilo po vonku.
Takže treba dúfať, že sa nezopakuje taká tuhá zima, aká bola v r.2006 (mínus 20 v noci, brrrr) 😕

denisocka
autor
9. sep 2008

baby,a ked mate aj to aj to-v akej cenovej relácii asi to je? ked sa to len tak chlíku nosíže kolko asi zainvestovať

gucz
9. sep 2008

denisočka minulý rok som kupovala overal v tescu už po začatí zimy, takže bol lacnejší, vyšiel na 250 korún, ale v meste som videla aj iné pálky ☹ (od 500 do 1500,-)
tento rok som zaplatila za overal dokopy 157 korún, pričom samotný overal bol za stovku (+ poštovné a za prevod v banke). Je nosený, ale pekný, a kupovala som cez mimibazár. Ak má malý bundičku, alebo niečo teplé, tak s nakupovaním chvíľu počkaj, ono na začiatku sezóny sú veci drahé a potom to zlacňujú.

xxmargaretka
9. sep 2008

ahoj..tak my sme mali 2ks oteplovaciek na traky samozrejme a 2ks bundiciek..ale ja aj keby som chcela tak overal nekupim bo mame dlhy trup takze to co by nam bolo dobre v trupe tak ruky a nohy ako vodnik a tak..

lucqa
9. sep 2008

ahoj moj maly mal minulu zimu 8 mesiacov a mal aj bundu aj overal. Bundu sme znosili viac. Tento rok volim znova vetrovku, ale 2 ks na striedacku a chcela by som 2 ks oteplovaciek, kedze uz beha a bude treba vsetko dookola prat. Ale ak by som natrafila na dobre sity overal, tak moze byt aj overal. Ten minulorocny mal prilis siroke gatky a maly mi v tom nevedel poriadne chodit, preto som radsej za bundu.

ivca82
9. sep 2008

ahojte, tak ja som pre malú pre istotu kúpila už aj overal, aj budnu s oteplovačkami a čakám kým mi príde kabátik 😅 😀 teraz nestíham pomali prať a neviem čo to bude v zime, keď to bude treba ešte aj dlhšie sušiť 😀 😀
Overal som kupovala preto aby sa jej určite nedostal sneh a chlad na chrbátik, vetrovku s oteplovačkami pretože sa mi podarilo dobre kúpiť a kabátik aby bola aj za tú krásnu sem tam 😀

prochi
9. sep 2008

Deniskocka, já bych ti radila počkat a nakoupit až podle potřeby. Nemyslím si, že pak nic neseženeš, naopak určitě levnější, než když začne sezóna. My jsme využili loňskou zimu, kdy nám byl rok a něco, pouze bundu a nějaký teplejší kalhoty. Protože jsme ještě nebyli tolik zdatní v samostatným chození a jak byl nabalený, tak se mu chodilo ještě hůř. Takže seděl hezky v kočárku, "spodek" zachumlanej v dece a nánožníku (když jó mrzlo, tak byl ve fusaku) a "vršek" pod bundou. Letos určitě pořídím už kombinézu, protože už chodíme téměř pořád pěšky a je to lepší, že se nikde nic nevyhrnuje, např. svetr z kalhot apod. Ale dokud sedí dítě výhradně v kočárku, tak mi přijde mít stejně nabalený spodek jako vršek, přičemž spodek je ještě přikrytý dekou, nánožníkem, fusakem apod., celkem zbytečný...

danuska24
9. sep 2008

my uz bundicku mame ale este ideme jednoznacne kupit overal 😉

kitty68
9. sep 2008

ja mam taky oboji 😉

denisocka
autor
10. sep 2008

jáj baby, ten overal ma teda počkal - jupi,tak budeme mať ten čo som tu dala link 😀

oxan
10. sep 2008

aj ja chcem aj overat je to lepsie nevykasava sa pri pohybe a este ked je aj v kociku si myslim ze overal je spratnejsi a nepodfuka ale ked je uz vacsie dieta tak je to mozno ine ale ja aj tak chcem aj overalik

denisocka
autor
10. sep 2008

ja sa už na neho teším a vetrovku spisknem tesne pred zmou z MMB ,teraz na jesen mi príde NEXT chlpana tak budeme mať zatial to

kacka.va
10. sep 2008

já bych byla pro overal, protože, když sebou někde plácne do sněhu, tak je to vcelku a nezaleze mu sníh pod bundičku.

denisocka
autor
10. sep 2008

inač,keby už chodil tak určite bunda + oteplovaky,ale my mame teraz ešte len 9mes aj s cestou 😀 -ale škoda,mala som krásny vybrany tej istej značky bunda+otepl,ale bolo by nám velikánske

aponchie
10. sep 2008

ja bych volila overal..jestli ma plinecku jako,ze asi jo jsem pro nej,nac dalsi vec do pasu 😝 navic neofoukne zada,nebude v tom napasovane jak vanocka a lip se v tom chodi zclast drobkovi co se uci chodit. 🙂