Bunda či overal pre ročné dieťa v zime?

denisocka
9. sep 2008

baby poradte .. syn bude mať v decembri ROK a ja stale neviem či kupiť OVERAL či BUNDU /alebo vetrovka+ oteplovaky)

neviem čo je lešie do kočíka a celkovo , redpokladám že už aspon za ruku chodiť bude . Do kočíka mám ešte EMITEX fusak 3v1

tak prosím,rady a typy s ohladom na slovenske "zimy"

rumka
10. sep 2008

ja mám už bundičku a chcem aj overal

milhaus
11. sep 2008

podla mna sa hodi to i to, mi sme mali oboje, ked bol sneh a planovali sme že sa bude mala valat tak je lepšie overal

ankam
11. sep 2008

my sme mali overal na sankovanie a bol super a ked len niekam odbehnut do mesta atd....tak bunda bola tiez dobra
Podla mna sa ti hodi oboje sama uvidis

bibula
12. sep 2008

ondrik nosil aj to aj to.ked sme isli do obchodu tak bundu,lepsie sa vyzlieka a ked len tak von,tak overalcek 😉

lenerka
12. sep 2008

ahoj

tak naše Kačka v 11měs.začla chodit
nebyla loni krutá zima,ale měli jsme overal do kočárku fusak
ale i bundu s oteplenýma kalhotama
určitě využiješ oboje

gucz
12. sep 2008

denisočka tak mám aj ja k tomu overalu pre malú bundičku, dostala od sesternice nosenú. Myslím, že ako písali baby, na cestovanie autom, nakupovanie je asi lepšia bundička, lebo ju ľahšie dáš dolu. Ale na von si myslím že je lepší overal 🙂

denisocka
autor
12. sep 2008

baby a mali ste nanožníky? ja pri kočíku nemám,musím asi dokupiť - to je zas palka navyše,mám len ten emitex fusak 3v1

lubi22
12. sep 2008

My sme mali minulu zimu 7-10 mesiacikov, za rucky zacal chodit v 7, a urcite bol praktickejsi na vonok overal, kedze mal zdvihnute najprv dve rucky, potom sme chodili za jednu, nic sa mu nevykasavalo. A k tomu treba urcite este zimnu bundicku, ked sa dakde len tak ide, so zateplenymi gatami je super. Vyuzili sme aj fusak. 😉 Tento rok budeme toho potrebovat asi viac na vonok, kedze chodenie za rucku nehrozi 😅

lubi22
12. sep 2008

Denisocka, nanoznik som nikdy nepouzivala, k nasmu kociku sa ani nepredavaju, staci fusak, ved ten je nepremokavy, neprepusta zimu, neprefuka ho 🙂

aponchie
12. sep 2008

plavky 😝 😀

denisocka
autor
12. sep 2008

aponika 😅

denisocka
autor
12. sep 2008

a ohladom nanožníka každy vravi ine -tý čo nemaju zbesile nakupuju - že je super na jesen aj jar,ked je na fusak ešte horuco ale vonku je škaredo ,tak neviem - je to dalšia tisicka navyše 🙄

gucz
12. sep 2008

denisocka veď môžeš dať malému fusak a ak sa Ti to bude zdať málo tak ešte deku. Ja mám káru s nánožníkom, po pripojení druhého dielu je to vlastne fusak s nánožníkom dokopy. Ale neviem povedať, aké to bude, lebo sme ju kupovali cez leto. Malá mala v zime hlboký kočík, od konca januára káru (staršiu a veru mala tam fusak, deku i nánožník.

evaka
12. sep 2008

Kup oboje nie 😉 . Z vlastnych skusenosti, Anna mala rok vo februari, teda do februara toho moc nenachodila takze bola v bundicke a vo fusaku (overal do fusaku je blaznovstvo), Potom ked zacala chodit bola tiez len v bundicke a hrubsich nohaviciach - v overale sa totiz nemohla dobre pohybovat a ak aj tak za chvilu bola spotena.. A u nas teda zima bola, zijeme na Liptove. Tento rok uz bude mat dva, tak sa uz bez overalu nezaobidem, ale radsej tensi a vrstvit na cibulku 😀 .

denisocka
autor
13. sep 2008

evi-ale nanožník sa da aj teraz využiť,myslím

jaruskaaaa
13. sep 2008

Myslím si že overál by byl lepší 🙂

jaruskaaaa
13. sep 2008

My budeme mít taky Overálky

mimakro
13. sep 2008

My sme mali vetrovku a rifle podšité flísom. Oteplovačky mala oblečené iba raz, keďže sneh napadol prvý a poslednýkrát 11.11. Tento rok to bude zase tak, ale dostali sme aj overal. Možno že tento rok sa snehu dočkáme. Ale hanka je už bez plienok, tak sú zateplené nhavice oveľa praktickejšie.

miskinadamko
13. sep 2008

my budeme mat ked pojdeme na lyzovacku , do sanok a na prechazdky overal a na bezne nosenie , do jasliciek a podobne zateplene rifle alebo nohavice + teplu bundicku 🙂

miriam79
13. sep 2008

ahoj denisocka
my sme mali vlani tiez rocik v zime a obliekali sme sa nasledovne...
- na pesiu prechadzku ( este nechodila najistejsie) overal ( pod neho teplo obliect) ale aby sa hybala...
- na kociarovu prechadzku fusak (mame podobny ako emitex , proste teplucky) a vetrovka do toho , dole 2-3 vrstvy podla pocasia ale nedavala som nic zateplene..totiz suprava oteplovaky a vetrovka co sme dostali su take maxi ze vetrovka ok.. vyhrnula som rukavceky ale spodok... no hadam v tom nastupi aj do skoly... 🙂
cize takto a uplne v pohode vzdy bola v teplom ..
krasnu zimu a prvy rocik

maca793
13. sep 2008

ja som mala pri deťoch vetrovku a hrubé nohavice. ale overal je tiež dobrý, nad tým rozmýšľam teraz. a dosť vážne

denisocka
autor
14. sep 2008

miriam dakujem

ja si začínam uvedomovať,že som dobre urobila že mám overal -my moc nechodíme po navštevách a nakupných strediskách len o dedine na prechádzky

ale ešte kupim nejaku bundu za facku a by sa redsa niekde išlo autom a tak

nikka.vo
14. sep 2008

Tak já se budu jednoznačně snažit sehnat tuhle kombinezku 3v1 😵 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15947978&tab=3
Teda v první řadě se budu modlit, aby Tchibo tuhle kombinezku mělo letos zase v nabídce a jestli ne, tak se ji pokusim sehnat nošenou. Je super v tom, že se dá nosit bundička a oteplováky zvlášť, nebo je možné obojí v pase spojit zipem a je z toho rázem kombinézka 😵 A pořád to vypadá jako zvlášť bunda a zvlášť kalhoty 😵

kili
14. sep 2008

denisočka, malý bude v zime fešák v tom overali 🙂

naši budú mať asi ten, čo sme dostali ku kočíku, kupovali sme ho ešte pred tým ako sa narodili, a tá veľkosť overalov mala byť presne na nich na zimu, ale moli strašne maličkí a asi do nich dorástli až tento rok 😅 . Veľkosť sú 68, Adamko má tých 68 ale Samko 72cm, tak neviem, ale hádam sa do neho vprace, musíme odskúšať.
A ešte zostal vlnený fleesový overal po Samkovi veľ. 68, tak ten bude mať tento rok Adamko a Samkovi asi dokúpim. Lebo je to fak úžasne teplé a na to stačí len overal a je teplo v každom počasí a netreba sa zdržiavať obliekaním milión vrstiev.

marinka
14. sep 2008

Já koupím určitě kombinézku, malá už ťapká, takže počítám, že se v zimě hodně bude válet ve sněhu 😵 Ale mám nějaké zimní kalhoty, tak možná koupím i nějakou bundičku, když třeba pojedeme na nákup apod., ať se nemusí pařit v kombinéze..

denisocka
autor
14. sep 2008

baby,asi budeme musieť tie bundy kupiť čím skor -šak je vonku 8st 🙄

danuska24
14. sep 2008

deniskocka asi aj nanoznik, aspon ja urcite idem objednat 😉

martina46
14. sep 2008

Ja si nachystám aj overal, aj bundu + otepľovačky. Ale až v zime, lebo mám príšerný odhad a určite by to malej nebolo dobre, keby som nachystala teraz.

susika
14. sep 2008

aké veľkosti kupujete?normálnu, akú predpokladáte, že budú nosiť alebo o číslo väčšie? malá mi má teraz v.74 ale gaťuše sú jej na dlžku krátke a body tiež. ale v. 80 zasa moc široké a na zimu mám hlavu v smutku. predepoklad, že bude v.80, aké oblečko? v. 86?

nensy
15. sep 2008

tak já bych radši koupila overal taky nás to letos čeká 😀 podle mě je overal lepší než bunda pač mu aspon netáhne na záda to je muj názor 🙂