Bunda či overal pre ročné dieťa v zime?

denisocka
9. sep 2008

baby poradte .. syn bude mať v decembri ROK a ja stale neviem či kupiť OVERAL či BUNDU /alebo vetrovka+ oteplovaky)

neviem čo je lešie do kočíka a celkovo , redpokladám že už aspon za ruku chodiť bude . Do kočíka mám ešte EMITEX fusak 3v1

tak prosím,rady a typy s ohladom na slovenske "zimy"

bzuco
15. sep 2008

my máme aj aj 😉

martinkah
15. sep 2008

Tiez neviem, ako susika, aku velkost kupit... teda, uz som malemu objednala z mmb krasny overal H&M, vel. 92, celkova dlzka podla predavajucej je 80cm, tak teraz netrpezlivo cakam, aky na nom bude.. ci mu bude velky alebo veeelkyyy 🙂 ma 13mes., asi 78 cm - uz pomaly vyrasta z vel. 80, ale napr. body Early Days nosi uz na 18-23 mesiacov. Vo februari, pocas zimy, bude mat 18 mesiacov, predpokladam, ze bude mat tych cca 86 cm, ale overal vynosime aj po februari, tak som mu radsej kupila 92ku. Tak co, baby, aku velkost na zimu kupujete vy?

kubaka
15. sep 2008

Nejpraktičtější je mít oboje - kombinézu jen na ven a válení ve sněhu. A bundu s oteplovákami když se jde zároveň někam dovnitř, aby se dítě částečně odstrojilo z bundy. Jdeme ven a za 2 hodiny skončíme na kafi někde v shopping centru. Dítě svléknu a může si jít hrát do koutku 😅 Osvědčilo se nám to a navíc to není nějak velká zátěž - po bazarech se dají tyto oděvy koupit za stovku. Zrovna jsem jedny parádní oteplováky koupila za 120 kč i s rukavicemi. 🙂

denisocka
autor
18. sep 2008

no my máme teraz 69cm -nosíme aj 74 aj 68 - a overal je 80.,ale vraj to coccodrillo má aj tak väčšie veci,takže teraz nám je kus velký

milhaus
18. sep 2008

ja som mojej kupila vtedy bundu velkost 86 z teska a svokra jej dala overal 80 ale bol maly tak kupila 92 a myslim že jej vydrži i teraz do polky zimy aspon
moja ale bola dost vysoka

sonije
23. sep 2008

Já mám ještě z loňska kombinézu, co mu byla velká, tak myslím, že alespoň na začátek zimy vydrží. Pak jsme dostali zimní bundu a uvidím podle teplot v zimě pak buď koupím ještě oteplovačky nebo ne..

mady
23. sep 2008

Ahojky! Malej měl rok loňskou zimu a nosil i overal i bundu a měl i emitex fusak. Záleželo jak bylo venku a kam jsem šli. vynosil obojí. A to ještě přes zimu nechodil. No letos bude mít taky obojí a doufám že ho narvu i do toho fusaku. 😀

minea
24. sep 2008

Já se tak chystám pořídit kombinézu. Na první krůčky venku bude praktická. Koupím ale nějakou levnou nebo secondhandovou, aby jí mohla v klidu zašpinit nebo odřít. Stejně si myslím, že ji až tak moc neunosí, tak nemá smysl pořizovat něco luxusního.

danu
24. sep 2008

my budeme mat bundicky v overalu sa jej zle chodilo 😉

sirinka
24. sep 2008

som za overal, prip. oteplovacky s bundou, ale overal podla mna lepsie ochrani pred zimou a nedajboze bude sneh, tak aj pred nim, ved take babatko so sebou este kedykolvek hodi o zem xixi
nasa klara bude mat v zime uz rok a pol a tiez budeme pouzivat overal.

geegee
24. sep 2008

ja som chcela kupovat minuly rok Matkovi overal, no nakoniec som kupila bundu a oteplovacky a som rada. Ked mal zamocene nohavice, bundu som mu mohla stale obliect s inymi nohavicami a mohli sme ist zase von.

petraluk
24. sep 2008

Já chcikoupit bundu a oteplovačky. Mají kšandy, takže na záda netáhne jako v kombinéze 🙂

katy1979
24. sep 2008

my máme aj overal z minulej zimy ktorý nám bol obrovský je to 86-ka a máme bundy86ku a 92ku a dokupim oteplováky na traky a sme vybavený.
takže máme aj aj. overal máme keby náhodou v bratislave udreli mrazy a možno by aj snežilo.
a chodí sa mu v nom v pohode, aspon mu nebude vyliezať tričko z nohavic a neprechladne.

tamarka
24. sep 2008

My už síce niesme "ročáci", ale máme aj overal (Tamarka), je to pohodlné, môže si čupnúť, zohnúť sa a tak, a nič nevylieza. Kamoška dávala synovi bundu a oteplovačky a on si chudák tú bundu musel zakaždým sťahovať dole 😒 Ale určite záleží od strihu a dĺžky bundy 😉

susanh
24. sep 2008

My sme mali nohavice a bundu, aj ked som povodne chcela overal. Ale nakoniec som bola rada, lebo bundu vyuzijes aj s inymi nohavicami, ked nie je taka zima. A mozes prat samostatne podla potreby. Castejsie bolo treba bundu.

gucz
24. sep 2008

najlepšie je mať asi oboje nie? 🙂

marorlinko
27. sep 2008

mne sa bunda zda pohodlnejsia, moj maly overaly nikdy nepouzival, iba ked s anarodil mal ho asi 3x na sebe a to bolo vsetko, konplikovalo mi to prebalonie ked sme boli vonku, alebo ked sme sli na nakupy a dnu bolo teplo, malemu bolo horuco a davat cely ten overal dole a potom zase nanho, tak to dalo zabrat este,ked maly sa nerad oblieka dodnes. ma bundicky rychlo sa obliekaju aj zobliekaju hocikde, su teple, nohavice na zimu ma zateplene a pod nima este pancuchy, takze zima mu nie je. to je moj nazor a skusenost

zajo79
27. sep 2008

ahojte.

ja som to riesila tak ze mal aj bundu aj overal. Bolo to prakticke, lebo do snehu mal overal a do mestskej zimy stacila bunda.

shela
28. sep 2008

my mame aj bundu aj overal...ked sa ochladi tak po vonku bude mat overal a ked sa pojde na nakup alebo do lekarky tak jej staci bundicka

zuka
2. okt 2008

Ja mam pripravenu bundu a gature. A to z toho dovodu, ze ked niekam ideme, kde sa treba vyzliect, je to praktickejsie. Nemusim mu vzdy dat aj teple gature, ked mame fusak a nanoznik...

denisocka
autor
3. okt 2008

no tak ako zakladatelka temy sa priznavam-predala som overal a kupila bundu + oteplovaky-z dôbodu,že máme teply emitex fusak combi 3v1 a zaciname chodiť - takže ak caplne na zem,vysušíme opteplovaky - 😅