Čiapočka. Do kedy ju dávať bábätku?

tanja61
12. máj 2008

ahojte co si myslite dokedy by sa mala davat ciapocka?ja si myslim ze stale ci je horuco alebo zima aby boli prikryte uska ale moj partner sa so mnou natahuje ze naco davam malemu ciapocku ved je bezvetrie a horuco 😉 🙂 hmm?

sue
12. máj 2008

Tanja, kvôli ušmám by malo mať dieťa do roka čiapku na ušiach vždy, v lete zas klobúčik kvôli slnku, ale my sme už párkrát boli bez...

tanja61
autor
12. máj 2008

ja len sa bojim toha aby ho neprefuklo...taky zapal ucha nieje nic prijemne 😒

shela
12. máj 2008

tanja61...nasa mala ma uz 9 mesiacov a vonku este bez ciapocky nebola...teraz ked je horuco ma biely klobucik proti upalu..vedla mna byva jedna mlada rodinka a tu matku nechapem...ma 3 mesacne babo..a vonku je s malou bez ciapocky ci klobucika..a este k tomu ju vystavuje na slnko..fakt chore...nie nadarmo sa hovori ze Slovenky su naj mamicky 😉

bystricanka
12. máj 2008

ahojte...moje dieťa ide mať 14mes. a ešte stále mu dávam čiapočku. Klobúk neznáša. Tak čiapočka so šiltom, aby mu nesvietilo slnko do očí. A minulé leto nosil vždy čiapku. 🙂

vanila
12. máj 2008

Ahojte! tak my mame rok a pol a stale mu davam ciapku alebo klobuk. uz raz mal zapal ucha bolo to strasne tak si davame velki pozor. 😔 😵

kisorka
12. máj 2008

teraz urcite klobucik, siltovku alebo ciapocku proti upalu. decka su v tom uuuuzasne zlate!
nastastie malej nevadi ked ma "nieco' na hlavicke... ale uz si to skusa davat dole a ma ztoho uzasnu srandu.

letuskah
12. máj 2008

tanja my sa s chlapom tiez natahujeme kvoli ciapke, no ja som si presadila ze ju na hlave bude mat ci sa mu to paci alebo nie, teraz som mu kupila klobucik s kalpkami na uska a na leto ma uz nachystanu taku siltovecku ktora zakryva krk aj usi a je z tenuckej latky aby mu nebolo teplo.
tiez sa bojim zapalu uska, nechcem riskovat
ciapku sme nedavali ked bol babeno minuly rok v horucavach ale to lezal a okolo hlavky mal deky takze uska mal zakryte.

jaduska
12. máj 2008

Naša staršia dcérka má 5 rokov a stále má niečo na hlave, keď ide von. Maličká má 10 mesiacov a už si vie čiapočku strhnúť, ale nerobí to našťastie stále. Tiež nechápem rodičov, ktorí malým deťom nedávajú v lete nič na hlavu. Fontanela ešte nie je uzavretá, nehovoriac o tom, že už slnečné lúče nie sú až také zdravé ako voľakedy. Keď bolo v lete horúco a deti mi spali v hlbokom kočíku, aj tak mali cez temienko prehodenú bavlnenú plienku, alebo vreckovku. Teraz je taký obrovský výber rôznych klobúčikov, šiltoviek, krásnych čiapok, takže si každý nájde to,čo jeho dieťatku vyhovuje.

kluara
12. máj 2008

tanja - môj malý má stále niečo na hlave. keď bol menší, ľúbil si čiapočku strhávať, ale opätovne som mu ju nasadila. vlani už bol pekne so šiltovkou alebo s klobúčikom 😉 tohto roku sme už boli párkrát bez čiapky, ale som pokojnejšia, keď niečo na tej svojej hlavičke má 🙂

emfi
12. máj 2008

Ahojte. Aj ja premýšľam čo dať Emke na hlávku, má 4,5 mesiaca a v tenkej bavlnenej čiapočke sa jej potia vlásky, tak som uvažovala, že také niečo ľahučké ako je šatka alebo nejaká lanová čiapočka so šiltíkom.
predsa je ešte moc malinká, aby bola s holou hlavičkou. Občas pofukuje alebo zase svieti slnko, tak radšej neriskovať!

deina
12. máj 2008

Moj maly uz teraz ciapku neznesie, velmi sa v nej poti, tak sme mu kupili taka lahke satky so siltom. Je v tom hrozne zlaty a zaroven ho to chrani pred slnkom. Uska ma ale vonku... kebyze sa trosku schladi, tak mu tu ciapku dam, ale teraz nosi len satky.

trixi
12. máj 2008

Nas maly ma v tychto teplych dnoch siltovku alebo satku. Hlavne ako ochranu proti slnku. Inak ked spi na terase v kociku tak je bez ciapky, je tam uplne bezvetrie a strasne teplo. Ale ak fuka studeny vietor nosim v kociku aj tenku bavlnenu ciapku aby mu nenafukalo do usiek. Na leto ma este specialnu siltovku, ktora zakryva uska aj krcek.

majkabe
12. máj 2008

Môj malý tiež nosí stále čiapočku. Keď je teplo tak takú tenučkú, keď je zima tak hrubšiu. Vždy má ušká zakryté. Veľmi sa bojím aby nedostal prievan. Tiež nechápem maminy, ktoré majú maličké detičky a nechajú ich bez čiapočky vonku. 🙂

tamia
12. máj 2008

malá má rok aj 2 mesiace a čiapku alebo klobúčik mala vonku vždy. Práve kvoli tomu, že sa bojím prievanu a zápalu ušiek.

bibula
12. máj 2008

😉 ondrikk od alicka nenosi ciapocku.kedze sa narodil v kanuari,nosil ju iba vonku cca 4 mesiacky 😀

junovka
12. máj 2008

baby, ja som az chorobne uzkostliva bola pri Timeike, nakolko ci bolo leto, alebo zima nikdy nebola bez ciapky, alebo klobuka vonku....a to som takto praktizovala hadam az do 5 roka 😝 😝 rodina sa mi smiala 😔 ...ale viem, ze o nic som neprisla 😉 ....a teraz ani neviem ci pri Nelinke budem tiez taka 😅

dadulka19
12. máj 2008

moja malá má stále niečo na hlave 🙂 ,keď pofukuje čiapočku a keď nie,tak klobúčik proti slniečku 😉

tanja61
autor
13. máj 2008

no tak to by ste mali vidiet deticky tu v UK uz od narodenia nenosia ani ciapocky a ani ponozky..niekedy sa mi rozum zastavuje a zamyslam sa ci to len ja som taka opatrna ked vidim tie malinke deti a bez vsetkeho a moj maly poobliekany 🙂 no mne skor ide o to aby malinky mal zakryte uska a ked ma ciapocku tak potom ma spotenu celu hlavicku...no a samozrejme oblubuje si ciapku strhavat 😀

martina46
13. máj 2008

My sme dnes pri 25 stupňoch samozrejme mali čiapočku, letnú čo aj uška zakrýva. Ibaže mne je z toho trochu zle, keď si predstavím, že by som mala čo len v tomto počasí niečo na hlave. Ja to v teple neznesiem. Ani klobúk. Ale samozrejme sa bojím, aby malej neprefúklo uška. Ale jej v tom musí byť nechutne.

martinaema
14. máj 2008

baby nič v zlom, ale zápal stredného ucha nevzniká z" prefúknutia" 😅 Ja som malú nikdy extra nebalila do čiapočiek. Samozrejme, že v zime čiapku nosila a v lete sme ju chránili pred slniečkom šatkou, klobúčikom..., ale aj teraz ked ideme von okolo 5-6, tak s holou hlavičkou. Ona má strašne veľké a husté háro a pod čapicou mala tie vlasy úplne mokré. A to je asi horšie, ako ked ju trochu ofukne 😀

jahodka11
14. máj 2008

martinaema-presne tak, aj ja som to citala, ze to s ofuknutim nema nic spolocne 🙂 ani ja ho neobliekam moc, teraz ciapocka absolutne nehrozi, len klobucik letny....a tak to bude asi az do oktobra 🙂 jedine, ze by bolo chladnejsie leto a to by som uvitala 😎

martina46
14. máj 2008

A z čoho je zápal?
A mojej malej, má 5 a pol mesiaca, by som ešte mala dávať čiapočku v takomto počasí?

martina21
14. máj 2008

ja tiez ciapocku nedavam,mame tmavy kocik a maly lezi vo vanicke

martinaema
14. máj 2008

zápal vzniká buď pri nádche - deti majú krátku Eustachovu trubicu a bacily sa ľahko dostanú do str. ucha, alebo pri infekcii zvonku - t.j. pri poranení uška, pri nesprávnom čistení ušiek, niekedy aj pri kúpaní v kontaminovanej vode.
My sme minulý rok malej čapicu v lete nedávali. Pokiaľ neležala v kočíku, mala klobúčik, alebo šatku. A tak to bolo až do ochladenia na jeseň

emogeon
14. máj 2008

iste je ze dieta by malo mat na hlavicke pocas roka ciapocku alebo klobucik aspon u nas....

biba12
14. máj 2008

Nas maly ma tiez vzdy ciapku, teraz, ked je tak teplo, tak mu davam siltovku, ale ked fuka a je teplo tak klobuk aj cez uska.

lindulak
14. máj 2008

Iste, ze zapal nevznika z vetra ale z bakterii, ale taky vietor moze podla mna citlivejsie uska oslabit. Ja osobne som pred par rokmi cestovala v lete v prievane vo vlaku, z coho som dostala zapal /prievan a od vtedy ma pobolievaju, len co ma trochu ofukne. Je to otrava, ale treba si na prievan a vietor davat radsej pozor! Ja davam malej stale nieco na hlavu - ci uz tenucku ciapocku, kedze sme vacsinou v chladku, kde je celkom chladno alebo ked je hic, tak klobucik - mame taky, co prekryva uska. Ale zase to netreba prehanat s obliekanim, ozaj len o jednu vrstvu viac ako sebe! Vacsina maminiek to prehania a deti babusi...

tinkovia
14. máj 2008

Ahojte, moj maly ciapku neznasa ... ma 3 mesiace a dost mi place ked je mu teplo, takze to riesim tak, ze mu davam bundu s kapucnou a kapucku ma na hlave ... on je spokojny, nepoti sa mu hlavicka a zaroven ju ma aj krytu. Ked je velmi teplo, tak mu davam siltovku ...

ifrimka
14. máj 2008

a davate aj ciapku na spanie?