Čiapočka. Do kedy ju dávať bábätku?

tanja61
12. máj 2008

ahojte co si myslite dokedy by sa mala davat ciapocka?ja si myslim ze stale ci je horuco alebo zima aby boli prikryte uska ale moj partner sa so mnou natahuje ze naco davam malemu ciapocku ved je bezvetrie a horuco 😉 🙂 hmm?

tanja61
autor
15. máj 2008

nie ja nedavam ciapocku na noc a osobne si myslim ze aj pievan ma nieco spolocne zo zapalom... 😒

nikaamb
16. máj 2008

Ahoj, ja som zo začiatku vobec nechapala načo dávať čiapku - no presvedčila ma švagrina a aj manžel. Ten si vydobil, aby som dávala malému čiapku aj cez noc. Keďže pred spaním Matejka kúpem tak mu takú tenku čiapočku aj dám, ale keď mu je v noci horúco - tak mu ju dám dole.

tanja61
autor
16. máj 2008

no ja som malemu davala ciapocku aj cez noc no ale to bolo ked sme prisli z porodnice asi tak 2tyzdne mozno mesiac velmi nepametam no ale teraz naco? 😉

deina
16. máj 2008

Nas maly sa narodil o dva mesiace skor, takze kym bol v nemocnici, bol poriadne naobliekany - aj s ciapockou, mal taku pletenu, malinku. Ale uz tam sme ho postupne vyzliekali, lebo mu bolo teplo a doma mal ciapku iba den, dva, viac nie. Takze len pocas toho prveho mesiaca.

gucz
16. máj 2008

Ahojky my čiapočku doma už nenosíme dávno, ale na von musí mať malá vždy niečo na hlavičke. zväčša čiapočku, teraz keď je teplejšie klobúčik. Treba tým drobcom hlavinu chrániť tak ako pred zimou, tak aj pred slniečkom, lebo ako nieje dobré prechladnutie, tak nepríjemný je aj upal, hlavne u malých detí.( z vlastnej skúsenosti, prevracala som polovicu dňa po kukuričnej brigáde 😢 )

silvia123
16. máj 2008

Ja som v noci na spanie čiapočku nikdy nedávala, v nemocnici boli tiež všetky bábätka bez čiapočky, aj po kúpaní, (bol september) čiapočku mal len v prvý deň narodenia keď ho prišla pozrieť rodina. Doma som mu dala čiapočku len keď bol malinký po kúpaní a to len preto že sme prechádzli do obývačky cez chodbu, ktorá bola o niečo menej vykúrená. Cez deň dávam šatku - keď je vetrík, aby mal cez ušká a keď je hic tak klobúčik.

silvikaa
16. máj 2008

Ahojky, no my sme v noci ciapocku nikdy nemali, iba v porodnici 1. den. Moj maly ciapky neznasa 🙂 uplne je z nich na nervy. Teraz som bola prave na poradni a pytala som sa lekarky na nosenie ciapky a ona vravela, ze uz nemusime vobec - do kocara samozrejme. Ak by bol maly na rukach, alebo proste by na neho svietilo slniecko, tak vtedy treba samozrejme hlavicku prikryt, ale inak netreba, ved je teplo - a maly je cely spokojny 🙂))

tanja61
autor
17. máj 2008

silvikaa;staci len hlavicku prikryt uska by nemali byt tiez chranene?

juzinka
10. jún 2011

Mamičky zdravím Vás odporúčam pozrieť lacné a krásne čiapočky http://www.facebook.com/#!/pages/Háčkované-veci...

simsalabim
10. jún 2011

Maminky, prepacte, ze sa vam tu miesam, ale nejako mi nejde do hlavy, ako moze dietatu "prefuknut uska"? Ine je, ked dieta sedi v prievane alebo nanho fuka ventliator, to by vadilo aj dospelemu, ale normalne vonku pri takychto teplotach predsa ziadne dieta bez ciapocky na uskach ochoriet nemoze....skor si vypestujete dietata, ktore len len mierne ofukne a bude chore. To je moj nazor...ja mam dve deti, jedno marcove a druhe junove a veru ciapocku v lete mali na hlavickach iba ked boli na priamom slniecku - aj to nie taku, co by zakryvala uska. V kociku v horucavach ziadnu ciapku podla mna netreba, ani ked dietatko drzite na rukach a je povedzme 26 stupnov. Uska som zakryvala, ked bola zima, aby im nebolo zima na usi...teda na jesen, v zime...
Je pravda, ze mi siroke pribuzenstvo - babky, tetky - vecne nariekali, nech dam tym detom ciapky, lebo im nafuci do usi, ale ja VAZNE nechapem, ako moze do usi nafukat. AKO??? Vysvetlite mi to niekto? PS moje deti maju teraz 11 a 5 rokov 😉 Vyrastli aj ked im ako babtkam "do uci fucalo" 😝

abbey1
10. jún 2011

@simsalabim Moja reč.Ja osobne čiapky nenosím ani v zime a staršia s nimi tiež bojuje v zime.Mladšia čiapočku už tiež nenosí.Zjavne jej vadí a aj vo veternom počasí si ju okamžite stiahne.Tak nenosíme a ni v horúčave a ani vo vetre.nemáme žiadne zlé zdravotné skúsenosti.Tiež sa už len pousmievam,keď ľudia naokolo komentujú,vraj taká malá a bez čiapky.Ale ako jej ju nasilu nechám na hlávke?A hlavne načo v teplom počasí?!

sirinka
10. jún 2011

@simsalabim asi zalezi aj v akej oblasti clovek zije, lebo ja som ciapku nenosila az kym som sa nenastahovala na okraj senca. tu tak neskutocne fuka, ze parkrat, ked som ciapku nechala doma, tak ma veru zacali boliet usi...
ale urcite svoje zohrava aj to, ze ako dieta som mala viackrat zapal stredneho ucha, posledny krat v 18tke a mam citlive usi... no ako hovorim, ciapku som nenosila az kym sme sa neprestahovali do veternej oblasti...
takze celkom jednoducho moze nafukat do usi...

diniro
10. jún 2011

Ja mam tri deti a prve som strasne moc obliekala, prehrievala a nakoniec skoncil tak , ze imunita nanic . . . .Ja fandim UK, NL. . .tam tie deti nepoznaju ciapocky , ponozky a su otuzile a zdrave , sestra zije v NL a synovec ma 2 roky a nikdy nebol chory a ani nadchu nepozna. My cipocky moc nemusime a ani najmensi, teraz boli fakt horucavy a neviem si predstavit, zeby mal ciapocku na hlave , to je tak na poriadne prehriatie a to je horsie . . . . . .Sice starsie babky rukami zalamuju, ze chdatko male ani ciapocku nema 😠 , ale malinky je spokojny. . . .zdravucky , vitalni , bez soplikov atd. . .. .

aliza
11. jún 2011

@martinaema presne tak, neda sa chytit zapal len zo samotneho vetra. Ale ked sa dieta pod ciapkou spoti a zacne fukat studeny vietor, tak ho moze ofuknut. Moj maly neznasal ciapky od narodenia, strasne sa pod nimi potil a jedoval a to bol viac menej zimne dieta. kto zije v UK vie, ze tu paradne fuci vacsinu roka, nie vetrik, ale ladovy vetrisko, aj v lete, moj maly ciapky nenosi vobec a este nebol chory. Teraz sme boli na SK na prazdninach, vonku 29 stupnov a 99% deti pozakryvane usi....fakt nechapem, ze naco.
A nechapem, naco niekto dava babatku ciapku na doma, tuto to absolutne zakazuju, prave kvoli prehriatiu. ved vovnutri nefuci a ako poznam slovenske byty, su totalne prehriate.

hajanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
11. jún 2011

@tanja61 Ja som synovi davala ciapocku od kedy sa narodil do cca 3-4mesiacov (nar. v marci, teraz 7r.)) a potom uz len satku alebo uplne bez v kociariku, neskor ciapku uz len v zime a na velmi chladne prechodne obdobia ale inak vobec, len siltovku, tu nosi doteraz aby mu nesvietilo slnko do oci 🙂. A presne co tu niekto pisal, syn vyrastal v UK a tam ciapky deti nosia len v studenej zime, inak nie 🙂
Sestra svojej malej (teraz 3mes., nar. tiez v marci) davala tiez len ked sa narodila a bolo este vonku chladnejsie, teraz ked boli tie horucavy tak ju mala v kociku len v satke (hlavicka odkryta, prekryte len uska), par krat aj uplne bez. Kebyze mala na hlavicke celu ciapocku, tak je chuda cela na hlavke spotena... je horsie ak ho ofukne ked je spotene nez ked nie je.
Ja som toho nazoru, ze ak je na to vhodne pocasie, urcite obliect lahsie (to sa tyka aj prekrytia hlavicky) aby sa dietatko nespotilo, nez naobliekat - spotit - nachladit. Urcite nedavat ciapocku za kazdu cenu a uz vobec nie doma na noc na spanie. @ifrimka

digysa
17. jún 2011

@tanja61 Dufam, ze to ten tvoj priatel s tym dotahovanim vyhra.... a das svojmu dietatu pokoj s ciapkami....
Ty si davaj ciapku na noc a uvidis, aky super pocit to je 😖

digysa
17. jún 2011

@tanja61 oprava, ty ciapku nedavas na noc...prepac.....chvala bohu....
Tak to platilo pre tie, co davaju...

tanja61
autor
17. jún 2011

@digysa hahaha to bola otazka z roku 2008 😀

diniro
25. jún 2011

Ale vzdy ,aktualna 🙂 😉