Čo obliecť polročnému dieťaťu na jar?

bobulka34
25. feb 2008

polrocnemu dietatku. doteraz mala fusak a v nom bola v overale. tu je cca 12 stupnov.

lindulak
26. feb 2008

Dnes sme mali body s dlhym rukavom, dupky na ramienka, taku hrubsiu mikinku, tenku ciapocku, navrh deku dvojmo prelozenu, pricom deku mam aj naspodu kocika - takto cez obed a podvecer som este dala taky kryt kocikovy, co sa dava na vanicku. Ked som ju vyzliekla mala teplucke nozicky aj rucky a nebola spotena, takze jej bolo asi ok. No ked to tak citam, tak este stale malu menej obliekam ako ostatne maminy... ale zatial sme mali len raz nadchu a to dostala od manzela, ktory ju domov dovliekol 🙂 Myslim, ze vacsina maminiek deti prilis oblieka. Skutocne treba obliect len o jednu vrstvu viac ako sebe.

nataly
27. feb 2008

lindulak, my deticky obliekame rovnako 😉 Dnes rano je chladnejsie ako vcera a malemu som obliekla body s dlhym rukavom, pancusky, dupky na ramienka. Zabalila som ho do deky a do vanicky od kocika. Myslim ze to staci. Lebo ked je malemu teplo, je nevozny. A tiez bol chory iba raz, mal nadchu, a tu sme si dovliekli z poradne. 😀

uhlikova09
27. feb 2008

jastr nieje zaco,jahodka11-ani ja som o tom nevedela len mi raz tiez fotku maleho vymazali.... ale je to v pravidlach stranky,inak mna to straaasne nahnevalo.

lindulak
29. feb 2008

Nataly nemyslela som to zle 🙂 Len sa mi skutocne zda, ze vacsina maminiek svoje deti babusi - nie len podla toho, co sa opisuje v tejto teme, ale aj ked sme boli na sone este zac. novembra /nebolo moc chladno asi 10 stupnov/, som bola uplne zhrozena z toho, ake su tie deticky nababusene a maminy ich ani nevyzliekli v chodbe, kde sme cakali - nechali ich vo fusakoch s hrubymi ciapkami na hlavickach 😒 Ved take prehrievanie nemoze byt pre dieta dobre, nie? Inak podla toho, co si opisala, asi maleho nebabusis, takze som nepisala o tebe 😉 pa

matulka08
30. máj 2008

Ahojte mamicky,
chcela by som Vas poprosit o radu ako mam v tomto horucom pocasi obliekat svojho trojmesacneho drobceka.
Teto tyzden sme boli v poradni. a pytala som sa dr., ci mozem malemu na prechadzku obliekat letne veci - tricka a kratasy. A ona na to, ze on je este malicky a mal by mat oblecene nieco lahke ale s dlhym rukavom. To mi potvrdila aj moja mama a este mi prizvukovala aby som mu prikrivala aj brusko(ci uz plienkou alebo letnou dekou)...tak ja Vam fakt neviem, doma ho mam obleceneho iba v bodycku a plienke, kedze doma mame skoro 26°C.Dakujem za odpovede. 😉 😉 😉 papa

lila794
30. máj 2008

Ahoj, nam tiez odporucaju dlhy rukav a to brusko je dobre zakryvat kvoli kolikam, aby mu nezachladlo brusko.

severka222
30. máj 2008

A ako obliecť 8 mesačné dieťa ???? V tomto horúcom počasí ?

cicushka
30. máj 2008

severka) no ja davam iba bodynko s kratkym rukavom a sortk, alebo iba saticky. Samosja na nohy ponozky a na hlavku Klobucik a snazim sa byt v tieni. A to je aj tak spotena furt.

severka222
30. máj 2008

cicushka myslíš že to nie je moc naľahko ???? Moja malá je zatiaľ v body s dlhým rukávom a tepláky a ešte aj pančušky ??? čo ????????? Ma toho asi moc ???

pietra
30. máj 2008

severka, ja by som ti radila ubrat z oblecenia 😉 neviem, kde byvas, ale u nas v BA boli teploty okolo 30C, takze kratky rukav a suknicka alebo kratasky. Predstav si, ze by si seba navliekla tak ako svoju malu 😉

matulka, mne sa mala narodila minuly rok pocas tych strasnych horucav a v podstate hned od zaciatku som ju von bravala len v bodycku s kratkym rukavom a krataskoch, prikryta bola plienkou. Teraz este tak horucu ako vtedy nie je a aj kazde dietatko je ine. Ked je ale teplota okolo 30C, dlhy rukav by som nedavala, ved aj to male sa moze prehriat.

gucz
30. máj 2008

ja som malej dávala bodynko s krátkym rukávom a tenké nohavice, alebo tepláčiky, ponožky a topánočky, na hlavičku klobúčik alebo šatky s krátkym rukávom a tenké pančušky sandalky. V košíku pod károu však vždy nosíme tenučkú malú deku a tenkú bundičku a obrázkovú plienočku. Včera ani dnes sme ešte vonku neboli, máme soplík a kašel (komplet rodina)

martina46
30. máj 2008

My sme mali predvčerom iba body krátky rukáv, plienka a ponožky. Čiapku som nedala, lebo bolo bez vetrie.
Včera fúkal vietor, tak mala aj čiapku a prikrytá chvíľu plienkou, potom som radšej dekou, ale bolo to zbytočne veľa, tak zas plienka. Pod strechou kočíka aj napriek vetru stojí vzduch a je tam oveľa teplejšie. To ani nehovorím o hlbokých kočíkoch. Keby mám novorodeňa, oblečiem tak isto, s čiapkou.

lila794
30. máj 2008

Martina a dvojmesacne? Dala by si este ciapku?

martina46
30. máj 2008

Ak v kočíku nefúka a je v tieni, čo určite je, tak by som nedala.

prasiatko30
30. máj 2008

ked je teplo - nad 23º a nefuka nejaky cerstvy vetrik tak mala ma na sebe len satinky s bodyckom bez rukavov a ponozky - pripadne len take tie lahke topanocky - ani svetrik nedavam, ani nic podobne - ale je jasne ze clovek musi chodit potom este s pridavnym zariadenim 😅 - cize svetrik, plienku alebo malu plachticku vzdy v zalohe ak by sa zacalo menit pocasie tak podla potreby obliect alebo vyzliect. ja si niekedy uz pripadam ako blb lebo niekedy je take bohovske pocasie ze vyjdeme z bytu oblecene ako cibule a na ulici postupne stahujem vrstvy oblecenia - pripadne naopak .

ivet100
30. máj 2008

ja pri tychto teplotach davam body s kratkym rukavom, kratke nohavice alebo dlhe tenke, ponozky a satku na hlavicku. Nazakryvam, len ked spinka v chladku, tak cez nozicky a brusko davam plienku. A aj tak je stale maly spoteny a nespokojny, co mu je teplo. Dlhy rukav by som urcite nedavala. Mame este hlboky kocik a je tam poriadne dusno.

danuska24
30. máj 2008

my sme dnes mali body s kratkym rukavom, tenke dlhe nohavice, ponozticky, a na hlavicke satku. 🙂

cicushka
30. máj 2008

severka) tolko otaznikov si tam dala, az som sa musela zamysliet, ze ci fakt neobliekam nalahko 😀 😀 ale potom som sa uistila dalsimi prispevkami, ze nie. 😉
Neviem, odkial si, ale tu v BA je naozaj velmi teplo. Dnes dokonca behala iba v bodynku. Skus ty ubrat...pancusky uz urcite nie.

lencici
30. máj 2008

severka pančušky nie!!!!! ja som dnes dala body s krátkym rukávom, kraťasky, ponožky a na hlavku klobúčik...

lyziarka
31. máj 2008

mamicky

napiste aj, v com spinkaju vase deticky, ked je byt vyhriaty na cca 25- 26 stupnov? v noci klesne mozno tak na 24. Ja mam rocneho synceka, a davam mu bodiky s dlhym rukavom a na to pyzamko take to cele s dlhym rukavom aj labkami. neprikryvam nicim, pretoze sa aj tak skopava. neviem, ci to nema vela?

pietra
31. máj 2008

ja malej davam body s dlhym rukavom a spi v spacom vaku

dobromila
31. máj 2008

moj 11- mesacny syncek spinka v pyzamku - overali a prikryvam ho, az ked idem spat ja - tenkou dekou, lebo po ulozeni do postielky je horuci. Ale odkopava sa a rano byva dost studeny. Spaci vak som skusala, ked bol mensi a velmi ho znervoznoval.

alenaf
31. máj 2008

Ja davam malej len bavlnene pyzamko overal a spi v tenkom letnom spacom vaku 🙂

martina46
31. máj 2008

body kratky rukav, gate, ponozky, prikryta tenuckou dekou. aj vetrame samozrejme. predlaktia ma studene a dlane teple. presne ako ja, ked mi je horuco 🙂

gucz
31. máj 2008

dnes sme boli len v bodynku a v bazéniku naholo pod slnečníkom 🙂

m.p.
31. máj 2008

ahoj holky mozem sa pridat k vasej diskusiil ja som dnes moju slecnu mala tiez len v body a kratasoch a sandalky

katia7
1. jún 2008

ahojte ja davam len tricko s kratkym rukavom a kratasky ked je moc teplo, aj nozicky ma hole a spinka v body s kratkym rukavom a pyzamkovych gatkach a ponozkach,spi odkryty u nas je uplne dusno 😒 a inak k tym malickym, moj drobec sa narodil v strede leta a ja som mu pekne davala dupacky a dlhy rukavik az sa mi pekne prehrial a mal teplotu 39 a na pohotovosti hodinu zistovali ze mu nic nie je 😅 odvtedy nosil body s kratkym rukavkom a ponozky a cez nozky plienku ale to uz bolo tych 30 stupnov 😎

severka222
1. jún 2008

moja malá spí v pyžamku s dlhým rukávom a dlhými nožičkami, prikrívam ju len tenkou plienkou, z iného sa rozkopáva ...

ivet100
1. jún 2008

mne spinka v pyzamku - overali s dlhym rukavom a prikryvam len trenkym paplonom, celu noc mame otvorene vetranie a tiez sa dost odkopava cez noc, ale je stale teplucky. Cez den len body s kratkym rukavom,kratke nohavice, ponozky a satka.

martina21
1. jún 2008

ja davam na von body krat,rukav,kratasky ponozky, doma len to body, na spanie tiez len je prykryty tenkou dekou,cele overaly mam len teple a vtych sa poti