Čo obliecť polročnému dieťaťu na jar?

bobulka34
25. feb 2008

polrocnemu dietatku. doteraz mala fusak a v nom bola v overale. tu je cca 12 stupnov.

mimi26
16. sep 2008

my sme tiež nababušený... v byte máme 18 stupňov 😒 tak som mu dala bodinko, teplú košielku a dupačky a na nožičkách má ešte ponožky. tiež má stále studené nožičky a ručičky

szivem
16. sep 2008

naozaj je vonku dost chladno,take male babo uz kludne mozes dat do fusaku a tak mu na nozicky stacia nejake teple capacky

mimi26
16. sep 2008

kto vie, či sa dneska vôbec dostaneme von, neboli sme ani včera.... 😒 stále iba prší.... malý bol včera mrzutý, asi mu chýbal aj kočík a prechádzka....tak už som z toho nešťastná aj ja. taká prechádzka by urobila dobre aj mne... 🙄

gucz
16. sep 2008

ja som včera malú riadne naobliekala a poslala som s ňou MM von. Tiež bola mrzutá, a tá prechádzka jej pomohla. Na pančušky som jej dala hrubé pletené ponožky (vlastná výroba) a chlpaté papučky a čuduj sa svete nôžky mala po prechádzke teplučké. Ešte nemáme kúpené teplé topánočky 😒

ivet100
16. sep 2008

a davate uz aj deku od spodu do kocika,prikryjete babetko dekou a na to nanoznik?Dik za rady.Maly bol tyzden chori,tak sme von nechodili,dnes idem k doktorke,tak ani neviem ako ho obliect.

ivet100
16. sep 2008

vozite babetka este v golfacoch,alebo ste uz vymenili kociar,ja mam este jeden sportovy spraveny z hlbokeho a zda sa mi teplejsi a praktickejsi na zimne obdobie,ale neviem,ci ho uz vytiahnut.

ivetah
16. sep 2008

dnes je vonku 7 stupnov! ved to je normalne zima!!! tak jasne, ze male babetka do tepleho fusaku 😉
a ivet, ja by som uz golfac nedala, ved tam to dieta nie je vobec chranene. takze asi klasika sportovy a dobre obliect. urcite deku aj odspodu, nech ritky nenachladnu 😅

dasa80
16. sep 2008

cartmanko aj v H&M maju dobre pancusky pre deti bavlnene....
inak ak sa mozem opytat ty si na materskej? este som nestretla ocina ktory by sa tak intenzivne zaujimal o male babo 🙂 teda klobuk dole a pozdravujeme maminu nech si ta strazi 😀

a na margo obliekania, teplota babatiek sa kontroluje nie ruckami, tie maju vacsinou studene vsetky, ale vzadu na krku a na hrudniku, pokial to je teple, tak je babo ok 😉

ivet100
16. sep 2008

dakujem za radu ivetah,tak idem dnes poskladat golfac a vytiahnem klasicky sportovy.Nakoniec pojdem k doktorke az zajtra,tak dnes nemusim aspon vystrcit nos do takej zimy.

szivem
16. sep 2008

dnes sme konecne vysli von,trocha sice mrholilo ale bolo pomerne teplo,malemu som dala tielko-body,body s dlhym rukavom,puncosky,teplacky,mikinku a jesennu vetrovku,no a ciapku a topanocky ale zdalo sa mi ze ja velmi naobliekany.V kociku ma pod zadockom deku a nanoznik.Ked pozriete z okna zda sa ze je strasna kosa no ked vyjdete von ani nieje zima.My nechavame aj na zimu golfac,mam fusak kde sa daju prevliest bezp.pasy a na kocik mi super padne.Mario je uz velky a na tu hodinku co budeme v zime na prechadzke to staci.

pepuskaa
16. sep 2008

Ahojte mamičky, chcela by som sa opýtať, ako dávate deku pod baby do športového kočíka? Mám CamX3evolution a malá musí byť pripútaná, je šidlo 😀 , preto sme aj skoro prešli na športiak. A neviem ako dať pod ňu deku, keď sú tamtie remene. Sú nejaké zvlášť na to deky? Máte niektorá podobný problém? A ešte, potrebovala by som jej kúpiť nejaké bodynká, s krátkym rukávom už používam iba ako tielko a tu v LE je iba 1 seriózna predajňa. Neviete link na nejaký eshop s ponukou? ale nie bazáriky Ďakujem 😉

ankam
16. sep 2008

pepuskaa:skus Tecso Cherokee-ja kupujem len odtial a vsetko-aj bodynka mam kupene mali 7ks za 200sk

dzanka3
16. sep 2008

ahojte ja sa chcem spytat vas skusenych co sa uz vyznate - ako zistit ci je dietatku dost teplo ci mu nie je zima ????v

- lebo ja vzdy "opáčim" rucicky ci ma teple....
ale kdesi som citala ze nostek opačia alebo ze na chrbatiku pod krcikom ci ma teple podla toho......

pepuskaa
16. sep 2008

dzanka, ja som pocula tak, že keď má vzadu krčok až chrbátik spotenučký, tak treba niečo vyzlietť a zima je no na ručičky som v zime nepozerala, mala rukavičky, ale strčila som jej ruku do fusáka a doma keď bola taká maličká ako tvoj Matúš, tak áno ručičky. Lekárka mi povedala, že najdôležitejšie je udržiavať nožičky v teple a ja som navyše ešte aj ohrievče všade púšťala. Príšerne som sa bála aby neochorela. Navyše, teraz som si spomenula, že keď jej bolo čo len trošku chladnejšie tak som to aj videla- rúčky sa jej tak zafarbili s modrými fliačikmi. A po kúpaní aj pusa. Neviem možno preto, že sa narodila trošku skôr

szivem
16. sep 2008

ja davam deku a horne pasy nepouzivam,no na zimu su take fusaky co sa daju prestrcit pasy a je po probleme.

cartmanko
16. sep 2008

to dasa80 nie som na materskej, len ma to zaujima. ved si doma chovam cloveka 🙂)) ale hned by som isiel na matersku. hehe
my pouzivame vanicku hlboku a ta je tepla odspodu ale dnes sme cely den boli v autosedacke. teda rano ked ma boli odniest do prace aj poobede ked sme boli u lekarky. kupil som speci fusak do sedacky s dierkami na pasy a je sto percentny. malicka spala 4 hodiny. pekne si tam funela, bola teplucka a spokojna a drzala fusak prstekmi za okraj. ani sme ju neprekladali do hlbokeho, vozili sme ju aj po obchode v sedacke na podvozku. ten fusak ti je super vec.

kili
16. sep 2008

pepuskaa, ja to spravím tak, že zoberiem fleesovú deku, čo sme dostali (ináč stála tuším 99,-), povystrihujem otvory na pásy a bude 😉

ena
16. sep 2008

pepuskaa. my mame fusak emitex http://www.emitex.cz/zimni-pytle.htm , ten ma otvory na popruhy a je taky, ze sa da po celom obvode odzipsovat, tak to sa da pouzit namiesto deky pod zadok a chrbat, a ked je este claldnejsie, tak nazipsujes aj vrchnu stranu.. alebo si vyclenis jednu lacnejsiu deku, do ktorej vystrihnes otvory na popruhy, ja som tak spravila s IKEAckou dekou za par korun..

cartmanko
16. sep 2008

no aj tak sa da, ale obsi konce dierok ako ked sa robia dierky na gombiky aby sa ti to dalej neparalo. a dopredu babku a dedka a je to 🙂

kili
16. sep 2008

myslím, že flees sa nemusí obšívať, nepára sa. Ale nie osm si istá, zistím potom 😅

pepuskaa
16. sep 2008

kili, teda, ty si vynaliezavá. hm fusačik som kúpila malej už pred narodením a je skutočne veťký aj teraz, len vtedy som sa o takéto veci nezaujímala a nevedela som že sú aj také do autosedačky. tak neviem, či chcem každý rok investovať práve do fusačika, ale ak to bude nevyhnutné..... dnes som urobila kompromis, nepripútala som ju, mám ju ešte otočenú k sebe, bola vo fusaku, dala som aj nánožník a bola akurát teplá. ale neviem si predstaviť ako by jej bolo len v nejakej dečke...

cartmanko
16. sep 2008

no nepara ale namahanim sa trha a diera sa bude zvacsovat.

szivem
17. sep 2008

carmatko klobuk dole si fakt dobry,neviem ci by este nejakeho chlapa napadlo obsivat dierky,ale mas pravdu namahou sa budu parat.Kili tvoj napad je super,ja som si tak usila z deky taky jesenny fusacik a malemu bolo vzdy teplucko pod zadocek

pappo
17. sep 2008

ja som ich dnes obliekla akoby snezilo 😀 a teraz spai vonku ako dudci uz hodinu a pol 😀

deina
17. sep 2008

No ja som dnes krpcovi dala teple nohavice (take zateplene), kratkorukavove body, na to tricko s dlhym rukavom, bundu, ciapku a capacky, prikryla ho teplou dekou - ale asi mu bolo teplo, na konci prechadzky uz mrncal.

babulik22
17. sep 2008

dnes nieje,tak hrozne vonku.cakam kedy sa mala zobudi a pojdeme.
dam jej body dlhy rukav,svetrik,bundu,ciapku,pancuchy,rifle,a tenisky.

pepuskaa
17. sep 2008

vam je hej, vy tam dola máte asi teplejšie. szivem, a to si robila ručne, či máš doma stroj? ja som dosť drevo v rukách, tak by ma zaujímalo, či je to náročné? zvládne to aj antitalent? aj zips si tam dala? nemáš s ním nejakú fotečku?

janada
17. sep 2008

ja som dnes malej dala body dlhý rukáv,tenký pulover,sveter,pančuchy.rifle a teplú vestu,samozrejme čapicu a tuším by zniesla aj na rukách rukavice,keby dáke mala

livka299
17. sep 2008

Baby ja vytahujem zimne overaly 😉 Stastie ze vsetko nakupujem dopredu 🙂

szivem
17. sep 2008

pepuskaa,je to uplne jednoduche,ja som to sila na stroji.Pri hlavicke som to zosila na oboch stranach tak aby sa to dalo navliect na operadlo kocika,a pri nozickach som dala na obe strany zips,takze ked to rozzipsujem mam z toho dlhu deku.Zalezi len od toho aky typ kocika mas,ale urcite by si to zvladla aj ty