Čo obliecť polročnému dieťaťu na jar?

bobulka34
25. feb 2008

polrocnemu dietatku. doteraz mala fusak a v nom bola v overale. tu je cca 12 stupnov.

cartmanko
14. sep 2008

majcik 🙂 vas mal skoro to co nasa a mne sa zda, ze ju prehrievame a ze je zmrzluch a tebe, ze ho otuzujes. 🙂

ivetah
14. sep 2008

tak ja som nakoniec dnes dala body s dlhym rukavom, mikinu, pacusky, ponozky, hrubsie nohavice a teplu bundu, na hlavu ciapku. do kocika deku a nanoznik. a bolo to akurat 🙂 ale boli sme vonku az okolo siestej.

catmanko okolo hlavicky bude mat neskor fusak 😉 a ten budete pouzivat celu zimu, to je to, co bude ak bude minus. teda uz skor 😀 mozno uz coskoro, ked sa tak rychlo ochladzuje.

martina46
14. sep 2008

Cartmanko,
keby ste skúsili nejakú vlnenú deku? Sú aj také pre bábätká, čo nehryzú.

cartmanko
14. sep 2008

okolo hlavicky?
som skor myslel podusku alebo tak.
lebo nauzaj je pekne v teplucku ale tvarisku ma holu, co je teda jasne ale vidno jej aj krcik a kolkokrat aj kusk trapezky.

majcik
14. sep 2008

Carmanko - Nooo, tak u nas je asi zimsie ako v BA. A bol vonku este aj vecer

Otuzujem ho napriklad aj tak, ze cez leto som s nim bola viackrat aj v takom miernom prievane ...

deina
14. sep 2008

Pekne sa ochladilo, ze? Maly mal dnes rano v kociku dlhorukavove body, svetrik s dlhym rukavom, nohavice, teple ponozky, capacky a este teplu vestu, taku vetrovkovu + ciapku. Zakryty bol dekou az po bradu, kedze mal studene ruky, ale inak bol teplucky.

luci21
14. sep 2008

Dobrý večer, baby prosím vás ja riešim zase čo dať malej na noc.
Ide o to že teraz sa o dá ale cez zimu tu máme dosť chladno, sme najchladnejší byt 😒 má pyžamko a spací vak ale je to ten vak z Tesca s takým mackom a neviem či vyrábajú aj hrubšie, v zime tu bude v noci asi 18-19 stupňov, ja som pod paplonom ale malú nechcem zakryť ona sa otáča celá v postielke, ako to riešite vy? Dakujem.

majcik
14. sep 2008

Luci - mne sa podarilo zohnat spaci vak aj s rukavmi. Je sice tensi, lebo my mame zas dost teplo v izbe, teraz mi maly spi iba v tenkych dupkach s rukavikmi, ten vak mu obleciem az v noci, ked ho budem kojit a ked sa trochu ochladi. No videla som predavat aj take teplejsie s rukavmi. Mozno to by bolo pre Vas vhodne.

luci21
14. sep 2008

majcik : Diky 😉

majcik
14. sep 2008

Este ma napadlo, co mi hovorila kamoska - zdravotna sestra. To, ze babatko ma studeny nostek a rucicky, este nemusi znamenat, ze je mu zima. Vraj je dobre mu vyskusat teplotu hore na chrbatiku pod hlavickou.

ivetah
14. sep 2008

presne ako pise majcik, babetka mavaju bezne studene rucicky aj nozicky. dokonca hned po papani tiez, lebo sa im stiahne krv a sustredi sa na travenie. to mi hovotila kamoska lekarka. takze treba skusat teplotu bud pod bradou alebo vzadu na temene.

ivetah
14. sep 2008

cartmanko urcite nie podusku, to sa malym detom nedava. ak tak teplu deku 😉

cartmanko
14. sep 2008

no to tu uz bolo viackrat ale nam to nefunguje. mame teple nozicky a teplo za krkom a studene rucicky co nema vadit a trasieme dasienkami. a kym nemame teple aj rucicky tak nie sme ok. Inak my mame stale malicku na noc v pyzamkovom body s dlhymi rukavikmi, a v zavinovacke takej hrubej a teraz do zavinovacky dostala este aj teplu deku a ciapocku. v zavinovacke sa dobe prenasa aj je hned nachystana na kojenie a krmenie. ako sa babo nosi v tom vaku z tesca? aj my sme ho kupili ale zda sa mi to tenke.

szivem
15. sep 2008

U nas v Moldave mame vzorkovy obchod LOANY a tam maju puncosky aj po 25sk,body po41sk,puncosky bez spodku po 89sk,fakt super ceny.

babulik22
15. sep 2008

poriadne sa schladilo.malej dam body s dlhym rukavom,teplejsi svetrik,teplejsiu bundicku,pancusky,hrubsie rifle,tenisky,ciapocku,deku a nanoznik.ked bude zimsie,tak aj fusak.
na noc davam overal a ponozky a prikryjem dekou.uz budem musiet pozriet niaky spaci vak.ked sa takto schladi,tak v izbe mame asi 24stupnov.

szivem
15. sep 2008

byvame na 8posch.takze tu mame celkom teplo ale aj 24stupnov je teplo,ved donedavna tak bolo vonku.Môj mali spi v body s kratkym rukavom a je prikryty paplonikom.Spi celu noc a budi sa s teplymi nozickami.Myslim si ze na fusak je este skoro

martina46
15. sep 2008

mala spala dovcera v overale s dlhym rukavom, a prikryta dekou. ale kedze vetrame a stale sa odkopava, tak som ju uz na noc navliekla do vaku, takeho tensieho a spala som aj ja kludnejsie. v noci vetrame, tak preto. ale dnes je uplne hnusne vonku.

dadis
15. sep 2008

Babulik neblazni a co budes robit v zime 🙂 ...btw, tych 24st.mate v spalni? tak sup-sup vyvetraj, v spalni staci ked je okolo 20-21st., aj ked niekde pisu menej, mne sa tato teplota osvedcila a v miestnosti, kde sa dietatko hra, staci 22st., samozrejme zalezi od typu podlahy a ci chodi alebo lezie...ale 23 je max. A co sa tyka oblecenia na von, neriad sa radou +1vrstva pre babo...ta jedna vrstva je ta deka....ale zacni pomalicky, aby to pre malicku nebol sok...uvidis chora nebude, prave naopak.

ivet100
15. sep 2008

luci,my mame v zime v spalni tiez len okolo 20 stupnov,niekedy aj 19,Vtedy som davala malemu pod pyzamkovy overal s dlhym rukavom aj natelnik,alebo obycajne biele tricko s kratkym rukavom,aby ho to torchu viac ohrialo.Teraz mame v byte tiez dost zimu,kedze sa aj vonku ochladilo,tak uz zacnem pod overal zase davat natelnik a prikryvam detskym paplonom.

szivem
15. sep 2008

suhlasim s dadis,ved deti nam daju najavo kedy im je zima,a otuzovanie este nikomu neublizilo,no ale zasa na druhej strane dieta si najlepsie pozna matka.No ked uz teraz zacneme naobliekavat deti poriadne a date do kocika fusak,staci slaby vanok a hned nam nase ratolesti prechladnu.

szivem
15. sep 2008

tak dnes mame vonku hrôzu,od rana prsi,fuka,vonku sa uz asi nedostaneme.Aj Mario bol cely den nervozny,ani zaspat nevedel,je totiz zvyknuty byt kazdy den vonku aspon na chvilku

zrzulka
15. sep 2008

ako tak citam my sme asi iny extrem🙂) ja som dnes zhanala bodynka s kratkym rukavom kedze som zistila ze na zimu nemame ziadne 🙂)) mame teply byt. Von ju tiez nejako neobliekam. Teplaky body s kratkym rukavom, mikina prechodna capica.
kocky a postaci an zimu jedna bunda a jeden overal??? alebo aku vybavu mam prichystat? A je potrebny aj nanoznik ked mame fusak? c o mi poradite?

szivem
15. sep 2008

urcite budes potrebovat aspon 2 z kazdeho,ved ked sa zaspini nebudes hned prat alebo sediet doma kym vyprate nevyschne,nanoznik pouzivam ak fuka vietor,alebo mrholi,predsa skor vyschne a fusak ti aspon nenamokne

cartmanko
15. sep 2008

no ja som akurat vytiahol fusak do sedacky. trapne netrapne.

katmi
15. sep 2008

cartmanko ale ty mas malicke babatko..tak ake trapne?? malicke deticky si nevedia regulovat teplo.. neboj nic..ja som malu tiez dnes naobliekala.. ale ja mam stastie,ze je po muzovi. horkokrvna 😉

takze ja som jej dnes obliekla bodynko s dlhym rukavom,pancusky,ponozky a teple capacky, na to rifle na traky a jesennu bundicku.jasne ze ciapocka.. a na rucky som jej dala take prechodne rukavicky..lebo ona ma vzdy rucky ako lad..

ninka123
15. sep 2008

my tiez od tohto vikendu nosime uz puncosky pod teplaky, bodyno a tricko z dlhym rukavom. Dnes spala na verande, takze som jej dala hrubsi svetrik, ciapocku a tenku deku.. 🙂 a vyspala sa do ruzova 😀

szivem
15. sep 2008

kocky my sme dnes ani nevysli von,Mario zaspal o 15 30h a este stale spi takze nas caka dlha noc.Este ho necham spat taku pol hodinu a bohuzial ho musim zobudit.Berieme lieky na epilepsiu inak by som ho nechala spat az do rana.To je reakcia na pocasie,co?

cartmanko
15. sep 2008

no inak nasa hnevala a teraz od pol deviatej spi. nech len buva. rano ma idu dievcata hodit do prace tak sme nachystany. mame bodynko s dlhym rukavom, potom nohavicky s ponozkami zosite. a rano na spiacu princeznu navlecieme kabatik, ciapocku, taky strikovany rolak, co je okolo krku a cast predok a cast na chrbatiku, teplucke capacky a takto do sedacky a po krk zazipsovat do zimneho fusaku. teraz je tu 8 stupnov. pojdem velmi skoro, aby neboli zapchy a dievcata za 20 min boli doma. tesi m sa na zimu mame nakupene iveraliky s uskami a chvostikmi a rukavickami a su strasne jemne a prijemne.

bubinko83
16. sep 2008

Ahojte,može mi niekto poradit čo mam obut maličkemu do autosedačky? Ma maličke nožičky,ale on je taka zmrzlinka,hned ako mu zostane zima kycha mi.Poradte.... 😒 😉

bashka
16. sep 2008

napr. strikovane papucky od babky 😀 😀 😀 Aspon tam ich vyuzijeme 🙂