Čo obliecť polročnému dieťaťu na jar?

bobulka34
25. feb 2008

polrocnemu dietatku. doteraz mala fusak a v nom bola v overale. tu je cca 12 stupnov.

mba
1. jún 2008

čaute. Mne malá v týchto horúčavách spinkáva len v dupačkách s dlhými rukávmi a nožičkami - občas prikrytá, občas nie (podľa toho, ako sa potí). Predtým som ju mala v spacom vaku a ešte aj prikrytú. Cez deň máme buď dupačky - keď sme doma (máme len cca. 23 stupňov) a keď ideme von tak dáme niečo s krátkymi nožičkami a ručičkami a aj tak je malá spotená.

soraja17
1. jún 2008

ja davam tielko šatky leginy a ponožky alebo pančuhy zaleži aj na počasi a tiež sa podla toho riadime.

emita
2. jún 2008

my doma body krátke, tenké dupačky alebo pančušky, ale na body ešte musíme dať niečo s dlhým, lebo máme chladno (super). Vonku len ten vrch vyzlečiem. No a v noci spal v body a pyžamku-overale a zakrytý perinkou ale sa mi zdalo že je teplo tak keď v noci vstal, tak som ho zakryla len dečkou a do rána bol "zmrznutý". ťažko odhadnúť čo obliecť-snáď nejaká intuícia...

zulok
2. jún 2008

MBA, prosím, ako ste dosiahli v byte 23 stupnov???? aj ja chceeeeem. My máme 26., spinkali sme v dupinkach bez rukava tebńulinku kosielku, zobudlil sme s ana desnyu hoc, tak nočné vetranie 😒

ilijanka
2. jún 2008

ja dávam na von tiež len body s krátkym rukávikom, kraťasky na tračiky, ponožky, sandále a klobúčik,

mirka8429
2. jún 2008

môj maly ked bol vonku sme mali body a aj dupacky ale teraz ked je uz teplo tak bol nervozny a spoteny tak som mu dnes dala len body s kratkym rukavkom a prikryla len plienockou..a k veceru ked uz nieje az tak teplo je v dupackach...a samozrejme klobucik..ma taky ako siltovka ale vzdusne na leto

jahodka11
2. jún 2008

my len v body a krataskoch, alebo len body, su naozaj horucavy....a nieco na hlavicke...pokial si to neda dole 🙂

melory
2. jún 2008

ja este davam aj ponozky

ivetah
14. sep 2008

tak a mame tu jesen 😒
a ja neviemn, ako mam obliect malu na prechadzku. a okrem oblecenia, este rozmyslam, ci jej do sportveho kocika dat aj nanoznik, alebo jej dat deku zospodu aj zvrchu.... dakujem 😉

zuzana76
14. sep 2008

tak ja som prave maleho vypravila s tatinom von a obliekla som ho nasledovne - body s dlhym rukavom, pulover s dlhym rukavom a vetrovka z minulej zimy, doobeda sme boli vonku a dala som mu len riflovu bundicku a mal ruky ako cencul a to sme boli vonku len polhodinu, lebo som sa bala,ze ochorie, tak teraz chcem aby boli aspon hodinku-hodinku a pol, tak som radsej dala tu vetrovku, no a na nohy pancusky a teplaciky plus topanky, zakrila som dekou plus nanoznik

zuzana76
14. sep 2008

tiez ma napadlo, ze som mohla dat deku aj pod neho, ale ma tu teplu bundu a teple teplaky, tak hadam ho neprefuka

silvia123
14. sep 2008

Ja som dnes dala bodíky s dlhým rukávkom, tenký pulovrík, pančuchy, menčestrové nohavice na traky, jesenné topánočky a jesennú bundičku, čiapočku a zakryla dečkou, bolo to akurát.

elize
14. sep 2008

no neviem, ci som dnes Maxinka neobliekla nalahko, ked vas tu tak citam. Ja som mu dala pancuchy, teplaciky, topanky, dlhe bodycko a bundu "ala plysovy macko" s kapucnou a teplejsiu ciapocku cez usi. Ruky mal teple, tak predpokladam, ze mu zima nebola. Mne sa zda na nanoznik "teplo". AK by fukal vietor, urcite by som mu ho dala, ale bolo uplne bezvetrie. A z deky by sa mi aj tak odkopaval. Za vsetkym sa otaca a chce vyskocit z kocara za kazdym psom 😅 Aj tak vacsinu casu chodil za rucky, tak sa aspon trosku zohrial 😉

cartmanko
14. sep 2008

no my mame zmrzlinku po mamicke. a obliekame teraz ako sa ochladilo teplacky, ponozky, capacky, tricko s dlhym, tricko s kratkym, mikina s kapucou, ciapocka, do zavinovacky, zakryt dekou a do hlbokeho a este hlboky zatvarame. ale zda sa mi, ze ma okolo hlavicky prazdno. kupili sme uz aj fusak do autosedacky a take dekove overaly krasne vselijake s uskami a take si prijemne makke. ale to jej este nedavame, ale ja by som sa opytal ked lezi v tom hlbokom tak ma okolo hlavicky moc prazdno, neviem ci tu mikinu zauzlovat. kupil som aj rolaciky aby nefukalo na krk. nemame jej davat nieco okolo hlavicky? a kupil som aj kremik proti vetru. mam ho uz pouzivat ked ideme von? sa zimy trosku bojim, teda ja sa tesim ale koli malinkej, lebo je naozaj zmrzlinka.

gucz
14. sep 2008

ja som dnes malej obliekla bodyno s dlhým rukávom, na to mikinu a tenkú jesennú bundu, tenkú čiapku a dolu bavlnené pančušky (tie klasiky čo boli volakedy hnedé), na to teplé tepláčiky a na pančušky ešte jedny ponožky, keďže topánočky nemá teplé, len obyčajné kožené, samozrejme mala aj tie obuté. Mala aj nánožník no i tak mala po hodine ruky ako ľad, ale myslím že jej zasa nemohlo byť moc zima. Von sme šli ráno o ôsmej a boli sme hodinu a štvrť.

blau
14. sep 2008

cartmanko, dobre si urobil si ty starostlivy tatino.Mozes ju natriet. Ked je tak zababusena tak ja myslim, ze okolo hlavicky netreba ak ma dobru ciapocku. A hlavne vsetko ti povie instinkt a mamina 😉

cartmanko
14. sep 2008

poradite mi kde by sme zohnali tie pancusky, ktore sme nosili ked sme boli my malicky a vedeli sme ze predok je jedna carka a v zadku su ironicky dve? aj sme ich zhanali a nic. mame necele dva mesiace. mame 60cm.

szivem
14. sep 2008

U nas dnes dost fukalo,malemu som obliekla body-tielko,body s dlhym rukavom,podkolienky,teple teplacky,teplejsiu mikinu,ciapku na uska,topanocky a zababusila som ho do deky.Snazim sa ho nenaobliekat velmi teplo,ved co bude ked bude vonku minus.

cartmanko
14. sep 2008

no nas od toho aby sme ju naobliekali ako snehuliaka tiez odrdza len to, ze co budeme robit ked bude minus.....

blau
14. sep 2008

cartmanko: na priori v prievidzi v galanterke

cartmanko
14. sep 2008

aha, my sme pozerali tesco a neboli tam, pozerali sme aj nejake obchody pre deti a po tych neforemnych pancuskach akoby sa zlahla zem.

szivem
14. sep 2008

myslim si ze deti treba trocha otuzovat,nehovorim ze nechat nech vymrznu ale prilisne naobliekanie tiez nie je dobre.Ved ak zasvieti slnko je dost teplo,aspon u nas bolo,aj ked fukal vietor.

gucz
14. sep 2008

cartmanko tie klasické pančušky vyrába loana, pýtaj v obchodoch, u nás sa dá kúpiť myslím v bepone, stoja od 90 do 150 korún a väčšie čísla majú aj táčikky, pás je trošku vyššie, aby malo dieťatko chránené kríže

gucz
14. sep 2008

A sú z čistej bavlny, čo je u mňa veľké plus.

szivem
14. sep 2008

neviem ci mate niekde moznost kupit znacku LOANA ale tie su tiez dobre,klasicke a nie su ani drahe,do 60Sk

lencici
14. sep 2008

Tak ja som dnes malej dala bodynko pančušky a na to taký tenší overál po pol hodinke mala studené ručky tak som jej dala ´pod overalik mikinu.

gucz
14. sep 2008

kde si videla takú cenu? napíš obchod prosím, ja som pozerala včera a najlacnejšie boli za 90, ale chvalabohu mám asi desatoro pančušiek zdedených po bratovi (je odo mňa o dosť mladší)

blau
14. sep 2008

cartamanko tam mi kupila svagrova take tie s elastanom a tie `kedysi* pancusky mi kupila v Handlovej no ale neviem kde ☹ no ale ved kuken 😉

majcik
14. sep 2008

Ja som tiez za to, ze deticky treba trochu otuzovat a maleho neobliekam priliz teplo. Dnes aj vcera mi prespal perfektne v kociku a mal oblecene - body s dlhym rukavom, na to tenku mikinu, jesennu bundicku s kapucnou, hrubsie ponozky az pod kolena, hrubsie teplaciky, tenka ciapocka a prikryty dekou a bolo to fajn

martina46
14. sep 2008

Táninka dnes mala body dlhý rukav, pančušky, také hrubé gate na gumu a jesennú manchestrovú bundičku s umelou kozusinou no a také hrubé ponožky miesto topánok. V kočíku iba nánožník. Po hodine mala studené ručičky aj nôžky, tak nabudúce oblečiem lepšie.
Tie pančušky, ja som zohnala Tatrasvit celobavlnené. Tiež ich nie je dostať všade.
Cartmenko, máte úžasnú zmrzlinku, čítala som v téme, čo si písal, ako ju stále trasie od zimy 😉