Čo obliecť polročnému dieťaťu na jar?

bobulka34
25. feb 2008

polrocnemu dietatku. doteraz mala fusak a v nom bola v overale. tu je cca 12 stupnov.

iffka2002
25. feb 2008

ja davam dcere body, svetrik a na to bundicku a zakryjem dekou. (samozrejme pancusky a nohavice a tensia ciapocka)

martina46
25. feb 2008

My sme boli včera von a tiež som mala stres, či malú neprehrievam, mala body, bavlnenú košieľku, punčošky a na to taký overal, hrubší, ale nie zimný a do fusaku, samozrejme čiapočku. Malá má 3 mesiace. Nestačilo by miesto fusaku iba zabaliť do deky? Ak je 15 stupňov.

elinka27
25. feb 2008

martina ja nad tym tiez uvazujem, lebo vcera som malemu musela dat dolu rukavicky a to mal iba take tenke lebo sa jedoval a pod capicou bol spoteny, tak asi by som mohla dat taku tensiu capicku ci nie? 😲

susik77
25. feb 2008

ahojte, u nas bolo vcera asi 19 stupnov. mala mala svetrik, pancusky, bodycko a tenku ciapku, bola v kociku vo fusaku a potom sme ju niesli aj na rukach 🙂 ja som bola v triku s dlhym rukavom a bolo mi horko, tak myslim, ze mala by aj bez fusaku bola uplne ok.

martina46
25. feb 2008

elinka27, Tanicka mala tensiu ciapku. bojim sa ale, ci by jej bez fusaku zospodu nechladilo a zvrchu má beztak zapnutú tú kočíkovú "príklopku" na zips (neviem ako to nazvat)
susik77, tvoja je aspon uz trosicku vacsia, alebo na tych troch mesiacoch nezalezi? ste este v hlbokom kociku?

susik77
25. feb 2008

martina-dolezite je neprehrievat-to je rovnako skodlive ako keby bola nalahko 😎
mala by mat o 1 vrstvu viac ako ty. tak ja som mala triko s dlhym rukavom a mala teply sveter.
sme este v hlbokom, mala este sama nesedi.

susik77
25. feb 2008

ja som malu nikdy neobliekala moc teplo.a okrem nadchy v 3 mesiacoch bola zdrava... ked mrzlo, mala normal. oblecenie+ teplu mikinu-vnutri bola tepla vlozka, potom teple boticky, ciapocku, bola vo fusaku a na tom este deka.

petulienka
25. feb 2008

Ahojte,

ja som dala malemu tenku capicku, dupacky, svetrik, rukavicky (tenke) a zabalila som do zavinovacky co mam do autosedacky. Deku som uz nedala, ved by sa stale budil a plackal od tepla.. 😉 Ahoj Eli, tak ako to zvladate????

elinka27
25. feb 2008

no ja som malemu dala dupacky, bodynko a na to svetrik a tenke rukavicky,a capicku.Ale dala som ho do fusaku s tym,ze som uz nedavala deku na vrch.Len teda ja som vtedy nedala tenku capicku,takze to bola chyba a spotila sa mu hlava.Tiez som to prikryla nanoznikom na kociku

zuan
25. feb 2008

tiez som uz hlbokeho kociara vybrala fusak a dala tam len zavinovaciu deku z autosedacky. a maly mal bodyno a sveter a dolu pancusky a nohavice s ponozkami. a tenku ciapocku plus kapucnu zo svetrika

elinka27
25. feb 2008

no ja ten fusak nema nejak extra hruby, takze sa to da.Ale nas sa do zavinovacky nevojde 😀

martina46
25. feb 2008

ja tiez malu velmi neoblieka, mame v byte dost chladno, tak je myslim zvyknuta, ale pred vonkajskom mam respekt.
tak skusim dnes dat namiesto fusaku iba deku.
PETULIENKA, ta zavinovacka je nejaka specialna zateplena, alebo na sposob obycajnej rachlozavinovacky?

sivocka
25. feb 2008

Ahojte, ja som to riesila takto: ked boli 4 st., maly mal vo fusaku este aj deku. Tearz som deku vybrala a nosime body s kratkym rukavom, dupacky . cele aj na rucickach, nato tensi svetrik a do overalu - ktory nosil aj v zime. Prikryjem fusakom po prsicka...rucicky trcia von. Ale uz aj ten overal sa mi zda hruby na toto pocasie. Zisla by sa tensia bundicka...Ciapku nosil doteraz zimnu ale uz som na dnes pripravila tensiu bavlnenu

letuskah
25. feb 2008

no ja som zrusila fusak a dala som nohavice, body, tricko s dlhym rukavom, svetrik a na to overal a pod sebou a na sebe ma este deku, overal mu nechcem este rusit lebo nemam este bundu pre neho a bojim sa aby ho neprefuklo takze asi dam nieco tensie do overalu lebo mu bolo dost teplo, no a ciapku mal dnes este zimnu ale uz dam tensiu ked vyschne lebo na overale ma este kapucnu

kiwuska
25. feb 2008

ja tiez moc neobliekam. vonku je 19 stupnov. Letushka, to moji nemali ani pri minusovych teplotach. teraz bodynko s dlhym rukavom, na to dvojvrstvova fleecova bunda, pancuchace, zabalim do deky a dam ich do kocika do prenosnych tasiek. samozrejme ciapocka na hlave.

jahodka11
25. feb 2008

ahojte, ja posledne dni obliekam len body a bundicku, ziadne pancusky a rukavicky 🙂 aj fusak sme uz sali prec, zospodu som mu dala hrubu fleece zavinovacku a prikryla ho len jemne dekou..to je vsetko, a este tenku ciapocku, aj tak sa hneval a bol spoteny....podla mna je velmi teplo, 19 stupnov...kamoska dala malej pancuchy, rifle, hrubu ciapku a kozustek...a ona mala len tricko a lahku bundu....no to mi pripada chore....ved babo ma mat len o jednu vrstvu viac ako my, kedze lezi v kociku...a to este mu tam ani nefuka....podla mna sa to strasne prehana a deti chodia veeelmi naobliekane....nas maly zatial chory nebol, anu soplik nemal....v zime sme ho obliekali podobne, len body s dlhym rukavom a na to overal a hruba ciapka, samozrejme fusak, deka a ide sa 🙂

kazdovci
25. feb 2008

ahojte, mam podobny nazor ako jahodka, dnes som maleho mala v body kratky rukav, triko s dlhym rukavom, rifle, bundicku a fusak som musela mat rozopnuty lebo mrncal. akonahle som ho rozopla zaspal spankom spravodlivych 🙂 a to byvame v BB kde je o nieco chladnejsie ako v hlavnej dedine BA 😀

jastr
26. feb 2008

mala ma tiež päť mesiacov a tiež mama mala dilemu čo jej obliecť ked s nou išla von (12 stupňov)
vyriešila to: že jej nedala jednu vrstvu oblečenia nohavičky a bundičku takže mala len košielku dupačky overal ale mali sme aj fusak a spala skoro tri hodiny
inak dobra tema konečne už nech bude teplo lebo obliecť naše šidlo je riadna fuška 😀

uhlikova09
26. feb 2008

jastr zmen si foto lebo ti ju vymazu-na fotke mas byt ty popripade spolocna 😉

jahodka11
26. feb 2008

uhlikova a preco vymazu? na fotek nesmie byt len babo? to som ani ja nevedela....

pemar
26. feb 2008

ahojte,my sme tiez taky "studensi odchov" , obliekame len body, bundicku, pancusky a rifle, samozrejme ciapocku, v kociku je len prikrita takou presivanou dekou, ale ked nespi tak tam aj tak nechce byt tak ju mam v nositku a okolo nej este omotam lahku decku a pozerame sa po svete 😀

trixi
26. feb 2008

Ako tu citam, tak zistujem, ze nas maly ma "studeny odchov". Pancusky nepozname, rukavicky tiez, zimny overal mal maly len vtedy ked sme este nemali fusak. Asi to bude tym, ze mame velmi teply fusak. V tomto pocasi chodime obaja velmi na lahko. Je nam obom teplo. Tak ked ideme na nakup a maly ide len do sedacky, ci nositka tak ponozky, nohavice, bodycko a teplakova bundicka a bavlnena ciapocka. Ked ide spinkat do kocika (tak na 2-3 hod.), fusak teraz nema, je prikryty hrubou dekou a obleceny ako som pisala. Na terase mame bezvetrie a teraz sa tam teploty splhaju cez obed cez 20 st. No a ked chodim behat, tak maleho dam do jarneho fusacika a ma nanoznik. Na obleceni nic nemenim.
Riadim sa tym, ze dieta ma mat o jednu vrstvu viac ako ja a hlavne aby sa neprehrieval.

nika251
26. feb 2008

Ahojte. No neviem ci obliekame dost ale maly byva dobre teplucky: pancusky, ponozticky, bodynko s dlhym rukavom, dupacky bez rukavov, a flausova mikinka, tenka ciapocka. A do kocika davam len deku do ktorej ho zababusim po prisia, popripade na to este taku tenku prikrývku a vrch kocika. A pohodovo to staci. Maly sa vie hybat, je spokojny.

jastr
26. feb 2008

uhlikova09 dakujem zabudla som že tam nema byť len mala

yvka
26. feb 2008

Ahojte,
ja mám mesačnú dcérku, a keď to tak čítam tak ju obliekam asi veľmi teplo. Dávam jej fusak, overal, pančušky,bodyčko s dlhým rukávom, nohavice, pulovrík, rukavičky a teplú čiapočku. Predsa len bábätka sa nehýbu ako my. 🙂 Je to veľa?

trixi
26. feb 2008

yvka, zalezi od kazdeho miminka, hlavne, ze sa mala citi dobre a ze jej neni zima. Nas maly neznasa byt naobliekany. Hned sa spoti a potom sa mu vyhadzuju na tvaricke cervene flaky. Asi je horkokrvny po mne. 😀
Ja som maleho prvy mesiac tiez velmi teplo obliekala, ale stale bol spoteny. Az som to nejako zvladla ako ho obliekat aby bol v pohode. Ked mu je teplo je mrzuty. Rukavice neznasa, a ciapku sme zvladli len tak-tak.

yvka
26. feb 2008

Ja som naopak taký zmrzlík 🙂 . Tak si myslím že aj malinkej je chladno, ale pravda je že v poslednom čase je vonku pekne.

petulienka
26. feb 2008

Martina46,
ta zavinovacka je z tepleho flisu, nieco ako deka, takze je to fajn teplucke... ale daj si pozor lebo taka ista byva aj letna

martina46
26. feb 2008

Tak my sme dnes mali body, košieľku a flísový kabátik bez podšívky. Punčošky a rifle. Pod ňou deka, prikrytá dekou a čiapočka. Miestami som mala pocit, že je jej teplo ☹

jahodka11
26. feb 2008

jaaj, trixi konecne niekto oblieka nalahko ako my 🙂 dnes mal maly len body s kratkym rukavom a bundicku a nohavice a spinkal v kociku bez deky, dala som tam len ten kryt..pancusky ani my nepozname, keby som mu ich dala, asi by mi vynadal 🙂))