Koľko obuvi a vrchného oblečenia na zimu pre škôlkára?

tilly
22. okt 2008

koľko topánok a búnd, overalov a pod. vecí máte prichystaných na zimu?

maruschka
22. okt 2008

tilly,naša malá chodila min. rok do škôlky..Takže mala 2 bundy zimné-jednu na von,keď prišla domov a jednu do škôlky-samozrejme vždy má 2 bundy,keby sa premočili,aby mala čo nosiť..Overal 1 ks-do škôlky ho nenosila,lebo by sa doňho nevedela obliecť, keď išli zo škôlky von,teda ho mala iba na sánkovačku a prechádzky..
Topánky-jedny pevné,nepremokavé,kožené alebo goretex-vždy Baťa,jedny snehule,jedny kvalitné čižmy-takže 3x zimné topánky...Vždy ich zničí už po mesiaci..A to je jedno,aká to je značka topánok..

Takže 2 zimné bundy,1 overal-teplý nepremokavý,topánky zimné-3 páry....

Do škôlky som ju nemusela nijako teplo obliekať,lebo tam mali stále 26 stupňou-vykúrené,takže tam behali v tričkách s krátkymi rukávmi..Teda svetre sme vôbec nepoužili..

A samozrejme,taký istý počet zimných vrchných vecí má aj mladšia dcéra.. 😉 😉 Niekedy mi to lezie na nervy,že máme plnú skriňu len búnd,čiapok,šálov....ale keď je člapkanica a sú hneď mokré, nemusíme čakať doma, pokiaľ nám veci vyschnú.. 😉

sassi
22. okt 2008

ahoj, my sme mali 2-3 zimne čižmy, najlepšie kombinácia čižky - snehule - zateplene topánky
a mali sme 1 overal slušný + jednu bundu, a v školke mala v skrinke oteplovaky (overal) zo sekáču, na hranie

tamarka
22. okt 2008

ahoj, tak Emka 2x zimná bunda, 1x overal, snehule a zateplené topánky, Tamarka 3x zimná bunda a 1x overal, snehule a zateplené topánky. Určite odporúčam viac kusov. Deti sú stále mokré, špinavé, tak aby bolo do čoho prezliecť. 😉

tilly
autor
22. okt 2008

my máme dvojo snehuliek, jedny zateplené topánky, jedny nezateplené topánky

2 x lyžiarsky komplet + 3 zimné bundy

a neviem, či nemám ešte overal kúpiť, ale asi toho máme dosť...

sassi
22. okt 2008

tilly to mate isto dosť
ja mam overaly rada, lebo sa do nich nenaberie sneh, ale supravy sa zasa lepšie vynosia...

ukana
22. okt 2008

tilly mate toho dooost 🙂
my mame dve zimne bundy, jednu novu, jednu starsiu este z minulej zimy a este planujem mozno kupit overal, i ked doteraz sme ho nemali a nechybal nam..mame take vyteplene lyziarske nohavice, tie su dobre aj na sankovacku...mozno mu este jedny dokupim....
topky aspon dvoje, tento rok sa mi cez mimibazar podarili zohnat nove od Batu za 350 😲 😅 a este mame kozene vyteplene...plus 2 rukavice a dvoje ciapky...hlavne aby bol sneh 😅 😅 😅 😀

tamarka
24. okt 2008

ukana, veď práve, aby bol vôbec sneh 😉

renca3
24. okt 2008

tilly, to by bolo aj pre dvojicky dost 🙂

tilly
autor
24. okt 2008

uvažovala som, že jeden z tých kompletov by som vymenila za overal, lebo keď sa bude v škôlke obliekať, tak overal je asi šikovnejší a teraz som videla v lidl mali celkom pekné overaly