Kombinéza, fusak alebo čo na zimu?

ervotoc
13. aug 2006

ešte ma hned napadlo,zimne oblečenie"ked sa ma zima opyta,čo som robila v lete" 😀 no mam v tom troška chaosik,termo bunda,termo nohavice,taka kombinéza,taky overál,baby čo sa vam najviac pozdavalo,v čom boli vaši drobci spokojny,?nemenovaná osoba 😀 😀 😀 😀 mi stale o kabátiku rozprava,co mne pride doooosť neprakticke,nepohodlne,no neviem pre maleho drobca kabátik? 😒 a v čom všetkom ste mali drobcov,ked boli v šporťaku?myslim nanoznik,fusak,deka,ci kombineza,hm?viem ze je este skoro na kuuupu,to sa este nederem do obchodov,len ma to zaujima 😉

snilko7
13. aug 2006

ervotoc my sme malému kúpili overal a veľmi sa nám osvedčil, takže sme mu teraz kúpili aj väčší. Je to praktickejšie aj na obliekanie /keď sa ti malý trepoce na stole/ to len natiahneš zazipsuješ a je to. Túto zimu mal aj vetrovku a oteplovačky a to bol horor. Nohavice sme mu ešte ako tak obliekli, ale pri bundičke už bol taký nervozny, že som mu rukáv obliekala tuším pol dňa.V zime už bude mať aj tvoj 9 mesiacov, to už bude sedieť v šporťáku, takže tam by stačil len fusak a ten overal. Ja som nakoniec prestala dávať aj fusak, lebo malému bolo teplo a zakryla som ho len zvrchu dekou.

ervotoc
autor
13. aug 2006

no a kupim taky velky fusak niekde? 😕 hm?bo ten co ma,je uz prťavy 😒

sunny6
13. aug 2006

ja som mala kombinezu,ale vyuzila som ju asi raz 😒
viac sa mi osvedcili spor.bundicky,kabatiky,normalne nohavice a deka.Nikdy dom ho neobliekala ako snehuliaka 😎 vzdy som radsej mala extra deku v kociku ak by sa este viac schladilo.
Ale zas ak je vonku strasna zima,mraz ,vetrisko asi by bola vhodna aj kombineza,ale ked je taka normalna zima,biela ,zavse slniecko,sniezik-neprehanala by som to 😉

snilko7
13. aug 2006

No my sme pod tu kombinezu davali len pancusky a body.

tilly
13. aug 2006

ervi, tie fusaky XXL sú strašne drahé, okolo 3-4000,- , ja som taký kúpila vo výpredaji v KIKA v marci za 800,- možno ešte budú mať niekde nejaké akcie, ale je fakt, že to fusaku z babylandu sa mi už na konci sezóny nevošiel.
My sme kúpili kombinézu aj s takými tými nožičkami, také papučky na tom boli, bolo to celkom fajn, ale krpec bol ešte maličký, teraz budeme určite potrebovať aj dve kombinézy, tak chcem jednu kúpiť takú zo sekáču tu na von na zamočenie a roztrhanie a jedny oteplovačky a bundu, keď niekam pôjdeme, také niečo krajšie...

Mne v zime krpec vonku spával v kočíku, tak mával body, mikinu, pančušky, tepláčiky, na tom ten overal, fusak, deky a tak spával, niekedy aj keď bolo mínus...

ervotoc
autor
13. aug 2006

tilly dik tu cenu som si dva krat prečitala,ja že už nevidim 😀

elesa
14. aug 2006

Uz som si myslela, ze len ja obliekam moje dieta len tak "na lahko"..pretoze som videla maminky, ktroe svoje deticky v zime obliekali min. do piatich vrstiev. Moja mala mala body, pancusky, teple dupacky a overal. Ten sa nam velmi osvedcil. Mal rukavice, papucky, kapucnu. Ale to bola Pauli malinka, ved je oktobrova a prezili sme v tom celu zimu. Teraz vsak ratam, ze bude kazdu chvilu chodit a kupila som jej oteplovacky na traky a bundu. Ak to nebude fungovat, tak jej kupim overal. Zalezi od toho v com sa bude citit dobre.

kopka
22. okt 2006

ahojte babenky,
ja mam v tom zimnom oblečení stále aj tak chaos. malá má teraz 6apol mesiaca, mám zatiaľ pripravené dve kombinézy. podľa toho, čo som si prečítala mala by som si pripraviť buď deku, alebo fusak, al. overal, ozvite sa niektorá, ktorej krpčok bude mať tak 8 mesiacov v zime, že čo má vymyslené, nech sa aj ja pripravím ... dakujem 🙂

davidko
22. okt 2006

ahoj kopka tak moja bude mať oblečené na zimu punčošky nejaky ten svetrík a čiapočku na to jej dám overalik a rukavice-z vnútra zateplený ale ešte má aj kožušinové čižmičky, no a šup do fusaku,samozrejme že v kočiariku nebude chýbať deka pod a nad fusakom 😀 dúfam že to bude stačiť 😀

marijana
22. okt 2006

Ahoj my sme mali minuly rok v zime 9mesiacou,ja som malej kupila overal zimny ale bohuzial som neodhadla velkost,bol maly.Tak sme potom upili zimnu bundu.Obliekla som jej pancusky,fleecove gate,tielko,body mikinu alebo sveter a zimnu bundu,a sup do fusaku a prikrila dekou a sup spat do kocika.Takto mi mala spavala von celu zimu na balkone aj ked bolo minus riadne som jej natrela tvaricku a ruky,rukavice a bol klud.Teraz ma uz 20mesiacou,a na zimu som kupila zimny overal,lebo budeme musiet asi ist behat a valat sa v snehu 😅

kopka
23. okt 2006

ahojte a dík za rady. chystáme sa tento týzden nakúpiť nejaké teplejšie vecičky, tak pozrieme aj na ten fusák.

ervotoc
autor
23. okt 2006

no my chodime nejak nalahko 😕 stretavame tak zababušene deti,že si hovorim čo budu mať v zime? 😕

ena
23. okt 2006

my sme zatial teraz na tom tak, ze body ( bud tielkove alebo kratky rukav a pancusky), na to body, nohavice, bundicka (alebo mikina s kapucnou a na to vetrovka bez rukavou ( presne taka, aku ma aj maly Oliver 🙂) --> https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer... )
No a este ciapka a topanky samozrejme. V kociku ma este deku (+ jednu malu tenucku pod sebou).

Na zimu mame objednany fusak Emitex 3 v 1 ( http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co... ), a mame aj overal aj vetrovku a k tomu zateplene nohavice.

tilly
23. okt 2006

my budeme dávať fusak a nánožník a asi aj overal, máme taký ľahký a ja rátam s tým,že domi bude spávať vonku v kočíku...

inak, ja vôbec neviem, čo mu mám obliekať teraz, keď je tak premenlivo

kopka
23. okt 2006

ja to teraz tiež len tak látam, dávam body dlhý rukáv, svetrík a bundičku, pančušky a nohavice. samozrejme čiapka. keďže nám ešte nemusia hompáľať nožičky, tak si dávam na kočík ten vrch, neviem ako sa to povie a v zásobe nosím ešte pri sebe takú ľahšiu dečku. tú som dnes aj použila, keď zašlo slniečko a malá zaspala..

ervotoc
autor
27. okt 2006

uz mam overal je suuuuuper peknej zelenej farby s postavičkami ...teplučky,je nam konecne dobryyyy sa tešiiiim,fusak vraj,udajne dostaneme od draheho rodiny,takych vraj..uz bolo tak sa na to nespoliehame..Eni uz ti prisiel?

ervotoc
autor
30. okt 2006

hotovo,objednala som ten fusak, 😉 je -vyzera byť dobryyy,diky za tip Eni 😉

emjee
19. sep 2007

bosilek • 1d • 18. sep 2007 o 16:54
Caute baby,

Rozmyslam co mam kupit malemu (ma 3 mesiace) na zimu - fusak, kombinezu, overal, teplu bundu? Ako je to vlastne - mam mu obliect kombinezu a na to fusak? Zda sa mi, ze sa tam uvari.... 😒 Naozaj si neviem predstavit, ze mu obleciem pancuhove nohavice, nohavice, kombinezu a fusak. Prosim, poradte. A este jednu vec - pozeram, ze fusaky su dost drahe. Myslite, ze sa daju nosit aj buducu zimu napriklad? (Maju vobec nejake cisla?) A este som nasla, ze je vela druhov fusakov - ake su vase skusenosti, ktory je najlepsi - s kozusinkou, fleece? Prosim, mamicky, ake mate skusenosti s tym?

katrin • 2d • 18. sep 2007 o 17:11
Bosilek, záleží od toho, aký máš kočík. My sme mali aj overaly (tie boli dobré do autosedačiek), aj fusaky na zimu. Fusaky teraz využijem aj do kočíka, pretože chalani majú teplé zo spodu. Čo sa týka fusakov, existujú rôzne veľkosti, tam treba pozerať dĺžku - čísla nemajú, bývajú však drahšie. Na budúcu zimu môžeš fusak využiť do šport. kočíka, ale tam ti odporúčam kúpiť s dierami na bezp. pásy do kočíka. Pásy prevlečieš cez fusak, dieťa zapneš do pásov a zavrieš (aj keď otázka je, či ti dieťa bude sedieť vo fusaku na ďalší rok): Osobne som kupovala s umelou kožušinou (ja mám alergiu na kožušiny), fleesové sú teplejšie. Minulý rok bola mierna zima, takže nebolo treba také teplé fusaky.

Čo sa týka oblečenia, určite by som dieťa neobliekala aj do overalu aj do fusaku (ak do fusaku, stačí normálne teplejšie oblečenie)a v prípade veľkej zimy treba deku prehodiť. Kočíky teraz mávajú také kryty, čím sa zakryje vanička, takže ešte aj to chráni pre zimou

vesi • 2d • 18. sep 2007 o 17:12
určite bud fusak alebo kombinézu, nedávaj mu oboje naraz, mohol by sa prehriať.ja osobne som mala fusak.

mimi109 • 1d • 18. sep 2007 o 18:57
ja som malej davala minuly rok fusak a tensi zimny overalik u nas na severe aj napriek tomu ze minulorocna zima bola biedna bola riadna kosa,ked bolo teplejsie som dala len hrubsi overal a deku

bosilek
19. sep 2007

Dakujem za odpovede. Asi predsa budem musiet kupit ten fusak. Ak by ste mali tipy aky je najlepsi, budem velmi vdacna.
Pekny den!

marianna23
20. sep 2007

moj bude mat v januari rok, takze a zimu mu kupujem vetrovku, predtym sme pouzivali overal mal ich 2., bbundicku, termo ohavice v zime len tie,alebo pancusky pod nohavice,overal pre vacsie ieta mi nevyhovuje, lepsia je bunda,lebo v obchode sa v overale poti a bunda sa lahko da dole v kociku co ovceral nie.
kupim mu este fusak do kocara.

zuzu13
20. sep 2007

ja som osobne za súpravu...padne na "riť" mokré date vymeníme za suché a ideme ...a keď som dnes porovnávala ceny...tak súpravy vyhrali...vetrovka 1.100,- súprava 1.500,- a overal 1.300,-...

emjee
24. sep 2007

psyxooo Dnes o 16:12
Mali ste problem s tym ako vtesnat do kocika fusak aj babenko? Moj maly je lenivy, tak predpokladam, ze sportovy kocik budeme moct pouzivat az ked bude mat nejakych 7 mesiacov, dovtedy ale co? Zmesti sa mi do kocika aj s fusakom aj v overale?

melory Dnes o 16:15
zmesti a este aj deka

psyxooo Dnes o 16:24
len ja mam jeden z tych dnesnych malych kocikov, viem, kamosky maju niektore tie velke Tako, Aro.... ale ja mam taky podobny rozmerovo ako peg perrego, mne sa teraz zda hrozne maly. Moj drobec ma 61cm, a ma volny uz len kusok, porazi ma, co potom budem robit?

melory Dnes o 16:30
tak nedas overal...ja som dala overal az ked zacal chodit

expertka8
24. sep 2007

...na zimne "santenie"..nie je najvhodnejsi overal???..predsa len...sneh sa nedostane za bundu...na xrbat..a pod. my sa asi opat tuto zimu priklonime k overalu...hm...samozrejme...vela zalezi od ponuky trhu 😉

vavka33
24. sep 2007

ja mam na zimu vsetko a budem to davat podla pocasia.ked bude moc chladno tak kombinezu a sup do fusaka ak bude mierna zima,tak tensiu kombinezku,a deku hrubsiu a ak bude este teplejsie v zime,tak podsitu oteplenu dvojdielnu supravu-sustiek a bunda,alebo oteplene nohavie s hrubou bundickou na zimu.Nam sa v NR asi sneh pod nohavnky nedostane,nema aky-hihi.
Ale Vanes som na orave davala hrubu kombinezu,bola stale zahrabana v snehu skoro metrovom a v 3Ot.mrazoch. 😀 takze oblecenie na zimu dost zalezi od regionu v ktorom zijeme,hm

emjee
28. sep 2007

silvia74 Dnes o 08:58
Ahojte,
mam 14 mesacnu dceru a mam dilemu, ci jej mam kupit na zimu fusak do sportoveho kocika alebo si vystacime bez neho, ked uz aj tak velmi v kociku nechce sediet
ake mate skusenosti,bude jej stacit overal a hrubsia tepla deka?
dakujem za odpovede
Silvia

susik77
28. jan 2010

Ahojte, pridam podobny dotaz ako posledny-kedze na neho nikto neodpovedal.
Ideme kupovat sportak , mala bude mat tento rok v zime 14-18 mresiacov a neviem, ci jej staci do kociku kombineza al. ci mam kupit aj fusak. Ten kocik, co idem kupit ze vraj nie je moc siroky, tak rozmyslam, coi sa tam vojde v kombin. aj fusaku taka velka. Dik.

zuzanakarolinka
28. jan 2010

susik77 ahoj, ja si myslím, že by si mala kúpiť kočích trošku širší, možno by si v nom túto zimu vydržala, ale ak bude malý, budeš kupovať na bud. rok nový?ty už máš väčšie dieťtko, ale kombinézu budeš určite obliekať a trošku priestoru v kočíku tiež nie je na škodu, porozmýšľaj

susik77
28. jan 2010

ja idem kupovat kocik pre mladsiu starsia je uz na skejte. ta sirka kocika je standardna 33 cm, ale nechcem ist do kocikov-kt. vyzerajuako tank... tak som sa chcela spytat ci deti okolo 14-18 mesiacov -ci im staci kombineza. dik.

zuzufek
28. jan 2010

susik ja mám 2ročnú a keď ideme na dľhšiu trasu ideme kočíkom a ja jej dávam fusak,ktorý mám od jej narodenia, aspoň viem,že má nohy v teple a nemôže sa "rozkopať"....nemáš nikoho kto by ti požičial fusak,myslím,že by si ho dobre využila už túto zimu....ale myslím,že keby si jej obliekala overal a dala pod ňu hrubú deku aj ju dobre prikryla nič by sa nestalo...

susik77
28. jan 2010

zuzu: ona je teraz v hlbokom kociku, vo fusaku. ja som myslela za rok-tu dalsiu zimu 😉 nemam probl. kupit novy fusak, ja len co\i ho vyuzijem-pravdep. bude uz po roku chodit...