Kupovať na leto aj teplejšie oblečenie?

lenka1977
22. jún 2008

myslite ze ma vyznam teraz na leto kupovat aj teplejsie??? ako to riesite? my kupujeme oblecko vzdy v predstihu takze mam len letne veci. Pocula som vsak ze sa ma ochladit a letne mesiace maju byt chladne. Nechcem vsak aby som mala potom kopu oblecka nevyuziteho...

gucz
22. jún 2008

lenka ja mám kopu tričiek pre malú, nejaké krátke gaťky (6ks), šatočky (5), ale napríklad má aj pár teplákových súpravičiek, nohavice, mikiny, aj tenkú bundičku, aj hrubšiu budničku. Niečo má z neskorej jari, niečo snáď vydrží aj do jesene. Nekupujem presne vždy jej číslo, občas kúpim veci aj o číslo väčšie, aby vydržali dlhšie. Pravda však je, že kopu vecí má malá podedených po jej sestraniciach, a dosť vecí aj podostávala od známych a rodiny.To som si myslela, že bude mať vecí na leto málo. Teraz rozmýšľam, že nemáme dokopy nič na jeseň. Podľa mňa je lepšie mať pár vecí teplejších aj keby bolo chladnejšie, sama si pamätám letá, kedy bolo takmer stále chladno s dažďom

katus79
22. jún 2008

Lenka ja som praveze citala ze leto ma byt horucejsie ako vlani. Neviem odkial mas ty info, kazdy rok tie teploty stupaju

manka76
22. jún 2008

vela veci kupovat v predstihu je zbytocne lebo male deti rychlo rastu ja kupujem podla potrby a ked sa mi nieco paci.Kiez by sa chcelo ochladit ☹ lebo tieto horucavy to je nieco hlavne pre deti 😢

domeenika
22. jún 2008

No ja som zas nestastna lebo tie veci nemam kam davat.. Vzdy malej nakupim kopu veci, proste nedokazem odolat.. 😒

susik77
22. jún 2008

aj ja mam doma vela veci nepouzivanych ☹ tiez sa mi vela paci a potom to nevyuzijeme, mam skusenost, ze pouzivam kolom dokola tie iste veci-co sa mi najviacpacie, alebo najjednoduchsie obliekaju 😉
kedze u nas obliekanie je mierne povedane horor 😝

lenka1977
autor
22. jún 2008

susik aj u nas 🙂
tak som dnes kupila teplakovu supravu. snad jedna bude stacit. my neperieme po kazdom pouziti. ozaj a vy ako. po pouziti operiete alebo obleciete aj druhy krat to iste???ja menim denne len bodynka a plienky samozrejme... 🙂 OSTATNE VECI DAM AJ VIACKRAT.

zuzka99
22. jún 2008

ja davam 2x, teda pokial neogrca, nepokaka, nespoti...

monique02
22. jún 2008

tiez davam veci aj 2x, nohavice a bundicky niekedy aj viac, ale niekedy ju musim aj 5xdenne prezliect lebo je ogrckana, pokakana, opluta 😀 😀

l.lara
22. jún 2008

ako obliekate deticky na noc teraz, ked je tak horuco? my mame v spalni 28 st. a sme len v plienocke. za chvilu sa zobudime na papanie tak dam tricko.

sirinka
22. jún 2008

aj ja som davala dva krat, ale ked je tak horuco, tak menim kazdy den a gate a ponozka aj viac krat za den, lebo mala sa najradsej hra v najvacsom prachu na dvore 😅 my mame na spanie taku nocnu kosielku, ale ma dlhy rukav, tak asi zacneme praktizovat bodynko

gucz
23. jún 2008

no moja dcéra má veci niekedy 2x, ale väčšinou sa zašpiní skôr, či už od jedla, alebo od piškóty. Ona chce všetko robiť sama, a tak to potom aj vyzerá 🙂 . My máme doma len nejakých 23 - 24 stupňov, tak má tričko s krátkym rukávom a pyžamové gate na noc

nikol_79
23. jún 2008

Ahooj, je tu niekto? A ako obliekať päť mesačné dieťa von? Tak ako seba? Ja som čítala, že malé bábo kt. len ležka, nehýbe sa veľmi má mať o jednu vrstvu oblečenia viac ako dospelý. Mne sa to zdá teraz blbosť, dnes som bola s malým von, mal len body a pampersku a chrbátik celý mokrý. Pýtala som sa dr. na to, aj ona mala taký názor (bolo to pred mesiacom). Vraj jedna vrstva navyše, to akože mne je fajn aj v plavkách, tak malý má mať košieľku a nohavičky? A na hlavičke čiapočku aj na ušká, no veď sa sparí. Čo vy na to?

sstefi
23. jún 2008

ja som svoju aj pred rokom(trošku menej ako pred rokom) obliekala v týchto horúčavách len do bodynka. tiež bola furt spotená, takže tú vrstvu navyše si moc neviem predstaviť. a takisto by som si v tomto prípade moc ani nešla predstavovať, do čoho by sa potom malo obliekať také bábo, ked je vonku 10 stupnov 😉

nikol_79
23. jún 2008

a čo s čiapočkou? dávaš alebo dávala si malej v lete niečo aj na ušká?

sstefi
23. jún 2008

ked na nu nesvietilo slnko(samozrejme nechodili sme von cez den, ale rano, príp. k večeru) tak čiapku som nedávala, a ked náhodou fukalo, tak vatu do uška.
😉

sirinka
23. jún 2008

ja som malu minule leto obliekala len do plienky a tielocka bez ciapky a teraz uz rovnako ako mna... a ciapka staci co zakryje hlavku, uska nemusi, asi najlepsie su teraz tie satky.

gucz
24. jún 2008

nikol79 tá vrstva navyše platí hlavne v zime. ja sa tým moc neriadim. Myslím, že keď na mimino nefúka ani nesvieti, tak by teoreticky ani čiapočku nemuselo mať, ale ja dávam malej klobúčik, má len pár vláskov a stále sa vyklána v káre. Nechcem, aby na ňu pieklo slnko. Sem tam mám cez strechu prevesenú plienočku, keď malá náhodou zaspí, aby mala tiež. Ale mám na streche aj vetranie.

nikol_79
24. jún 2008

sstefi to je dobrý nápad, dať vatu do uška. je často chorý, bojím sa aby nechytil zápal uška. vyskúšam.