• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Oblečenie pre novorodencov. Čo si nachystať?

23. septembra 2016 
tak tbe sa oplatia body,ked v zime to hej,napr.mi sme vel.50nemali a 56 fakt par zaklad.kuskov,si zober ze v prvy mesiac 7cm vyrastol,to mas jednu vel.v tahu uz...ale kazdy inak...ja som body dost vyuzila,je to prakticke,nez kosielky....body tiez s patent.na ramienku,je to rychlejsie dole,hore...ja som mala napr.len dve kosielky,ale body s dlh.rukavom 3 a s kratkym vela,ale rozne vel.dupacky 3,jednu teplu supravu,svetrik,pancuch som mala kopu a vyuzili sme len 68vel.no a dokupovali sme vsetko,lebo to uz budes vidiet ako ti rastie,budes to mat v oku :slight_smile: ciapky sme mali jednu od 0do 3 a ostatne vacsie...kazdy ti inak povie,kazde babo ine potreby,rast... :slight_smile:
18. júl 2006 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aktak katrin to sem niekde pisala, skus prelistovat dozadu, celkom dobre je to tam popisane.. :slight_smile:
18. júl 2006 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Oblečenie
• 1 bavlnená čiapočka
• 2x čiapočka
• 5-6x detské body alebo košieľky
• 5-6x kombinéza alebo dupačky
• 2-4x mikina, kabátik alebo svetrík
• 2x rukavice proti škriabaniu
• 1x hrubšie rukavice (podľa ročného obdobia)
• 1x teplá kombinéza (podľa ročného obdobia)
• 2-3x ponožky
• 1-2x pletené topánočky
18. júl 2006 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aktak: zalezi ako casto chces prat :slight_smile:) a potom ako casto sa ti zagrcka, prekaka plienky a vsetko zababre a tak, niektoremu babu rano body oblecies a vydrzi ciste cely den, niektorym nestihas prezliekat :slight_smile:)
myslim, ze takych 6 ks by mohlo byt minimum. My mame teda o dost viacej, ale kopu sme podedili.. a neboj sa, aj ked na zaciatku toho nebudes mat vela, ale potom budes dokupovta a dokupovat a potom zistis, ze si to uz prehnala ;))
18. júl 2006 o 11:07  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a k ciapkam, ked budes mat zimne babo, tak najprv sa dava tenka bavlnena ciapocka a na to hrubsia..
18. júl 2006 o 11:08  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a zimne rukavice, zlezi aku budes mat kombinezu, lebo pravdepodobne na nej budu dostatocne dlhe rukavy a rukavice ani nevyuzijes ako my a to boli na skurkach sucastou kombinezy :slight_smile:) a tie protiskrabacie rukavice sme my napriklad mali na rukach raz v porodnici.. nejako sa neskrabal :slight_smile:) on skor teraz, ked nestihneme ostihat aspon 2x za tyzden nechty :slight_smile:
18. júl 2006 o 11:10  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ako pise ervotoc, na cislovanie sa veklmi nespoliehajte, niekde moze byt 56 z jedneho obchodu taka velka ako 62 z ineho.. my mame supravu tricko a kratasky velkost jedny 68 a druhe 80 a su rovnako velke, dokonca 80 tka kratasy maju uzsi pas ako 68cka :slight_smile:

myslim, ze sa neoplati z 56 a 62 nejako extra vela kusov, babo co ma 62 cm vacsinou sa uz nestrati ani v 68 cke.
18. júl 2006 o 11:13  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no presne, my sme napriklad spaci vak kupili rovno c.68
18. júl 2006 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a mam kupovat body a dupacky nove alebo starsie? lebo riflicky a take veci som videla velmi pekne na mmb a hlavne za normalne ceny, ale to "spodne pradlo" neviem ci nema byt nove, ak ano tak kde maju za nejake dobre ceny, nie take ze za jedno body chcu 230 :sweat_smile: alebo sa mam na take ceny pripravit?
18. júl 2006 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no my sme kupovali dost veci v Rakusku v H and M al. v Baby one, tam su ovela lepsie ceny ako u nas..a maju tam aj ovela krajsie veci.. zopar veci som kupila aj na mimibazare..
18. júl 2006 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aktak ak chces, kamoska z UK vie dovliect nove 100percentne bavlnene bodynka za par korun, a z toho Ti staci fakt par - do 5 ks.. Alebo mmb, ale vyprat, ja mam odtial a nic im nie je :sweat_smile:
18. júl 2006 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
z mmb uz mam par objednanych

vidis to je napad, teraz mame kamaratov na prazdniny v UK, mozno aj oni by nam mohli neco kupit, ta tvoja kamoska ake ponuka? kolko asi stoja?
18. júl 2006 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aktak:
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=207541&vReferer= a za tym mas foto rozbalenych, a aj dalsie 2.. Cena je priamo na baleni napisana :wink:
18. júl 2006 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To hej,v Rakusku su nielen strasne lacne,ale aj vyber,a co mna zaujalo,vsimli ste si tu kvalitku..zatial co veci z "raka"mozem prat a prat a zachovaju si povodny tvar a farbu,skoda ze to nemozem povedat o nasich veciach,netvrdim,ze nie su dobre,ale u nas sa za kvalitnu "mastne"plati,zial vela veciciek sa raz dva ponici,aj ked nestoja"babku"nuz ale kazdy nema znamych vonku,ci moznost vycestovat,ja radim preto dvakrat meraj a raz rez,nedat sa "oblbnut"tym ako to vyzera a co povie predavacka ci bezdetna kamoska ,spolunakupkyna..... :slight_smile:
18. júl 2006 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alex, 3.75 je asi 220 sk? a tie s kratkym su este lacnejsie? hm, a dalo by sa ze by mi z kazdych jeden taky balik ako tebe doniesla? neponahla mi to :grinning: bolo by to velmi fajn, dakujem :grinning:
ty uz to mas doma?
18. júl 2006 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aktak asi tolko, ano :slight_smile: Urcite ze dalo, mne ich donesie v auguste ked pridu na SK, takze napisem ze aj Tebe? :wink:
18. júl 2006 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aktak 3.75 ak som pochopila libra tak to mas 205sk :slight_smile: Inak sa mi ta cena zda dost,kedze su aj lacnejsie balenia :slight_smile: napr po 5 alebo 7ks :wink:
18. júl 2006 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vzdy sa da najst neco lepsie kami :sunglasses: ale nie, ak si ich kupuje alex tak asi vie co to je zac, snad ich ta kamozka mala v ruke alex nie? ak su kvalitne tak su za tu cenu super, peniazky ti mozem poslat aj hned (na ucet ak chces), uz mam par veci aj z mmb takze budem mat neskor ked sa budem gulat menej behaciek po obchodoch :dizzy_face:

kami ak by si v UK neco pekne videla za dobru cenu tak mi to odfot, ale len za fakt dobru cenu :wink: ako sa mate inak?
18. júl 2006 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kati: maju tu dobre akcie decke dupacky na kazdy den jedne cize v baleni po 7 a staoja v prepocte asi 250sk
18. júl 2006 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fakt? a neda sa nekde vidiet ako vyzeraju? i ked 7 je dost :sunglasses:
18. júl 2006 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a vsetko naj k meninam kami :dizzy_face:
18. júl 2006 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem Kati :slight_smile: za blahozelanie.

Ja som si kupovala tieto supravy este ked som ani zasnubena bola,ze mozno sa zide ked kamoska niejaka bude mat babo :slight_smile: a fakt to je super,No uvidim kpim niejake a pofotim :slight_smile: uz sa aj kamosky pytali na veci,tak vidim ze pridem domov nabalena :grinning:
18. júl 2006 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak by sa ti neco pritrafilo odfotit, budem rada, inak si nerob starosti :wink:
18. júl 2006 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aktak ano, mala , vraj su hebulinke ako pavucinka :dizzy_face:
kami jasne ze sa urcite da, ale zase 7 dupiek nepotrebujem :grinning: Jedine ze by sme kupili katrin pre dvojkajak :grinning:
19. júl 2006 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alex tak ak by sa dalo tak som mnou mozes ratat, peniazky poslem kedy chces, dakujem velmi pekne :wink:
19. júl 2006 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Alex 7 supaciek nepotrebujes? Ved uz teraz ich mate urcite ovela viac :grinning: :grinning: :grinning:
19. júl 2006 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no sak prave :sunglasses: stacia mi tie 3 asi :grinning: teda to je 6 dokopy a uz aj nejake mam :sweat_smile: ale keby si neco pekne nasla tak daj vediet :wink:
19. júl 2006 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kamilecka presne ako aktak hovori, kedze uz nejake mam, tak by som ich asi nevyuzila :sweat_smile:

aktak napisem kamoske a potom posles rovno jej peniazky, ok? :wink:
19. júl 2006 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne, dakujem veeeeeeeelmi pekne, takze budu koncom augusta ci kedy? ale sak mam cas, to ja by som ich len mala rada doma co najskor :grinning: diki naozaj
19. júl 2006 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aktak tak nejak, este mi ma napisat kedy presne letia domov..
19. júl 2006 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok