Oblečenie pre novorodencov. Čo si nachystať?

anetta
11. júl 2006

,,,ja by som sa chcela spytat mamiciek,,aku vybavicku si mam nachystat pre mojho drobca,,kolko si mam toho pokupit,,aby som nenakupovala zbytocne vela,,ale zase ani malo,,a co si mam zobrat so sebou do porodnice pre mna aj pre male?

ervotoc
18. júl 2006

tak tbe sa oplatia body,ked v zime to hej,napr.mi sme vel.50nemali a 56 fakt par zaklad.kuskov,si zober ze v prvy mesiac 7cm vyrastol,to mas jednu vel.v tahu uz...ale kazdy inak...ja som body dost vyuzila,je to prakticke,nez kosielky....body tiez s patent.na ramienku,je to rychlejsie dole,hore...ja som mala napr.len dve kosielky,ale body s dlh.rukavom 3 a s kratkym vela,ale rozne vel.dupacky 3,jednu teplu supravu,svetrik,pancuch som mala kopu a vyuzili sme len 68vel.no a dokupovali sme vsetko,lebo to uz budes vidiet ako ti rastie,budes to mat v oku 🙂 ciapky sme mali jednu od 0do 3 a ostatne vacsie...kazdy ti inak povie,kazde babo ine potreby,rast... 🙂

alexandra
18. júl 2006

aktak katrin to sem niekde pisala, skus prelistovat dozadu, celkom dobre je to tam popisane.. 🙂

alexandra
18. júl 2006

Oblečenie
• 1 bavlnená čiapočka
• 2x čiapočka
• 5-6x detské body alebo košieľky
• 5-6x kombinéza alebo dupačky
• 2-4x mikina, kabátik alebo svetrík
• 2x rukavice proti škriabaniu
• 1x hrubšie rukavice (podľa ročného obdobia)
• 1x teplá kombinéza (podľa ročného obdobia)
• 2-3x ponožky
• 1-2x pletené topánočky

ena
18. júl 2006

aktak: zalezi ako casto chces prat 🙂) a potom ako casto sa ti zagrcka, prekaka plienky a vsetko zababre a tak, niektoremu babu rano body oblecies a vydrzi ciste cely den, niektorym nestihas prezliekat 🙂)
myslim, ze takych 6 ks by mohlo byt minimum. My mame teda o dost viacej, ale kopu sme podedili.. a neboj sa, aj ked na zaciatku toho nebudes mat vela, ale potom budes dokupovta a dokupovat a potom zistis, ze si to uz prehnala ;))

ena
18. júl 2006

a k ciapkam, ked budes mat zimne babo, tak najprv sa dava tenka bavlnena ciapocka a na to hrubsia..

ena
18. júl 2006

a zimne rukavice, zlezi aku budes mat kombinezu, lebo pravdepodobne na nej budu dostatocne dlhe rukavy a rukavice ani nevyuzijes ako my a to boli na skurkach sucastou kombinezy 🙂) a tie protiskrabacie rukavice sme my napriklad mali na rukach raz v porodnici.. nejako sa neskrabal 🙂) on skor teraz, ked nestihneme ostihat aspon 2x za tyzden nechty 🙂

ena
18. júl 2006

a ako pise ervotoc, na cislovanie sa veklmi nespoliehajte, niekde moze byt 56 z jedneho obchodu taka velka ako 62 z ineho.. my mame supravu tricko a kratasky velkost jedny 68 a druhe 80 a su rovnako velke, dokonca 80 tka kratasy maju uzsi pas ako 68cka 🙂

myslim, ze sa neoplati z 56 a 62 nejako extra vela kusov, babo co ma 62 cm vacsinou sa uz nestrati ani v 68 cke.

sylvie
18. júl 2006

no presne, my sme napriklad spaci vak kupili rovno c.68

aktak
18. júl 2006

a mam kupovat body a dupacky nove alebo starsie? lebo riflicky a take veci som videla velmi pekne na mmb a hlavne za normalne ceny, ale to "spodne pradlo" neviem ci nema byt nove, ak ano tak kde maju za nejake dobre ceny, nie take ze za jedno body chcu 230 😅 alebo sa mam na take ceny pripravit?

sylvie
18. júl 2006

no my sme kupovali dost veci v Rakusku v H and M al. v Baby one, tam su ovela lepsie ceny ako u nas..a maju tam aj ovela krajsie veci.. zopar veci som kupila aj na mimibazare..

alexandra
18. júl 2006

aktak ak chces, kamoska z UK vie dovliect nove 100percentne bavlnene bodynka za par korun, a z toho Ti staci fakt par - do 5 ks.. Alebo mmb, ale vyprat, ja mam odtial a nic im nie je 😅

aktak
18. júl 2006

z mmb uz mam par objednanych

vidis to je napad, teraz mame kamaratov na prazdniny v UK, mozno aj oni by nam mohli neco kupit, ta tvoja kamoska ake ponuka? kolko asi stoja?

alexandra
18. júl 2006

aktak:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... a za tym mas foto rozbalenych, a aj dalsie 2.. Cena je priamo na baleni napisana 😉

ervotoc
18. júl 2006

To hej,v Rakusku su nielen strasne lacne,ale aj vyber,a co mna zaujalo,vsimli ste si tu kvalitku..zatial co veci z "raka"mozem prat a prat a zachovaju si povodny tvar a farbu,skoda ze to nemozem povedat o nasich veciach,netvrdim,ze nie su dobre,ale u nas sa za kvalitnu "mastne"plati,zial vela veciciek sa raz dva ponici,aj ked nestoja"babku"nuz ale kazdy nema znamych vonku,ci moznost vycestovat,ja radim preto dvakrat meraj a raz rez,nedat sa "oblbnut"tym ako to vyzera a co povie predavacka ci bezdetna kamoska ,spolunakupkyna..... 🙂

aktak
18. júl 2006

alex, 3.75 je asi 220 sk? a tie s kratkym su este lacnejsie? hm, a dalo by sa ze by mi z kazdych jeden taky balik ako tebe doniesla? neponahla mi to 😀 bolo by to velmi fajn, dakujem 😀
ty uz to mas doma?

alexandra
18. júl 2006

aktak asi tolko, ano 🙂 Urcite ze dalo, mne ich donesie v auguste ked pridu na SK, takze napisem ze aj Tebe? 😉

kamilecka
18. júl 2006

Aktak 3.75 ak som pochopila libra tak to mas 205sk 🙂 Inak sa mi ta cena zda dost,kedze su aj lacnejsie balenia 🙂 napr po 5 alebo 7ks 😉

aktak
18. júl 2006

vzdy sa da najst neco lepsie kami 😎 ale nie, ak si ich kupuje alex tak asi vie co to je zac, snad ich ta kamozka mala v ruke alex nie? ak su kvalitne tak su za tu cenu super, peniazky ti mozem poslat aj hned (na ucet ak chces), uz mam par veci aj z mmb takze budem mat neskor ked sa budem gulat menej behaciek po obchodoch 😵

kami ak by si v UK neco pekne videla za dobru cenu tak mi to odfot, ale len za fakt dobru cenu 😉 ako sa mate inak?

kamilecka
18. júl 2006

Kati: maju tu dobre akcie decke dupacky na kazdy den jedne cize v baleni po 7 a staoja v prepocte asi 250sk

aktak
18. júl 2006

fakt? a neda sa nekde vidiet ako vyzeraju? i ked 7 je dost 😎

aktak
18. júl 2006

a vsetko naj k meninam kami 😵

kamilecka
18. júl 2006

Dakujem Kati 🙂 za blahozelanie.

Ja som si kupovala tieto supravy este ked som ani zasnubena bola,ze mozno sa zide ked kamoska niejaka bude mat babo 🙂 a fakt to je super,No uvidim kpim niejake a pofotim 🙂 uz sa aj kamosky pytali na veci,tak vidim ze pridem domov nabalena 😀

aktak
18. júl 2006

ak by sa ti neco pritrafilo odfotit, budem rada, inak si nerob starosti 😉

alexandra
19. júl 2006

aktak ano, mala , vraj su hebulinke ako pavucinka 😵
kami jasne ze sa urcite da, ale zase 7 dupiek nepotrebujem 😀 Jedine ze by sme kupili katrin pre dvojkajak 😀

aktak
19. júl 2006

alex tak ak by sa dalo tak som mnou mozes ratat, peniazky poslem kedy chces, dakujem velmi pekne 😉

kamilecka
19. júl 2006

Alex 7 supaciek nepotrebujes? Ved uz teraz ich mate urcite ovela viac 😀 😀 😀

aktak
19. júl 2006

no sak prave 😎 stacia mi tie 3 asi 😀 teda to je 6 dokopy a uz aj nejake mam 😅 ale keby si neco pekne nasla tak daj vediet 😉

alexandra
19. júl 2006

kamilecka presne ako aktak hovori, kedze uz nejake mam, tak by som ich asi nevyuzila 😅

aktak napisem kamoske a potom posles rovno jej peniazky, ok? 😉

aktak
19. júl 2006

jasne, dakujem veeeeeeeelmi pekne, takze budu koncom augusta ci kedy? ale sak mam cas, to ja by som ich len mala rada doma co najskor 😀 diki naozaj

alexandra
19. júl 2006

aktak tak nejak, este mi ma napisat kedy presne letia domov..