Oblečenie pre novorodencov. Čo si nachystať?

anetta
11. júl 2006

,,,ja by som sa chcela spytat mamiciek,,aku vybavicku si mam nachystat pre mojho drobca,,kolko si mam toho pokupit,,aby som nenakupovala zbytocne vela,,ale zase ani malo,,a co si mam zobrat so sebou do porodnice pre mna aj pre male?

aktak
19. júl 2006

alex este ma napadlo, mame termin obe v zime, myslis ze vyuzijeme 3 body s kratkym rukavom take male cislo? nebolo by lepsie mat namiesto toho dalsie 3 s dlhym ale vecsie cislo? sa len pytam 😉

cat
19. júl 2006

aktak, moj krpec je decembrový a prvý krát som mu obliekla body s krátkym rukávom až v máji, to už nosil č. 74..

aktak
19. júl 2006

no presne, preto ma to napadlo, ze s na body s kratkym az do jari ani nepomyslime

alexandra
19. júl 2006

aktak no asi mas pravdu, takze nechame len kazdej jeden balik tych dlhych?

aktak
19. júl 2006

ja by som asi poprosila jeden balik dlhych tu 56 velkost a jeden vecsiu, 68 alebo tak, co myslis? lebo aj vecsie babo bude potrebovat a nebudeme potom musiet zhanat a drahe kupovat...? 😉

alexandra
19. júl 2006

ja som si dala kupit 0-2 jeden balik a 2-4 druhy 😉

aktak
19. júl 2006

no tak nejako som to myslela aj ja, a oba s dlhym, ja by som vzala to iste ak mozem, na 1 000 000 percent ti to potvrdim hned po vikende, manzel sa vrati tak mu to chcem ukazat lebo nakupujem jak besna 😵

anetta
autor
18. aug 2006

ahojte mamulky,,chcela som sa spytat jednu vec,nasla som na internete zavinovacku za 498 sk,na stranke www.predeti.sk,ale zda sa mi nejaka lacna,bo v obchodoch som aj za dve tisicky videla,tak neviem co to bude zac,,nemate ju ani jedna,,ak ano tak poradte prosim

samuelko
18. aug 2006

tie zavinovačky sú dobré,ale nie na suchý zips lebo sa rozchádzajú,také isté sú na zavezovanie a sú lepšie,tie držia-sú pevnejšie.Ja som tiež kúpila takú zavinovačku a čo sa týka ceny tak som ju kúpila za 450.-sk je pekná.Čo som sa rozprávala s kamoškami tak sú spokojné.

ervotoc
18. aug 2006

no jasne,len jedna ti nebude stačiť 😉

samuelko
18. aug 2006

ale ja som nepovedala ze mam len jednu zavinovacku!

ervotoc
18. aug 2006

😉 🙂

barunka
18. aug 2006

a mne stačila jedna. použili sme ju dvakrát. prvý raz, keď sme išli domov z nemocnice k rodičom a druhý raz, keď sme išli domov...
viac som Simonku do nej nedostala... a už vôbec nie do perinky... kým v nej bola plakala ako bláznivá....

ervotoc
18. aug 2006

😀

barunka
18. aug 2006

no čo už, aj také deti sú... ale inak poviem ti, mne v pôrodnici do smiechu nebolo, keď ju tam zviazali ako blázna do kazajky, ruky do perinky, že sa ani pohnúť nemohla a ona len pišťala... tak som jej to uvoľnila a ona zaspala... lenže potom prišla jedna debilná sestra a hneď ma zdžubala, že čo to robím, že ona musí byť tak, aby sa cítila bezpečne... 😀

samuelko
18. aug 2006

ahoj barunka
vobec si maličkú nedávala do zavinovačky? a včom si ju mávala? a bola spokojná?

mixka
18. aug 2006

u nas v rodine sme mali v poslednych 6 rokoch 4 babatka a ani jedno nikdy nedavali do zavinocky. naco je to dobre, aky to ma ucel???

anetta
autor
18. aug 2006

,,,tak ja neviem,ja s tym nemam skusenosti,babo sa tak asi lepsie drzi a je mu teplucko,,ci nie?

mixka
18. aug 2006

anett, podla mna sa babo dobre drzi aj tak, aspon ja som s tym nikdy problem nemala. a ked mu je zima, tak mu nieco oblecies alebo ho zakrijes. ale som fakt zvedava na nazor mamin.

ikke
18. aug 2006

zavinovacka sa dava preto, lebo niektore deti po 9 mes. v brusku maju strach a sok z tolkeho nahleho priestoru okolo. zavinovacka ma sluzit na vytvorenie akehosi sukromneho priestoru, druheho "bruska" pre miminko. nie kazde to ale potrebuje 😉
dceru mojej sestry sme zavinutu v plienke vkladali do vody na kupanie az do asi 4. mesiaca. mala strasnuuu paniku z vody. ktovie, ako ich kupali v porodnici, ked tam 4 dni nemali teplu vodu... 😨

mixka
18. aug 2006

fiha, to som netusila. a ako sa pozna, ze to babatko potrebuje???

ikke
18. aug 2006

no, bud ti reve mimo zavinovacky a ked ho das do nej, prestane. alebo ti reve v zavinovacke a ked ho vyberies, prestane 😀

mixka
18. aug 2006

aha, tak to je celkom dobra skuska spravnosti 😉

barunka
18. aug 2006

samuelko, nie nedávala som ju... stále len plakala, tak som sa na to vykašľala, aj keď vraj bábo patrí do perinky (podľa mojej babky)...
len som ju obliekla a tak bola... a bola pokojná 😀

bellezza
18. aug 2006

si pamätám, že po návrate z pôrodnice nám bola aj 50tka veliká.

samuelko
18. aug 2006

barunka tak to je len samozrejme,že si ju netrápila,ja som zvedavá na nášho či sa mu v zavinovačke bude páčiť 😎

barunka
19. aug 2006

hehe, a nám bola už na piaty deň malá 56 🙂 😀

bellezza
19. aug 2006

zavinovačku som nepoužívala vôbec, akurát sme si Tomáška v nej doniesli. Dvíhal nohy a prdkal o 106. V zavinovačke by to asi nemohol.

sylvie
19. aug 2006

ja som perinku pouzivala asi 1,5 mes... mala som paniku chytit maleho do ruk bez nej.. ale kedze mu uz potom bola mala,tak som si musela zvyknut bez nej.. okrem toho si chudatko nemohol v nej poriadne pokopkat a aj brusko ho potom bolelo.. lekarka mi uz davno hovorila, ze by perinku nepouzivala vobec..
ale viem, ze niektore babatka zo zaciatku naozaj potrebuju..

katrin
21. aug 2006

baby, pokiaľ chcete poslať ten zoznam, tak mi napíšte do IP vašu e-mailovú adresu, lebo mi píšete, ale zabúdate na mailovú adresu.... 😔 (potom to nemám kam poslať 😀 )