Oblečenie pre novorodencov. Čo si nachystať?

anetta
11. júl 2006

,,,ja by som sa chcela spytat mamiciek,,aku vybavicku si mam nachystat pre mojho drobca,,kolko si mam toho pokupit,,aby som nenakupovala zbytocne vela,,ale zase ani malo,,a co si mam zobrat so sebou do porodnice pre mna aj pre male?

ninkaa89
22. apr 2010

ahojte, vedeli by ste mi poradit ake oblecenie je vhodne pre augustove babatko? 😕 Teda malo by sa narodit na konci augusta.. lebo neviem ci kupovat letnejsie, alebo uz teplejsie, ked uz v takom oktobri byva chladnejsie..

jasminet
22. apr 2010

my sme oblecko 0-3m (56) nosili az skoro do 5 mesiacov a to sa mala narodila 3300g a 50cm 😅 a to boli veci z tesca, kde velkosti zodpovedaju skutocnosti...

ninkaa - vela letnych veci by som uz nekupovala. vacsinou sa prvy tyzden v sept. ochladi a na tych par teplych dni sa ti to neoplati. urcite si ale kup zopar body s kr. rukavom. na ne mozes potom obliect svetrik alebo tricko s dl. rukavom, pripadne overal.

mne sa min. rok zaciatkom septembra podarilo kupit zimny overal v tescu velkost 68 za asi 7€, riskla som to, tiez som netusila aka mala bude o tych par mesiacov, ale nosila ho celu zimu... 😵

gloria78
22. apr 2010

ninka - aj nám sa Marek narodil na konci augusta, a hoci sa v sept ešte zvykne otepliť, krátky rukáv je určite zbytočný. Keď prídeš domov už bude sept. takže body s dlhým rukávom a tenké overaly, príp. svetrík navonok. Mne sa to na tých drobcoch vždy rátalo, že netreba vymýšľať, čo mu zas obliecť. Tam toľko možností nie je, to si užiješ keď vyrastie.

medyna
1. máj 2010

ahojte, chcem sa spytat, co obleciem na nozky babatka? Dupacky, alebo nejake teplaciky, alebo oboje? Z porodnice by sme mali ist koncom septembra -zaciatkom oktobra, predpokladam, ze uz bude chladnejsie... Som z toho uplne hotova, nemam ziadnu predstavu, ako babo obliekat.... ☹

pimpa
2. máj 2010

ja som obliekala body s dlhym rukavom /ked je moc teplo tak s kratkym/, dupacky na nozicky, ciapku a potom sup do nejakej tej zavinky od autosedacky 😉

katarina.banska
27. máj 2010

ahojte.
prosim vas mohli by ste mi poradit. mam doma trojtyzdnove babatko a neviem poriadne ako ho obliekat ked ideme von. pretoze raz prsi, raz je teplo.... vsak to poznate. staci ked mu dam dve vrstvy, dajme tomu body a dupacky a zakryjem dekou?
a v com ho mat doma? myslite si, ze by mohla spat aj len v bodach a polodupackach? teda ci moze mat body s kratkym rukavom? vsak este ju mam aj v zavinovacke, lebo bez nej lieta v postielke 🙂. Mame matrac trosku vyvyseny, lebo sme mali problem s grckanim, tak preto, ked ju nemam v zavinovacke tak sa prekotula 🙂)

dakujem.
prosim napiste mi, ako obliekate vy svoje miminko.

klara78
28. okt 2010

Dávate polodupačky babätkam od narodenia? Neprekáža guma na polodupačkách na pupok ked nieje ešte zahojený?

mona270
29. okt 2010

Ja som malému dávala polodupačky asi od dvoch týždňov, na začiatku som mu balila nožičky len do plienky.

13480
12. nov 2010

ahojte mi cakame babo zaciatkom aprila ale co vsetko treba kupit pre dropca je strasne vela sestra mi radi aby som nekupovala zbytocne vela ale iba to co potrebujem do porodnice lebo vela veci podostavame a potom toho bude zbytocne vela kedze dropcek rastie a niektore veci ani nepouzijem vravi to z vlastnej skusenosti lebo ma tri slecny a.ten zaklad mi uplne staci .tak mam teraz s toho taky mierny chaos .

kvietocek55
5. jan 2011

baby čo je lepšie pre novorodenca, košieľka alebo body? Niesú body praktickejšie?

gabika11
5. jan 2011

@kvietocek55 urcite body, s kosielklu som mala take skusenosti, ze sa vzdy vyhrnalo a bodynko krasne drzi, lebo je upevnene. Pre newborn su aj body, ktore sa nemusia prevliekat cez hlavicku, ale cez rucicky 😉

kvietocek55
5. jan 2011

@gabika11 ďakujem, práve to som si aj myslela, že či sa to nevyhŕňa..

gabika11
5. jan 2011

@kvietocek55 ono treba mat skusenosti ako tu kosielku upevnit, s tym su skusenejsie sestricky na sestonedeli a na novorodeneckom, ale bodynka jednoznacne predcia podla mna uz zastarane kosielky 😉

kvietocek55
5. jan 2011

@gabika11 fajn a nebude sa to zle obliekať?

gabika11
5. jan 2011

@kvietocek55 ja som s tym problemy nemala, teda moje deti nie, ale v CA a mozno aj v HM kupis pre novonarodenych bodynka so zapinanim na patentky vpredu, takze body obliekas ako kosielku s tym rozdielom, ze ho upevnis krasne pod plienockou...

kvietocek55
6. jan 2011

@gabika11 ano ďakujem, už som aj také našla na nete 😉

erika9591
27. mar 2011

Ahoj chcela by som sa spýtať čakám bábo prvorodené.Narodiť sa má v júli či to dieťatko ked pôjdem von musí byť v kočiari zabalené v zavinovačke alebo odhalené a prikryté ľahkou prikrývkou.A zase ked ho budem ukladať spať či ho mám mať zabalené v zavinovačke alebo v spiacom vaku.Viete mám taký ten menší stresí ako to zvládnem.Ale ako čítam forum tak každá z vás do toho prišla a zvláda v pohode.Dakujem. 🙂

juzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majuska.f
12. júl 2011

a na zimu?? co je najlepsie?

veronicka1901
28. júl 2011

Ahojte dievcata, chcela by som sa opytat, ako zvyknete obliekat babatka v zime. Staci, ked kupim teply overalik a fusak? Ci zvyknete este balit aj do deky? Lebo premyslam nad tym, ze ked ho dam do overaliku a fusaku, tak to mozem pouzit do autosedacky aj do kocika, s dekou by sa asi tazsie manipulovalo. Ako ste to riesili vy? 🙂

mafynka
30. júl 2011

@veronicka1901 ahoj,,ja som mala zimne babatko,,riesila som to v kociku tak, ze mal teply overal,,,fusak a to som este ho celeho obalila aj s fusakom do deky,,,niekedy mal aj teplu plysovu supravicku,na tom este overal,,fusak a zabalila do deky,,do autosedacky som si kupila zvlast fusak,,ale moc som ho v tom v zime nenosila,,naozaj len v aute,a na nakupoch,,

veronicka1901
1. aug 2011

@mafynka: Ahoj Mafynka, dakujem pekne za odpoved 🙂.

marthinna7
29. nov 2011

To by som aj ja chcela vediet???

jackie17
18. jún 2014

Nase male bude januaravcatko, objednala som zimny overal velkost 56 (0-3m), bude dobry? Citam, ze vela veci kupujete 62, tak som trosku z toho zneistena.

1321987
12. sep 2014

ahojte ja mam termin 1.5.2015 ake vecicky mam kupit babatenku

lasofia
13. sep 2014

Ahojte baby
našla som kalkulačku na výbavičku pre bábätko. môžete si to tam pekne vypočítať, čo všetko potrebujete a navyše Vám to ukáže koľko vás to bude stáť. je to zadarmo na http://www.lababy.sk/kalkulacka-vybavicky/

krupickova
19. sep 2016

@katrin pošlete prosím aj mne zoznam môj mail je oravcova.krupickova.veronika@gmail.com

katrin
23. sep 2016

@krupickova zoznam už bohužiaľ nemám, je to 10 rokov 🙂