Oblečenie pre novorodencov. Čo si nachystať?

anetta
11. júl 2006

,,,ja by som sa chcela spytat mamiciek,,aku vybavicku si mam nachystat pre mojho drobca,,kolko si mam toho pokupit,,aby som nenakupovala zbytocne vela,,ale zase ani malo,,a co si mam zobrat so sebou do porodnice pre mna aj pre male?

mywiel
22. okt 2008

My sme nosili 50tku dva tyzdne a 56 mesiac. 🙂

bihan
22. okt 2008

som chcela napísať pod 56 😅 ale radšej začni rovno od 60 😀

3558
25. okt 2008

ja kupujem ob cislo viac. takze teraz 6-12mes. a v pohode.pyzamka aj pancusky aj nohavice. 😅

jasminka
28. okt 2008

bola som pozriet v HT tesco a fakt su tam super vecicky za skvele ceny...trojo bodyniek za 300 skk, takze odporucam vsetkym tehulkam

hipuska
14. dec 2008

ahojte, chcela som sa spytat aku velkost postoliek si mam pre novorodenca si mam kupit? Kolko latkovych plienok treba na papierovu na siroke viazanie? Jednu ci dve? A potom na vrch postolku?

livia76
15. dec 2008

hipuska-my sme dávali jednu látkovú a poštolku č 2-odporúčam kúpiť takú na suchý zips-nech nemáš robotku s viazaním tej obyčajnej ja som ju objavila až po mesiaci a nedalo sa to porovnať- šupšup a bolo hotovo 😵 😵

katka1981
16. feb 2009

Ahojte poradte mi prosim nejaky eshop na krasne paplonky a dopnky do postielkt, baldachyn.......

katy1979
16. feb 2009

ferreti.it, navliecky.sk

katka1981
16. feb 2009

dakujem

mishmish
20. feb 2009

Ahojte, zijem mimo slovenska a nemam velmi kontakt s tehulkami u nas, ale zistila som, ze tu v holandsku, kazda tretia zena rodi doma, nepouzivaju sa ziadne ortopedicke nohavicky.... tiez mam dilemu, lebo o zavinovacke ani chyru....
tak som sa chcela opytat, ako dlho sa pouzivaju tie postolkove nohavicky.... a ake mate skusenosti so zavinovackou? treba ju?

ja som sa rozhodla rodit v nemocnici a viem, ze na druhy den idem domov, ale este stale mi nie je jasne, ako si ho odnesiem... vraj musim mat maxi cosi sedacku (alebo nieco podobne), no mam des, ze to take malinke tam bude lezkat.... je to dost, alebo mam hladat zavinovacku, ktora pasuje do tej sedacky? videla som zimne verzie ze existuju....

dik za radu.... 🙂

kocurko1
20. feb 2009

Cauko Mishmish. Postolky moje kamosky mamicky zvykli pouzivat do navstevy ortopeda - v nejakom 3.,4. tyzdni. Potom im povedal, ci dalej treba alebo netreba. A akurat vcera bola v telke relacia, kde ortopedicka odporucila pouzivat postolky do 5.,6. tyzdna po narodeni.

eviska83
20. feb 2009

mishmish- ja zijem v sev.irsku a tiez sme nevedeli pri prvom co a ako.Postolky sme pouzivali do 5 tyzdna.Samozrejme prve 3 dni v nemocnici nie ,asi by nechapali co robim 😀 😀 My sme klasicku zavinovacku vobec nepouzivali,iba rychlozavinovacku ale len malo kedy,v to leto tu bolo horuco tak preto.
do autosedacky das babetko uplne v pohode ,my sme ho tam davali od narodenia a ziaden problem.

diuska6
20. feb 2009

caute baby. ja mam termin teraz v marci,a chcem sa spytat ako dlho musi byt babo v zavinovacke? ani do autosedacky ho stym neviem dat, ked ho budeme brat domov z nemocnice.

pepies
20. feb 2009

diuska6 babo vobec nemusi byt v zavinovacke, je to len na tebe, ako rychlo si zvyknes.....
ja som si myslela, ze zavinovacku ani nevyuzijem, o perinke uz ani nehovorim a nakoniec som bola rada, ze ho mozem drzat v perinke, taky bol krehky 😉 hlavne pri kojeni mi to super pomohlo, mala som ho dokonca v klasickej 20rocnej bielej perinke 😀
do autosedacky ho das normalne bez zavinovacky, prip. ak mas vanicku od kocika, ktora sa da priputat k pasom, tak ho das do vanicky.
pokial bude este v marci zima, kup mu do autosedacky fusak.

pepies
20. feb 2009

a babulky, rozhodne by som ortopedicke nohavicky nepodcenovala, nosili sme ich poctivo, hoci bolo teplo, vydrzali sme.viem, ake mal synovec problemys klbmi, nie je to sranda
kamaratka zije v anglicku a tam to vobec nedavaju, ani vitamin D napr. nepredpisuju babatkam, takze jej vsetko posielame................. rodia sa tam poskodene deti,pretoze nemaju riadnu starostlivost pocas tehotenstva, ked som to od nej pocula, aka je tam starostlivost, bola som stastna, ze budem rodit na slovensku. a to mala kamoska rizikove tehotenstvo
takze nakoniec vsetky baby, co su v zahranici, sa riadia aj tak tym, co je tu na Slovensku 🙂
my sme ortopedaky nosili myslim do 4 mesiacov, pokial nas ortoped sono-vysetrenim neubezpecil, ze je to vsetko v poriadku. niektore maminy balia na siroko aj dlhsie. a ak mate niektora v rodine ortopedicke ochorenia, rozhodne to netreba podcenovat !!!!!!!!!!!

susan256
20. feb 2009

Dnes na STV1 bol v damskom magazine ortoped a vravel ze netreba vsetky deti balit, ze ked vam v porodnici povedia, ze nozicky su ok, tak nemusite balit. Iba ak by bol vyslovene problem. TO je najnovsi nazor. Inak v krajinach zap. europy sa nebali, ani v rakusku a pod.

diuska6
20. feb 2009

Dakujem ti pepies za upojojucu odpoved. ja som si myslela, ze je to urcity cas povinny. Este by ma zaujimalo, zi mu mozem obliezt body, nato kosielku, alebo na zaciatku, treba tie klasicke kosielky na zaviazanie a na reklik. alebo je to na mne ako ho obleciem, nic sa mu nestane.

mimusbe
20. feb 2009

diuska....ja som mala klasicku kosielku len jednu,,,aj tu sme nemali ani raz oblecenu...je jedno ako babino oblecies..hlavne aby vzime bolo dobre oblecene...kludne moze byt bodynko s dlhym rukavom a nato dupinky bud bez rukavov a nato kabatik alebo na bodynko normalne dupiny s dlhym rukavom....

mala je narodena v novembri a s obliekanim jeto vpohode...

diuska6
21. feb 2009

dakujem. bude to moje prve babo a este moc neviem co a ako. 🙂

kristinaanna
22. feb 2009

ahoj, bábetko treba obliekať o jednu vrstvu viac ako ty, ak ty máš krátky rukáv jemu dlhý, ak máš dve vrstvy jemu tri
v zavinovačke alebo v perinke sa s takým malým dobre manipuluje, a viem že ich odporúčajú aj v USA len majú trochu iný moderný dizajn, http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3403323

eviska83
24. feb 2009

neviem ci je to teda zazracna zavinovacka 😀 😀 my sme takto balili maleho do obyc.deky,lebo sa mu takto lepsie spalo(nestrhaval sa tak) MM to nazval viazanie na GAGARINA 😀 😀

katka1981
24. feb 2009

Ahojte, nebola niektora z vas v poslednom case na nakupoch v Gyori? Nikdy som tam nebola, ale zvazujem. Potrenujem dokupit nejaku vybavicku pre babatko, monitor dychu a vybavicku do postielky. Ak mate skusenosti, vopred dakujem za IP.

dorotka
25. feb 2009

katka kamoska tam bola teraz napotraviny a drogeriu a vlemi si pochvalovali myslim ze aj detske veci sa urcite oplatia hlavne si spis ake su ceny dom predtym ako pojdes

katka1981
25. feb 2009

dorotka, len ci su tie vecicky aj krajsie ako u nas, myslim tie pre mimco.

sunnyna
22. jún 2009

Ahojte,ja mám 20rokov a čakám bábo,som v 14týždni. Strašne sa bojím pôrodu aj toho ako sa budem starať o dieťatko... Je to normálne? Ja mám z toho mindráky... Môže mi už začať rásť brucho? Pomáhajú krémy proti striám? Pribrala som len 1kg.

xixi7
22. jún 2009

sunnynna,
v nemocnici ti ukazu ako dietatko prebalovat, kupat...neboj sa, urcite to zvladnes.Nase maminy v nemocniciach predtym takto neinstruovali....len si hladali vsetko v knizkach.

misulda
23. jún 2009

Sunnyna, je to normalne, ze sa bojis. Ako bude tehotenstvo pokracovat, zacnes sa aj viac tesit, ale budes asi potrebovat aj psychicku podporu blizkych, tak ak ju mas, prijimaj ju. Brucho ti zacne rast asi az o niekolko tyzdnov (pre pohlady inych), ale ty sama budes citit zvacsene brucho uz coskoro. To, ze si pribrala len 1 kg je dobre. Nepotrebujes zbytocne vela naberat, s menej kilami sa lahsie zije. ono to neskor pojde samo. Drzim palce. 🙂

lenca30
23. jún 2009

katka 1981 v gyori v brendone najdes za lacnesie monitor dychu tam stoji nejakych 3000 sk aj s kosom na plienky

tyli
23. jún 2009

Sunnyna,
všetko bude O.K. Ja som mala syna v 30-tke a nemala som o nič lepšie skúsenosti ako ty 😅 Ono to príde samo automaticky. Prípadne mi pomohli knižky ako sa starať o bábätko, taktiež modrý koník fórum 😀 Vždy niekto rád poradí 😉

sunnyna
23. jún 2009

tyli-dakujem za podporu,si zlata,mamina mi pomôže,ale asi budem v zahraničí tak budem odkázaná sama na seba a na mobil 🙂