Oblečenie pre novorodencov. Čo si nachystať?

anetta
11. júl 2006

,,,ja by som sa chcela spytat mamiciek,,aku vybavicku si mam nachystat pre mojho drobca,,kolko si mam toho pokupit,,aby som nenakupovala zbytocne vela,,ale zase ani malo,,a co si mam zobrat so sebou do porodnice pre mna aj pre male?

lujza123
4. sep 2009

boka08 v pohode, ked som viezla kamosku pred 6 rokmi s porodnice domov tiez mala maleho na rukach celych 20 km,narodil sa skor, sedacku este nemala a bol januar minus neviemkolko takze autobusom by to asi neslo a mimochodom tak pred 10 timi rokmi ziadne sedacky neboli a vsetci vozily babetka na rukach a nikdo sa nad tym nerozculoval. Osobne keby ma zdravotna sestra nastrasi ze sa mi moze dieta udusit tak ho tiez mam na rukach. Niektorym sa tu dobre moralizuje ked ich nikdo nestrasil a domov si niesli o kilo tazsie a o hlavu vacsie babo.

matulienka.d
5. sep 2009

Správne lujza123, presne toto som mala aj ja na mysli, keď som si prečítala prvé dotazy na túto vec....Žiadne autosedačky neboli. Urobila by som presne to isté a držala ho na rukách.... 🙂

tilly
6. sep 2009

lujza, lenže pred 10 rokmi neboli skoro v každej rodine 2 autá a nejazdilo sa tak divoko a rýchlo ako teraz... osobne by som svoje dieťa inak ako v autosedačke domov z pôrodnice nebrala, ale každý nech si robí ako chce... v prípade nárazu nemáš šancu dieťa na rukách udržať... ja by som život svojho novorodenca neriskovala a teda ani ho riskovať nebudem 😉

jazdím denne a prvé čo som zohľadňovala pri výbere auta bola bezpečnosť a autosedačku som kupovala tiež jednu z najbezpečnejších, rozhodne nechcem moralizovať, ale nechápem maminy, ktoré kupujú autosedačku tú najlacnejšiu, len aby niečo mali v aute, aby nedostali pokutu...

ale ako som už písala, nech si každá mamina robí so svojim dieťaťom čo chce, len potom sa ťažko plače... (naposledy pred mesiacom preletela médiami správa o 15 mesačnom mŕtvom dieťati, ktoré nebolo v autosedačke...)

a s tým oblečkom mi neviete poradiť? čo mám nakázať mamine, aby kúpila? v čom v novembri z pôrodnice?

nellye
6. sep 2009

tilly...ja riesim, ci kupit malinkemu aj teply overalik, alebo mu budu stacit bodynka, dupacky, a taka mikinka...Ked ho dam do fusaku, aby mu zase nebolo horuco...fakt neviem...

tilly
7. sep 2009

tak toto tiež neviem... overalík nemáme až tak teplý a máme fusakotašku, takže neviem, či treba aj teplejší overal alebo čo... dominik bol letný a mala som vaničkový kočík, čiže to bolo úplne inak...

lujza123
7. sep 2009

tilly, niesom zato aby sa deti vozily bez sedaciek, osobne som tiez zainvestovala do kvalitnej a osvedcenej autosedacky, len sa mi nepacily tie komentare na boku08 ako na krkavciu mat ze sa viezla s dietatom na rukach, potom ako ju sestricka nastrasila ze sa jej moze take male dieta udusit v autosedacke.

Inac overal riesim tiez, podla mna dobra vec na zimu aj ked mam fusak, predsa len ja mavam hrubu mikinu a bundu na sebe ked idem v decembri von ( presne ako overal + fusak), len zohnat nejaky pekny bude asi problem, kedze nechcem nic ruzove, ani bledomodre a chcem aby mal zakryte ruky aj nohy.

tilly
8. sep 2009

jasne, nikoho som nechcela označiť ako krkavčiu mať, len som chcela, aby si to každá ešte zvážila 😉

overal nie je až taký problém zohnať, len niektoré tie ceny... 😝

beruska.zuzanka
10. sep 2009

lujza123- my sme overalík kúpili cez mmb, je z Next-u a je krásny, teplučký, akurát na ruky nám treba rukavičky, nôžky sú schované, mám ho aj v albume odfotený 😉 ... a minulý týždeň som aj v Tescu videla pekný, tiež béžový, ako máme my akurát cenu som nepozerala...

tilly
11. sep 2009

ja som tiež kupovala cez mmb, ladybird, s visačkou za 8 eur s poštou 😀 😉

mariajana
24. sep 2009

Ahojte,mate niektora skusenosti nakupu cez KOJENECKE-OBLECENI.EU ,je tam par kuskov,kt.sa mi pacia,dakujem

surviver
24. sep 2009

ahoj mariajana ja som odtial v pondelok objednala nejake veci,tak ak pridu,tak dam vediet,dodacia doba tak 12 dni,dufam,že to pride aj skor,ale hlavne nech je to kvalitne,no uvidime 😉

surviver
25. sep 2009

takže veci z kojenecke.eu. mi už prišli,trvalo to 3 dni,čiže rychlo,prišlo všetko,a je to made in Poland a bavlna je trocha tenšia,ale da sa 😉

zuziq
22. okt 2009

ak mozem doporucit krasne veci, kvalitne a za velmi prijemne ceny maju vo velskosklade Garlen na Hranicnej 16 v Ba. Vcera som sa tam utrhla z retaze 😀

jasminet
22. okt 2009

zuziq - kde je ten velkosklad? ja byvam na mierovej, takzde hranicnu mam hned tu blizko, ale o velkosklade som tu nepocula... a tie veci tam, to su take no name znacky? ze by som sa aj ja isla z retaze utrhnut 😀 😀 😀

zuziq
22. okt 2009

hodila som par veci do albumu. predavaju zvacsa znacku Wenice a bebiccino. Su to turecke znacky ale kvalitnejsie. a aj to oblecko je vo velmi dobrej kvalite - maju tam oblecko pre vsetky detske vekove kategorie. Je to v takom areali za elektrarnami. Vo vnutri na zaciatku je Jurki pumpa a ked pojdes uplne na koniec arealu a do prava tak tam sidlia. Maju to tam aj oznacene. A myslim ze aj ceny su tam dost fajn.

jasminet
22. okt 2009

jeeej, ten modry kompletik je perfektny 😀 - cize sa tam da normalne ist? nepotrebujem nejaky preukaz, alebo tak... co stal napr. ten komplet? asi si tam s krpatou urobime vylet.

zuziq
22. okt 2009

nepotrebujes nic. da sa tam platit aj kartou. a to modre s tou zirafkou je take hrubsie z teplej latky a stalo tusim 7 eur alebo 6,64 ( neviem to podla blocka identifikovat ale urcite jedno z toho 😀

jasminet
22. okt 2009

no parada 😀 asi tam aj babky nazeniem nech sa idu pred vianocami realizovat 😀 😀 😀

zuziq
22. okt 2009

a pre dievcatka sa mi zda ze maju este lepsi vyber. viac veci a strasne zlate... 😵

pampam
22. okt 2009

zuziq a ake vekosti tam maju? su to veci aj pre vacsie deti 104 a viac? dik

zuziq
22. okt 2009

pampam maju tam veci pre vsetky deti. urcite aspon do takych 12 rokov mozno aj viac, len vacsie som ja nikdy nekupovala tak neviem 😀 Dokonca tam maju aj panske a damske spodne pradlo a panske kosele.Ale je to najma na deti oblecko

andzi
4. mar 2010

kočky, ktoré ste skúsené, chcem sa opýtať, ak kúpim oblečko vo veľkosti 0-3 mesiace, bude ho bábo môcť naozaj nosiť do tých 3 mesiacov alebo ani nie? Objavila som totiž jeden krásny zimný overálik, bábo sa mi narodí v septembri a chcela by som aby malo na zimu. Proste nemôžem odolať ale je to len táto jedna veľkosť. Ďakujem

dosa
4. mar 2010

andzi - niektore vecicky sa daju nosit dlhsie, mozno bodynka, dupacky, take co su pruznejsie a zalezi aj od vyrobcu, ale osobne so zimnymi overalmi mam taku skusenost, ze nohy aj ruky boli dlhe a trup kratky. overaly na zimu kupujem vzdy aspon o cislo vacsie - dietatu leziacemu v kociku to nevadi a mam istotu, ze bude dobre 😀 ja by som septembrovemu babatku kupila uz radsej velkost 68 (3-6 mesiacov). ja mam syna juloveho a tomu som brala na zimu overal 74 a bez problemov sme ho ponosili skoro celu zimu.

suem
4. mar 2010

Andzi asi skor nie. Ak si to vezmes logicky, tak mimi potrebuje overal od novembra do marca. V januari bude mat tvoje 5mes., to uz mu bude isto maly. A pozhanat v priebehu zimy pekny overal, ked si ho nezabezpecis pred vianocami je problem. Na nete sa da, ak trafis velkost (ked vsak budes kupovat rovnaku znacku tak to od narodenia odsledujes aku velkost potrebujes) ale v kamennych obchodoch je to horor.
Do buducej zimy este budu nove kolekcie, nezabudaj
No ale ked sa ti paci, tak ho kup. Ved uvidis kolko veci miminu oblecies iba raz, alebo ani to nie 🙂 😉

ichbinich
4. mar 2010

andzi: to je tak strasne individualne, ze sa neda dat vseobecna rada.

Moj maly mal iba 45cm pri narodeni, takze ked som prisla domov, sli sme po obchodoch a zhanali 50-ky veci, lebo podla roznych rad som kupovala a mala pozicane vecicky az 56-ky... A v tyhc sme ho pomaly museli hladat 😉 A teraz (13 tyzdnov) este stale ma tie 50-ky body, pricom uz je velky a mal minuly tyzden 58,5cm. Ostatne veci teraz nosi 56-tky.

To oznacenie 0-3 mesiace je este "horsie", co sa tyka odhadnutia velkosti, ako to klasicke cislovanie. Lebo niekotre babatka sa rodia malicke, niektore su valibuky.

Ale ak nevies odolat, tak si sprav tu radost. Prinajhorsom budes mat pre druhe babo alebo ho podarujes niekomu blizkemu (alebo predas). S overalmi ale nemam skusenost, ja mu davam take dvojdielne supravicky a deku, potom je v hrubom fusaku a zima mu nikdy nebola...

andzi
5. mar 2010

kočky, veľmi pekne ďakujem, asi ho nekúpim, nevyzerá pružné, takže môjmu mimču by bolo asi malé. Ešte nevieme ani pohlavie bábätka a už ma láka nakupovať, len neviem kde a s čím začať. Zatiaľ som sa však ovládla a kúpila mimču v Tescu 2 čiapočky, 2 bodynka, 1 diupačky, všetko vo veľkosti 0-3 mes. univerzálnej farby a kabátik vo veľkosti 3-6 mesiacov, tak dúfam, že som nekúpila zle.

Babenky, a viete poradiť aj nejaké obchodíky, kde sa dá kúpiť pekné detské oblečenie? Niekde som čítala že v Rakúsku, ale neviem kde. 🙂

suem
5. mar 2010

Andzi skor si sonduj kde co pekne a funkcne maju. Vyberaj kocik, postielku, autosedacku, monitor, vysielacky,odsavacku, odber pupocnikovej krvi. Vybrat z toho mnozstva a parametrov to bude vykon.
Myslim, ze na nakupy oblecka je casu habakuk. Ked su prasule nakupis aj za jedno poobedie. Neviem ako u vas, ale my sme kopu veci dostali. Ked sa pytali co malej tak sme to pekne podelili, lebo kazdy chcel nieco kupit a aby som mala 30 dupaciek po tom som fakt netuzila...

andzi
5. mar 2010

suem, dík...a čo myslíš, čo robím po večeroch na nete? Sondujem všelijaké domáce aj zahraničné e-shopy, aj keď asi v e-shopoch kupovať nebudem, ale nabehnem do obchodov. Ja neviem, či nejaké veci dostaneme, možno nejaké oblečko hej od kamarátiek, kolegýň a tak, ale je to naše prvé bábo a vôbec prvé bábo v rodine, takže nemá čo po kom "zdediť", mne to však nevadí, ja si nakúpim svoje veci také, aké sa mi páčia. Jediné, čo už máme vybraté je kočík, ale ešte ho samozrejme kupovať nejdeme.

suem, a ty máš ako veľké bábenko?

suem
5. mar 2010

andzi velkee 3r. 🙂
My sme tiez nedostali veci po starsich detoch, lebo nebolo po akych 😝 . Myslela som napr. od starych rodicov z oboch stran, od nasich surodencov, krstnych a pod. Su to vsetko blizka rodina tak sme si to podelili. Spisali sme co potrebujeme, a oni si mohli vybrat, alebo vymysleli sami. A vacsina bola rada, ze potesi a nemusi si lamat hlavu. Ma mi krstny doniest dalsie oblecko a nausnice, tak to radsej kupil vysielacky a nieco co sam vybral.
Neviem ake mate vztahy a zvyky v rodine, u nas sa dooost stedro obdaruvava, a uz sa to zauzivalo ze sa skor zlozime na hodnotnejsie veci hoci viaceri ako kupit 10 blbosti.

rainee
5. mar 2010

my mame s obleckom dost problem. mala je velka 😀 takze nam uz veci na 3-6m. nestacia a väcsie su zas moc velke. teda na dlzku je oblecko ok, ale od krku po pleny vsetko kratke 😝
snazim sa nekupovat vela oblecenia, ale dost sme aj podostavali takze skrine zacinaju praskat vo svikoch 😝 a ked tak kupujeme vacsinou v tescu.