Oblečenie pre novorodencov. Čo si nachystať?

anetta
11. júl 2006

,,,ja by som sa chcela spytat mamiciek,,aku vybavicku si mam nachystat pre mojho drobca,,kolko si mam toho pokupit,,aby som nenakupovala zbytocne vela,,ale zase ani malo,,a co si mam zobrat so sebou do porodnice pre mna aj pre male?

sylvie
12. júl 2006

anetta, kosielky nekupuj, ja som nikdy v porodnici nevedela ako mu to mam zaviazat.. a ked mu das body, tak aspon mas istotu ze nema krize hole.. a s tym cislovanim, je to asi tak ze nie je 62 ako 62.. tak napriklad sme kupili body v H&M c. 62 a tie mohol nosit v pohode od narodenia.. ale napr. sme kupili tricko a dupacky c.62 v Baby One a to mu je este aj teraz trochu velke.. no a ako pise cat, je lepsie kupit zavinovacie, cize take co nemusis prevliekat cez hlavicku.. vacsine babatok to vadi..
a este si pozri vo volnej diskusii tusim sa debatuje o plienkach, vlozkach do podprdy.. atd.. a po porode ja som najprv chodila bez nohaviciek, len tak s vlozkou medzi nohami.. ja som mala cisarak, takze mne bolo lepsie bez.. az neskor som si dala tie jednorazove nohavicky, dostat ich v zdravotnickych potrebach..

ervotoc
12. júl 2006

Ahoj,podla vyrobcu,bo nesedi cislovanie..napr.dupacky 68 z Rakuska,su ako nase-74,body 62 tu kupene mu napr.bolo male,ale z tade mu bolo dobre...zalezi od vyrobcu,vyrobku,strihu,kvality...56 ti staci par kuskov,potom 62,no a 68 najviac vyuzijes. 🙂my sme napr.74 snad preskocili,uz ma 80tku a je mi akurat. 🙂 u kazdeho inak,niekto ma napr.dlho 62,vacsinou dievcatka,jak tak pocuvam ,chlapci 68.to body najviac vyuzijes,aj dupacky.napr.pancuchy vyuzil len 68cky,ostatne vobec

sisa2
15. júl 2006

ahojte, chcem sa spytat, kupovali ste si aj odsavacku a sterilizator dopredu? ak ano, aku znacku? a sterilizator do mikrovlnky alebo elektricky? dakujem 🙂

ervotoc
15. júl 2006

ono ja som si kupila odsavacku dopredu a bola mi zbytocna,dala som ju kamoske a ta tiez ju vobec nevyuzila..tak si myslim,ze staci,ked si vyhliadnes,kde maju taku,ktora by ti vyhovovala a potom ti ju aj drahy moze kupit,ked ju budes potrebovat 🙂 No a suseda si kupila nejaku nasu tusim v tescu za 300 a nadavala,aj ju vyhodila,bo bola o nicom,opytam sa jej,co to bolo zac,,,

sisa2
15. júl 2006

ervotoc - dik. ty si kupovala aku znacku? pytam sa, lebo mam moznost zohnat si za dobru cenu avent, len to musim kupit teraz, tak neviem, ci do toho tie peniazky vrazit, alebo radsej nie.

ervotoc
15. júl 2006

Avent,je super,aj kopu inych veci som od nich mala,flasky su tiez super

sisa2
15. júl 2006

ja mam od nich flasky - zatial s kazdej velkosti jednu, ine nic. ty si co mala od nich?

ervotoc
15. júl 2006

mala som taky bal.darcekovy od kam z Rak.a tam boli flasky,klobucik,cumliky,aj termoska,dudliky s krytom,ale nas drobec ani od aventu dudel nechcel 🙂

sisa2
15. júl 2006

cumliky som zatial nekupovala, vobec netusim, ake kupit, ci silikonove, alebo kaucukove...

ervotoc
15. júl 2006

ja som bola spokojna so silikon. ale mame aj kaucuk.to je vlastne jedno,ide len o to aby mali ventilcek,boli protikolikove...atd.

sisa2
15. júl 2006

dik, mi to pripada ako cela veda 😉

ervotoc
15. júl 2006

neboj ved do toho sa dostanes raz dva,sama budes vediet co vam bude najviac vyhovovat,tym si kazdy prejde 🙂 za chvilu v tom budes plavat ako ryba vo vode 🙂

ena
15. júl 2006

sisa2: odsavacka elektricka Medela a sterilizator Avent marny do mikrovlnky, cumle, my pouzivame MAM silikonove.. aj zo silikonovych je viac druhov, tak uz si len vybrat.. mali sme aj Avent, ale ten je podla mna dost maly, malemu casto z pusy vypadol 🙂s MAM sme spokojni

ena
15. júl 2006

A flase mame len avent, tiez sme s nimi spokojni 🙂) to pisem aj za maleho Filipa ;)

ervotoc
15. júl 2006

medela ma aj klobuciky super

sisa2
16. júl 2006

ervotoc - tie klobuciky su na co dobre? 😕

ena - dik, my sme sa nakoniec rozhodli predsa len pre ten avent (odsavacku aj elektr. sterilizator spolu za 2.000 sk), tak snad budeme spokojni. a cumliky este musime pokukat.

flasky treba aj v pripade, ze budem kojit? zatial mam z kazdej velkosti jednu, ale predpokladam, ze ich asi vyuzijem aj neskor, teda snad 😉

ervotoc
16. júl 2006

Ahoj,jasne,to ti zatial staci...ja kojim a vyuzijem ich,ak niekam idem..napr.na dlhu prechadzku,ak by ho smadilo,pre istotu mam pri sebe 🙂 asi by to cudne vyzeralo,keby som mu ja dala na ceste niekde cucnut 🙂 tie klobuciky my sme mali na zaciatku,ked sa necedel este dobre prisat a vyuzila som ich aj ked som mala zapal,dva krat mi to helflo 🙂 aj na cajik vyuzijes flasky neskor,,,ale na caj maj zvlast aj na mlieko zvlast 🙂 to mas super cenu,to sa fakt oplati 🙂

ena
16. júl 2006

sisa2: no flasky jedine ze by si pri kojeni odstriekanym mliekom krmila, pripadne teraz v lete na caj...

sisa2
16. júl 2006

ervotoc - no ja si to tiez neviem predstavit, ze raz budem kojit na verejnosti, ale niektorym babam to nevadi, uz som parkrat videla 😉 s tym sterilizatorom dostanem dalsie dve 260 ml flasky, takze flasiek budem mat dost, budem moct mat na vsetko zvlast 🙂

ena - kedze nebudem robit, tak asi nebudem davat odstriekane mlieko, ale ved sa uvidi. zatial vobec netusim, co a ako.

cajik sa dava do tych najmensich flasiek (125 ml)???

a este sa chcem spytat, viem, ze sme to uz kedysi rozoberali, ale neviem to najst, ma zmysel kupovat aj plienky 1, alebo sa mozu davat hned od narodenia aj 2-ky?

ervotoc
17. júl 2006

Nam stacil 1vel.balik ,druhy som uz dala kamoske tehulke.. 🙂 radsej si potom dokup,ked ti nebude stacit,ved to uvidis,netreba sa prilis zasobovat plienkami na zaciatku

ena
17. júl 2006

ervotoc: preco si myslis, ze kojenie niekde vonku je cudne?

zuzu13
17. júl 2006

Kojenie je prirodzená vec. Keď si vezmete ak pri vás niekto vulgárne rozpráva, odítete, al. si zapcháte uši. A nadávanie nie je prirodzené. A keď žena kojí, tak sa možu ostatní otočiť. Nie? Veď nerobíte nič zlé. Nech sa pohoršujú nad ožranmi a ost. ....

alexandra
17. júl 2006

ervotoc ja si myslim ze nic lepsie pre to babo urobit nemozeme ako matky, ako kojit, tak preco by som sa mala obzerat za nazormi ludi, ktorych zrejme mamy kojili presne tak isto? Sak ked nechcu, nech sa nepozeraju.

ena
17. júl 2006

zuzu13: absolutny suhlas...

ervotoc
17. júl 2006

Myslela som to ja inak,zle som sa asi vyjadrila...jasne napr.v cakarni atd.spokojne nakojis...ale ja ked kocikujem,kolko krat ideme trasou,kde nic tu nic,som rada,ked idem po chodniku,bo auta vsade stoja,len nie na ceste 😠 a na ceste ja rychlo sviham preeeeeeec,a nie aby som sa tam este rozlozila 🙂 tak,ked idem kocikovat do terenu,mam vzdy pre istotu flasu s odst.mlieckom,maly ma hned po ruke a ja sa nemusi sklanat vydrz,vydrz,tu to nejde,este par metrov...atd.

aktak
18. júl 2006

potrebovala by som radu, od vas co uz mate prax v obleceni babetkovskom, lebo mam v tom chaos 😀
mohli by ste mi plis napisat ako sa detske oblecenie cisluje, aby som mala sajnu kolko mesiacov ma babo ked mu to bude dobre (i ked viem ze kazde moze inak trosku rast ale aspon priblizne)
dakujem 😉 😉 😉

katrin
18. júl 2006

aktak: veľkosti začínajú tuším od 50 alebo 56 (sú to tie najmenšie veľkosti a je to dĺžka v cm ), potom je 62, 68, 74,80,86 ....

katrin
18. júl 2006

... a v niektorých obchodoch (teda na niektorých značkách) je aj napísané, že napríklad veľkosť 56 je na 0-3 mes., to by ti mali vedieť poradiť v obchode

ervotoc
18. júl 2006

Ahoj tak cislovanie,na to sa mi vobec nespoliehame od.narodenia 🙂 a hlavne to oznacenie,ze jeden rok,6az 9mes.. 🙂 9az 12mes.a kazdy vyrobca inak...kazda krajina inak....maly ked mal 3mes.nosil na 6,9mes.,ked mal 4mes.nosil mikinu na od 1roka....zalezi od toho co to je,mikina,body,dupacky.....od strihu,kvality,vyrobcu....nekupuj vela malych veci,staci ti zaklad a dopredu moc sa ti tiez neoplati,aj my sme dostali napr.zimnu supravicku,kabatik,termo nohavice 86,no v zime mu to bolo nenositelne,obrovske,teraz ma 86tky vecicky,takze teraz mu to asi nebudem davat 🙂 venku tepliska,beha tu v body len 🙂 no tak to odkladam pre niekoho komu sa to hodi,teraz sa kamoske narodilo dievcatko,mozno jej to bude akurat v zime...My sme dopredu kupovali len dupacky,pyzamko,body...veci co sme vedeli,ze vyuzije...ale inak dopredu nic nekupujeme...a kupuj vecicky co maju zapinanie na krku,pantiky...nie jak my,dostali sme vecicky,ktore boli "cacane"ale len na pozeranie... 🙂 neprepchal hlavicku...tak ja len na panty aj preto ze klasik.gombik sa vacsinou rozopina,no a pre spunta je nebezpecny,mohol by prehltnut....my sme najviac vyuzili vel.68,niekto 62....74 akoby sme preskocili,aj 80tku.. 🙂 zatial ti staci zaklad,a uvidis ako ti bude babo rast...ako z vody,vela veci ani nevyuzijes 🙂

aktak
18. júl 2006

a aka je taka zakladna vybavicka? kedze mam termin v decembry, kolko body s dlhym rukavom, kolko s kratkym a tak? ked budu akcie tak by so pomaly rada nakupovala nech potom toho neni naraz vela 😎