Obliekanie do bundy. Nervačia aj vaše deti?

loren
25. sep 2008

moja 18 mesacna dcerka sa nechce obliekat do vetrovky a ciapky strasne pri tom nervaci place az tak ze sa bojim aby sa nezasla robia to aj vase deti uz pomali ani von nechodime

marorlinko
27. sep 2008

to mam aj ja, pocas utekania ho obliekam dakedy, inak sa neda,aj to pisti,dakedy si to aj zoblecie, bo to nechce ciapky hmm uz teraz viem,ze ju bude davat dole, lebo ked mu dam siltovku tak ju da dole a hodi o zem, ked bol mensi tak minulu zimu sa to dalo dat tu ciapku,co bude tuto zimu.v noci nema maly ponozky,lebo si ich da dole, takze zbytocnost. cez den ich ma,nechcem aby mal studene nozky, ked lieta po dome, tak mu nevadia.hlavna vec,ze ja sa musim obliect bo maly mi donesie veci a oblieka ma, ja jeho nemam sancu.

loren
autor
27. sep 2008

no som sa nasmiala nasa slecna zas dobrovolne oblecie len taku tenku bundicku a v tom ze ide ona von nevadi ze je zima

monkula
27. sep 2008

no, my sa tu bavínme o malých detičkách ,ale včera môj predškolák chcel ísť von len v rifliach... 😀

fedra
10. máj 2009

Ahojte maminy,
mame doma dvojmesacne babatka a chcela som sa opytat, ako dlho este mame davat pod nohavice puncochacky ked ideme von. Teraz mi spinkaju na terase len v bodynku a dupackach, no ked im davam riflicky, mozem ich obliect bez puncochackov ked je teplo ???
😒

petrastudent
10. máj 2009

Myslím si , že už by pančučky nepotřebovali-pokud nebudou mít pod riflemi studené nožičky je jim dobre. 🙂

ichbinich
8. feb 2012

Ahojte!
Vyhrabavam temu, lebo je pre mna aktualna ☹
Moj syn am 26 mesiacov a obliekanie je katastrofa. Samozrejme, ze vzdy rano, ked musime odist, tak maly chyta zachvaty. Ja viem, ze by to nemalo vyustit do boja o moc, ze ja som silnejsia. Ale bohuzial rano, my musime ist do roboty, on do jasli, a pekne povedat a vysvetlit si neda, ho musim obliect...
Akceptuje body a pancuchy. Potom hysaci pri nohaviciach a svetri, bunda, ciapka, sal zase idu lepsie. Doma aj v jasliach beha iba v body a pancuchach, na to je zvyknuty. Vie aj, ze hned, ako prideme do jasli, tak ho vyzlecieme. Ale nohavice a pulover musia straaasne boliet, ked sa tolko brani a krici 😉
Ciapku sa naucil nosit, dnes sice nechcel, ked sme sli do auta (v garazi, nesli sme po vonku). Ale ked sme zaparkovali pred jaslami, pytal si ciapku aj sal. Ale inak si skoro celou cestou trhal bundu a krical vyzliect 😒
Kedysi pomahalo sediet pred zrkadlom, ze sa sam pri obliekani videl. Ani mu nejde o to, aby sa obliekol sam, to by som ju aj dovolila, minimalne vyskusat. Jednoducho akceptuje iba jednu vrstvu oblecenia. A pri minus 12 to nejde...
Nemate este nejaky trik? Mozem skusit uz spomenute kluce, uz som ho raz "podplatila" lentilkami, ale to nie je riesenie..
Vdaka za kazdy tip!

gaby21
8. feb 2012

@ichbinich no u nas to iste, ba este horsie, nechce byt obleceny vobec, chce behat po byte nahy, obliekanie je vecny boj, takmer vzdy ukonceny zachvatom, to iste ked ideme vonka, oblecenie kombinezy, ciapky, salu, rukovic a snehul, hotova katastrofa, ja niekedy ani nemam chut ist von, keby uz bolo leto ☹
Ale zase ked uz ho obleciem tak je pokoj, len ten cely proces, strasne ma to vycerpava. A este hroza ked ide cikat, to sa musi pri tom povyzliekat do naha, inac odmietne sadnut na zachod, no hruza 😢
Na vsetky rady, typy a triky som aj ja strasne zvedava 🙂