Overal verzus bunda a oteplovačky. Čo je lepšie?

zabina27
1. okt 2015

Co je na zimu lepsie pre dieta? Teraz ma 16 mesiacov, cize v zime bude mat 18 - 22 mesiacov, bude teda viacmenej len behat, v kociku mozno obcas sa budeme vozit, nie na dlhe prechadzky kocikom. Na von asi tak po sidlisku, na sankovacku, lyzovat nie. Co je praktickejsie? A do autosedacky co?

siska53
1. okt 2015

@zabina27 v takom veku som mala u deti radsej overal..ale tk v tom 3.roku uz radsej oteplovacky a bundu.
Posledny overal mala mala vlani,ked mala 2 a tristvrte roka a uz to bolo pre mna neprakticke,ale ked mali 2roky,nedala som na overal.dopustit.

zabina27
autor
1. okt 2015

@siska53 mne sa tiez zda, ze overal je lepsi, nezafuka popod, nevyhrna sa... a mala si 1 alebo viac na striedanie (napr. kvoli praniu)? a vydrzala jedna velkost celu zimu? zase do auta je mozno lepsie, ked sa bunda vyzlecie. len co som si vsimla, tak chlapcenske su take kratsie bundy, to jedine oteplovaky na traky, teaz mali v lidli a dievcenske bundicky boli take kabatikove predlzene, chlapcenske nie...
no, rozmyslam, najlepsie by bolo asi mat oboje, ale zase ci to nie je zbytocne a tiez peniaze nekradneme 😀

lusyke
1. okt 2015

@zabina27 nasa mala na 20 mesiacov bundu a oteplovacky ale mali sme take co mali taku akoze vesticku takze na chrbatik jej netahalo a bundicka mala patenty proti snehu. Vyhoda bola ze ked si mala zaspinila oteplovacky tak som jej dala druhe a vyprala som len oteplovacky a bundu som nemusela. No zalezi na tebe...ale v oboch pripadoch odporucam mat jeden nahradny overal alebo jedny nahradne oteplovacky.

uhnakova
1. okt 2015

Podla mna je lepsia bunda a oteplovacky zvlast. Jednak sa daju oprat osobitne, jednak si nemusi dietatko obliekat oteplovacky vzdy. Ked nie je sneh, moze mat zateplene gate s pancuskami alebo nejake ine oblecenie (dievcatka aj saty na zateplene leginy). Vetrovku ale potrebuje vzdy, tak sa hodi oddelena od gati 🙂

lusyke
1. okt 2015

hej presne ako pise @uhnakova. Aj nasej som vlatsne ani tie oteplovacky na zaciatku zimy ani nedavala. Nosili sme termo pancusky a zateplene nohavice. Az ked napadol sneh tak sme nasadili oteplovacky. Bundicku sme nosili uz od zaciatku novembra...oteplovacky vtedy este netrebalo.

andyndy21
1. okt 2015

Ja mam rovnako stareho syna a mam kupeny overal a aj bundu s oteplovackami. Ked jedno zamoci, zaspini ma na striedacku a bundu bude nosit aj samostatne s niakymi riflami.

jumama
1. okt 2015

@zabina27 Ved pokukaj aj tu v bazariku, jedny mozete kupit nove a na striedacku nejake zachovale z bazarika, ci burzy. Casto najdes kvalitne vecicky za dobre ceny na burze. Ked pojdete von a vyvala sa ti v snehu/blate dieta alebo len padne na kolienka, urcite je dobre mat i na striedacku, kym sa posusi a poperie.

nicolle21
1. okt 2015

nas mal v januari rok a pol a vynosil oboje.. mali sme aj overal aj oteplovaky s bundickou aj este jednu rezervnu bundicku a vynosene vsetko 😀 overal som mu davala, ked cerstvo napadol sneh, lebo on sa velmi rad valal v snehu a oteplovaky s bundou dostaval na dlhsie prechadzky alebo som mu to menila podla toho, ktore nestihlo uschnut a slo sa v tom druhom
uzivi sa teda oboje podla mna a aj na tuto zimu mu kupujem 2 sady
my sme mali vsetko z lidla, kvalita stredna, ale vydrzalo co malo za vcelku rozumnu cenu

zabina27
autor
1. okt 2015

@jumama praveze overaly som tu pozerala, lebo ich maju mat buduci tyzden v lidli, tak ma to inspirovalo, ale zatial som nenasla nic take, co by sa nejako s postovnym oplatilo a pacilo 🙂

moni244
1. okt 2015

@zabina27 moja mala overaly na von, ked sme niekam isli mimo, tak pancuchy, zateplene nohavice a bundu, neviem si predstavit trepat ju niekte autobus v overale

siska53
1. okt 2015

@zabina27 mala som 1overal a 1bundu s oteplovakmi. Ame viac som do tych 2rokov davala overal. Hned po oprani ako vyschol. V aute som dieta rozopla,dala dolz capicu a sal. Zas na dlhe cesty sme nechodili.
Mala sice mama overaly 2,lebo ked mala 1ra9m.,tak ten po bracekovi nosil kamoskon maly a ona mala dievcensky a o rok neskor mala k dispozocii oba plus bundu a oteplovacky,no zima onicom tak to malo vynosila..
Nam to teda vydrzalo vzdy 2sezony,prvu to bolo trochu vacsie ale v pphybe neprekazalo,druhu sezonu akurat,az k jari uz to bolo trosku kratsie,ale fakt,zima nic moc,takze sme.to v tom februari malinko pouzili.

anjelik2509
1. okt 2015

nám sa overaly osvedčili na vymýšľanie vonku....nič sa dcéram nevyhŕňalo, nepodfukovalo, aj do snehu to bolo super...A keď sme niekam išli, že do obchodu a tak, tak nohavice a bunda 😉 Mladšej, čo bude mať v novembri dva roky, ešte budem dávať tento rok overaly, mám ešte po staršej, tak ich ponosí...Ale staršej, 5 ročnej už dávam bundu a oteplovačky, ale také na tráky mávala....

katrinka8
1. okt 2015

Dcérka má 5,5 takmer a má overal a bundu (bez otepľovačiek) - predtým mávala otepľovačky a 2 bundy na prestriedanie (resp. jednu športovejšiu a 1 takú aj ku sukni napr.), ale keď šla von v otepľovačkách, furt sa jej tie traky posúvali, padali, sme to zviazovali, proste sa stále ošívala, naprávala... tak som si povedala, že overal si dá a bude kľud. Keď nebude treba mať "oteplené nohy", postačí vetrovka 🙂
Mladší má takmer 2 roky, zatiaľ má len zimnú bundu a po dcérke v zálohe otepľovačky. Tiež neviem, či mu dokúpim overal ešte, či čo.

jarus_galbi
1. okt 2015

Nasa mala rok a pol minule vianoce a kupovala som overal, nedala som na neho dopustit. Ak mate stale plienku, tak je overal lepsi. Na prestriedanie som mala zimnu bundu tiez z lidla, taku co mali aj teraz v ponuke. Overal je dobry v tom, ze nam pod neho stacili pancusky alebo termoleginky,a podla toho,ci bola velka zima, tak mikinku alebo nejaky svetrik. Bundu sme nosili len na navstevy alebo do auta, na nakupy. Na behacky po vonku, aj ked nebol sneh, tak overal. Urcite neolutujes 🙂

seahorse27
2. okt 2015

Ja vzdy kupujem aj-aj, obidvoje ma svoje vyhody 😉 A treba aj prestriedat samozrejme...Bunda je prakticka len k nohaviciam - ked idete len autom k lekarovi alebo na navstevu...

lejlla
2. okt 2015

na sankovacky a behacky po vonku: urcite overal...a ja mam vzdy aj bundu a oteplene gate keby sa premocili,treba do rezervy 🙂

libka1
2. okt 2015

Kym je plienka overal, ked uz nie je tak oteplovaky na traky a bunda. Sady mavam vzdy 2, aby sme mali do rezervy ak sa premoci. Vyhoda 3 deti, vynosia az do zodrania 😀

zuzka0605
2. okt 2015

za mna do 1r overal, potom oteplovacky a bunda

jankanoci
Autor odpoveď zmazal
Zobraz