Poraďte oblečenie pre novembrového chlapčeka

wewe4
11. jún 2009

Babulky, čakám prvé bábätko a v mnohých veciach som si neistá. Už by som pomaly chcela aspoň niečo maličkému kúpiť 🙂 ale rozmýšľam, čo budeme najviac potrebovať...
Môžem ho nechať v zavinovačke alebo v deke aj s holými nožičkami...že by mal len body, alebo najlepšie celé dupačky.
A aj by ma zaujímalo, či kupovať veľkosť 56 alebo radšej už tú o niečo väčšiu?
Díky maminky 😉

parvitas
11. jún 2009

ahoj wewe, presne nad tymto rozmyslam aj ja... 😉
ale asi tomu nasmu drobatku necham aspon ponozticky, ak by malo studene nozky 😅
a urcite kupim aj 56, aspon 2-3 kusky... aj ked netusim ake bude velke

wewe4
autor
11. jún 2009

No ved prave...vsetko sú to také detaily, ale pre babatko velmi dolezite...snad na to nejak prideme 😉

lienocka235
11. jún 2009

baby co sa tyk velkosti tak sa riadte velkostou baba na UTZ.. ale urcite by som 56 kupila.. ale je rozdiel 56 nasa a 56 napr. z nextu hm a tak..

ja som mala cca priemerne dievcatko 3300 a 51 cm a 56 sme vynosili mesiac a pol... niektore aj dva tri mesaice.podla výrobcu . najma bodicka a a tie komplet dupacky.. by nemali byt podla mna moc volne.. nasa sa na to hnevala.. vyzerala ako taky utopenec..

s holymi nozickami moc nie... v deke. elbo novorodenci rychlo stracaju teplotu.. nozicky hlavicku by mali mat v teple.. ponozticky a tak..

parvitas
11. jún 2009

dakujem lienocka 😉

murinka
11. jún 2009

ahoj wewe4.aj ja ti poradim 56-urcite.a co sa tyka oblecenia a zavinovacky-zavinovacku nemam,neviem,ako sa v nej babo vyhreje,ale mam perinku,do ktorej sme malu balili len v plienke a kosielke,pretože v nej bolo teplo.ale podotykam,ze mala aj ponozky,ktore vsak pripominali podkolienky 😅 inak-v novembri bude chladnejsie-oblec ho podla toho aku teplotu budes mat v izbe.aby mu nebola zima-ani horuco.ked som bola v porodnici manzel kupil 3kosielky,3pary ponoziek a jeden komplet dupacky-kosielka.vela ti toho netreba pre take male babo,ktore bude rast ako z vody 🙂 tieto veci,ktore som napisala sme nosili az doteraz.....uz su nam male 😎 stastlivy porod 😉

denisocka
11. jún 2009

ahoj,aj ja chcem poradiť 🙂 my sme decembrovi 3000g/49cm

to čo som najviac využila je !
- fusak EMITEX combi,mali sme ho 2 zimy
- určite ZIMNU zavinovačku do autosedačky EMITEX,tu sme použivali vvšade, v sedačke,v kočiku,doma...
- košielky už nikdy obyčajne, nakoniec som sa nevedela vzdať teplých bavlnených DETEX ,čo sa prekladaju na brušku !!! tie som mala ale 62 a 68čky,zahneš rukav
- body dlhy rukav
- UPLNE SKVELE biele dupačky z TESCA take s mackom,tie som mala po 2 balenia /6ks/ 56 aj 68 - potom som už kupovala vždy občíslo viac
- čiapočky z RADA SLOVENSKO ,všetky ostatne čo som v nadeji povyhravala na MMA som nepoužila,takže nič frajerske netreba,ale učelne bavlnene
- učite nesmiem zabudnuť na par STVORCOVYCH klasickych zavinovačiek,určite nie tie na suchy zips!!!! toto som vobec nepoužila,teraz to mam ako podložku na prebalovanie,to ti vobc dieťatko zastiahne pevne
- plienky 80x80 mam asi 30ks ale zbytočne,stačilo 20 a par menších ,tie doteraz nosi ako maznačika,a pri spani
- 2x 2ks poštoliek,najmenšie a väčšie
- ZIADNU KOZMETIKU !!! iba olivovy olej,paličky do ucha,nosa,kefu na vlasy
- kolotoč nad postielku,ale ten mi osobne žral nervy,tak sme vymontovali to čo hraje tu hnusnu melodiu

Určite netreba ešte paplon a vankuš,ja som sa tak splašila,doteraz nepouživame
-mala som aj baldachym,ale 3mesiace chytal prach a dala som to preč,ale určite KUP ten mantinel do postielky,ja som si dala ušiť dookola ,za priplatok 😀

denisocka
11. jún 2009

zabdula som,pančušky 62 a 68 ,tie sme vynosili aj toho roku 😀 , ponožky teple,rukavičky take obyčko po 20sk aby sa nepoškriabal,štikačky na nechty .... či ty chceš len oblečenie? ja som kupovala aj 56,potom 62, a potom už ob - 74,86, teraz aj 98, a mame aj HaM kratasy na traky 110 😀 ,teraz z nich su nohavice,za 2 roky budu kratase 😀 -ale to už žartujem

terezka044
11. jún 2009

ahoj ja mam sice letne babo, ale velkost moze byt aj podla toho aka si ty bola velka ked si sa narodila alebo podla UZV najlepsie.. vsak uvidis ake bude babo velke ked sa narodi a pocas toho ako budes v nemocnici moze manzel nieco dokupit 😉
napriklad ja som kupovala vsetko 56tky a zopar 52ky, nosime len tie 52ky lebo je mu vsetko velke, pri narodeni mal 47cm 🙂

lul
11. jún 2009

skvela tema, aj my cakame novembroveho chlapceka, tesim sa na rady 🙂

wewe4
autor
14. jún 2009

Babenky, dakujem! Vytlacim si Vase rady a mozem ist nakupovat 😀

misskkaa
16. jún 2009

ahojte babenky,tak tento problem mam aj ja , som v 22tt,a syncek mi vazi necelych 400g. a kupovala som 62-to mi povedala predavacka ze mensie nemali,a ze je to pre dieta od 3mesiacov,, ale aj tak som to kupila lebo je to neskutocne kraaasne 😵 . potom jedny dubacky a tam je napisane iba ze "2". tak to neviem aka je velkost,ale kupovala som to v slovenke,takze urcite je to kvalitne,len neviem preco na kazdej vecicke maju ine rozmery 😒 . ja osobne som pri narodeni vazila 2,25kg, mamina hovori ako dvojkilove masko. ale zas ked cakam chlapceka tak bude tazsi,nie????? 😒

tilly
16. jún 2009

zatiaľ mám zavinovačku do autosedačky a overal 62, určite dokúpim dupky a bodyčka... ale kopec vecí mám po synovi, ktorý bol síce letný, ale veď niečo využijeme 😀

inak, dosť vecí som dokupovala priebežne, dnes už nie je problém dokúpiť veci cez net... na začiatok stačí pár vecí a po návrate z pôrodnice budeš vedieť aké veľké je bábo a koľko toho potrebuješ 😉

veronika81
16. jún 2009

misskkaa, určite aj č. 56 kúp 😉 Môj malý bol taký priemer, 3370g a 50cm, nosili sme veľkosť 56, ale do pôrodnice mi priateľ náhodou doniesol aj 62 a musela som rukáv 3x vyhnúť a bolo mu to po kolená 😀 Ale časom dorástol, už aj vyrástol 😵
Netreba veľa 56, na začiatku bábo rýchlo rastie, samozrejme závisí od toho, aké veľké sa narodí. My sme 56 nosili 4-5 týždňov.

wewe, ja som malého balila do perinky v košieľke a plienke, bol marec, bolo také jarné počasie. Samozrejme aj ponožky mal. Ale v perinke bola tenšia náplň, sú aj také hrubšie, na zimu. Riaď sa potom podľa dieťatka, kontroluj teplotu vzadu na krku, ak bude spotený, tak mu je teplo, ak studený je mu zima. Také mierne teplučké je ok 😉

zuzka88
16. jún 2009

Aj my budeme mat chlapca skorpionika 😵 😵 😵
Nejake vecicky sme uz podostavili, nejake som si aj kupila, v belasej farbe ale okrem oblecenia sa zamyslam aj nad kocikom, resp. nad tym, aby sa mi do vanicky zmestil fusak, ved v nom stravime celu zimu, cize skoro do pol roka, tak aby sa tam krpec zmestil s fusakom aj ked narastie.. neviete, aky vnutorny rozmer hladat?
Resp kolko cca narastie babo, ked sa narodi take 50-53centimetrove?

flavi
16. jún 2009

no moja dcera sa narodila 3900 g a 51 cm a 56 jej nebola uz dobra ani cestou z porodnice... hned doma sme ju prezliekli do 62 a veru malo ich ponosila, takze ja ani teraz nehodlam 56ku kupovat malemu.darmo ma dieta len 51 cm, ak sa bali nasiroko - neviem, ci sa to dnes este robi, ale myslim, ze hej, potrebuje vacsie dupky... potom naraz ked prestanete balit nasiroko, tak bodynka zrazu ostanu volnejsie a gature kratke, bo sa zdvihne pudlo...
a myslite pri nakupoch na to, ze vsetky babky kamosky susedy kolegyne povlacia po porode kraaasne dupacky co videli vedla v obchode a vsetky kupia male cisla, cize na zaciatku budete mat oblecka asi dost... a z prvych velkosti fakt rychlo vyrastu, ak sa nenarodia 2 kg...

paola.o1
16. jún 2009

tak moj dlhan mal pri porode 57cm, takze som bola stastna ze som nakupila 62.
narodil sa v oktobri, takze na zimu sme vyuziili:

- body s dlhym rukavom
- dupacky
- pancusky
- svetrik na zips v predu
- overal
- teple boticky
- rukavicky
- fusak do kocika
- tepla ciapocka s tymi klapkami na uska je najlepsia
- zavinovacia deka do autosedacky

nic ine som vlastne v zime ani nevyuzila, lebo aj doma mal na sebe body s dlhym rukavom a dupacky.

lamada181
16. jún 2009

ahojte babenky ja mam sice septembrové a julové babatká ale viem co som si prežila pri malom narodil sa predčasne takže viem ako cez zimu sme to prežívali určite budete potrebovať body s dlhým rukavom. košielku alebo tričočko, nejaké tie nohavice alebo dupačky ak dáte nohavice tak aj pančušky, budete potrebovať nejaké oteplené oblečko a tiež 2 čiapočky jednu tenku a tu druhú hrubú. rukavičky, papučky a samozrejme zavinovačku a nejaku tu deku a samozrejme fusak. a ked am možem odporučiť nejaký kočiar vaničkový ja som pri dcere spravila chýbu a kupila som si ten s prenosnou taškou a ten nebol dobry myslim že sa to volá štvorkombinacia a pri malom som si kupila vaničkový a bola som spokojna

veronika81
16. jún 2009

zuzka, my máme PP GT3, čo je z tých väčších kočíkov, ale neviem teraz zmerať vaničku, lebo stará mama vonku kočíkuje 😉 Malý má 3 mesiace, ale už skoro 7kg, je to taký malý valibuk a dávam mu ešte asi tak mesiac..potom do vaničky už myslím nevojde 😀 A keby bola zima a potrebovali sme aj fusak, tak neviem-neviem 😖

A je pravda ako flavi píše, že ak budeš baliť naširoko, tak určite o číslo väčšie, lebo dosť to naberie. My sme balili mesiac, košieľky sme mali ako som písala č. 56, ale bodíčka 62, aby sa zapli dole.

paola.o1
16. jún 2009

to je fakt na kocik bacha. my sme kupili pegperego skate a vyuzili sme ho 5 mesiacov, potom sa mi tam skratka maly nezmestil, tak sme kupovali dalsi

veronika81
16. jún 2009

paola, tak pri vašich 57cm, to ti verím. Tiež som chcela PP Skate, ale odradilo ma práve to, že mi pripadal malý. Hlavne keď sa preklopí do tej športovej verzie.

zuzka88
16. jún 2009

diky baby k tym kocikom, ja planujem bud concord alebo jane takmusim kuknut ako vyzera ten GT3.. My sme obaja dost vysoky tak asi aj babo bude vacsie, len keby to clovek vedel dopredu 🙂

lamada181
16. jún 2009

baby mi mame pomaly rok a maly sa mi zmesti do vanicky v pohode a mame kočiar babypoint v3 suseda jane a malu tam nezmesti a to ma pol roka

veronika81
16. jún 2009

lamada a koľko máte kíl a centi? 😉

lamada181
16. jún 2009

malý ma 10 kíl a okolo 75 cm ak nie viac a vo vanicke mame dost este miesta a ja a aj manzel sme dost vysoky