Textilné tréningové nohavičky

danielala
20. okt 2009

Ahojte, zvládli sme úspešne učenie na nočník s tým, že pokiaľ ideme na dlhší čas do tejto zimy, pre istotu obliekame jednorazové pamperskové tréningové nohavičky. Ale dcérka má pocit, že má plienku a samozrejme, že do nej pustí. Ak jej tieto plienkové nohavičky nedáme, vydrží bez potreby ozaj dlho, lenže v tomto počasí si často netrúfam ísť s ňou trebárs na nákupy ,,naostro" 😅.

Textilné tréningové nohavičky mi prídu ako vhodné riešenie, síce vraj viac prepustia, ale pripomínajú viac klasické nohavičky. Lenže je to drahá záležitosť plus-mínus 13 eur za kus, tak sa chcem spýtať na Váš názor a skúsenosť, či to vôbec využijeme, prípadne, či nie je niekde dostať kúpiť podobná vecička napr. slovenskej výroby za prijateľnejšiu cenu. Ďakujem 🙂

trixi
20. okt 2009

ahoj daniela, Tvoja Tanicka je velka sikulka. Ja som mala asi 6 ks treningovych nohaviciek. Pouzila som dvoje a to v case, ked som "trenovala" maleho bez plienky, doma a v lete. Presne ako pises, maly sa do nich vzdy pocikal, pretoze mal pocit, ze ma plienku. Mne osobne sa osvedcil skladaci cestovny nocnik. Nosim ho stale v "kabelke", alebo ho mam hodeny v aute, ked chodime na dlhe cesty. Dnes sa vsak maly v pohode vycika "na stojaka". A este co sa tyka tych treningovych nohaviciek, mala som same zahranicne a malemu vzdy pretiekli.

bihan
20. okt 2009

Nemám vyskúšané, ale nemusíš investovať 13€ za ks 😉
http://www.plienka.sk/product_info.php?products...

Slovenské Baby Lucy

danielala
autor
20. okt 2009

Ďakujem dievčatá, za informácie aj za odkaz, hneď objednávam! Nočníček nosím tiež so sebou, síce nie skladací, ale ten malý ikeácky, no ešte nikdy sa jej na verejnosti neráčilo.... 😒

dahlia23
21. okt 2009

danielala, my sme mali tie tréningové, čo písala bihan a v pohode. 😉 tak snáď budete spokojné 🙂

katy1979
21. okt 2009

danielala treningove majú aj v mothercare v ba ale netusim odkial si? my sme mali jedny. obcas sme ich pouzili ale asi by som sa druhykrat na to vykaslala. zadrzi to naozaj iba ak si cvrkne ak pusti plnu davku tak je mokra tak isto. takze ju musis aj tak prezliect. a aspon tie nase velmi dlho schly. mam pocit ze bola vnutri napln z vlny. a kratase som mu na to veru nenatiahla. skus risknut chodit von normalne v nohavickach a uvidis.
popripade ju preventivne vonku posadit na nocnik nech sa vycika po nejakej dobe.

domca1511
20. júl 2011

@katy1979 Ahoj dakujem,že si napisala toto lebo aj ja som sa chystala to kupiť ale ako vidim tak nie.My chodime v nohavičkach aj von aj na navštevu a nepocika sa a ked aj noačo prezlečem sice nosim kopu šatou zo sebou ale ved je to dieťa 🙂 Už sme 2tyždne a clkom sa drťime dnes sa pocikala len raz a včera ani raz.Horšie je že sa zvikne pokakať 🙂

tehula
3. aug 2011

Baby, ak by ste niektora mali zaujem, ja posuvam dalej. Kym mi to prislo postou, uz ich nepotrebujeme. Nemam ale vyskusane, no vyzera, ze zadrzi to moc dobre.

cukroska
5. nov 2011

@tehula máš ešte na predaj tie nohavičky ???mala by som záujem,nemám skúsenosti takže píš cenu,ako poslať...atď..diiik 🙂

tehula
5. nov 2011

@cukroska uz nemam, predala som, ale rozhodne odporucam vyskusat to s tymi gatkami, najma mimo leta, ked nemoze si dieta nacurat az do bot.

cukroska
5. nov 2011

@tehula ďakujem ze si odpísala ,neva veď ja si ich nájdem,hlavne na dlhé cestovanie a v zime sanice/kombinéza/ tak som chcela vyskúšať pre prípad nehody 🙂 vďaka

vierkasteffi
5. nov 2011

@trixi a to je aky cestovny skladaci nocnik, to pocujem prvykrat?

parvitas
5. nov 2011

@vierkasteffi ahoj, vola sa to potette plus, da sa pouzit vonku so sackami, alebo doma ako redukcia na wc. sesterka to ma pre jej malu a pochvaluje si to. hlavne to nezabera vela miesta...

trixi
6. nov 2011

@vierkasteffi presne ako je prispevok od @parvitas, mame ho, dnes ho este pouzivam ako redukciu na WC. Velmi mi posluzil. Mala som obe velkosti. Je to super vec.

vierkasteffi
6. nov 2011

@trixi pozerala som celkom fajn to vyzera ale neviem si predstavit zeby do toho cikal vonku asi by ludia po mne pozerali či mi nešibe 😀 😀 😀

trixi
7. nov 2011

@vierkasteffi mne je jedno co si ludia o mne myslia 😎 , takze nebol problem napr. cikat do nocnika pri vybere batozin na letisku. Leteli sme sami, cakala som na kufre, ked Matko zahlasil, ze chce cikat, WC bolo cez celu halu, tak som si ho posadila na nocnik, vycikal sa, sacok som zaviazala a vyhodila. Ludia sa usmievali a dve panie sa pytali, kde som to kupila, pretoze nieco take zhanaju. Tak isto pri starte v lietadle, Mato zavalil, mama cikat (mal 2 roky), tak som vytiahla nocnik, a ako bol priputany, tak sup nocnik pod neho, Matko sa vycikal a s maminami okolo sme mali o com klabosit. 😉 . Dokonca mame fotku ako cika na nocniku na parkovisku pod dazdnikom, alebo v aute, na dialnici, ked bola zacpa a posuvali sme sa po centimetroch. Nemohli sme zastavit, tak som ho odopla z autosedacky a rychlo sa vycikal do nocnika. Dnes ho uz pouzivame na dovolenkach ako redukciu na wc sedatko.

badovabarca
8. máj 2012

Mozem sa opytat kde sa da zapupit takato vecicka? A poradite mi aj ako mam znova prinutit sa zacat pytat 3 roc.syna na cikanie. Zacal sa mi pytat cca ked mal 2 aj 4 mes. sam ale ako nastupila zima zacal sa mi pocikat a precikavat. A momentalne sa nepyta len ked uz cvrkne tak povie alebo vobec. Uz neviem ako to riesit uz som aj po dobrom dohovarala , a vyhresila a capla po ritke, a dala trest napr. nepozerat oblubene rozpravky ale proste on sa mi vysmeje do oci a hotovo. Uz som zufala s nervami. Nakolko mam este 16 mes. a rada by som ho zacala davat skusat cikat teda dufam ze cez leto sa nam podari sa vycikavat aj vonku. Zatial ho davam na nocnik ale nechce tam byt teda mam pocit ze este akoby to nechapal ale stale chodi s nami a diva sa ako jeho starsi cika na stojaka na WC a aj vonku. Je decembrovy takze cez leto bude mat 1 a pol a viac. Prosim poradte ako mam ist na starsieho aby sa nespoliehal ze ho ja dam a ked zabudnem najma pocas obednajsieho spanku tak sa pocika . Cika vzdy pred spanim a aj pocas neho 1x. Dakujem

danko74
20. okt 2012

@badovabarca ahoj, neviem či je tvoj problém ešte aktuálny, ale moja kamarátka mala podobný problém so svojim 3ročným synčekom (má narodeniny začiatkom decembra), a už si nevedela rady. K narodeninám som mu kúpila sadu nohavičiek (obyčajných slipkov) s motívom Vláčika Tomáša - v tom čase to bola jeho najnajnajobľúbenejšia rozprávka, ale keď som mu ich dávala, tak mi musel sľúbiť, že sa do nich nepociká a aj to dodržal, na vianoce už sa pýtal sám, prípadne sa sám vybral na záchod - neviem či pomohli tie nohavičky, alebo ten sľub čo mi dal, alebo či proste dozrel "jeho čas", ale stalo sa 🙂 Ale jedno tie viem povedal so 100% istotou - hrozby ani tresty nepomáhajú, práve naopak!!!
Mojho synčeka som začala dávať na nočník hneď keď už vedel sám sedieť, vždy keď sa zobudil, tak som ho posadila na nočník, do ktorého sa vycikal a aj vykakal (vždy keď sa človek zobudí, tak má predsa potrebu ísť na potrebu 🙂), a ja som vždy prejavila véééľku radosť a tiež som mu vysvetlila, že urobil véééľku radosť aj nočníčku, lebo ten už bol smadný a hladný a že už sa nevedel dočkať kedy mu dá napapať. Mimochodom, snažila som sa vyhnúť pochvale typu "ty si šikovný" alebo "ty si už veľký chlapec, ty už cikáš na nočník", jeden pán psychológ mi raz povedal, že to v deťoch vzbudzuje pocit sklamania a frustrácie, keď sa im nepodarí vycikať alebo vykakať práve vtedy, keď ho ja posadím na nočník, tak preto som to obrátila na seba, že mne a nočníku urobil radosť a ak sa mu nepodarilo, tak som mu povedala, že asi vypil málo vodičky a že mu trošku donesiem (čakal na nočníku) - takmer vždy keď sa napil sa o chvíľočku aj vycikal. Mal zhruba rok, keď mi začal sám ukazovať a pýtať sa cikať a kakať (kaká takmer vždy do nočníku, iba keď má nejaký akútny problém s bruškom tak mu ubehlo), samozrejme, že nie vždy, ale postupne sa pýtal častejšie a častejšie, neskôr si aj sám išiel na nočník až sa postupne sám "odplienkoval" - proste žiadny nátlak, žiadne tresty, len pozitívna motivácia a trpezlivosť, každé dieťa má svoj čas.

badovabarca
20. okt 2012

@danko74 ahoj jej tak si ma potesila tak na nocnik chodime ale zatial len obcas sa nam podari niekedy hned a niekedy aj polhodku sedime. Ja viem nechcem robit natlak ale mam pocit ze este to neviem asi tak regulovat respektive potlacit ked mu trosku treba lebo minule som ho pozorovala a cikal po kvapkach kazdu chvilocku bez toho aby si uvedomoval ze ho sledujem. Ked mu treba vela cikat tak ano spusti prud . Len hlavne neviem kedy ho dat lebo rano vypije mlieko 2 dcl, o hodinu 2.5 dcl vody a ked ho potom dam do pol az hodiny tak sa mi nevycikaka alebo dlho sedi az kym sa podari. Ako ja by som uz isla urcite. Tak skusime s pochvalou ako si radila je pravda ze asi nadmerna vacsina to urcite aspon 1x krat presne ako pises povedala svojmu dietatku. Ty chces pochvalit svoje dieta ze aby to tak zobralo a ono je opak pravdou. Uz som myslela ze to necham tak a ze budem cakat na den D ale bojim sa ze sa mi sam neodlienkuje alebo bude mat az 3 roky :O( No dufam ze ked uz ma 21 mes. tak pochopi novy zmenu taktiky na neho a rychlo bude spolupracovat. Dakujem za radu este raz :O) Tak do veseleho cikania 😀

danko74
20. okt 2012

@badovabarca a ešte som si spomenula na jednu radu, ktorú som pred časom dostala. Dieťa sa najlepšie učí pozorovaním, tak keď potrebuješ ísť na záchod ty, tak mu to povedz, opíš mu, že ťa tlačí / šteklí bruško a tak sa musíš ísť vycikať, choď na záchod a nechaj otvorené dvere, keď ho zaujmeš a pôjde ťa pozorovať začni mu svoje pocity úľavy opisovať a tvár sa spokojne. A opisuj mu aj to že si ideš odtrhnúť papier aby si sa mohla poutierať (niekedy nabudúce ho môžeš poprosiť aby ti papier odtrhol on sám - určite to urobí moc rád), potom mu opíš ako sa obliekaš (že najprv treba natiahnuť nohavičky, potom napr. pančucháče a až nakoniec tepláky apod. a samozrejme koniec mu pekne podrobne opíš a názorne ukáž ako si umývaš a utieraš ruky. A ako čerešnička na koniec sa ho opýtaj, či to chce vyskúšať aj on (myslím, že už má vek aj na to aby "testoval" aj veľký záchod). Alebo mu zober nočník so sebou na záchod, polož si ho pred seba a "robte" to spolu naraz - hlavne to musí byť vždy pre neho príjemné a hravé.

badovabarca
21. okt 2012

@danko74 ahoj tak maly chodi pozorovat mna alebo brata od 1 roka ako zacal chodit mozno aj skor ked aj lozil uz si nepamatam aj ked brasko cikal po stojacky som mu popisovala ze cika a ze potom splachneme teraz ked sa nam zadari cikat do nocnicka tak hned chces ist vyliat a zakyvat aby som mohla potom cikanicky splachnut 🙂 😀 tak myslim ze ekby som mu zacala vsetko popisovat ako pises tak by mi uz pri 3 slove usiel 🙂 ale tak skusit mozeme. Dakujem este raz 😀

romculiatko
18. mar 2015

Ahojte maminky chcela by som len vediet co su to tie trenigove nohavicky ci su take okoplienka ci ako dakujem za radu

ivkadracova
9. júl 2015

@trixi fuh : )) viem si to predstavit urobit v grecku, ale v amerike by som sa teda neodvazila ... neexistuje, tam sa ani nekoji na verejnosti, hlavne na vychodnom pobrezi, presne vidim ako uz idu k tebe policajti a hovoria, pani, excuse me, toto tu robi nemozete ...

tina2014konik
18. jan 2016

@danielala ahoj., take nohavicky mam za cenu 3 EUR za kus.. ak este mas zaujem

tina2014konik
18. jan 2016

@romculiatko nie su skor ako klasicke nohavicky, ale maju 3 vrstvy, zvobku bavlna, z vnutra jemne frote a uprostred Pull material - nepromokava vrstva. peries ich ako klasicke nohavicky. Len viac zachytia, e nepretecie to az an nohavice, teda pri malej nehode.