Výbavička a vecičky - čo dobré dostať v Anglicku?

jankando
22. máj 2008

poradte co sa oplati, co sa vam paci, pripadne co ste nevyuzili, ci co sa vam nepaci..

hirondelle
22. máj 2008

Jankando,ja som dostala ako darcek celu sadu Avent-sterilizator,flasky,cumliky,odsavadcku na mlieko,ohrievac na mlieko...atd.Je to vyborna vec,kt.stale vyuzivam 🙂 Bola to cela sada Avent.Dalej hojdaciu stolicku resp.take male kresielko,to sme dlho pouzivali,mobil nad postielku- kolotoc.Bola som spokojna aj s moses basket,ale neskor sme ho vymenili za postielku.Je sice napisane,ze babo tam moze byt do 6 mes.,ale Zoë bola dost dlha,tak uz asi v 3.5 mes.bola v postielke.Co bolo vyhodne,ze bola stale so mnou,mohla som ho prenasat,kde som len chcela,myslim vo vnutri.Dalej sme velmi dlho vyuzivali baby bjorn klokanku 🙂 ci uz vonku,alebo dnu.ak si este na nieco spomeniem napisem 🙂 Ale urcite NAJ bola sada AVENT 🙂

jankando
autor
22. máj 2008

to avent planujem i ja kupit, i ked velmi nerozumime na co je ten sterilizator a este kopec vela ohrivacom je tuna, i cestovnych vies take na flasku..kopec fasa veci je tu, len potrebujem rozumiet na co je to vsetko.. 😉
a co a tyka klokanky..tak to tatko si vyberie..uz mi oznamil, ze chce nejaku peknu pevnu ciernu.. 😉
no ten basket neviem ci kupime, uz mame kupene postielku a nejako maaalo miesta v izbe.. 😠 takze neviem..len rozmyslam, v com donesieme babo domov, snad v autosedacke, ale mamca na mna nadava, ze kde take male baby dam to autosedacky.. 😠 a zase tie baskety su niektore take fajne, ze sa daju prenasat nie? aspon tak vyzeraju na obrazkoch...
a inak som rada, ze si sa pridala, ... 😉 😉

jankando
autor
22. máj 2008

este inak, pr4krasne meno pre krasne dievcatko..vazne.. 😵 😵
a este sa chcem spytat, ci si rodila tuna v uk?

hirondelle
22. máj 2008

Janka,ked mate postielku a mensi bytik,tak si myslim,ze je to Ok a basket nepotrebujes.V kt.cast UK si,pretoze my mame az dva moses baskets 😀 ,jeden sme kupili a druhy dostali ako darcek,tak by som Ti jeden mohla poziciat 😉 Ja som ho vyuzila,pretoze mame velky dom,tak Zoë bola stale pri mne ci som uz varila,alebo len tak v obyvacke.
Sterilizator je velmi dolezity.Zo zaciatku musis vsetko sterilizovat ci uz cumliky,alebo flasky,tak ten si urcite kup.Ja som 10 mes.kojila,ale vecer som aj prikrmovala,tak ta Avent sada sa mi zislla.
Dakujem za pochvalu mena.Vy uz mate vybrate mena? My sme do poslednej chvile nevedeli pohlavie,ale citila som,ze to bude Zoë 🙂 😵
Rodila som tu v UK.Ked pojdes domov,musis mat autosedacku,taky je tu zakon 😉 🙂

stvura
23. máj 2008

Caf baby...no musim povedat ze vam troska zavidim ze mozete nakupovat v UK...ja som si dala poslat komplet vybavu oblecenia pre drobca, lebo u nas v obchodoch sice uz dostat toho viac, no chlapci su furt znevyhodneny voci dievcatkam. Ale i tak sa mi veci pacia viac anglicke a tiez ta cena...no s body za 200 korun u nas sa to neda porovnat.
Mi sme sa s manzelom po troch rokoch byvania v Uk rozhodli pre Slovensko...

hirondelle
23. máj 2008

Stvura,to Ti verim...Ked sme boli naposledy na SK bola som "milo prekvapena" z vyberu veciciek a hlavne z tych cien 😒 😠 pre mladu rodinku nakupovaie veci pre babatka musi byt velmi nakladne , hlavne ten vyber nic moc 😒 Uz aj k nam SK sa dostava do obchodov vacsi sortiment oblecenia,ale tie ceny 😠 Musime dufat,ze sa to jedneho dna zmeni 🙂 Aj UK ma svoje + aj -,sama urcite vies.Co je vyhodne tu,ze vecicky mozes dostat kvalitne za vyhodnu cenu.A body za 200 SKK sa mi zda max.prehnana suma a najhorsie je,ze babatka velmi rychlo rastu.Ja som mala kupenych kopec veciciek new born baby a nevyuzila som ani jednu,pretoze Zoë,ked sa narodila mala 4.30 kg,tak som musela dokupovat 0-3 mes.Koniec koncov dolezite je,ze nase babatka su zdrave 🙂 Vybrali ste krasne meno pre chlapca 🙂
Vidim,ze obe mate augustovy termin 🙂 Tehotenstvo prebieha ok?Uvidite,ten posledny mesiac bude najhorsi ☹ ,ale to cakanie za to stoji 😵 😵 😵

sue
23. máj 2008

...len poznámka k sterilizátoru - ja som ho doteraz nevyužila ani jeden krát 😉 takže aj tu platí, že u každého je to inak 😉

hirondelle
23. máj 2008

Sue a ako si sterilizovala,ci normalnym sposobom bez sterilizatora?Ja som vyuzivalakazdy den 😉

sue
23. máj 2008

Hirondelle, hej normálne v hrnci, to mi je stále pohodlnejšie...

jankando
autor
23. máj 2008

Caute baby, no som rada, ze sa to tu rozbieha..
Hirondelle....no ja urcite kupim ten sterilizator,(viem, ze sa tym sterilizuje) no ja len neviem ako sa to pouziva, ale do toho prideme...budem tu mat mamcu sem tam pri sebe,tak to zvladneme.. 😉 no s tou autosedackou, tak tu budeme uricte potrebovat, len som nevedela, ze musi byt pri odchode z nemocky..ja hladam (este nemame) taky kocik, aby bol uz s autosedackou.nieco sme v Mothercare nasli, ale to este zvazujeme.. 😉
co sa tyka mena pre nase bejby..tak my nejak (mozno hlupo naivno) tusime, ze to bude chlapcek.na dievcatko sa velmi nepripravujeme (to nie je velmi dobre..ale..) a meno mame vybrate tak aby sme boli spokjni obaja,i ja i moj priatel..moj priatel vybral Sean (son) a ja pom ojom zosnulom tatkovi Peter (po ang. Pitr), cize bude Sean Peter.... 😉 a pre dievcatko este stale uvazujeme, ale dve sme uz nasli..ale to fakt myslime, ze tio bude chlapcek.. 😉 😝
Inak moje tehu prebieha docela fajn, az na to palenie zahy vkuse..ale uz si to tehu uzivam, lebo do 4 mesiacov som mala obdobie vracania, nechuti, a vsetko mi smrdelo.. 😠 😠

jankando
autor
25. máj 2008

baby, a co mi poradite pre bambina ako na dupku a take medicinske vecicky...tuna z uk..

hirondelle
27. máj 2008

Janka,na zadocek je velmi dobry Sudocrem a ja pouzivam aj Zinc & Castor Oil.Tieto dva sa velmi osvedcili 🙂 Ak bude mat babatko koliky,velmi dobry je Infacol 🙂

jankando
autor
27. máj 2008

Ahoj Hirondelle ,
no tu vzorku mam Sudocremu, od midwife...ale dokupim urcite.. 😉 a co sa tyka tych kolikov, no ja sa priznam , ze ani neviem co to je..ale Infacol som videla alebo citala niekde...
este sa chcem spytat, ci ste prali vecicky detske vsetky po kupeni a ak ano tak ake pracie prostriedky su dobre..zalezi ci nezalezi na tom, ci su to prasky nejake extra pre deturence a ci normalny je v pohode..zacnem o chvilu prat vecicky no neviem co dobre kupit na to...
a ak mozem opytat, podelte sa o vsetko, co sa vam tu zda dobre a co sa osvedcuje, pripadne co mozme porovnat k nsemu slovenskemu a je to samozrejme dobre pre deticky..dakujem 😉

jankando
autor
1. aug 2008

Ahojte, kukam, ze nik tuna neprispieva, to akokeby nik v anglciku nebol.. 😀 a pritom nas je tu fura, ze..
tak snad sa dockam nejakych rad a tak.. 😉

zajo79
3. aug 2008

ahoj jankando.

my sa chystame do anglicka tento tyzden, za brachom, mame tam byt sice len 5 dni, ale chystam sa nakupit dost podstatnu dast vybavicky. Mame mat chlapca, takze uz sa mozem zamerat aj na konkretne farby. Neviem co sa opati a co nie...zatial.. ale z ebay som vcera objednavala sterilizator, odsavacku, sadu flasiek, nahradne misky vsetko od avent a este angelcare -monitor dychu v jednom s odposluchom. vsetko dokopy stalo tolko, ako stoji tu angelcare...takze aspon toto viem ze sa oplati. V obchodoch to je o par libier drahsie, cize stale sa to oplati aj z obchodov.

Vecicky nemam vobec ani ponatia co tam stoja, ci natrafime na vypredaje...nepotrebujem kupovat same znackove veci, staci mi pekne a kvalitne. odchadzame o 3 dni, ja sa uz neviem dockat...hlavne na tie nakupy. Tak som zvedava ci mi dva kufre budu stacit ked pojdem domov 😀

stvura
5. aug 2008

Caf Jankando...no z kozmetiky doporucujem znacku Mother Earth, i ked je troska drahsia, alebo Green People.
Su obe organicke, ja sa dost obavam Johnsona a Nivei, lebo kamosky co mali drobcov sa im z toho vyhodili. No a nas blondasek {mi sme s muzom obaja velmi svetly, fototypy II} bude urcite "fajnovka".

Ja som vsetky veci oprala klasicky v Ariely, viem ze pre "exzemove deti" je dobra u nas Lovela {v tej prala sesternica, lebo jej mala ma atopicky exzem}, ak das 2x plachanie by to malo byt okej. Inac som nedavala avivaze, lebo este stale i ked uz pred finisom urcite vone nezvladam...
Ale urcite kup drobcovi u nas Aviril krem a neskor Marina krem - ak ideme s muzom do Anglicka a Nemecka ho tam vozime na tony vsetkym kamoskam a velmi si ho chvalia.

Ja sterilizator vobec neriesim - to sa da neskor, rovnako ako odsavacku - u nas v nemocniciach je moznost odskusat si a potom uvidis co ti viac vyhovuje.

jankando
autor
5. aug 2008

Ahojte baby..ak dakujem za prispevky
zajo79...tak si uzi navstevu anglicka..ja som tiez chcela predtym nieco objednat z ebay, ale nakoniec, ze radsej nie..ze kupoim to , co vidim... 😉 a tych veciciek my uz mame nakupeno asi dosti..a to este i mamca nam kupuje...a zbytocne, lebo babo rychlo rastie , o chvilu bude trebat vacsie a vacsie.. 😀
stvura....dobre meno.. 😝 no tie znacky som este ani nevidela, z ktorych obchodov ich kupujes? co sa tyka avirilu, tak ten mam nakupeny, ale ja som za ten stary klasicky modry v sklenenej flasticke...ja ked som bola doma, tak som si zo 10 doniesla a teraz mi segra poslala balikom zase par..i ja to mam rada , i moj priatel a ja som na tom vyrastala... 😉 o maryne viem...tu zase zboznuje moja mamca..tiez na nu neda doma dopustit...i tej tu mam par... 😉 tak dufam, ze budu dobre i pre babco...
odsavscku asi nebudem chciet, ale ten sterilizator asi ano..stale nad tym premyslam.. 😠 😉

stvura
6. aug 2008

Jankando, ja som kupovala vsetky organicke veci {este za slobodna pre seba} v Bath-e, tam je milion malickych obchodikov, pripadne v Glastonbury. Obe kozmetiky ti vsak poslu i na dobierku, tot mas kontakty:
http://www.motherearth.co.uk
http://www.greenpeople.co.uk
No ja planujem kojit pokial sa bude dat, ale hadam hej...uf, uz aby sme boli v nemocke, lebo ten finis mi odobera energiu..hlavne dobry spanok.

jankando
autor
6. aug 2008

Stvura, dakujem za kontakty..
tak ty to mas uz na dosah...ja sice nie, ale nejak mam boolesti..takze neviem co to je...ci sa babco pyta uz tak predcasne vonku.. 🙂

stvura
9. aug 2008

Uf, mi stale cakame...bolesti veskere ziadne...tim chlapcom sa asi nechce na svet. Kamoska co mala termin ako ty ma uz dcerky na svete od stvrtka...

jankando
autor
10. aug 2008

Hej, nekecaj...super...takze sa poponahlali.. 😉
tiez som pocula, ze sa nejak chlapcom neche skor na svet a ze obzvlast ak su prvorodeni.. 😀
no tak ja uvidim..ja mam sice este ale cas.. 😉 no ty by si uz mohla..ze..

anjelik85
10. aug 2008

jankando, ja som pre malú veci prala spolu s našimi. v našom prachu na pranie a v našej aviváži. a ani som neopakovala pláchanie. a malá mi doteraz nemala žiaden ekzém. moja známa zase pre malú prala veci stále len v destkom prachu a aviváži a teraz, keď už je nikolka veľká, tak jej stále musí prať v lovele, pretože iný prach neznesie a na všetko možné je alergická. takže na toto pozor, pretože na dieťatko treba byť opatrný, ale zase nie prehnane. 😉
a čo sa týka prenášania, tak ja som rodila v konci 41tt. a máme dievčatko. 😉 a mamičky čo boli so mnou v pôrodke (11ks, tak len tri z nich mali dievčatká a všeeetky prenášali. a chlapci buď na čas prišli alebo dokonca skôr. takže je to diskutabilné) 🙂

jankando
autor
10. aug 2008

no asi tak anjelik85..to kazdy inak vravi...ja som pocula o chlapcekoch tak...no nemozem tvrdit nic, lebo to bude moje prve a uvidime, ci pride skor alebo neskor.. 😉 v akzdom pripade, nech pride kedykolvek, zdravie je pra nas najdolezitejsie.. 😉
takze takto..ja asi poperiem vecicky zatial v prasku pre deti a pak ale uz nebudem vkuse oddelovat..az sa bude detske sinit velmi tak budem prat ako pises spolu s nasimi..snad ziadne alergie nepridu// 😉

stvura
11. aug 2008

Jankando, normalka ako vravi anjelik85 per spolu s vasimi vecami. Moja sesternica ma malu s atopickym exzemom, veci jej prala len v Lovele a musim povedat ze strasne zatuchli a stratili farbu. Musela som ich 2x preprat v Ariely aby som to nejako ozivila.
Hehe- termin mam uz zajtra a nic sa u nas nedeje. Ako mi vsak baby hovorili uz teraz sa prenasa len 10 dni, potom daju vyvolavacku.

jankando
autor
11. aug 2008

Stvura, kamoska odtial sa tiez tak nevedela dockat a babika jej prisla vcera, presne na termin, no tak snad i tebe tak pride..drzkam palce.. 😉
na zaciatkok vyyperiem v tom prasku a pak uz nebudem...aby si pokozka bbatka nezvykala velmi..a este sa poradim s mamcou ako to ona robila..lebo mne i tak pride cudne, ze tolko novoty prichadza..a nase mamky jak nas mali tak dokazali s mydielkami a blbostami cuda spravit a mi tu teraz rozmyslame, ci prasok, ci avivaz a tak..ale niektore novoty su vazne na nieco dobre...vyhody..ale niketore mi pridu zbytocnosti.. 😠

janett310
10. júl 2015

VRATENIE CAST PENAZI PRI NAKUPE CEZ INTERNET A BONUS PO ZAREGISTROVANI 2€.

Pisem ohladne refundo prace 🙂 Je mozne si v nom zarobit 2 sposobmi:
1. cez % co vam vratia nakupov, ale to je blbost!!! to neodporucam, cez to sa daju zarobit akurat tak haliere.....
2. ja zarabam LEN cez odporucania tejto stranky inym (tato moznost nie je pisana hned v uvode tej stranky ale preklikate sa tam)za kazde odporucanie niekomu mate dalsie 4.20 € (0.20,- hned, 4,- az ked nieco dotycny nakupy, cize tieto 4,- ja neriesim a zarabam len tymi 0.20,- za kazdeho ). Uz len za registraciu ziskavate 2 €. Registracia je zdarma, ak chcete tak si zbierate peniazky, ak nie tak na to kaslete, nicomu sa nezavazujete 🙂 mne uz poslali 200 € na ucet takze overene 🙂
Nech sa paci, tu je link: https://www.refundo.sk/?ref=50130