Aké sú súdne trovy pri rozvode?

slsp
24. aug 2009

Vie mi niekto poradiť, v akej výške sú súdne trovy pri rozvode a úprave práv a povinností k maloletému dieťaťu?

mamina31
24. aug 2009

slsp

vyska trov je 66€ ale da sa aj len polovicka, ak poziadas tak na rodicovskej dovolenke su maminy vacsinou oslobodene.

nikol_79
24. aug 2009

tak to zaujíma aj mňa..
Tých 66 eur nie je ten poplatok za kolok pri podaní návrhu na rozvod? Platia sa však aj nejaké trovy po rozvode? Niekde som zachytila, že trovy platia oba strany po skončení rozvodu 😕

slsp
autor
24. aug 2009

Od poplatku za podanie návrhu na rozvod som bola oslobodená. Ale sudca na pojednávaní povedal, že ani jedna zo zúčastnených strán nie je oslobodená od súdnych trovov. Ale zatiaľ mi nič neprišlo, ohľadne platby.

nikol_79
24. aug 2009

Presne to som mala na mysli aj ja. Ja som to počula v relácii Súdna sieň 😀
Tiež mi bol ten 66 eurový poplatok odpustený, ale súdne trovy sú podľa mňa niečo iné

alexandra
25. aug 2009

Sudne trovy su napriklad poplatky za znalecke dokazovanie a podobne.

andzi
25. aug 2009

súdne trovy sú napr. aj odmena advokáta. Neviem si predstaviť, aký znalecký posudok by sa robil v rozvodovom konaní, jedine tak ohľadne úpravy styku s dieťaťom, ak by sa rodičia nedohodli. Ale ak sa niekto nechá zastupovať v konaní o rozvod advokátom, platí si ho sám zo svojho. Rovnako hotové výdavky, napr. cestovné, stratu mzdy a iné sprievodné výdavky si platí zo svojho.