Ako podať žiadosť, aby bývalý manžel platil na mňa?

macalc
11. aug 2009

Baby prosim vas poradte mi ako mam poddat ziadost na sud dnes som sa bola prihlasit na urade socialnych veci a rodiny a tam ma odbyli ze najprv si musim podat ziadost na sude a ziadat davku v hmotnej nudzi od byvaleho manzela ale aj on je nezamestnany a ich to nezujima.Prosim poradte ako to napisat.Dakujem

andzi
11. aug 2009

Nijako, ak si rozvedená a nezamestnaná a exmanžel tiež nezamestnaný tak žiadne výživné od neho nedostaneš. Takže sa opäť vráť na úrad práce a podaj si žiadosť o dávku v hmotnej núdzi.

macalc
autor
11. aug 2009

dakujem ja som dnes bola na urade a musim si to podat aj tak na sude a musim si pytat o tm oaj potvrdenie ze teraz je taky zakon ze najprv na sude a potom na urade,no nechapen na co su tam ti e truby

zajo79
11. aug 2009

normalnu ziadost o vymeranie vyzivneho...ale deti este narodene nemas, tak ked tak to presunut na seba. I ked ak je nezamestnany, tak to je marna snaha.

Vyzivne vymeriava sud a nie UPSVaR

macalc
autor
11. aug 2009

zajo79
nie narodene dieta este nemam ale asi to vyriesime tak ze s terajsim priatelom zosobasime a bude pokoj nemam zaujem o tie blbe papierovacky

megi93
11. aug 2009

macalc, na urade ti povedali správne. Musíš si podať návrh na určenie vyživovacej povinnosti na manželku a keď to podáš, na súde ti dajú pečiatku v podatelni, že si to podala, tak chod s tým na úrad a povedz, že žiadaš dávku v hmotnej núdzi preddavkovo kým sa nevyrieši na súde výživné. No a na súde ked ti to zamietnu, tak ti to preddavkové zmenia na normálne.

macalc
autor
11. aug 2009

megi93 som ti velmi vdacna za radu a uz akurat teraz sme s priatelom preberali temu ze sa zosobasime lebo neviem do kedy by to trvalo kym by sme dostali nejaku odpoved zo sud.vies u nas na urade je taka protivna pani ze ju nemozm vystat.Bojim sa koli tomu ze v marci sme zostali nezamestnany a prve peniaze sme dostali ja v maji a priatel az v juni a ked som sa bola opytat ze dokedy mame cakat tak am odpalkovali tym ze musime cakat lebo nestihaju robit papiere.Len teraz musim pozistovat co bude pre nas vyhodnejsie podat to na sude alebo sa zosobasit, lebo priatel ma 19 rocneho syna a zije s nami skoncil skolu a chcel ist na maturitu ale si to rozmyslel a chce ist pracovat tak neviem ze co bude lepsie.

sylvia75
12. aug 2009

megi93,vdím,že sa v tom vyznáš...vieš aj koľko by som dostala výžvne na seba a syna,ak nie sme ešte rozvedený ale nežijeme v spoločnej domácnosti?