• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako vypísať daňové priznanie aby mi vrátili daň?

13. februára 2017 
@monkap a ako budú vedieť manželkine príjmy? čo si ty dávala ak si poberala materskú?
14. jan 2011 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatusik28 u nas to nepozaduju pri podavani dan. priznania ... ale ak by nahodou prisla dan. kontrola, tak im to treba dokladovat... takze ten doklad nie je na skodu :wink:
14. jan 2011 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkappri mojom podaní daň.priznania to netreba, to viem, ale keď si manžel na mňa uplatňuje úľavu, predsa manželovi zamestnávatelia musia mať nejaký doklad koľko som zarobila v r. 2010, nie?
14. jan 2011 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatusik28 pokial bude manzelovi robit rocne zuctovanie zamestnavatel, uvedie mu manzel sumu tvojho prijmu v ziadosti o vykonanie rocneho zuctovania - to bude doklad pre zamestnavatela, a pokial si manzel sam podava dan. priznanie, tak doklad nepotrebuje - iba v pripade dan. kontroly ... teda ak sa to nezmenilo ....
14. jan 2011 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkap pri mojom staršom synovi, keď som bola na materskej a brala rodičák, som to tiež tak robila, mala som doklady zo SP, koľko materskej poberám a ten doklad som dala manželovi, oni ho doložili k ročnému zúčtovaniu dane. Len som chcela vedieť, či to takto funguje aj teraz, uvidím, len mi to nejde do hlavy, pretože keď zamestnávateľ dá úľavu manželovi len na základe toho, že povie, že nič neberiem, je to trochu divné, veď to musí mať niečim podložené, nie len slovom zamestnanca. Tvoj manžel len nahlási sumu, ktorú si zarobila a im to stačí?
14. jan 2011 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatusik28 moj manzel je iny pripad, on si robi sam danove priznanie ...

ale tvoj mazel nielen slovne nahlasi, ale vypise to v ziadosti o rocne zuctovanie, kde cestne prehlasi vysku tvojho prijmu ...

§ 37
Spôsob preukazovania nároku na zníženie základu dane, na zamestnaneckú prémiu a na daňový bonus
Na začiatok

(1) Nárok na zníženie základu dane preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122)

a) predložením dokladu preukazujúceho oprávnenosť nároku na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 3 a 4 vystaveného oprávneným subjektom a čestným vyhlásením o výške vlastného príjmu manželky (manžela),
14. jan 2011 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatusik28 tu je to tlacivo, pozri na 2 strane hore bod VII. ods. 2
http://www.formstudio.sk/formulare/pdf/dfsk_09ZadVypDanFO.pdf
14. jan 2011 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatusik28 ked chce zamestnavatel to potvrdenie, tak v soc. poistovni by ti ho mali dat :wink:
14. jan 2011 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkap chcem sa ta opytat, ak si chcemanzel uplatnit tu ulavu na mna, moj prijem je....... do 1.1. do 14.1: som bol pn, od 15.1. do 29.7. som bola na MD a od 30.7. som na RD. Takze moj prijem za minuly rok bol co? ako co vsetko sa tam rata? pnka, MD aj RD??? A do akej vysky mohol byt moj prijem??? Aka je ta ciastka ktora sa nesmieprekrocit, ked si manzel uplatnuje???
14. jan 2011 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat ak môžem, odpoviem ti. Tvoj príjem je materská a PN, rodičák sa neráta a max. suma ktorú si manžel môže na teba uplatniť je 4025,70 eur, t.j. od tejto sumy sa odratáva tvoj príjem.
14. jan 2011 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. jan 2011 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím Vás poraďte mi.V auguste 2010 som predala pozemok,za ktorý som dostala 7500 eur.Pýtam sa či to mám v daňovom priznaní FO dať do príjmu okrem príjmu zo závislej činnosti?
14. jan 2011 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ešte sa chcem spýtať,ktoré daňové prznanie podávam.Typ A alebo B?Ďakujem.
14. jan 2011 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím vás, keď si chce manžel na mňa uplatiť úľavu, čo všetko bude musieť predložiť k daňovému priznaniu, resp. aké doklady si budem musieť zohnať? Celý minulý rok som bola na RD. Ďakujem
18. jan 2011 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jarka525 a ten pozemok si mala vo vlastnictve viac ako 5r? lebo ak ano , tak dan neplatis, aspon pokial ja viem, aj v tom pripade ak si bola priamy dedič , ani vtedy :wink:
19. jan 2011 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím vás, koľko je max. výška príjmov, keď si chcem uplatniť paušálne výdavky vo výške 60%? Ďakujem
19. jan 2011 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť? Manžel 01/10 a 02/10 pracoval vo firme, kde dostal aj odstupné a následne od 03/10 až do konca roka je na RD. Ja som bola doma tie prvé dva mesiace na RD a potom som nastúpila do práce. Ak si dám ja daňové priznanie, môžem si uplatniť odpočet na manžela na tých 10 mesiacov. A môže si manžel dať DP a uplatniť si odpočet za január a február?? Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

19. jan 2011 o 19:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katie.2906 na manzela si mozes uplatit celu sumu znizenu o jeho vlastne prijmy - cize plat za tie dva mesiace spolu s odstupnym, a dalsie veci musis odratat... neviem ci to vyjde.... podporu nepoberal teda??? ak nemal dalsie prijmy, malo by to byt vsetko...
manzel si odpocet na seba dat moze, zdanuje len tie prijmy, co mal zdanene, pricom odpocitatelna polozka je v celosti za cely rok, cize mu vratia dane
20. jan 2011 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaktusik007 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. :wink:
20. jan 2011 o 16:09  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, viete mi prosim niekto poradit? Tiez som podobny pripad ako @svetlankat: 1/10 RD, od 9.1.2010 MD a potom zase RD. Ma/moze mat nejaky vplyv na vysku ulavy z dane to, ze si platim DNP a DPvN? Mam si robit danove priznanie ja, alebo to moze manzel nahlasit uctovnickam v praci?
22. jan 2011 o 23:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby neviem ci pomozete ale predsa neviete nahodou ci sa oplati dat do danoveho priznania zivotna poistka
24. jan 2011 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vivika2 urcite hej...tento rok by to malo byt naposledy ak sa nemylim
24. jan 2011 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte chcem sa opytat, idem si robit danove priznanie, pracovala som do konca Novembra 2010. Od 1.12.2010 som na NUP a poberam podporu v nezamestnanosti. Je potrebne prilozit k danovemu priznaniu aj tento prijem za december?

Dik vopred
24. jan 2011 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danculik nie, jedna sa o prijem, ktory nepodlieha dani z prijmu :wink:
24. jan 2011 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaktusik007 ...ale vsak mi ho zdanuju......lebo keby mi ho nezdanili , tak by mi vysla ina podpora ako poberam teraz....ci?
25. jan 2011 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danculik nezdanuju, podpora je len 55% z hrubeho vymeriavacieho zakladu.
25. jan 2011 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak potom je ako mozne ze kolega ktory bol pol roka nezamestnany tak mu vratil celkom slusne peniazky na dani....pretoze si tam dal aj podporu z uradu prace...
25. jan 2011 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danculik preto mu vratili, lebo si uplatnil celu nezdanitelnu ciastku /4025€ tusim/, a kedze nepracoval cely rok, tak mu vratili...
k danovemu priznaniu prilozis prilohu-potvrdenie o evidencii na UP. ale vysku nie, ta s tym nema nic spolocne, nie je to prijem, kt. podlieha dani z prijmu- ako pise kaktusik
25. jan 2011 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
25. jan 2011 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHojte,
chcela by som sa spytat. Bola som 2 mesiace zivnostnicka, dva dobrovolne nezamestnana a zvysok roka poberam rodicovsky prispevok a pridavok na dieta. Treba si do danovehoho uviest a zapocitat aj ten pridavok a RP?
26. jan 2011 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok