• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako vypísať daňové priznanie aby mi vrátili daň?

13. februára 2017 
@cartridge , dakujem ...tak som si myslela spravne
12. feb 2011 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte prosim kto mi vie poradit-minuly rok som bola na MD(do maja) a potom na RD- no v novembri som bola tri tyzdne zamestnana na dohodu- musim podavat danove priznanie?v pripade ze ano mam o to ziadat zamestnavatela ci odovzdat papier o dohode na urade prace?dakujem:slight_smile:
14. feb 2011 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nemusíš, ale ak si ho podáš, vrátia Ti dan z dohody
14. feb 2011 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vie mi niekto poradiť ako je to s paušálnymi výdavkami? teda konkrétne môžu sa paušálne výdavky robiť, ak mám napr. v jednej faktúre pomocné práce, na ktoré sa odpisuje 40%, ale chcem si uplatniť 60%?
15. feb 2011 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte
Mám otázočku, moja svokra je na dôchodku, minulý rok mala živnosť na starostlivosť o dieťa z čoho mala príjem 1.804€ a jej dôchodok predstavoval sumu 3.114€. Ako približne bude vyzerať jej daňové priznanie??? Myslím tým, či bude mať veľký nedoplatok resp.??? Na daňovom úrade mi povedali, že potrebuje len tie príjmové doklady, ktoré som jej dávala ja a teda neviem, čo ešte potrebujeme k daňovému priznaniu. Dúfam, že nejaký vysoký nedoplatok nebude, hm? je tu dobrá poradkyňa? :wink:
16. feb 2011 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lunana V prípade remeselných činností (tieto sú uvedené v prílohe č. 1 živnostenského zákona) sú paušálne výdavky vo výške 60 percent z príjmov, v prípade ostatných činností - 40 percent. V prípade, že má remeselník príjmy aj z inej činnosti (pomocné práce), môže na svojej príjmy uplatniť len 40-percentné paušálne výdavky. Nemôže si teda príjmy rozdeliť na dve časti a pri remeselných odrátať 60 percent a pri ostatných 40 percent.

17. feb 2011 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sonya16 ak nemala realne naklady so zivnostou uplatni si 40 % pausal, kedze je dochodkyna nebude mat odpocitatelnu polozku , teda pootm bude jej zaklad dane 1804 - 40 % z 1804 no a z toho zaplati 19 percentnu dan.

17. feb 2011 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cigaretka5 to mi príde dosť veľa, či?
19. feb 2011 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, siiim. Do juna 2010 som mala 2 zamestnavatelov, potom MD, potom RD. Co potrebujem na danove priznanie? Potvrdenie od oboch zamestnavatelov a nejake potvrdenie z Upsvaru alebo SP, ako sa to vola? A manzel potrebuje odo mna do prace co?
19. feb 2011 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sonya16 no pozri ak to zarobila tak to musi zdanit, iba ak by mala v plnej vyske preukazatelne naklady
19. feb 2011 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sonya16 Ahoj, podľa mňa nebude platiť daň vôbec. A to preto, lebo v zmysle §46 zákona o dani z príjmov sa daň neplatí, ak je príjem menej ako 50 % z nezdaniteľnej čiastky, čiže neplatí daň, ak má príjem do 2012,85 €. A ak mala príjem okolo tých 1800 eur, tak do tejto kategórie svokra spadá, pretože dôchodok nie je zdaniteľný príjem. Môžeš si to overiť na stránke www.drsr.sk, keď vyplníš daňové priznanie typu B a tam nahádžeš jej údaje. Vyráta ti síce daň, ale nakoniec kolónka "daň k úhrade" bude nulová. :slight_smile:
21. feb 2011 o 14:04  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@avila Tvoj bývalý zamestnávateľ Ti mal - ak si ho o to požiadala do 15.2.2011 urobiť ročné zúčtovanie dane, ak si o to nepožiadala, môžeš si urobiť DP aj sama a daň by sa Ti mala vrátiť - len musíš u zamestnávateľa dostať potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti ... Ak si chce na Teba manžel uplatniť odpočit. položku, môže, ale Tvoj príjem nesmie byť vyšší ako tých 4025,70 EUR. Tvojim príjmom je príjem zo zamestnania a materská, rodičovský sa nepočíta. Stačí, ak manžel priloží kópiu Potvrdenia od Tvojho zamestnávateľa a výšku materskej, alebo manžel dá čestné prehlásenie, že Tvoj príjem je taký a taký.
21. feb 2011 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cartridge dakujem, zamestnavatel to spravi :wink: SI mi to ujasnila :slight_smile: DAKUJEM este raz.
21. feb 2011 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte potrebujem poradiť,prietel ma vo vlasnictve pozemok resp.role,kt vlasni viac spoluvlasnikom v prenajme to ma družstvo čiže oni by mali platiť aj dan.musi si podať daňove piznanie že to vlastni aj ked to plati družstvo?u nas na daňovom su dosť nechotni a nič nepovedia tak neviem čo mame robiť.....dakujem za každu odpoved,pekny den :slight_smile:
22. feb 2011 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak je osoba evidovana na urade prace a mala pocas roka dohodu o pracovnej cinnosti musi podat danove priznanie?
dakujem
22. feb 2011 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danula2 Daňové priznanie si musíš podať v prípade ak Tvoj príjem z dohody za rok 2010 bol vyšší ako 4025,70 EUR.
23. feb 2011 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danula2
ak z príjmu na dohodu bola zrazená len zrážková dan, tak dan. priznanie podavať nie je povinnost (aj ked je to výhodné, lebo ak bola nejaká dan zrazená, tak ju možno dostať vrátenú, resp. aspon jej časť)

ak mala z dohôd zrážanú aj preddavkovú dan a zdanitelné príjmy z týchto dohôd (neráta sa do toho príjem zdanovaný zrážkovou danou) presiahnu sumu 2012,85eur, tak DP je povinnosť podať.

Ale ako som uviedla, ak bola nejaká dan zrazená, tak je výhodné podať DP, vrátia zrazenú dan.
23. feb 2011 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danula2 Tak ako píše gapa je to správne, zle som to napísala. Povinnosť podať daňové priznanie je vtedy, ak si dosiahla príjmy väčšie než je 50 % sumy nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka (4025,70 EUR). Za zdaňovacie obdobie 2010 sa jedná o čiastku 2 012,85 eur.

23. feb 2011 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby viete poradit co vsetko sa da odpisat k danovemu priznaniu myslim zivotna poistka viem ze darovanie krvi uz sa neda odpisat ale napr.setrenie 2pilier dochodkove poistenie.treba my pre manzela a treba mu nejake potvrdenie ze manzelka pobera rodicovsky prispevok ak ano a da sa nieco spravit s tym ak si platim dobrovolne nemocenske poistenie.
26. feb 2011 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vie mi, prosím, niekto napísať, aký je daňový bonus na dieťa za rok 2010? Idem si sa ma robiť priznanie a akosi to neviem nájsť :astonished: :sweat_smile:
28. feb 2011 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka17 Daňový bonus za rok 2010 je vo výške 240,12 € na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom (január až jún 20 € mesačne, júl až december 20,02 €mesačne).

28. feb 2011 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky..je tu nejaka "danovacka" na MD ci RD ktora vie poradit? uz som precitla zakony aj rozne fora...
ale nejak sa neviem dopracovat k opovedi ci ano ci nie.
od 27.9.2009 som bola PN, ciz rok 2010 som bola do maja PN, potom som sila na MD, a od decembra som na RD.
cize za rok 2010 som PN,MD,RD
jadanove prizananie podavat nemusim,iny pijme som nemala.
ale chcem uplatit v manzelovom DP odpocet na manzelku, podla §11 odsek 5 sa pise ze medzi vlastne prijmy manzelky sa nerata statna socialna davka-
a ide to to ci sa PN a MD rataju ako vlastny prijem manzelky a treba to odratat od tych 4025,70 co sa da odpocitat..
ale je to takisto ako RD ratane ako statna socialna davka...a teda nemam nic odratat..cize manzel by bude moct za mna odpocitat celych tych 4025,70
obraciam sa na vas s touto otazko naozaj na kocky ktore sa v tom vyznaju a pracuju s tym....na forach som nasla rozne nazory..niektory pisu ze MDa PN su tiez statne socialne davky...viemze su oslobodene od dane....ale ci treba cih ratat ako prijem manzelky alebo nie...
a na zaklade coho...
dakujem
3. mar 2011 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarina822 druhy pilier sa neda odpisat daju sa opocitat iba dopnkove dochodkove poistenie,ucelove sporenie a zivotne poistenie...a inak tento rok posledny krat.
a ak taketo nieco mas uz vas urcite poslali aj potvrdenie domov.
@katarina822 na RD nepotrebujes potvrdenie. muz si moze odratat odpocitalenu polozku za manzelku..ked is na RD a nemas inu zarobkovu cinnost.
a s tym dobrovolnym poistenym by to zaujimalo i mna..o tom som nikde nic nenasla
3. mar 2011 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja by som sa chcela spýtať v mene známej, ktorá je momentálne na rodičovskej dovolenka a ešte stále zamestnaná, chcela si dať urobiť ročné zúčtovanie dane u zamestnávateľa, ale pani účtovníčka jej povedala, že netreba, nakoľko v roku 2010 odpracovala len prvých 8 dní, potom bola PN, MD a od oktobra 2010 na rodičovskej dovolenke.
Naozaj nemusí podávať danové priznanie?, v podstate je to logické, lebo nemala vlastne príjem, len tých 8 dní, a myslím, že by jej aj tak nemali čo vrátiť.ďakujem v jej mene za odpoveď.
7. mar 2011 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak som si to trošku pozrela, takže malo by to byť tak, že pokiaľ príjmy nepresiahnu 2012, EUR, netreba podávať daňové priznanie?A tak isto príjmy ako nemocenské dávky a materské sú príjmy oslobodené od dane?Takže tým pádom daňové priznanie netreba podávať?ďakujem..
7. mar 2011 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@paula80 presne tak
7. mar 2011 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dugyna od sumy 4025,70 si manžel odráta tvoj príjem počas MD a PN za rok 2010, ale rodičák nie.
7. mar 2011 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@paula80 môj manžel tiež bral celý rok 2010 rodičovský príspevok :grinning: a dnes mi úradník potvrdil, že danové priznanie nemusí podávať :sweat_smile: , ale zajtra idem k nemu tak sa ešte raz spýtam :grinning:
7. mar 2011 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dugyna statnou socialou davkou je z tych troch prijmov iba rodicovsky prispevok ... takze manzel si odpocita od 4025 tvoju matersku, PN a rozdiel uplatni ako odpocitatelnu polozku ....

tu je prehlad statnych socialnych davok (nezapocitavaju sa do vlastneho prijmu) - http://www.upsvar.sk/buxus/docs//SSVaR/OSSD/SSD_-__tabul.prehlad_.rtf
7. mar 2011 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatusik28
@monkap dakujem velmi pekne.
7. mar 2011 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok