• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako vypísať daňové priznanie aby mi vrátili daň?

9. mája 2016 
anjelik, hod ten link
bude to asi nejaka novinka, minuly rok to mali vratit tusim do 12.5 a samozrejme tie prachy dosli az 11.5., a to sme danove podali 2.3.
tento rok sme ho dali 19.3. tak by som tiez bola rada keby ten preplatok uz prisiel
17. apr 2009 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teraz som pozerala zákon o správe daní a poplatokov § 63 ods.4
okrem iného je tam
..... Ak osobitný zákon neustanovuje inak, správca dane vráti preplatok do jedného mesiaca od doručenia žiadosti o jeho vrátenie; preplatok NA DANI Z PRIJMOV za príslužné zdanovacie obdobie sa vráti najskôr po uplynutí lehoty na podanie dan.príznania podla osobitného zákona (do 31.3.09 za r.2008), najneskôr však do 40dní odo dna vzniku preplatku. ....

Takže predpokladám, že by mali vrátiť do 10.5.09, ak niečo nezmenili.
17. apr 2009 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby je tiež čakám každým dňom. :grinning: Dnes som sa dočítala že to majú vrátiť do 30 dní od ukončenia termínu podania.Tak hádam do konca mesiaca to príde. :sweat_smile: Ak vám to niektorej vrátia,dajte vedieť.
17. apr 2009 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, my sme to po uplynulé dva roky dostali vždy zhruba v termíne manželovej aprílovej výplaty. no tento rok všetci dookola nás už majú preplatky, možno už aj minuté a my stále nič. :angry:
ten link:
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=7386&LngID=0

no a taká vec, že keď sme tento týždeň boli na daňáku, tak ona nám s úsmevom povedala, že ona to posiela na účty ľuďom, ako má priznania na kope. tak ak sme niekde na spodku, tak super. hlavne, že suseda podávala priznanie 30.03. a preplatok už má asi týždeň vyplatený na účte. tak super, aj ja to začnem tak robiť. však je to jedno, či ho podám v januári alebo posledného marca, pretože panička to vypláca podľa toho, ako to hodí na kopu.

ale keď by sme my mali platiť daň, tak nás už obháňajú ako divé psy. :angry:
17. apr 2009 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anjelik :grinning: .to by sme mali už piatu upomienku v schránke.ono je to stále tak.ak má platiť štát,alebo nejaká organizácia majú čas.keby sme mali mi,tak aby to mali na sekundu presne.mne sa stalo keď som bola na PN-ke,že mi nechodila a nechodila.Tie peniaze sme potrebovali,veď to bola moja náhrada mzdy. :angry: Tak som tam volala že čo sa deje a pani zaspato,že jaj ona ma prehliadla,nejaký papier mi zapotrošila,tak preto mi to nevyplatili.A úplne pokojným hlasom,že stačí vám to budúci mesiac že??? :angry: Som myslela že ma porazí.Tak som jej povedala nech bude taká "dobrá" a uhadí mi to čo najskôr lebo tie peniaze potrebujem.Tak som to mala do týždňa.
17. apr 2009 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam otazocku....je mozne, ze mi ide dan. urad preplatok na dani splacat???dostala som totiz len 1/10 z preplatku... :confounded:
8. máj 2009 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzu, skús tam zavolať, či sa náhodou nepomýlili, o vracaní daňového preplatku na splátky som ja osobne ešte nepočula...možno si pomýlili desatinnú čiarku... :confused:
9. máj 2009 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaduska, no napadlo ma to...takze asi len osobne tam zavitat... :grinning:
9. máj 2009 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co robit ak zamestnavatel nam nevyplatit navratku dane kde si manzel na mna urobil aj ulavu zato ze som na rodicovskom.manzel tam uz mesiac nepracuje a oni nam ziadne inf.nechceju dat
9. máj 2009 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzu - asi tak :wink:


deina - odporúčam komunikovať s firmou iba písomne - listy posielať doporučene a najlepšie aj s doručenkou. Treba napísať, že do dnešného dňa manžel nedostal preplatok na dani, že nech to pošlú napr.do 7 dní na adresu (alebo účet), lebo inak to bude riešiť súdnou cestou..... Ale raz som niekde čítala, že zamestnávateľ má čas poslať to do konca mája, hoci ja si myslím, že do konca apríla, tak si ten dátum pre istou ešte niekde over....
10. máj 2009 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deina,
zamestnávatel musí vyplatiť preplatok na dani z roč.zúčtovania najneskôr v mzde za apríl 2009, t.j. podla ich výplatného termínu ešte v máji. vid zákon o dani z príjmu § 38 ods.6 (len papierovo výpočet súm roč.zúčtovania musí urobiť do 31.3.09)
10. máj 2009 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa, ja by som mala na teba jednu otazocku :wink:
V roku 2009 na MD do maja a od juna nastupujem na RD, teda nemam ziadny zdanitelny prijem, ale dostala som vyplatene nejake peniaze v marci 2009, kt. boli zdanene. mozem si urobit dan. priznanie za rok 2009 a poziadat o vratenie dane?
dakujem
12. máj 2009 o 00:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mami, áno, môžeš to urobiť aj cez ročné zúčtovanie dane, t.j. požiadať zamestnávatela o RZD v r.2010. Ak nepožiadaš, tak potrebuješ od zam. potvrdenie a podáš si dan.priznanie.
13. máj 2009 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem gapa :wink:
takze zamestnavatel mi na moju ziadost urobi RZD aj ked som nemala prijem zo zamestnania?
15. máj 2009 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mami, ak si mala akýkolvek ZDANITELNY príjem, tak si požiadaj o ročné zúčtovanie, aj keby to malo vyjsť 0,- Ak si mala zrazenú nejakú preddavkovú dan, tak ti bude vrátená. Ak si žiadnu nemala zrazenú, tak ti žiadnu nevrátia.

No či tie peniaze boli zdan.príjmom musíš vedieť ty. bola to odmena za predch.obdobie? niečo iné?

Ja som žiadala o RZ aj ked mi žiadna dan nebola zrazená a môj príjem bol len minimálny (za 2dni). Aby som postupovala podla zákona o dani z príjmov.
15. máj 2009 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa, to som dostala peniaze od zamestnavatela aj ked to nebola mzda / plnenie v ramci nejakeho motivacneho programu a tiez prispevok od zamestnavatela pri narodeni dietata/ :wink:
dan som mala nejakych 250 eur tak som rada ze mi to vratia :wink: aspon nieco :wink:
16. máj 2009 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
16. máj 2009 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekne rano, zelam.
Mam taky mensi dotaz. Potrebovala by som poradit. Momentalne som studentkou, popri skole pracujem na dohodu, pricom mam zdanovany prijem. Toho roku som podavala danove priznanie a tak isto som si poziadala o vratenie nezdanitelnej casti prijmu, nakolko je to len brigada 98 000}neviem presne kolko to bolo}. Na to mi teda bola vratena ta cast. roku to bolo 300 eur] Chcem sa opytat, ci moze ovplyvnit to, ze sa chcem na buduci rok vydavat, vratenie tejto ciastky, sice to bude az v roku 2011} Uz v skorsich prispevkoch som si vsimla ako bolo spomenute o tom, ze manzel si moze uplatnit odpocitanie nezdanitelnej ciastky na manzelku. Neviem, ale bude mozne po tom ako sa zosobasime,aby som nadalej bola brana ako student do 26 rokov, a bola mi vratena dan a zaroven by manzel mohol odpocitat moj zaklad?
4. okt 2009 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ber to tak, že každá osoba má nárok na 1 odpočitateľ. položku. Ak si ju uplatníš ty, tak si ju neuplatní manžel a pod. V tvojom konkrétnom prípade ťa bude zaujímať tvoj príjem za budúci rok, teda rok kedy sa vydáš. Predchádzajúce roky ani tento ťa už zaujímať nebudú. Ak sa vydáš, tak mažel si môže (ale nemusí) uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, ktorá je rozdiel medzi tou odpoč. čiastkou a tvojím príjmom ale pozor pomerne na mesiace kedy ste manželia, takže ak sa zoberiete napr v máji, ty zarobíš napr 3000 euro, odpoč. položka je 4025,64 euro, tak manžel má nárok na odpoč. čiastku na manželku vo výške (4025,64-3000)/12*8=683,76.
Takže ty si uplatníš celú čiastku, daň ti vrátia celú a manžel si uplatní ten rozdiel, koľko ty akože chýbalo do tej nezdaň. čiastky a uplatní si pomer podľa počtu mesiacov. V mojom uvedenom príklade teda manželovi by vrátili 683,76*0,19=129,91 euro.
4. okt 2009 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj elienka, takze ak planujeme svadbu na jul, tak pre nas je v podstate vyhodne, aby som si podala ziadost o vratenie danea manzel si poda ziadost o odpocitanie z tej chybajucej ciastky do zdanitelnej sumy. Spravne?
4. okt 2009 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
áno je to výhodné, ja som si tak uplatnila na manžela, vrátili mi nejakú čiastku, vtedy tuším cca 2000 sk.
4. okt 2009 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, vie mi prosim vas niekto poradit, co znamena v Ziadosti o vykonanie rocneho zuctovania preddavkov na dan pojem "ktora so mnou zila v zdanovacom obdobi v (spolocnej) domacosti. Zaujima ma to preto, lebo kedze som na RD a v roku 2010 by si manzel chcel uplatnit na mna nezdanitelnu cast zakladu dane a ci to mam chapat tak, ze na to staci sobasny list alebo je dolezity aj spolony trvaly pobyt, pretoze ja mam trvaly pobyt inde a prechodny pobyt mam na adrese, kde ma manzela trvaly a byvam teda na v spolocnej domacnosti s manzelom :slight_smile:
19. jan 2010 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na adrese jeho trvaleho pobytu.
19. jan 2010 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
laska, moj manzel si to uplatnuje tiez a ma priniest sobasny list a zo soc. poist. treba vypytat potvrdenie o vyplacanej materskej a z UPRSV potvrdenie o vyplacani rodicovskeho

ale chcem sa spytat, ci aj ja, ked som na RD mam vykonat rocne zuctovanie, ked som bola az do maja 2009 na PN a od maja som na MD a od novembra na RD... Od jula 2009 som nezamestnana....
19. jan 2010 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem katy, mna zaujima hlavne to, ci teda ten sobasny list je doklad o tom, ze zijeme v spolocnej domacnosti a ci nevadi ten rozdielny trvaly pobyt
19. jan 2010 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mna to zaujima tiez - mam povinnost urobit danove priznanie? 1./2.1 som mala vyplateny od zamestnavatela sviatok/dovolenku, 3.1 som nastupila na md, v polovicke jula na rd
ak nemam asi sa mi ani neoplati ho robit a radsej nech si manzel uplatni na mna nezdanitelne minimum, ano?
20. jan 2010 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emjee - nemas, ak ti za ttie 2 dni neodviedli dan, co predpokladam, že neodviedli, tak nemusis podavat
len si od zamestnavatela vypytaj potvrdenie o zdanitelnej mzde / ci tak nejako - proste, kolko ti vyplatil v r.2009/, zo Soc. poistovne si vypytaj doklad o davkach, co ti boli vyplatene - tie sa rataju do tvojho prijmu, zp Uprsv si vypytaj potvrdenie o rodicaku - to sa do prijmu nezahrna
event. ak si v roku 2009 platila DNP, tak uhrady si tiež možes odratat od prijmu, ak si napr. cerpala OCR, resp. PN z DNP / lebo aj toto sa rata do prijmu / --a to vsetko dolož manželovi :wink:
20. jan 2010 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
tiez sa mi nieco dostalo do usi o nezdanitelnom minime, ci ako sa to spravne nazyva.
Pred rokom sa nam narodil samko, do augusta som poberala MD z UK, a potom som presla na RD, manzel pracuje na tu na SK uz rok...tiez si ma podat o nieco take ziadost? Viete poradit...bo ja saom z takychto veci jelen :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dakujem a pekny den :slight_smile:
20. jan 2010 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
odpočítatelna položka na manželku sa znižuje o príjmy manželkyzapočítava sa aj nemocenská, materská, minulý rok bola odpočitatelná položka nejakých 98 0000, tak si odrátaj tú materskú a keď ti niečo zostane, čo pochybujem tak si to manžel môže odrátať
Zamestnávateľ by mu mal dať tlačivo, ktoré vyplníte,potrebuješ aj doklad o vyplatenej materskej a rodičovskom, odovzdáte manželovmu zamestnávatelovi, ktorý podá za manžela ročné zúčtovanie dane. Žiadosť sa podáva do 15. februára.
20. jan 2010 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem :slight_smile:
20. jan 2010 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok