Ako vyplniť registračný list FO riadok 11.?

alga
20. mar 2010

Ahojte. Mám na Vás prosbu či niektorá mamina nedávno nevyplňala registračný list FO.
Nastúpila som 1.3.2010 na MD, a po narodení dieťatka tam mám ten registračný list odovzať+oznámenie+vyhlásenie.
Ale chcem sa spýtať na bod 11,tam sa vyplňa iba dôchodkové poistenie? A odkial získam ten vymeriavací zaklad?
Som zamestnaná na dobu neurčitú.Ďakujem velmi pekne za odpovede.

greguska
20. mar 2010

alga,
ak myslíš RLFO, kvôli tomu, aby si bola dôchodkovo poistená, tak treba vyplniť len nasledovné oddiely:

- úplne hore - zaškrtneš prihláška a FO, za ktorú platí štát, kód 3
- oddiel 2, 3 - tvoje údaje
- oddiel 10 - dátum vzniku poistenia = dátum narodenia dieťatka

a už len dátum vyplnenia formulára a podpis 🙂

greguska
20. mar 2010

a nezabudni im poslať aj kópiu rodného listu dieťatka !

alga
autor
20. mar 2010

Ďakujem velmi pekne greduška pomohla si mi. 🙂

alga
autor
20. mar 2010

Prepáč skomolila som ti meno nechtiac ☹

viktoria79
2. jún 2010

Ahojte.Viete mi niekto poradiť pri vypĺňaní RO FO, ktorá sa týka zmeny výšky dobrov.nemoc.poistenia?DNP si platím od 01.11.2009,len potrebujem zmeniť výšku poistného.
-Hlavička RLFO-tam vyškrtnem zmenu?
-identifikačné údaje,bnkové spojenie-to mi jasné
-bod 11-dátum vzniku nemoc.poistenia a vymeriav.základ-tam uvediem aký dátum?dátum ,od ktorého chcem zvýšiť poistné?alebo dátum vzniku DNP,čiže 1.11.2009 s novým vymeriavac.základom NP?
-bod 12-dátum vzniku zmeny-dátum, od ktorého chcem zmenu?
Baby,vopred ďakujem za radu.

gapa
3. jún 2010

viktoria,
pri zmene vZ z DNP vyplnaš len

x zmena
x DPO
ident.číslo
časť 2 (časť 3nemusíš, aj ked ja som ho tuším vyplnila)
v časti 11 vyplníš len vymeriavací základ z ktorého chceš po novom platiť.
v časti 12 dátum vyplnenia formulára + formulár vyplnil + podpis a môžeš aj dátum vzniku zmeny (to je dátum prvého dna mesiaca, ktorý nasledujúje po mesiaci podania zmeny VZ, no najskôr po uplynutí aspon 6mesiacov od predchádzajúceho stanovenia vym.základu (t.j. od prihlásenia alebo účinnosti poslednej zmeny)

viktoria79
3. jún 2010

gapa...veľmi pekne ti ďakujem..

lubka131
4. jan 2011

Dobrý podvečer,

prosím o pomoc. Po fakt "skvelej" kolegynke mi treba urobiť čo najskôr a neviem si s tým rady:

- 1. zamestnankyňa pracuje na pracovnú zmluvu, pracovný pomer je na dobu neurčitú,
- 2. nástup na MD je 27.07.2008 /to som si zistila zo ZP/,
- 3. nástup na rodičovskú dovolenku 08.02.2009,
- 4. a nástup do práce 03.01.2010.

okrem bodu 1. nie je nič nahlásené, a teraz to potrebujem napraviť - len si neviem pomôcť či dať zmena, či ukončenie či čo... pani na sociálnej ma odkázala na jednotlivé vysvetlivky na RLFO, a čo kódy?
RLFO budú 2 alebo 3? 2 kusy alebo tri kusy?

Ďakujem za rady.

gapa
4. jan 2011

@lubka131
2.
RLFO č. 1 zaškrtneš zmena, prac.pomer; v časti 10 vyplníš dátum začiatku MD 27.07.2008
3.)
RLFO č. 2 zaškrtneš zmena,..., v časti 10 vyplníš dátum skončenia MD 07.02.2009
RLFO č. 3 zaškrtneš zmena ..., v časti 10 dátum začiatku RD 08.02.2009
RLFO č. 4 zaškrtneš prerušenie, prac.pomer, v časti 10 vyplniš dátum vzniku prerušenia 08.02.2009 a dôvod prerušenia "6"
4)
RLFO č. 5 zaškrtneš zmena, prac.pomer, v časti 10 vyplníš dátum skončenia RD 02.01.2010
RLFO č. 6 zaškrtneš prerušenie, prac.pomer, v časti 10 vyplniš Dátum zániku prerušenia 02.01.2010 (môžeš vyplniť aj dôvod, to si nepamätám, či musí byť)

ja som vyplala a odovzdávala tie RLFO vypísané ručne, t.j. nie cez EZU a som RLFO č.2 +3 dala na jeden list. Ale v sociálke nahodili do PC len jeden z tých dátumov, tak neradím si to zjednodušiť, aj keby sa dalo. Musela by si nanovo další list vypisovať, resp. im aj tak doniesť potvrdený ten, čo si im dávala. Ak robíš cez EZU, tak tam problém nebude predpokladám (aj ked z ezu nemám absolútne skúsenost).
Tak nech sa darí.
A predpokladám vieš, že v software treba nastaviť aj obdobie čerpania MD a zvlášť obdobie Rd, lebo ked budeš vytláčať ELDP, aby ti správne uviedlo obdobie čerpania MD (kedy trvá dôch.poistenie) a obdobie Rd (kedy je dôch.poistenie prerušené.

Ale toto treba napr. pohladať na stránke www. prada.sk

ajdika
5. júl 2011

ahoj,viete mi pomôcť pri vyplnení RLFO pri skončení RD (pracovný pomer trvá). Potrebujem vedieť, čo konkrétne sa vypisuje hore pod výberom poistného a tiež v bode 10 pri zániku prerušenia z dôvodu čerpania RD (píše sa aj dátum zániku poistenia? - toto mi nie je jasné). Ďakujem pekne 🙂

gapa
5. júl 2011

@ajdika
pozri predchádzajúcu otázku a odpoved, bod 4, v tom sa nič nezmenilo

ajdika
6. júl 2011

ďakujem 🙂

marianna1990
29. jún 2015

dobry den mozem sa opytat nevie mi niekto poradit nastupila som na matersku som bola nezamestnana a poslala som papier od doktora na nastup materskej na socialnu poistovnu a oni mi odpisali ze este nemaju zmenu mojho prezviska poslali mi refistracny list fo , a mam vypisat zmenu priezviska vypisala som moje udaje vsetko a na konci chcu odomna Datum vzniku zmeny
Nevie mi niekto poradit aky datum tam mam napisat kedy som zmenila priezvisko ci aky?dakujem za info ....