Ako vyzerá oznámenie o návrate do práce po RD?

zunka33
29. máj 2009

Ahoj,
viete mi niekto poradiť ako má byť formulované oznámenie o návrate do práce po skončení rodičovskej dovolenky? Mám sa odvolať na Zákonník práce /aký paragraf/, alebo pracovnú zmluvu? Je zákonom stanovená lehota, koľko pred ukončením RD musím písomne informovať zamestnávateľa o mojom úmysle?

ďakujem

tin007
29. máj 2009

ahoj, ja som volala na personalne mojho zamestnavatela a bolo mi poradene tak, ze mam napisat iba kratku ziadost, ze ziadam o poskytnutie RD do x.x.xxxx (do 3 narodenin dietata). ak by som chcela nastupit skor, tak sa musim dohodnut s mojim nadriadenym. myslim, ze neexistuje lehota kolko dni/tyzdnov treba poziadat vopred, ale urcite to treba stihnut pred nastupom na RD a najlepsie pisomne (pre pripad, ak by bol nejaky problem - napr. zamestnavatel by sa potreboval "zbavit" ludi, u teba by pisomna ziadost chybala a on by ti dal napr. vypoved z dovodu hrubeho porusenia prac. discipliny - ze si nenastupila do prace po skonceni MD)

jaduska
29. máj 2009

No teda ja neviem, či je potrebné písať takéto oznámenie. Veď keď si žiadala o poskytnutie rodičovskej dovolenky, tak si tam uviedla dátum, do kedy ju chceš čerpať, takže zamestnávateľ o tom vie. Jedine ak chceš ten dátum zmeniť, tak by možno trebalo napísať nejaké oznámenie. Inak je to podľa mňa úplná zbytočnosť...
Ale ak chceš mať istotu - najlepšie je zavolať si do firmy a opýtať sa... 😉

norik1
29. máj 2009

zunka ja som pisala mail uplne jednoduchy s jednou vetou ze sa chcem vratit od toho a toho a u nas sa ma dat vediet mesiac dopredu, kvoli papierovackam....

arieska
3. jún 2009

ja som nepísala žiadne oznámenie, ja som sa už na začiatku dohodla so šéfom, že budem doma toľko a toľko a sem-tam sme si prevolali, či to platí a potom som nastúpila.

zunka33
autor
9. jún 2009

Ahojte,
ďakujem za odpovede. Tin007 to vystihla presne, som v situácii keď očakávam výpoveď z dôvodu nadbytočnosti po rodič.dovolenke, preto som potrebovala písomne ohlásiť "záujem" vrátiť sa do práce.

Mám info, že zamestnávateľ čaká na dôvod aby ma mohol prepustiť s čo najnižším odstupným. Som v situácii, keď sa nedá s ním skontaktovať a preto riešime tieto záležitosti písomne. V sobotu 13.6. mi končí RD, tak som zvedavá, čo urobí.

bika
19. jún 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, keď som teraz na materskej dovolenke s 2. dieťaťom (prvé dieťa má 2,5 roka) a teraz máme mesačné bábo, treba zamestnávateľovi napísať nejaké oznámenie/žiadosť? že budem doma do 3 rokov veku druhého dieťaťa? alebo to netreba? ďakujem za radu.

gapa
19. jún 2009

bika, predpokladám, že si zamestnávatelovi dala žiadosť o materské, takže vie, že si teraz na MD. Po MD nasleduje RD a mala by si o nu požiadať a najlepšie priložila RL dieťaťa. V žiadosti uvedieš rozsah, dokedy požaduješ čerpať RD.

no a trochu mimo, no dúfam, že si si požiadala aj o príspevok na starostlivosoť o obe deti. Máš na ne nárok do 6týždnov od pôrodu. Je tu o tom téma s názvom cca "záhadný príspevok ....

bika
21. jún 2009

áno, gapa, ďakujem. zamestnávateľovi som dala žiadosť o materské, vie o tom. Takže pred koncom MD napíšem tú žiadosť o RD.. ďakujem ti.

a o príspevok som požiadala - čítala som tú tému, ale u nás na UP mi to automaticky povedala tá pani, ani som jej nestihla nič povedať... som bola prekvapená, že vedela. no ale tak by to malo byť...
ešte raz vďaka.

klikklok
18. nov 2010

mile zienky a ako formulovat oznamenie o pokracovani v rodicovskej dovolenke do 6 rokov dietata?Mne mala bude mat 3 roky v decenbri a musim snou ostat doma nevzali mi ju do skolky tak mi ine neostava 🙂

bronislava78
8. dec 2010

ahojte mamičky a tetušky...by som Vás aj ja poprosila o radu.....dieťa má 12. 4. 2011 tri roky 🙂 a poberala som zvýšený rodičovský príspevok (4mesiace) tým som sa zaviazala, že nemôžem nastúpiť do práce ☹ skôr ako dovŕši moje dieťa 3 roky ani poberať vedľajší zárobok ani z práce mi nemôžu preplatiť dovolenku .......atď.......
háčik je v tom, že mi nikto nevie poradiť, či do práce 12teho alebo 13 teho
keď by som šla skôr tak musím vrátiť zvýšený príspevok ak neskôr v práci majú dôvod mi dať výpoveď.....
robím v MŠ a starostovia sú Bohovia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!čo môžu všetko.......
budem veľmi vďačná, ak vie niekto poradiť na100%.....kto sa chytí babenky? 😝 😀

miminka7
11. jan 2011

miminka7
Ahoj, od 1.1.2011 sa zmenili zákony, môžeš pracovať aj keď si poberala zvýšený RPa môžeš aj skôr nastúpiť. Po RD sa nastupuje deň po 3.narodeninách dieťaťa, v tvojom prípade teda 13.4.2011.
Ozvi sa, ako si dopadla..ahoj 🙂

sebastian01
28. jan 2011

Ali... ahojte velmi pekne Vas prosim viete mi napisat alebo poradit ako ma vyzerat napisane
Vzor oznamenia o návrate do práce po RD ze koncim MD po 2 rokoch dietatka a nastup do prace 1 marca neviem ako to mam napisat prosim Vas pekne o radu dakujem

cartridge
28. jan 2011

@sebastian01 Ahoj, neexistuje žiadny oficiálny vzor oznámenia, stačí keď napíšeš, že dňom tým a tým sa vraciaš do zamestnania z RD, podpíšeš a pošleš.

sebastian01
29. jan 2011

aha aj tak Vam velmi pekne dakujem nieco napisem a poslem dakujem

annie13
31. jan 2013

oznamovali ste aj pisomne do prace ze sa vraciate po RD?

ako to mam stylizovat pokial sa chcem vratit na povodne miesto v povodnom meste kedze mam info ze ma chcu presunut do ineho mesta kam nechcem 🙂

dakujem za rady

an1ta
12. feb 2013

@annie13 Ahoj, ja toto prave teraz riesim. Ja som sa telefonicky dohodla so sefem, ze kedy nastupim a na aku poziciu, kedze v praci prebehli velke organizacne zmeny a potom mi poslali mail so vzorom ako oznamit oficialne navrat. Bolo tam len toto:
Vec: Oznámenie o plánovanom návrate do práce
V súlade s ustanovením § 166 (2) ZP Vám týmto oznamujem môj zámer vrátiť sa do práce ku dňu dd/mm/rrrr.
+ ostatne nalezitosti listu...
Najlepsie je spojit sa so zamestnavatelom a dohodnut sa za akych podmienok, na aku poziciu sa vratis. Ale podla zakona by ta mali dat na miesto odkial si odchadzala.... (v mojom pripade to nebolo mozne, kedze sa to zrusilo). A este nieco zo zakona treba oznamit navrat minimalne 1 mesiac dopredu 😉

mycats
6. mar 2013

@an1ta prave take chystam a hladam inspiraciu 😉 dakujem 🙂

p5kral
6. mar 2013

Aj mne toto pomohlo, dakujem.

adrianai
22. júl 2013

Ahojte baby, môj šéfko ma "upozornil", že mám priniesť písomne oznámenie o nástupe do práce, mala by som odpracovať cca 1,5 mesiaca a potom nastupujem opäť na materskú, nakoľko mám nevyčerpanú dovolenku 27dní, dohodli sme sa, že si ju vyberiem...Ako mám teraz formulovať to oznámenie, keď sa vlastne nemienim vrátiť? Ď. 🙂

an1ta
23. júl 2013

@adrianai Ahoj ja som mala napisany list podpisany ako vidis vyssie, plus do mailu som napisala toto: V prilohe Vam posielam Oznamenie o planovanom navrate do prace z rodicovskej dovolenky. Vzhladom na to, ze mam narok na 40 dni dovolenky, tak je termin nastupu (po dohode s mojim managerom) 1.4.2013. Cely april, t.j. 21 dni, by som cerpala dovolenku. Troska si to uprav a mas to 😉 A potom ked pojdes na dalsiu matersku tak to ohlasis potom, ved vlastne ste sa so sefom dohodli, nemal by byt problem 😉

onipka001
11. apr 2014

ahojte..vie mi niekto prosím poradiť, či je nejaký termín, do ktorého ma musí zamestnávateľ vziať do práce, od doby, keď som mu oznámila, že sa chcem vrátiť? som na rodičovskej už 3roky a 4mesiace, s dvomi deťmi..volala som na personálne, aby som im oznámila návrat a oni ma odbili, že majú teraz nejakú uzávierku a do 1.6. ma vziať späť určite nemôžu..vraj ani po 1.6. mi nevie zaručiť, že vezmú naspäť..výpoveď som nedostala, tak vlastne neviem, na čom u nich som

gengo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
myama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariannan
30. júl 2014

@onipka001 podla zakona ta zamestnat musia ale nemusia ti dat povodne miesto...oznamenie o nastupe by malo prist mesiac pred dnom nastupu do prace...aspon tak viem ja..tiez to riesim

onipka001
30. júl 2014

@mariannan
krátko na to, ako som písala ten príspevok, som stretla bývalú nadriadenú,ktorá v tej spoločnosti pracovala a ponúkla mi prácu v inej spoločnosti..prešla som pohovormi, prijali ma a som už dva mesiace nad mieru spokojná 🙂 bývalému zamestnávateľovi som dala výpoveď a hotovo 🙂 držím vám päste

katnor
21. sep 2014

Ahojte. Nasla som vyborny priamy link na zakonnik prace. Ziadne preklikavanie, vzdy aktualny. Mozno sa zide 🙂 http://zakonnikprace.psbs.sk/

zzuzanam
14. jan 2016

Podľa § 166 ods. 3 Zákonníka práce žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.

primadona
17. feb 2016

ahojte baby potrebujem poradiť.žiadosť o materské sa dáva dva mesiace pred pôrodom však?a je to po dobu 6 mesiacov a kedy mám potom doniesť do zamestnania žiadosť o rodičovský príspevok?

dudika283
6. nov 2019

Ahojte,20.1.2020 bude mať malý 3roky a je to vlastne uz druha materská teda rodičovský som mala dve za sebou teda som doma 6-ty rok....nechcem sa vrátiť naspäť kvoli tomu ze sa tam robi na smeny....hladam si druhu robotu,ale zatiaľ neúspešne.....dokedy musím dat vediet do roboty ci nastupujem alebo nie.....ked nie tak čo mám napisat....ked chcem ist na podporu zatiaľ tak ako to mám spraviť?zatiaľ ďakujem

nina37
23. máj 2021