Aký je postup pri získavaní dotácie na podnikanie?

zabka78
25. mar 2009

Ahoj, nenasla som ziadnu podobnu temu na konikovi, tak zakladam novu.

Rozmyslam nad tym, ze by som poziadala o dotaciu na podnikanie z uradu prace, ktora by mi bola poskytnuta na zaklade vypracovania podnikatelskeho zameru.

Chcela by som vediet aky je postup, ako to prebieha, ake su podmienky.

Dakujem.

matica2
25. mar 2009

chod sa spítat na úrad práce 😀

mata2
25. mar 2009

znamy mi hovoril,ze ta dotacia je 160 000sk,nejaku cast musis vydokladovat,neviem ci celu sumu,ale musis sa zaviazat,ze budes podnikat 2r.
asi som ti moc nepomohla 😅 najlepsie ti asi poradia na urade.

zabka78
autor
25. mar 2009

ten hruby postup viem, mna by skor zaujimalo ako to prebieho pri obhajovani zameru...

bubba
25. mar 2009

pri obhajovani to prebiehalo velmi jednoducho nerobia z toho nejaku extra dramu aspon nie u nas...je tam komisia skladala sa vtedy z 3 clenov a tusim bola pisomna cast o podnikani ako test(ked si nevedela radili ale otazky boli uplne banalne)a slovna obhajoba..ale nic extremne dotacie dostali aj krajcirky,sicky,chlapik co si islel otvarat chovoprodukt,neocakavaju iod ludi nejake brutalne odpovede..u nas nechali prejst vsetkych

bubba
25. mar 2009

ale ja som to absolvovala asi uz pred 5 rokmi neviem ci sa daco nezmenilo

ukana
25. mar 2009

zabka, nie je to nic strasne, prepisovala som ten podnikatelsky plan znamemu,(elektrikar) pokial mas plan a si minimalne tri mesiace evidovana na urade prace, tak ti ten prispevok daju....ale v kazdom meste je iny, u nas myslim okolo 60,000sk....a ako hovorila mata2, dva roky musis mat zivnost, nesmies ju zrusit,dotaciu by si musela vratit 😒

teda ak to obhajil ten moj znamy, absolutne nekomunikativny typ, jedno slovo z neho tahas ako z chlpatej deky, tak sa nemas coho bat 😅

emily333
25. mar 2009

ja som pocula ze pre krizu maju zvysovat cez 100 000sk

lencici
25. mar 2009

moj manzel chce poziadat o tuto dotaciu na urade mu povedali ze to bude nieco cez 100 000sk,,,,zatial je 2 mesiace na urade takze este neviem povedat ze co a ako...ale pani vravela ze to dostal skoro kazdy kto o to poziadal

zabka78
autor
25. mar 2009

ked dostanem dotaciu, ake su dalsie postupy...budu ma nejakym sposobom pozorovat, kontrolovat, overovat si?

zabka78
autor
25. mar 2009

ukana - s tou zivnostou je to isto tak, ze ju musim mat potom 2 roky? myslela som, ze sa nesmiem evidovat na urade prace 2 roky.

lencici
25. mar 2009

musiš mať živnosť 2 roky...inak musiš vratiť prispevok

ella1
25. mar 2009

zabka-musíš proste dva roky fungovať.keby si skrachovala musíš to vrátiť.

momka
25. mar 2009

Ja som čerpala dotáciu pred rokom 50 tis., obhajoba podnikateľského zámeru, písomná časť + ústna - to bolo veľmi jednoduché, dotácia musí byť minutá v súlade s podnikateľským plánom, teda na tie veci, ktoré sú uvedené v podnikateľskom zámere, na to môže prísť kontrola, pracovisko, veci nakúpené z dotácie musia byť označené nálepkou, že boli financované z európskeho sociálneho fondu, 2 roky mesmieš vrátiť živnosť. iné ma nenapadá.

zabka78
autor
25. mar 2009

momka -spocas tych 2 rokov musim vykazovat ppodnikatelsku aktivitu alebo staci, ked budem mat iba zivnost?

pd900bo
25. mar 2009

od prveho aprila sa maju dotacie zvysovat ale.... obhajovanie podnik. zameru uz bude tazsie a prispevok nedaju kazdemu ako tomu bolo doteraz, to mi povedala pani na urade pred dvoma dnami. a este jedna vec dotaciu nedavaju na polnohospodarsku cinnost ani na chov zvierat

aniel
3. apr 2009

už si teraz od apríla podával niekto žiadosť na dotáciu?A ako to teraz chodí?Dajú aj mamičkám na materskej?

tina_
3. apr 2009

myslim, ze musis byt evidovana na urade prace, takze nemozes byt na materskej, ibaze by si bola po nej...a asi sa neda zrusit materska dovolenka a ist na urad prace...

aniel
4. apr 2009

ja som práve počula,že mamičky na materskej dostanú aj väčší príspevok

majkuska123
7. júl 2011

Ked som si podavala na dodaciu už davnejsie a mam ist v auguste na skusky tak mi daju dotaciu ked budem na materskej?

smolinka1982
23. aug 2011

ahojte,prosim vas viete mi poradit?idem brat dotaciu na poistovaka,ale na ziv.urade mi povedali,ze mi netreba zivnost,mam sa nahlasit do nar.banky slovenska,ale pocula som,ze potom mi dotaciu nedaju,....

hakim
30. sep 2011

no.teraz je to tak.na urade prace musis byt min.3 mesiace.az potom mozes poziadat o dotaciu.pozvu ta na skolenie.cca 2 dni.dostanes certifikat ktory plati rok.poslu ti pozvanku na skusky,pozor cez letne prazdniny nerobia skusky.skusky su pisomne.asi 25 otazok.za kazdu je bod.min.mozes mat 16 bodov.obhajovat podnikatelsky plan ustne som neobhajoval.poslu ta vybavit si ucet a potom prides podpisat dohodu s uradom. peniaze sa davaju podla okresu.cim vacsia nezamestnanost tym viac.napr okr.Kezmarok 4023.52€.peniaze pridu do 30 dni.viem ze to znie lahko,ale ja som to vybavoval asi 7 mesiacov.

petrikn
27. feb 2012

ahojte,chcel by som sa opytat ci by som dostal dotaciu na uz rozbehnute podnikanie v autodoprave.
Kupil som kamion a chcel by som to viac rozbehnut len potrebujem na to viac financnych prosriedkov.
poradte mi ,dakujem 🙂