• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Cestujem s cudzím dieťaťom do Čiech. Potrebuje pas?

23. marca 2010 
Viete mi poradiť ? V sobotu ideme na 1 dňovú oslavu do Českej republiky. Chceme naň zobrať aj kamoškinu 5 ročnú dcéru, ktorá však nemá svoj pas a už si ho ani dovtedy nestihne vybaviť. Môžme ju zobrať aj bez pasu len s kartičkou pistenca ? Alebo nám hrozí zadržanie políciou a obvinenie z únosu ? :unamused:
18. máj 2009 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ani s valstnym dietatom nemozes cestovat bez toho ze by malo vlastny pas.. alebo ho mas do 5 rokov zapisane vo svojom pase..

je to riziko ak vas policajti alebo hraniciari zastavia tak vam hrozi to co si popisala..
karticka poistenca nie je relevantny doklad.
18. máj 2009 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne ako píše lienocka ... ja osobne by som asi neriskovala , náhoda je blbec a stopnú vás policajti
18. máj 2009 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a esste by k tomu vsetkemu mal mat aj potvrdenie od rodicov ze suhlasia aby isiel s vami - v esp - taku autorizaciu vydavaju na policii neviem ako je to na sk
18. máj 2009 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dik za odpovede. Riskovať teda nebudeme. Horšie je, že som včera večer zistila, že ani mladšiu ročnú dcérku nemáme ešte zapísanú v pase. :confused: Zajtra budem upaľovať na políciu, dúfam, že to robia na počkanie.
19. máj 2009 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
akejka- robia to na počkanie
19. máj 2009 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím poradte mi chem ísť s dcérkou na moravu. stačil by mi aj rodný list ako doklad že je moja?
23. mar 2010 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok