Čo by mal obsahovať pozývací list do zahraničia?

douglas
29. jan 2009

ahojte kocky! mozte mi prosim poradit, co vsetko musi obsahovat pozyvaci list prepriatela mimo eu na slovensko? dakujem

perelandra
29. jan 2009

Ahoj 🙂

perelandra
29. jan 2009

I, undersigned ________________________________

born ____________________

Place of residence

_____________________________________________________

I am full-fledged and state hereby that I am inviting my _________________

Full name, date and place of birth ___________________________________

Resident in _____________________________________________________

to visit me in _____________________________________________________

For a period of _____________________________________________________

In connection with the above stated facts, I undertake to cover all costs involved in the invited person’s travel, in his/her stay, medical treatment if needed, hospitalization or death. I sign this document in awareness of my legal liability for failure to comply with the above statement and in the case of giving incorrect data.
The invitation applies to one person only and can be used within six months from the date of signature.

Date: _________ Signiture: ___________________


Mozno nieco na tento sposob, alebo trosicku upravene

perelandra
29. jan 2009

alebo este pozri ziadost o overenie pozvania na http://www.minv.sk/?dokumenty-na-stiahnutie-1

douglas
autor
29. jan 2009

cauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

douglas
autor
29. jan 2009

dakujem

perelandra
29. jan 2009

neviem ci sa tam nemusi potom aj nejako preukazovat ci mas prostriedky na to, aby si mohla pokryt cost of living pozyvaneho

tak sup sup, nech rick pride za vami na svk, a potom sup sup rychlo do uk 😀

perelandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
douglas
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jamila
29. jan 2009

treba zájsť na cudzineckú políciu ... a taktiež kolok....predtým to bolo v hodnote 1.000 Sk

douglas
autor
29. jan 2009

a to obycajny list, kt. napisem ja nestaci?

jamila
29. jan 2009

keď som ja pozývala priateľa na SR musela som mať oficiálne pozvanie a tak mi nezostávalo iné ako ísť na cudzineckú políciu a 15 dní čakať....dokonca som musela doložiť napísané kde bude bývať a taktiež výpisy z účtu...

douglas
autor
29. jan 2009

dakujem za info. a skade bol priatel?

jamila
29. jan 2009

z Alžírska

douglas
autor
29. jan 2009

no, moj je zo juznej afriky. a to Ti kde povedali, ze musis ist na cudzinecku policiu? on tu totizto bol pred troma rokmi, a vtedy nam obycajny list stacil, ja si uz vsak nepamatam, co sme tam pisali

jamila
29. jan 2009

už ani neviem ako som k tomu prišla, ale nakoľko kamarátka pracovala na cudzineckej polícii išla som priamo za ňou s prosbou o radu....potom mi už ona zistila všetky potrebné informácie...ja som si tiež najprv myslela, že bude stačiť pozvanie, ktoré napíšem sama....ale musela som podstúpiť túto celú procedúru....vyžadovali to na Slovenskej ambasáde...

douglas
autor
29. jan 2009

aha, tak potom velmi dakujem. 🙂

jamila
29. jan 2009

v pohode...idem do hajan...želám dobrú noc 😉 😉

douglas
autor
30. jan 2009

aj tebe

zborilmark
24. jún 2010

ahoj porebujem vediet formu pozivacieho listu v anglictine neviem to nikde najst . mohly by ste mi poradit ?? tam hore vidim jednu ale neviem to stiahnut ak ma niekto link na formu alebo vzor tak mi poslite prosim.
Dakujem

ebou
10. jan 2015

Ahojte potrebujem radu,mam priatela z Afriky priamo z Gambie a chceli by sme aby prišiel na Slovensko,ale neviem kde sa mam pohnut a vybavit papiere kedže som ešte študentka mam 19 rokov, aký list tam treba napísat ? a kam ho mam poslat ? Dakujem.

djala
20. feb 2016

ahojte potrebujem radu ,,,chcem pozvať priateľa z Alžirska na navštevu , Ako treba postupovať? ďakujem