Čo treba vybaviť po pôrode?

kisub1985
1. feb 2012

Spracovanie , čo, kde môžete vybaviť a čo Vám k tomu treba .

Čo treba vybaviť po pôrode?

1. RODNÝ LIST
Kde : matrika
Treba : Hlásenie o narodení dieťaťa ( dostaneme v nemocnici )
Sobášny list
Občiansky preukaz matka a otec

Plus na matrike treba potvrdiť tlačivo : Žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa na 2.strane tlačiva.

Odporúčanie si spraviť viacej kópií rodného listu , treba na ďalších úradoch.

2. do 24 hodín
odniesť Správu o novorodencovi ( dostaneme v nemocnici) pediatričke, ktorá bola skôr vybratá a dohodnutá

3. TRVALÝ POBYT
Kde: na mestskom úrade do 3 dní
Treba: rodný list dieťaťa
Občiansky preukaz matky

Na mestskom úrade treba nahlásiť aj dieťa na odvoz odpadu .

4. Sociálna poisťovňa
Do 15 dní treba odniesť: registračný list FO
Vyhlásenie fyzickej osoby na účely dôchod. poistenia
Oznámenie sporiteľa o účasti na starobn. dôchod. spor.
Treba: fotokópia rodného listu dieťaťa

5. Úrad sociálnych vecí, práce a rodiny
Po 28 dňoch od pôrodu treba odniesť: Žiadosť o prídavok na dieťa
Žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa
Žiadosť o príplatok k príspevku pri
narodení dieťaťa ( treba potvrdenie od gynekológa , pediatra, zdravotnej poisťovne)
Treba : občiansky preukaz matky
Kópia rodného listu

6. zdravotná poisťovňa
Do 60 dní.
Treba: vypísanú žiadosť
Občiansky preukaz matky
Rodný list dieťaťa

7. zamestanie otca
treba: rodný list dieťaťa
Pre uplatnenie daňového bonusu.

snad pomoze niekomu : 🙂

miskah
23. sep 2013

@liz_lemon tiez som nad tym rozmyslala, ale musim zistit nejaky kontakt priamo na centralu, lebo ak to poslem len na pobocku, tak sa s tym asi nic robit nebude, kedze aj ta ich veduca bola pri tom a ona tiez nevedela.

liz_lemon
23. sep 2013

@miskah posli to rovno generalnemu dusan.munko@socpoist.sk a zaroven aj hovorcovi peter.visvader@socpoist.sk
ja som tiez tak raz pisala, ale to tam bol este iny riaditel, a vsetko sa vybavilo k mojej spokojnosti

miskah
23. sep 2013

@liz_lemon dakujem za kontakty, nejak to sformulujem a napisem im. Ma zaujima ake napravne opatrenie z toho vyvodia..🙂

liz_lemon
23. sep 2013

@miskah urcite to nenechaj tak, su plateni z nasich dani, tak nech sa podla toho aj zacnu spravat

baska_123
4. okt 2013

ahojte, neviete náhodou, či dieťa musí mať rovnaké trvalé bydlisko ako matka? pretože my ho chceme prihlásiť na adresu, kde ja sa prehlásim až neskôr, neviem ako by som to vysvetlila 🙂
len ma zaujíma, či to môže byť, ďakujem 🙂

katrinka8
5. nov 2013

@miskah - ahoj, chcem sa Ta opytat, ci som spravnen pochopila ten bod 4. Som momentalne na MD od 8. 10. s druhym dietatom. Dovtedy som bola vlastne zamestnanec (pracovny pomer na dobu neurcitu stale trva). Vo stvrtok mi akurat zo Socialnej poistovne bolo dorucene rozhodnutie o poberani a vyske materskeho. Cize kym budem poberat matersku, nemusim ist do Socialnej poistovne nic nahlasovat (ani teraz ani po narodeni dietata) a stat za mna bude automaticky platit dochodkove poistenie? Zaroven automaticky budem zaradena do druheho piliera? A az ked po materskej budem prechadzat na rodicovsku dovolenku, bude treba vyplnit tie 2 tlaciva Registracny list FO + Vyhlasenie a zaniest ich do Socialnej poistovne? Takto som to vyrozumela z ich stranky... Dakujem 🙂

miskah
5. nov 2013

@katrinka8 ahoj, ano, najneskor posledny den poberania materskej podas prihlasku na doch.poistenie. Po narodeni dietata im ale treba poslat rodny list dietata.

katrinka8
5. nov 2013

@miskah - ahoj, super, dakujem, lebo uz som z toho bola trochu jelen, z tych papierov 😉 😀

lerinka
6. nov 2013

@baska_123 možno si to už našla:
https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/trvaly-pobyt-dietata-musi-byt-zhodny-s-jednym-z-rodicov/
tiež ma to zaujíma, podľa všetkého sa to dá dodatočne....

baska_123
6. nov 2013

@lerinka dakujem, kuknem to. 🙂

katrinka8
3. dec 2013

@miskah - tak si predstav, mm poslali do socialnej poistovne z UPSVaR a musel tam zaniest ten Registracny list FO (2x - odhlasenie a prihlasenie, vraj preto, ze som pracovala po ukonceni RD s 1. dietatom a nastupom na MD s 2. dietatom) + to Vyhlasenie... Maju v tom nejaky chaos, nie? Syncek sa narodil minuly piatok, 22-ho, a bolo im to treba uz teraz... Pritom podla mna to odhlasenie im tam poslali uz kolegyne z prace, ked som nastupila po RD s dcerkou. Takze teraz tomu nerozumiem celkom zas...

katka115
29. dec 2013

Ďakujem za príspevok 🙂rodny list sa vybavuje na matrike -miesto bydliska,alebo Matrike miesto narodenia?????

sartira
30. dec 2013

@katka115 miesto narodenia

sarra01
24. feb 2014

Ahojte mamicky, prosim o radu: co vsetko treba vybavit pri narodeni babatka v novom roku? A kde najdem vsetky potrebne formulare? Dakujem za pomoc 🙂

edusik
28. apr 2014

Baby na UPSVaR treba vyplňať všetky 4 žiadosti čo majú na stránke pre rok 2014?

Žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa

Vyhlásenie o bydlisku k príspevku pri narodení dieťaťa

Potvrdenie ošetrujúceho lekára dieťaťa

Čestné vyhlásenie k príspevku pri narodení dieťaťa

luc1980
3. máj 2014

Caute je nejaka lehota na nahlasenie trvaleho pobytu babatka? Na stranke mestskeho uradu BA-Lamac citam nasledovne totiz - "Miestom trvalého pobytu dieťaťa v čase jeho narodenia je miesto trvalého pobytu jeho matky.
Ak ide o dieťa narodené na území Slovenskej republiky, je začiatkom trvalého pobytu deň jeho narodenia." A z toho mi pripada samozrejme ze moje dieta ma trvaly pobyt v La (teda tam kde ja) automaticky a nejake nahlasovanie a oznamovanie je zbytocne duplicitne.. Nie? (predpokladam vsak ze v nasom bananistane je byrokracia na prvom mieste namiesto akejkolvek logiky takze sa radsej sytam tu ;) )

dik..L.

dobromila1111
3. máj 2014

@luc1980
Áno, je to tak. Dieťa treba prihlásiť osobitne aj na smeti. Treba tam ísť asi aj pre istotu, bo nášho malého v systéme nemali dotiahnutého, aj keď na matrike vraveli, že to je automatické..nuž nebolo🙂

meluela
3. máj 2014

@edusik v ba na upsvare sa im nepozdavalo ked som mala ziadosti vytlacene z internetu a nebola som vopred konzultovat a zobrat si ich od nich 😠 No ale zobrali ich aj tak nastastie.
V pripade inych vybavovaciek s upsvarom sa mi uz stalo ze to co bolo na internete neplatilo a bolo treba doniest este dalsie doklady.

edusik
3. máj 2014

@meluela po ukončení prvej rodičovskej som mala aj ja podobnú skúsenosť, že na nete mali zlé tlačivo.... preto moja otázka ako je to teraz po 4 rokoch... dobra pokročila aj na úradoch či ani nie ... _ 😉

meluela
3. máj 2014

@edusik tlaciva z netu sa im nepacili pred 3 rokmi, zle informacie k vybavovaniu prispevku na starostlivost o dieta mali pred necelym rokom a stale sa za pochodu sa menili veci (co samozrejme nebolo na stranke) . takze na uradoch doba moc nepokrocila 😀

makromolekula
23. jún 2014

Babeny treba ist este nahlasit trvaly pobyt na mestsky urad alebo to matrika urobila automaticky ked nam vydavala rodny list? dakujeem

hanusko
10. sep 2014

baby prosim vas pekne teraz som nasla na nete ze Priplatok k prispevku pri narodeni dietata je od 1.1.2014 zrusený??dostava sa priplatok pri narodeni dietata a to 829,86€?? mam dobre informacie 🙂 dakujem 🙂

dobromila1111
10. sep 2014

ano,spojilo sa to dokopy🙂

petrowna
14. sep 2014

co treba nahlasit na socialnu poistovnu po narodeni babatka a co na urad práce, sociálnych vecí a rodiny?ake tlaciva treba vyplnit? dakujem za pomoc 🙂

monika333slov
15. jan 2015

Prosím Vás čo sa zmenilo? Resp môže to tu niekto oboznameny ešte raz zhrnúť čo treba vybaviť pred a čo po pôrode, ja už si to vobec nepamätám. 3 roky je doba.

kucerkaa
17. jan 2015

@kisub1985 vieš mi poradiť načo a či je to moja povinnosť nahlásiť dieťa na sociálke na účely dôchod.poistenia?

jairak
3. mar 2016

Viete mi prosim poradit ci mi staci na matriku kopia rodneho listu?neviem kde mam original,stahovali sme sa a prehladala som snad vsetko...pripadne ci mi na pockanie vystavia novy a za kolko?

mia__b
28. apr 2016

ahojte, prosim nevete mi poradit, co ma byt vyplnene vo Vyhlaseni o bydlisku v casti C - verejne zdravotne poistenie v SR ? - zaciatok poistenia celkovo, od uplneho zaciatku (ak ano, ako to zistim?? ), alebo zaciatok poistenia v aktualnej, poslednej poistovni, kde som teraz poistena? Dakujem moc.

slnieckomyska
30. aug 2016

@kisub1985 úplne perfektne, našla s tu všetko v jednom

weronica159
22. feb 2017

Ahojte ten prvý príspevok je ešte aktuálny ? všetko tak ako je napísane ? lebo chcela by som si papiere vyzbierať pred narodením bábätka a po narodení už nosiť vypísané. A ešte musím chodiť ja osobne keď tam je napísane že občiansky matky či môže nosiť aj manžel tieto papiere ? Ďakujem