• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo všetko treba po pôrode vybaviť?

19. októbra 2012 
ahoj tinad,

vsetky potrebne informacie najdes na stranke www.dietaaja.sk
18. okt 2009 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, vedeli by ste mi poradit?
od januara 2011 som na materskej. Uz som dostala /zo socialky/ Rozhodnutie o poberani materskej dovolenky.
Mam doma tlaciva *Ziadost o priplatok k prispevku pri narodeni dietata* .to treba podat na UPSVaR po 28 dnoch od narodenia dietata, k tomu potrebujem potvrdenie od gynekologycky, od pediatra, zo Zdrav.poistovne, ze?

Mam doma este tlaciva *Ziadost o rodicovsky prispevok* a *Potvrdenie o naroku na materske*. S tymi tlaciva teraz este nemam spravit nic? Lebo tie asi potrebujem az ked budem vybavit rodicovsku dovolenku -po materskej v septembri 2011. Do vtedy mam *Potvrdenie o naroku na materske* dat potvrdit na Soc.Poist., a spolu so *Ziadostou o rodicovsky prispevok* podat na UPSVaR az ked mi konci materska dovolenka??

dakujem
26. feb 2011 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviete náhodou ako je to s papierovačkami ,keď trvalý pobyt mám v LM ale žijem a prechodný pobyt mám v BA?Všatko budem musieť ísť vybavovať do LM,či sa to dá aj posielať poštou?Ďakujem.
26. feb 2011 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, dávam vám do pozornosti články o materskej a rodičovskej dovolenke, v ktorých je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí. V prvom z nich je samostatná kapitola venovaná tomu, čo všetko treba vybaviť po pôrode.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-kazdeho/m/materska-dovolenka-zeny-a-rodicovska-dovolenka-muza.html

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-kazdeho/r/rodicovska-dovolenka-zeny-alebo-muza.html
19. feb 2012 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, neviete, ci je mozne zahlasit dieta do zdravotnej poistovne aj v pobocke mimo trvaleho bydliska dietata? @kaara1980 ako si to nakoniec ty vybavovala?
5. mar 2012 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pele v podstate papiere som si bola pobrať pred pôrodom a potom ich môžeš poslať aj poštou,alebo niekto z rodiny ti ich tam môže odniesť.Zdravotnú poisťovňu bol vybavovať priateľ hneď po pôrode,takže sa to môže aj mimo miesta trvalého (dieťa má vždy trvalý pobyt tam,kde aj matka) :wink: .Ale ak si si nie istá,kľudne si všetko obvola alebo obehaj aj teraz ,kým porodíš,aby si sa dohodla s danými úradníčkami.A ešte,čo sa mi teraz stalo...došiel mi z Dôvery ,dopis,,že mám nedoplatok na zdravotnom,pretože som nezaniesla na pobočku ukončenie materskej a nástup na rodičovskú :angry: .Takže som si bola na sociálnej poisťovni po výpis,že som ukončila materskú a v Dôvere to pani urobila na základe vyhlásenia :angry: .Len to ťa nik neupozorní,že tam po skončení materskej treba odniesť nejaký papier
6. mar 2012 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa ahoj,cchem sa opytat.Som nezamestnana,som v ll,pilieri.Tiez mi treba to potvrdenie pre SP?A kde najdem tlacivo?nevies,ci je na stranke SP?Lebo ja neviem,kde a pod cim to mam hladat :confused: :sweat_smile:
18. okt 2012 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som kvoli 2. pilieru nenahlasovala vobec nic. Na zaciatku materskej som do SP davala iba tlacivo na dochodkove (alebo cele socpoistenie - teraaz neviem) poistenie, kde som im oznamovala ze som na materskej... v septembri som to potom menila na rodicovsku (to bolo rovnake tlacivo, iba iny "kod).
18. okt 2012 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulap
neviem čo sa pýtaš, pre II.pilier netreba už nič extra, ne prihlášku na soc.poistovni, aby si bola dôch.poistená a ak si v ii.piliery, tak odvádzajú.
18. okt 2012 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa neviem,ci je to pre 2.pilier,alebo nieco pre dochodok...boze ja v tom mam chaos :sweat_smile:
Posielam link,je to bod c.11
http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-porode.php#1
18. okt 2012 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulap
tam máš aj odpoved :slight_smile:
u teba (si nezamestnaná a nie si povinne dôch.poisetná ako szčo) do 45dní po pôrode treba prihlášku podať, aby si bola dôchpoistená odo dna pôrodu
19. okt 2012 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gapa dakujem,nevies,ci na stranke SP je ten formular?nevidela si ho tam?
19. okt 2012 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulap
registračný list. fyz. osoby + prehlásenie (alebo vyhlásenie?) o riadnej starostlivsti.
19. okt 2012 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulap
http://www.socpoist.sk/formulare-ohc/48016s
daj si cielová skupina "matka" a zobrazit
19. okt 2012 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok