Čo všetko treba po pôrode vybaviť?

haasa
17. júl 2009

Ahojte, snazila som s najst nejake zhrnutie toho co vsetko treba vybavit po porode podla novych zakonov (socialka a pod.). Nemate niekto cerstve skusenosti a prehlad co vsetko teba vybavit a dokedy?? Dakujem velmi pekne....

epaula7
18. okt 2009

ahoj tinad,

vsetky potrebne informacie najdes na stranke www.dietaaja.sk

orchidea1980
26. feb 2011

ahojte, vedeli by ste mi poradit?
od januara 2011 som na materskej. Uz som dostala /zo socialky/ Rozhodnutie o poberani materskej dovolenky.
Mam doma tlaciva *Ziadost o priplatok k prispevku pri narodeni dietata* .to treba podat na UPSVaR po 28 dnoch od narodenia dietata, k tomu potrebujem potvrdenie od gynekologycky, od pediatra, zo Zdrav.poistovne, ze?

Mam doma este tlaciva *Ziadost o rodicovsky prispevok* a *Potvrdenie o naroku na materske*. S tymi tlaciva teraz este nemam spravit nic? Lebo tie asi potrebujem az ked budem vybavit rodicovsku dovolenku -po materskej v septembri 2011. Do vtedy mam *Potvrdenie o naroku na materske* dat potvrdit na Soc.Poist., a spolu so *Ziadostou o rodicovsky prispevok* podat na UPSVaR az ked mi konci materska dovolenka??

dakujem

kaara1980
26. feb 2011

neviete náhodou ako je to s papierovačkami ,keď trvalý pobyt mám v LM ale žijem a prechodný pobyt mám v BA?Všatko budem musieť ísť vybavovať do LM,či sa to dá aj posielať poštou?Ďakujem.

stanka77777
19. feb 2012

Ahojte, dávam vám do pozornosti články o materskej a rodičovskej dovolenke, v ktorých je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí. V prvom z nich je samostatná kapitola venovaná tomu, čo všetko treba vybaviť po pôrode.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

pele
5. mar 2012

Ahojte, neviete, ci je mozne zahlasit dieta do zdravotnej poistovne aj v pobocke mimo trvaleho bydliska dietata? @kaara1980 ako si to nakoniec ty vybavovala?

kaara1980
6. mar 2012

@pele v podstate papiere som si bola pobrať pred pôrodom a potom ich môžeš poslať aj poštou,alebo niekto z rodiny ti ich tam môže odniesť.Zdravotnú poisťovňu bol vybavovať priateľ hneď po pôrode,takže sa to môže aj mimo miesta trvalého (dieťa má vždy trvalý pobyt tam,kde aj matka) 😉 .Ale ak si si nie istá,kľudne si všetko obvola alebo obehaj aj teraz ,kým porodíš,aby si sa dohodla s danými úradníčkami.A ešte,čo sa mi teraz stalo...došiel mi z Dôvery ,dopis,,že mám nedoplatok na zdravotnom,pretože som nezaniesla na pobočku ukončenie materskej a nástup na rodičovskú 😠 .Takže som si bola na sociálnej poisťovni po výpis,že som ukončila materskú a v Dôvere to pani urobila na základe vyhlásenia 😠 .Len to ťa nik neupozorní,že tam po skončení materskej treba odniesť nejaký papier

janulap
18. okt 2012

@gapa ahoj,cchem sa opytat.Som nezamestnana,som v ll,pilieri.Tiez mi treba to potvrdenie pre SP?A kde najdem tlacivo?nevies,ci je na stranke SP?Lebo ja neviem,kde a pod cim to mam hladat 😕 😅

simca06022011
18. okt 2012

Ja som kvoli 2. pilieru nenahlasovala vobec nic. Na zaciatku materskej som do SP davala iba tlacivo na dochodkove (alebo cele socpoistenie - teraaz neviem) poistenie, kde som im oznamovala ze som na materskej... v septembri som to potom menila na rodicovsku (to bolo rovnake tlacivo, iba iny "kod).

gapa
18. okt 2012

@janulap
neviem čo sa pýtaš, pre II.pilier netreba už nič extra, ne prihlášku na soc.poistovni, aby si bola dôch.poistená a ak si v ii.piliery, tak odvádzajú.

janulap
18. okt 2012

@gapa neviem,ci je to pre 2.pilier,alebo nieco pre dochodok...boze ja v tom mam chaos 😅
Posielam link,je to bod c.11
http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por...

gapa
19. okt 2012

@janulap
tam máš aj odpoved 🙂
u teba (si nezamestnaná a nie si povinne dôch.poisetná ako szčo) do 45dní po pôrode treba prihlášku podať, aby si bola dôchpoistená odo dna pôrodu

janulap
19. okt 2012

@gapa dakujem,nevies,ci na stranke SP je ten formular?nevidela si ho tam?

gapa
19. okt 2012

@janulap
registračný list. fyz. osoby + prehlásenie (alebo vyhlásenie?) o riadnej starostlivsti.

gapa
19. okt 2012

@janulap
http://www.socpoist.sk/formulare-ohc/48016s
daj si cielová skupina "matka" a zobrazit