Formulár E 112 z UK na Slovensko. Máte skúsenosti?

z.vrablova
21. apr 2009

Mate niekto konkretne skusenosti s formularom E112 z UK na Slovensku? Ja sa v auguste chystam na Slovensku rodit, matersku budem dostavat od UK zamestnavatela, cize po celu dobu budem poistena v UK. Na Overseas Heathcare mi poradili, ze na zaklade tohto formulara mozem mat fin. pokryty porod na Slovensko, predporodnu a poporodnu starostlivost. Formular mi dnes bol zaslany. Rada by som sa dozvedela, ci ma niekto s E112 skusenosti na Slovensku, pripadne, co je potrebne si vybavit v UK, aby zdravotna starostlivost isla cez UK poistovnu. Dakujem

macka23
21. apr 2009

Ahoj,
ked mas tolko casu, ja ti len poradim aby si si poziadala aj o E106, ten je ovela lepsi, dlho sa nan caka, ale poslu ti ho aj ked uz budes na slovensku.
Ked mas E106, ides s nim do poistovne a dostanes karticku s EU logom a je to troska jednoduchsie u lekarov, sice to nemaju radi, ale lepsie ako EHIC. Predsa len sa vztahuje na vsetku starostlivost a nie len na maternity care.
Ked mas E112, tak priamo s formularom chodis ku gynekologovi a je tam vyssia sansa ze tam budes platit cash, zalezi akeho mas lekara na sk.
Ja som dostala E112, ale tesne pred porodom mi prisiel aj E106, tak som pouzila ten.

Vela sme o tom pisali v niektorej teme..

z.vrablova
autor
21. apr 2009

Dakujem, prestudovala som... o tri tyzdne cestujeme domov, mam strach, ci mi stihnu zaslat E106, kym odideme. Ale za pokus to stoji..Uz ste sa rozhodli, ci sa do UK vratite po ukonceni materskej?
Existuje nejake riziko, zeby si musela vratit nejake peniaze, kvoli tomu, ze do prace nenastupis?

macka23
22. apr 2009

Tu E106ku ti neposlu tak rychlo, na to sa caka strasne dlho, ale ked tam das slovnesku adresu, poslu tii na Sk ked ti ho schvalia. Ja som poziadala niekedy koncom oktobra a prisiel mi dva dni pred porodom /20.1.2009/, takze treba dufat 😉 Pozri, mas E112 ako poistku ked nahodou nedostanes tu E 106ku.
Ja som sa v praci neoficialne dohodla, ze mesiac pred skoncenim materskej dam vypoved a ostanem na sk este na rodicovskej do 3 rokov babatka, manzel si tiu uz nasiel pracu, a do uk sa neplanujeme vratit...akurat tak na dovcu a pozriet par znamych v lete, ked mi skonci materska ukoncit to v praci a vybrat peniazky z uctu, co sa tam kvazi setria 😉

z.vrablova
autor
23. apr 2009

Tak dnes som zaslala ziadost na tu E106, uz sa len modlit, aby stihla dojst pred porodom, ale pre kazdy pripad mam v zalohe E112. Dakujem za infosky...

macka23
24. apr 2009

Nie je zaco.
A kym si este v UK, sem tam im tam zavolaj a informuj sa ci to tam uz maju a v akom je to stadiu 😉
Treba ich tam troska popohnat a oni to poslu 🙂
Vela stastia.

nika12
21. dec 2009

Ahojte, chcem sa spytat, ci k ziadosti o vydanie E112 staci dolozit fotokopiu MAT B1 alebo musi byt original??

dulinka18
25. apr 2012

Ahojte,moze mi niekto poradit kde zozeniem formular E112???Zijem v UK a chcem ist rodit na SVK,dakujem

ruza_mm
20. sep 2013

Prosim, nevie mi niekto poradit kde zozeniem formular E 112 v Irsku? Potrebovala by som ho surne a cim skor.
DAKUJEM
resp. aj formular E 112 pre SK

nikouka
20. okt 2013

Ahojte máte niekto skusenost so zmenou pohlavia že ste využili vy slováci práve tento formulár E 112 aby vám preplácala slovenská zdravotná poistovna náklady českej zdravontej poistovne? lebo u nas sa tento problem nerieši dakujem
ak možete tak mi odpíšte na lentilka896@azet.sk lebo ja sa tu moc nevyznam dakujem

odpoved pošlite mi sem: lentilka896@azet.sk