Iný trvalý pobyt novorodenca ako rodičov. Je to možné?

leniko
31. okt 2008

Potrebujem si ujasniť, či môžem nahlásiť trvalý pobyt môjho očakávaného synčeka na adresu kde sme sa nasťahovali, ale nikto z nás dvoch tam ešte nemá trvalý pobyt(jedná sa o novostavbu v našom vlastníctve). Ja mám ešte trvalý pobyt stále u rodičov a manžel na byte kde predtým býval. Alebo si už ho mám už aj ja zmeniť "konečne " ešte pred pôrodom..aby sme aspoň my dvaja mali spoločné údaje? 😒

bellablonde
31. okt 2008

dietatko ma ten isty trvaly pobyt ako matka 🙂
asi by si si ho mala zmenit na novu adresu, aby bolo menej komplikacii potom pri prehlasovani, .... ono chodit s babenkom po uradoch je katastrofa 😒

leniko
autor
31. okt 2008

Nuž aj si myslím, že by malo mať, len som akurát nestihla vybaviť papiere. Teraz som riziková-snáď keď sa mi ulaví, ešte to do pôrodu vybavím. Ale vystáť si tú frontu s bruchom 😅 .
?!

katmi
31. okt 2008

leniko bella ma pravdu.. TP novorodenca je taky isty ako TP matky. 😉

emjee
1. nov 2008

leniko aku frontu? sa predbehni 😉 snad tehulku a este k tomu rizikovu pustia dopredu

roasha
1. nov 2008

nasa skusenost:ked mala dcera rok,prehlasovali sme si trvaly pobyt.nahlasili zmenu na urade,policii,vymenili sme si obcianske.minuly rok sme malej vybavovali pas,a zazili sok!urad na policiu neposlal zmenu trvaleho pobytu dcery. 😠 tam nas zacali pingpongovat z jednej strany na druhu!este ze sa tam nasla tak mila osobka,ze obtelefonovala urad,tam jej nahlasili vsetky inicialy malej,a do hodiny sme mohli zacat "pracovat"na pase.takze,cim je na urade viac krav,tak to stoji za... 😝
to bolo,ako by som mala dieta STYRI ROKY!-len tak niekde?! 😠

edusik
24. nov 2008

Ahojte, to ze babo ma TP podla matky mi je jasne. Ale ako to je s papiermi ak mam trvaly pobyt v Presove, ale budem rodit v Kosiciach? Partner ma ist potom po rodny list kam? do PO ci KE?

filipa
24. nov 2008

edusik rodny list ti vybavi matricny urad miestne prislusny nemocnici, kde sa dietatko narodi... aspon tak to bolo v nasom pripade... takze by mal manzel ist do KE na prislusnu matriku tej mestskej casti, v ktorej sa nachadza nemocnica...

arieska
26. nov 2008

emjee, sranduješ? nikde ťa nepustia dopredu na úradoch. ja som v šiestom mesiaci stála pol dňa na polícii kvôli prehláseniu auta, ešte do mňa aj ujo policajt nahúkal, že som nevyplnila jednu kolonku! 😖

a so 6 týždňovým bábom som bola na súde kvôli jednej pečiatke a pekne som popýtala jednu pani predo mnou, či by ma prepustila, tak na mňa pozrela pohľadom, že som nechcela riskovať úraz...až keď začal malý plakať ako o dušu a ja som sa začala pripravovať na kojenie tak ma pustili 😒 ale keby sa dalo pohľadom vraždiť tak som skončila

arieska
26. nov 2008

keď rodíš v Košiciach, tvoje bábo bude mať rodný list z Košíc

emjee
12. jan 2009

celkom nerozumiem preco musi mat novorodenec rovnaky trvaly pobyt ako matka a nie napr. ako otec, ale v tomto state sa uz nicomu necudujem, len ma zaujima:
ja mam stale trvaly u mojich rodicov, manzel uz ma trvaly v nasom spolocnom dome - uvazujem, ci este narychlo pred porodom vybavit pre seba trvaly v nasom spolocnom dome alebo to nechat az po porode, co by znamenalo, ze ho budem potom menit aj babatku - kde vsade treba zmenit potom trvaly pobyt aj babatku? okrem matriky a poistovne

anielik
12. jan 2009

baby ale podla mna ved babo nema obciansky 😉 my sme matka hlasili na obecbom urade a dostali sme akysi lajster...ale suseda to vobec nema...

emjee
14. jan 2009

anielik to je jedno, ze babo nema obciansky, ale trvaly pobyt ma a ten maju poznaceny minimalne v zdravotnej poistovni ... a ked ho zmenis, tak treba asi vsade tuto zmenu aj nahlasit - a ja sa pytam, ze kde vsade 😀

bodka13
15. jan 2009

edusik...ale príspevok pri narodení si budeš vybavovať v Prešove......aspoň čo viem podľa seba:rodila som v NR tak rodný list sme dostali tam,malého automaticky napísali na trvalý ku mne, ale trvalý som mala inde a žiadosť na príspevok som si musela ísť podať k nám,tak materskú som si dala posielat na účet lebo ešte aj pre tú by som si musela chodiť k našim-ale to bolo pred 6 rokmi