Koľko sa čaká na jednosmerný cestovný doklad?

branoalenka
4. apr 2011

Ahojte babenky chcela by som sa vas ktore ste o jednorazovy ci jednosmerny cestovny doklad pre dieta na vycestovanie ziadali opytat ze ci sa da tento doklad vybavit na pockanie.alebo musime cakat dlhsie.lebo stale cakame na rodny list a este neprisiel.potrebujeme ist na slovensko a listky uz mame kupene.nikde nemozem najst informacie ako dlho sa caka?ak ste niektore ziadali o tento doklad ako dlho ste cakali ?alebo vam vystavili na pockanie.viem ze svagrinka v roku 2009 ziadala o tento doklad a cakala 2 tyzdne ako to je teraz po novom?dakujem vopred za vasu pomoc

vodnarky
4. apr 2011

my sme museli priniest rodny list,2 fotky(ako na pas) a spravili nam to hned na pockanie z poplatkom okolo 7 eur.... 😉

miroslavammm
16. sep 2011

ahojte ja sa chcem tiez opytat co potrebujem ked chcem papier na vycestovanie pre dieta...mam anglicky rodny list ktory je overeny dve fotky...a rodny list musi byt v slovenstine??alebo staci original

emka34
16. sep 2011

Ahojte, ja budem tento doklad vybavovat buduci tyzden na konzulate v Mnichove. Kedze este nemame slovensky RD, tak potrebujem overenu kopiu ziadosti o jeho vydanie ( ziadala on moja mama v SR na zaklade splnomocenstva, nemecky rodny list ani nechcu vidiet) , 2 fotky pasoveho formatu a musim tam ist spolu s manzelom a dcerou. Vraj nam ho daju na pockanie, ale platnost ma len 48 hodin!!!! A my cestujeme v sobotu a na konzulate v piatok nerobia!! Takze som zvedava,ako dopadneme, uz som tam volala asi 6x a zakazdym mi povedia nieco ine, skor nam doklad nevydaju, ale mozno nam konzul udeli vynimku. My cestujeme autom, takze pri najhorsom pojdeme bez neho. Mna uz nebavi sa im stale doprosovat, radsej vsetko riesim cez splnomocnenie a vzdy je to aj rychlejsie. Jasne, ze z Anglicka bez neho nemozes vycestovat,ale tam maju mozno lepsi pristup. Urcite by som sa vopred informovala na danom konzulate,alebo ambasade. Vela stastia 🙂

zuza1990
28. sep 2016

ahoj prosim vas vie niekto ci sa da zo slovenska vicestovat do anglicka aj ked deti este nemaju rodne listy cize nemaju ani pasy deti su narodene v gb prisli sme na sk ale musime sa cim skor dostad do gb zo zdravotnych dvovodov na rodne listy musime cakat dlho

sense
28. sep 2016

@zuza1990 anglicke rodne listy maju? ak ano daj ich prelozit a skus vybavit jednorazovy doklad

franko1985
6. jún 2017

Chcel bisov vas po prosit cibiste my ne pomohli prisiel som na sk a teras sa nemozem dostat do anglicka lebo moj syn sa narodil gb jasom na slovensku prisiel som doma mam iba anglicki rodny list prosim ako vibavim jednorazovi doklat pre chlapca